Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Hmm a czy może wiadomo coś o dialogach jakie w grze się pojawią?

W koncu, przy najmniej w moim odczuciu, największa siła prozy Sapkowskiego płynie właśnie z dialogów między bohaterami jego książek, no same postacie też są niczego sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za scenariusz odpowiada dwóch młodych, polskich pisarzy fantasy, niepamiętam teraz kto to dokładnie jest. W każdym bądź razie dialogi oni również piszą/napisali, a Sapkowski zatwierdził scenariusz, czyli nie powinno być źle. Choć oczywistym jest, że wersji książkowej one nie dorównają. Jednak w książce nie ma się wpływu na losy bohaterów, zatem nie ma co marudzić, bo nigdy nie można mieć wszystkiego;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już, czy będzie demo? I chociaż zapewne jesli juz sie na nią skuszę to dla trybu pojedynczej rozgrywki, ale jaki będzie tryb multi?

golum=> żeś mi przygrzmocił z tym diablo jako klasyka rpg, sory ale ja chce zeby wiedzmin to bylo rpg a nie diablo :P

trybu multi nigdy nie był planowany więc w finalnej wersji też niepowinno go niebędzie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam spore nadzieje odnośnie Wiedźmina, marzy mi się porządny polski rpg. Nie zawiodłem się na Painkillerze, nie zawiodłem się na Polanach II, Chrome był niezły chociaż nie nacieszyłem się nim za wiele (słaby sprzęt :/ ) Polacy jednak potrafią robić dobre gry.

Poza tym, śledząc rozwój projektu bardzo cieszy kilka faktów - fabułą zajmują się pisarze, młodzi co prawda ale to nie znaczy, że kiepscy a scenariusz itp zatwierdza sam Sapkowski, co daje nadzieje na zadbaną i porządną fabułę.

Sinkik gry to mocno zmutowana Aurora z Bioware ;) a z tego co pamiętam, to Bioware ma support dla tych którzy kupią od nich silnik.

Sądzać po materiałach, programiści wiedzą co robią. Jeśli dobrze pamiętam, to team jest dość młody, co mnie cieszy (jak skończe studia może też się załapie w jakąś ekipę ;) ).

Sledząc prace nad Wiedźminem mam podobne odczucia jak przy Morrowindzie. Morrowind ma w sobie takie fajne coś, nie wiem jak to określić... ale jest to coś, co sprawia, że do gry chce się wracać, że wybacza się jej błędy i to, że wysypuje się przy źle postawionym kroku :P Przed premierą Morrowinda, ściągłem motych przewodni tej gierki. Gdy kupiłem Morka i okazało się, że muzyka to kwestia 5 klatek na moim sprzęcie (bez muzy było ich 17) to nagrałem sobie muzę na CD i puszczałem ją w miniwieży.

Teraz od paru dni prawie nonstop, na pętli leci sobie The Manor Theme. Nie jest to może wybitny kawałek muzy, ma tylko półtora minuty ale ma w sobie to coś co ma motyw z Morrowinda ^^.

Ogólnie to jestem dobrej myśli, że ludzie pracujący nad Wiedźminem zdają sobie sprawę jak wiele szumu zrobili dookoła siebie i że sprostają obietnicom które złozyli. Jakby nie było: CD Projekt, Sapkowski, Bioware (bo ich silnik ;P ) te nazwy mają swoją dobrą reputacje i zobowiązują... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

szkoda tylko, że w Wiedźminie rozgrywka nie będzie prowadzona w TPP/FPP - tak jak w TESie czy Gothiku.

a skoro o Morrowindzie mowa: pamiętacie te tony książek w grze? czasami całe dnie spędzałem na ich czytaniu ( niektóre opowiastki to prawdziwe perełki zasługujące na publikację np. w Fantastyce :wink: ); i tak sobie pomyślałem, że w Wiedźminie moglibyśmy znajdować księgi np. z opowieściami Jaskra, które faktycznie byłyby fragmentami opowiadań Sapkowskiego ( a jeszcze lepiej gdyby AS napisał co nowego o Wiedźminie - spec. na potrzeby gry - marzenia). Myślę, że to byłoby trochę w stylu ASa: Geralt - bohater gry - czytający "spisane" przez Jaskra opowieści o...swoich czynach.

no bo - kurdę- wszystkie te wiedźminowskie trailery skupiają się na grafice i na walce, a o innych aspektach gry nie wiemy praktycznie nic.

Ja grze życzę przede wszystkim jednego: oby była głębsza niż Neverwinter Nights ( na której silniku jest robiona ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem filmiki z płyty CDA - owszem, wesołe i zachęcające, ale ja osobiście tam wielkiej rewolucji nie dostrzegłem :shock: Owszem, wygląda solidnie i profesjonalnie, ale trudno ocenić na ich podstawie, w czym to "redefined" ma się przejawiać ;] Ale i tak trza będzie kupić i wspomóc polską produkcję ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdowanie opowiastek Jaskra mogłoby być ciekawe, może to być zresztą też wplecione w fabułę w ten sposób, że Geralt niewiele będzie pamiętał ze swego "pierwszego życia".

Ja osobiście staram się na tę grę jednak nastawiać jak na genialnego RPG'a, nie zaś jak na wybitną kontynuację ksiażki - bo to przeciez niemozliwe, książki tu nikt nie zastąpi - dlatego bezpieczniej mysleć o grze niejako w oderwaniu od powieści.

Co do rewolucji... poczekamy, zobaczymy. Po pierwsze to tylko trailery o nienajlepszej rozdzielczości, także ewentualnych rewolucji graficznych na nich nie szukaj. Po drugie zbyt wiele nie można pokazać przed premierą, żeby mieć czym zaskoczyć zarówno graczy jak i konkurencję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ściągnąłem kilka filmików o "The Witcher". Niektóre to przegięcie, np. Geralt zadaje strażnikowi ta około 6(!) ciosów mieczem, żeby go zabić. W ogóle prawie każdy jest nastawiony na akcję i ukazanie grafiki (która IMHO jest świetna). Mam nadzieję, że w grze mimo wszystko będzie dobra fabuła. Oczywiście o poziomie książek nie ma co gadać, ale powinien to być przynajmniej bardzo dobry RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, grafika jest świetna, ale na jednym screenie zauważyłem coś dziwnego. Przedstawiona jest komnata, a w niej posąg. Ślicznie widać padające promienie słoneczne i cień posągu. Najlepsze jest jednak to, że posąg jest "oświetlony" z dwóch sąsiadujących boków, a cień pada na stronę, która jest w promieniach słonecznych. Po prostu cienia nie powinno być w tamtym miejscu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju Jeju Ja juz normalnie nie wytrzymuje .......... nie daje rady musiiiiiiii ta gra sie pojawic nielugo bo sie skoncze :D ( oczywiscie zartuje ) a tak na powaznie to czekam wlasnie na ta gre i na Gothica 3 sa to 2 gry na ktore jestem w stanie zmodernizowac mojego kompa ktory na pewnio nie pociagnie :) kurcze tak chcialbym sobie juz pograc z tego co widze to bedzie kultowa gra i uslyszy o niej nie tylko narod POLSKI :D ale zobaczycie CALY ŚWIAT w koncu moze docenia POLAKOW :D POZDRAWIAM :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy sami Polacy docenią polską produkcję kupując w sklepie oryginał tej gry? Oby nie skończyło się na gromkich okrzykach przedpremierowych a po premierze "download w eMule" :evil:

Jestem pewien, ze wlasnie tak bedzie. Pamietam jak kiedys ludzie tlukli sie lapa w piers, ze przestana grac na piratach, jak ceny oryginalow spadna do 100 zlotych. Teraz nadal gry sciagaja, nawet Painkillera kosztujacego 20 zeta. Taki narod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje ale zauwazmy ze nie jestesmy takze tak bogaci jak np. Amerykanie wiec nie stac nas na wszystkie gry w jakie chcielibysmy sobie pograc heh tam dziecko przychodzi do rodzicow i mowi dajcie mi 50 $ na gre a oni z miejsca mu daja a dlaczego no wlasnie bo maja wiecej w portfelach niz my ( zreszta niewiela krajow ma mniej od nas :cry: ) tak wiec w wiekszosci zdarza sie ze ludziska po prostu sciagaja gry zamiast je kupywac :evil: ( sam sciagam wiecej gier niz kupuje poniewaz nie mam na tyle kasy zeby wydawac na tak zbedne rzeczy jak gry komputerowe ) POZDRO :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje ale zauwazmy ze nie jestesmy takze tak bogaci jak np. Amerykanie wiec nie stac nas na wszystkie gry w jakie chcielibysmy sobie pograc heh

heh, przedni zart.

na internet Cie stac (a tez nie jest tani). Wiec nie chrzan tutaj takich bzdur.

( zreszta niewiela krajow ma mniej od nas :cry: )

Dzieci w Afryce to jedza cd-romy i takie brzuszki im rosna.

( sam sciagam wiecej gier niz kupuje poniewaz nie mam na tyle kasy zeby wydawac na tak zbedne rzeczy jak gry komputerowe ) POZDRO :)

Bo kazda nowa gre zaraz pewnie wywalasz. A moge sie zalocyz, ze wysarczylo by dobrze dobierac gdy takie jak sie lubi i kupowac rocznie 4-6. Albo i wiecej (w roznych wznowieniach). Niestety glupie argumenty.

Co do tematu...

Czekam na Wiedzmina z utesknieniem. Ale zanim go kupie to przeczytam kilka recenzji by wiedziec czy warto. Bo to jednak spory wydatek a ja niestety nie ufam w zapowiedzi :)

Inna zas sprawa, ze sage uwielbiam i chcialbym sie znalezc w tamtym swiecie, chociazby jako piksele.

Edit: wlasnie slucham muzyki i juz czuje klimat. Przynajmniej od tej strony gra spelni moje oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje ale zauwazmy ze nie jestesmy takze tak bogaci jak np. Amerykanie wiec nie stac nas na wszystkie gry w jakie chcielibysmy sobie pograc heh tam dziecko przychodzi do rodzicow i mowi dajcie mi 50 $ na gre a oni z miejsca mu daja a dlaczego no wlasnie bo maja wiecej w portfelach niz my

Tak, pewnie, w USA pieniadze leza na ulicy, korytami plynie miod, z nieba spada manna i w ogole wszyscy maja ogromna mase pieniedzy, z ktora nie maja co zrobic. Fakt, spoleczenstwo amerykanskie jest duzo bogatsze od naszego, ale uogolnianie, ze tam wszyscy na wszystko maja kase jest przesada.

W Polsce mozna za mniej niz 100pln kupic naprawde dobre gry, ktore starczaja na dlugo - np. KotOR 1. Tyle ze Polacy maja w wielu przypadkach takie podejscie, ze im sie nalezy kazda nowosc. Pobawia 2 godzinki, a potem skasuja.

P.S. nie bede kontynuowal dyskusji o przyczynach piractwa, bo juz mam takich rozmow po dziurki w nosie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzilo ze po prostu polacy nie maja takiej mentalnosci by wydawac pieniadze na rozne zbedne rzeczy ( oczywiscie nie wszyscy ale wiekszosc spoleczenstwa )

Dzieci w Afryce to jedza cd-romy i takie brzuszki im rosna.
Nie porownoj do afryki to jest wogole inna sytuacja ( nie jestesmy bogatym narodem wiec nie mozemy wymagac od nas zeby kazdy polak mial orginalne gry ( watpie by gdziekolwiek w afryce nie biarac pod uwage RPA EGIPTU i reszty bogaszych krajow tubylce widzieli kompa na oczy wiec stwierdzenie z afryka jest bledne ) wezmy takze pod uwage to ze polacy w wiekszosci gier utrzymuja sie na czolowkach list wiec jednak jestesmy narodem gdzie Komputer jest bardzo popularnym sprzetem :) lecz na pewno nie jedna rodzina ktora zdecydowala sie na taki zakup zaluje potem poniewaz nie starcza jej na chleb ( sam znam taka rodzina gdzie zyje sie z dnia na dzien lecz kumpel powiedzial ze musi miec kompa i MA przy wielu wyrzeczeniach jego rodziny )

A co do piractwa sam nie popieram lecz czasami nie stac mnie na orginalna gre ( ktos moze powiedziec zebym nie kupowal poczekal lub sobie na nia uzbieral lecz sami wiecie jak to nieraz jest jak wyjdzie jakis hit na kompa :D:D:D )

Co do internetu tak mam internet lecz zbieralem kase zeby mi rodzice zalozyli ponad 8 miesiecy ( w koncu sie doczekalem ) :)

A co do wiedzmina czekajmy czekajmy jestem pewien ze jest na co czekac :D

PRAWDZIWE OBJAWIENIE POLSKIEGO GENIUSZU KOMPUTEROWEGO :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erm, a wracając do tematu ;p

Zastanawia mnie, jaki system (bądź co bądź, to rpg) zostanie wprowadzony jako mechanika gry. dnd 3e? Czy może coś nowatorskiego?

Witcher podobno tworzony jest na systemie edytorze Aurora (nwn, nwn2), który sam w sobie jest zrobiony pod system dnd.

Może słabo czytałem zapowiedzi, ale niedoszukałem się wzmianki o tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie na zmodyfikowanym silniku Autrora, to fakt. Ale system zadawania obrażeń będzie inny niż w DnD. Twórcy wrowadzilicoś, co polega na tym, że ustalasz styl walki, jakim aktualnie ma posługiwać się postać, a następnie klikasz na wroga w momencie, kiedy dotyka go miecz - im bardziej będziesz zgrany z ruchami bohatera, tym większe obrażenia zadasz. Takie to trochę dziwne i kombinowane, ale zobaczymy jak to działa w praktyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...