Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Bardzo możliwe. Rok temu w to grałem i już nie pamiętam. Niedaleko była jakaś chatka jakiegoś maga czy innego gościa:) Ale nawet ten krajobraz potrafił dech zapierać. Pełno traw i pagórki... Coś pięknego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się to była

chatka pustelnika

a tak na marginesie upiory były dla mnie najtrudniejszymi przeciwnikami w grze grupka powiedzmy 5 takich upiorów sprawiała mi większe problemy niż np 20 alguli

Zgadzam się. Pamiętam jak się wkurzałem jak któryś raz z rzędu się męczyłem z tą misją, aż do momentu kiedy znalazłem na nie sposób:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ten twój sposób Ja

wpierw zapalałem to coś jakaś tam roślinka i w te upiory najpierw waliłem ardem a później z doskoku szybkim pojedynczo brałem, grupowy nie miał szans

Mój jest dość niekonwencjonalny:)

Biegałem wokół drzewa i chyba Ardem w nie prułem:) I tak cały czas aż padły. Od czasu do czasu coś tam mieczykiem ruszyłem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze do nawiązań - Shani jest lekarką, i gdy do niej zagadamy, czemu nie opuściła Wyzimy,

ta mówi że większośc jej znajomych-lekarzy już dawno wyemigrowała za granicę w poszukiwaniu pieniędzy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiory ogólnie są trudnym przeciwnikiem

Gdy byłem w krypcie Kruka po część zbroi

atak 4 tych "duszków" sprawił mi nie lada problem zwłaszcza gdy te stosują ogłuszenie przeszedłem grę 3 razy i zawsze sprawiały mi nie lada problem (grałem dwa razy na średnim i raz na trudnym poziomie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać - walka w Wiedźminie poprostu powalała! :) Nie wiem czemu ciebie nie, ale fabuła mnie bardzo wciagnęła i zafascynowała. Była superowa, jak na porządnego RPG przystało. I sądze, że właśnie audio w Wiedźminie jest rewelacyjne i pobija wiele innych udźwiękowień z gier RPG... :D Mnie też troche denerwowało to wczytywanie lokacji... :/

@luki970

Ja też bym to z pewnością zaliczył do '+'. W Wiedźminie przed każdą walką trzeba pomyśleć, taktyke mieć i ewentualnie eliksiry zażyć...

Audio w Wiedźminie było dobre, ale tylko jako muzyka w trakcie gry, a żeby tak sobie samej ścieżki dźwiękowej posłuchać, to na tyle mi się nie podobało, dlatego "nie powaliło mnie". A co do taktyki to ja w grach RPG raczej jej nie stosuję lub baaaardzo rzadko. Choć gdybym była tak wielką fanką Wieśka jak ty, to pewnie bym miała jakiś plan przed każdą walką. Jednak jak ja chcę sobie "potaktykować" to raczej odpalam jakiegoś Rainbow Six'a czy coś w tym klimacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam również że w wiedźminie jakąś, chociaż najmniejszą taktykę mieć trzeba, bo jak się nie pomyśli i w wir walki rzuci bez niczego to szybko trzeba wczytywać grę, przy naprawdę dużej liczbie przeciwników (np. 20) styl grupowy tak naprawdę się nie nada trzeba pomyśleć nad znakami i najpierw walczyć np. stylem szybkim z doskoku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio w Wiedźminie było dobre, ale tylko jako muzyka w trakcie gry, a żeby tak sobie samej ścieżki dźwiękowej posłuchać, to na tyle mi się nie podobało, dlatego "nie powaliło mnie"

A jak dla mnie audio Wiedźmina jest jednym z najlepszych w historii! Nie oburzajcie się na tak hurraoptymistyczość, ale...po prostu tak jest. Świetne, bardzo klimatyczne udźwiękowienie, krór doskonale podkreśla nastrój gry. Dodam jeszcze, że muzyka z wiedźmina jest najdłużej utrzymującą się muzyką na mojej mpgrajce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. pogrywam sobie wreszcie w dobrą grę (wersję). Dopiero z paczem 1,5 gra wygląda tak jak powinna, ale nie o tym mam zamiar mówić. Podoba mi się to, że świat jaki jest taki jest. Ludzie i ich zachowania wzg. Geralta, lub Zoltana.

O i mam pytanko.

Czemu po uratowaniu Vesny i odprowadzeniu jej do domu nie mogę jej już nigdzie znaleźć... a miałem ochotę "porozrzucać z nią mąkę w młynie":]

To chyba jakis błąd w zapisie, bo jak wczytałem wczesniejszy sejw to była... hmmm... no i chyba zacznę znowu grę od początku, bo i Triss karty nie mam a chyba powinienem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że nie na wszystko działa znak Igni? Dziwne bo grałem na poziomie normalnym to działało nawet na te duchy ognia które przywoływał mistrz zakonu... Ze wszystkich przeciwników Igni nie działał chyba tylko na Azara. A te upiory można zabić z dystansu tym specjalnym atakiem z Igni(kula ognia) po dwóch atakach zdychały...(znaczy ja miałem Igni chyba na 3 poziomie co najmniej a może już 4). Dodam że najfajniejszymi potworami w Wiedźminie były według mnie Kikimory(oczywiście pomijając bossów którzy byli ciekawi ale Kikimory lubię ze zwykłych stworów)

A nie wiem czy ktoś zauważył ale w Odmętach(ta wioska z 4 aktu) można karczmarza spytać czy nam coś opowie, no i opowie nam historię i ci co czytali książkę ale są bardzo domyślni mogą domyśleć się że jak on opowiadał o jakimś wiedźminie to się domyśli że chodzi o Geralta bo z gry wiemy że on został zabity jakimś cudem przez chłopa na widły nadziany i co się okazuje historia karczmarza była prawdziwa! Dlatego tym bardziej warto przeczytać książkę i dowiedzieć się o losach wiedźminki pomimo że w książce jest jednak głównie o Geralcie to część o Ciri też jest spora(nawet wręcz pół każdego tomu po drugiej części jest o niej)(po przejściu gry zostaje jakby takie uczucie do poznania innych przygód naszego wiedźmina)

Edytowano przez Eksodus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale dopiero niedawno kupiłem Wiedźmina. Zapytacie dlaczego dopiero teraz skoro gra otrzymywała bardzo dobre recenzje? Szczerze, to było przez CD-A, bo po prostu jak ktoś na siłę próbuję mi coś wcisnąć, to ja od razu tego unikam. Bo takie odniosłem wrażenie ... .

Co do samej gry to jest ona naprawdę niesamowita. Bardzo dobra fabuła, ciekawe i bardzo wyraziste postacie, fajny system walki, sporo różnorodnych przeciwników. Grę można przechodzić kilka razy i się nie znudzi. Jedyne co mi się nie podoba to niski poziom trudności i troszkę taka gra dla niedzielniaków. Prawie w ogóle nie trzeba odkrywać świata, misje wcale nie zmuszają nas do myślenia, tylko wybory są naprawdę trudne. Dawno nie grałem w tak dobrą grę RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przed chwilą ukończyłem Wiedźmina drogą Wiewiórek. I powiem tak: grafa, muza jest świetna, ale grywalność...bombowa. Bardzo doby jest też system walki. Wybory są niestety, bardzo trudne

wydać Abigail czy nie? Pomóc Wiewiórkom, Zakonowi, czy pozostać neutralnym? Wybrać Shani, albo Triss...

. Ciekawi mnie także końcówka gry

kiedy to Jakub ma taki sam amulet jak Alvin. Czyżby to oznaczało, że Alvin i Jakub to dwie, takie same osoby? Jeśli tak, jestem zaskoczony!

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pyanie w czwartym akcie dostaje misje od pani jeziora mam pogodzić vodyianoy z ludzmi ona każe mi wziąć jakieś podarunki od Juliana i kapłana vo............ problem w tym że mi nie chce się pojawić kapłan vo.................. zabijam tych wyznawców Dagona cały czas a on i tak nie chce się pojawić prosze pomuscie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Wiedźmina już dawno temu, (chyba z rok) a od tamtej pory uważam że powinien dostać w CDA 10\10. Dlaczego:

1.Piękna grafika i widoki,

2.KLIMAT,

3.Muzyka bardzo dobrze dobrana, normalnie miodzio,

4.Postacie(większość z książek),

5.Historia(prolog może nie jest za ciekawy, ale później wszystko się rozkręca),

6.Walki i znaki bardzo efektowne,

7.No i ostatnie: TO JEST POLSKA GRA!!!

Ja osobiście wystawiam 20\10. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ja gdzieś czytałem że robią już Wiedźmina 2 na 2010 rok chyba. To ja się pytam kogo obsadzą teraz żeby uzasadnić znowu zaczynanie gry od pierwszego poziomu?(no bo zawsze tak jest że nowa gra to levelowanie od nowa) I czy w ogóle ktoś już się zastanawiał nad drugą częścią? Gdzie może być miejsce akcji, przecież Temeria to nie wszystko a w książce Geralt w Temerii był tylko żeby odczarować strzygę i już więcej razy go tam nie było. A co wy powiecie? Czy ktoś się zastanawiał nad drugą częścią? Może ktoś ma jakieś pomysły co tam może być? Twórcy może przeczytają ;p. Mi Wiedźmin dał lekki niedosyt bo nie wyjaśniło się gdzie jest Alvin i co z tym medalionem... I dlaczego Alvin to dziecko starszej krwi(o ile pamiętam Triss mówiła że to dziecko starszej krwi) przecież ostatnią osobą ze starszą krwią była Ciri to jakim cudem... Czy może ktoś to wyjaśnić?(a gry ja nie będę wychwalał bo nie chce powtarzać się po innych bo po co mówić że gra genialna skoro to najświętsza prawda?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że Alvin i Jakub de cośtam który jest banalnym bosem do pokonania to ta sama osoba

:confused:

a że starszej krwi to starszej krwi witocznie twórcom nie chciało się dodawać postaci Ciri więc dodali Alvina o którym w książce nie było mowy osobiście przeczytałem je 4 i nie znalazłem nic o Alvinie

1. Nie cytujemy poprzedniego posta,

2. Istotne szczegóły fabularne spoilerujemy. - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...