Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Czytam właśnie książki i kończę pierwszy zbiór opowiadań (Ostatnie zyczenie) a po nich mam zamiar grać (znowu)  w trylogię. 

Czy mod New Gamę Zero blokuje jakieś acziki w W3? Ma ktoś? Raczej nie powinien mi nic zablokowany  co nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stach122 napisał:

Czytam właśnie książki i kończę pierwszy zbiór opowiadań (Ostatnie zyczenie) a po nich mam zamiar grać (znowu)  w trylogię. 

Czy przeczytałeś już, to co najlepsze czyli Sagę o Wiedźminie? To jest 5 książek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mishiu napisał:

Czy przeczytałeś już, to co najlepsze czyli Sagę o Wiedźminie? To jest 5 książek.

Czytam chronologicznie, na początku były opowiadania a potem dopiero książki. Teraz zaczynam drugi zbiór (Miecz przeznaczenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stach122 napisał:

Czytam chronologicznie, na początku były opowiadania a potem dopiero książki. Teraz zaczynam drugi zbiór (Miecz przeznaczenia).

Mnie tylko interesowała Saga bo tam jest cała historia Ciri i wszystko co najważniejsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mishiu napisał:

Mnie tylko interesowała Saga bo tam jest cała historia Ciri i wszystko co najważniejsze.

 

Jak kupowałem to był cały komplet czyli 2 zbiory opowiadań (Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia) 5-logia (saga właściwa) oraz sezon burz. Ładnie wygląda to wszystko razem po prostu, jak kupować to od razu całość ;), pojedynczo się nie opłacało. Opowiadania też dodają coś od siebie, na przykład skąd się wzięło przezwisko Rzeźnik z Blaviken (,,Mniejsze zło,,) albo co było po walce ze strzygą.

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mishiu napisał:

Czy przeczytałeś już, to co najlepsze czyli Sagę o Wiedźminie? To jest 5 książek.

Mnie z kolei saga nie zainteresowała, przez co trochę sceptycznie podchodziłem do premiery Dzikiego Gonu. Przeczytałem całą, ale zajęło mi to 3 lata. Z kolei opowiadania bardzo mi się podobały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii, książki powinny być przeczytane wszystkie, w kolejności wydawania ich. czyli najpierw opowiadania (zresztą w nich zaczyna się wątek Ciri...), potem saga, a na końcu Sezon Burz. Sezon oddzielnie, bo jak dla mnie, Pan Andrzej za mocno się zainspirował - świadomie lub nie - innymi dziełami fantastycznymi, przez co nagromadzenie bełkotu pseudo-naukowego spod znaku magii, wypada paskudnie. Zbyt mocno kontrastuje z poprzednimi książkami, gdzie świat był przedstawiony z perspektywy wiedźmina - kolesia, który z magią ma do czynienia tyle co nic (bo rzucanie znaków w porównaniu do zaklęć ma się jak odpalanie petardy do tworzenia mieszanek, do granatów uderzeniowych). Jak cos było mocno skomplikowane, to w Sadze i opowiadaniach zostawało skwitowane słowami w stylu: "i tak nie pojmiesz, więc wytłumaczę ci efekt i ewentualne odczucia w trakcie". A Sezon Burz? Może i nie zostało to wszystko jakoś konkretnie opisane, ale zostało "unaukowione", by wydawało się przystępniejsze dla nowych czytelników. Moim zdaniem, zabiło to oryginalny charakter Wiedźmina.

W sumie... G. Lucas zrobił to samo z Mocą w Mrocznym Widmie. Też sobie unaukowił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar w takiej kolejności przeczytać, sezon burz na końcu. Do przeczytania sagi skłonił mnie wiedźmin 3 (no w sumie w2 też) gdyż dużo postaci mimo słowniczka w nim zawartego po prostu nie znałem, nie wiedziałem jak się poznali i kiedy (no i skąd się urwała ciri oraz to prawo niespodzianki). Oczywiście oprócz uzupełnienia wiedzy także chce poznać wcześniejsze przygody Geralta :)

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowanie kolejnych części na dzikogonowym RedEngine, pomimo oczywistego niedosytu, jakim kończy się każde spotkanie z godnym tego dziełem, dla tak ambitnego studia jakim jest CDPRed byłoby wizerunkowym strzałem w stopę. Po latach ustawicznego wznoszenia się na wyżyny giertworzenia ze strony tak graczy jak środowiska uznano by to za przejaw lenistwa, z którym w przypadku Redów nie było dotąd okazji obcować. Aczkolwiek po wydaniu Krwi i Wina widzę to w formie dodatków - kolejne rozdziały historii okresowo wydawane do momentu przesytu zapewniłyby studiu wymagane do innych projektów pieniądze, a graczom szansę na nasycenie się treścią przygotowaną przez scenarzystów i grafików. I tu rodzą się problemy - i jedni i drudzy w końcu sami znudziliby się robieniem za mikrofale uderzające w odgrzewanego kotleta. Przy tym potrzebni są przy innych produkcjach. No i Redzi bezpowrotnie pozbawiliby się opinii deweloperów tworzących gry bez zalewu DLC.

Przy okazji - po Dzikim Gonie pierwszy post tematu jest co najmniej komiczny.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2017 o 10:23, aliven napisał:

Ciri jest prawdopodobnie najpotężniejszą istotą w uniwersum wiedźmina. Sadzę, że mogłaby pokonac wszystkich arcymistrzów/arcymistrzynie magii razem wziętych i sie nawet nie spocić. Sęk w tym, że kompletnie nie jest zainteresowana zgłębianiem swojego potencjału i najchętniej by się go pozbyła.

Spoiler

Jeśli mowa o uniwersum książkowym to faktycznie Ciri jest najpotężniejsza ale też i łatwa do pokonania/złamania ponieważ nie szlifowała swoich zdolności. W uniwersum Wiedźmina z gry zaś nie ma potężniejszej istoty niż Pan Lusterko: panuje nad czasem, potrafi spełniać każdą zachciankę, ma wiedzę o wszystkim i o wszystkich (poza miejscem ukrycia Ciri twierdząc że do miejsca w którym przebywa jego wzrok sięgnąć nie może), zna przyszłość niektórych postaci (potrafi powiedzieć Geraltowi co ma zrobić aby uzyskać dobre zakończenie :D ), nie da się go zabić a jedynie wygnać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gieszu napisał:

Jeśli mowa o uniwersum książkowym to faktycznie Ciri jest najpotężniejsza ale też i łatwa do pokonania/złamania ponieważ nie szlifowała swoich zdolności.

Jeśli oceniać siłę postaci, to wiadomo że na podstawie książki. Historia Ciri jest bardzo długa i skomplikowana. Ona tak naprawę przez całą książkę odkrywa swoją moc, gdyż nawet później była jedynie w wieku nastoletnim (14-15 lat). Poza tym była do niej niechętna i raz się jej wyrzekła, ale gdyby nie ona to oczywiście nie przeżyłaby.

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2017 o 15:22, Gieszu napisał:

 

Dziękuję za spoilery, nie grałem w HoS i unikałem jakichkolwiek recek jak ognia. Na przyszłość, nie grałem jeszcze w Blood and Wine jakbyś dalej chciał spoilerować i psuć zabawę. 

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aliven napisał:

Dziękuję za spoilery, nie grałem w HoS i unikałem jakichkolwiek recek jak ognia. Na przyszłość, nie grałem jeszcze w Blood and Wine jakbyś dalej chciał spoilerować i psuć zabawę. 

Chyba ktoś tu do końca nie wie czym jest spoiler. Grając w podstawkę poznajemy Pana Lusterko i już po tak krótkim poznaniu idzie się zorientować, że nie jest on zwykłym człowiekiem. Po drugie były zwiastuny dodatku w którym Pan Lusterko był również przedstawiony jako potężna istota i oficjalne wywiady twórców którzy mówili wprost, że inspiracją przy tworzeniu SzK była legenda o Panu Twardowskim a kto jest tam najpotężniejszą istotą wie każde dziecko. Informacja którą napisałem o miejscu ukrycia Ciri nie jest żadnym spoilerem w SzK bo to element podstawki, jest tylko wzmianka gdyby ktoś ogrywał dodatek nie przeszedwszy wcześniej podstawki. Jedynie do czego można się doczepić to do faktu, że napisałem że może on nam powiedzieć jak uzyskać dobre zakończenie w podstawce ale nie napisałem co konkretnie mówi więc pod spoiler również nie można tego podciągnąć a raczej pod informację. A to, że panuje nad czasem i spełnia życzenia i nie da się go zabić - patrz legenda o Panu Twardowskim, znana od lat, wiadoma o jej odwołaniu już w czerwcu 2015 roku na kilka miesięcy przed premierą Serc z Kamienia więc spoiler żaden, jedynie przewrażliwienie na tle spoilerowym którego osobiście nie rozumiem ale i też spoilerami nie sypałem w poście.

Edytowano przez Gieszu
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z Gieszem. Co innego spoilerować przebieg fabuły, opis walki itp rzeczy rodem z solucji a co innego opis postaci znanej już z podstawki i materiałów przedpremierowych. A w mojej opinii choć znam W3 na wylot to co napisał Gieszu spoilerem nie jest, jedynie powierzchownym opisem postaci. Równie dobrze można się czepić o to, że Mishiu zaspoilerował obcowanie z mocą Ciri w książkach co też z perspektywy jego opisu nazwanie spoilerem byłoby głupotą

Edytowano przez wiesiu87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gieszu napisał:

Chyba ktoś tu do końca nie wie czym jest spoiler. Grając w podstawkę poznajemy Pana Lusterko i już po tak krótkim poznaniu idzie się zorientować, że nie jest on zwykłym człowiekiem. Po drugie były zwiastuny dodatku w którym Pan Lusterko był również przedstawiony jako potężna istota i oficjalne wywiady twórców którzy mówili wprost, że inspiracją przy tworzeniu SzK była legenda o Panu Twardowskim a kto jest tam najpotężniejszą istotą wie każde dziecko. Informacja którą napisałem o miejscu ukrycia Ciri nie jest żadnym spoilerem w SzK bo to element podstawki, jest tylko wzmianka gdyby ktoś ogrywał dodatek nie przeszedwszy wcześniej podstawki. Jedynie do czego można się doczepić to do faktu, że napisałem że może on nam powiedzieć jak uzyskać dobre zakończenie w podstawce ale nie napisałem co konkretnie mówi więc pod spoiler również nie można tego podciągnąć a raczej pod informację. A to, że panuje nad czasem i spełnia życzenia i nie da się go zabić - patrz legenda o Panu Twardowskim, znana od lat, wiadoma o jej odwołaniu już w czerwcu 2015 roku na kilka miesięcy przed premierą Serc z Kamienia więc spoiler żaden, jedynie przewrażliwienie na tle spoilerowym którego osobiście nie rozumiem ale i też spoilerami nie sypałem w poście.

Czego w stwierdzeniu "unikałem wszelkich recek jak ognia" nie zrozumiałes? Nie śledziłem żadnych wywiadów, zwiastunów, opini, lets playi ani nic odnośnie Heart of Stone więc nie wiem czy ma jakąś moc, na czym był wzorowany itp. Podobnie jak nie śledzę NIC związanego z Blood and Wine bo chce sobie je przejśc jak dokupię kilka części do kompa (albo konsolę, bo tak może wyjśc taniej). 

Uważaj sobie co chcesz, mi zepsułeś już część zabawy. EOT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kraven2000 napisał:

To po co wchodzisz na forum poświęcone Wieśkowi? Skoro tak wszystkiego unikasz? Dziwne podejście.

Nie wchodzę praktycznie - wchodziłem jak gra była nowa i świeża. Zostałem przywołany.

Zresztą co to za filozofia? Moja wina, że przeczytałem spoilery bo ktoś nie umie poprawnie używać forum? Wolne żarty. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zimnokrwisty77 napisał:

Jednak to co odstawili w ""trójce" , przechodzi ludzkie pojęcie.

Niech ktoś mi napisze jak to sensownie poustawiać te klawisze, żeby dało się grać, bez ciągłego ich poprawiania i zmieniania. :)

Tak szczerze, to chciałbym uścisnąć dłoń durniowi z CD PROJEKT RED odpowiedzialnemu za ilość przycisków potrzebnych w grze i pogratulować głupoty.

Do czwartej części trzeba będzie kupić PIANINO i położyć pod nogi. Zawsze to dodatkowe ponad 70 klawiszy, które (jeśli tylko za klawisze odpowiedzialny będzie ten sam człowiek) z pewnością zostaną wykorzystane.

Póki co pozdrawiam i dodam, że dopiero zaczynam przygodę z TRÓJKĄ

Kup pada. Ja grałem Wieśka na padzie od XBOX 360 i grało się świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sterowanie w trójce w niczym nie przeszkadzało - po kilku pierwszych minutach jakoś samo weszło, teraz nawet uważam je jako intuicyjne :D Układ klawiszy rzeczywiście na początku wydawał się dziwny, ale po wgraniu się w mechanikę bardzo przyjemnie mi się tłucze na klawiaturze i myszy. Mam natomiast zupełnie odmienne zdanie odnośnie jedynki - nudne, bez jakichkolwiek emocji klikanie LPM w odpowiednim tempie. Jałowe. Dwójka nie była zła, ale jednak też nie doskonała - ciągłe fikołki wkurzały, a i podstawy systemu nie były świetne. To co oferuje trójka jest wg mnie idealnym połączeniem widowiskowości i przystępności, a wachlarz ruchów i technik znacząco się poszerzył. No i wygląda to miodnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, za dużo klawiszy do obsługi? To aż ciekaw jestem, czy w ściganki grasz dwoma rękami na strzałkach i też narzekasz (nie no, nie obrażaj się, tak się droczę :) ). Na padzie sytuacja lepiej się prezentuje, choć czasami miałem problem z eliksirami. O ile na klawiaturze każdy z nich miał oddzielny klawisz, tak na padzie sobie musisz zmieniać i nie zawsze wiadomo co w tym momencie masz wybrane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zimnokrwisty77 napisał:

Jednak to co odstawili w ""trójce" , przechodzi ludzkie pojęcie.

Niech ktoś mi napisze jak to sensownie poustawiać te klawisze, żeby dało się grać, bez ciągłego ich poprawiania i zmieniania

W żadnym razie nie zmieniać ustawienia klawiszy. Wszystko jest świetnie tak jest domyślnie.

 

3 godziny temu, Zimnokrwisty77 napisał:

Tak szczerze, to chciałbym uścisnąć dłoń durniowi z CD PROJEKT RED odpowiedzialnemu za ilość przycisków potrzebnych w grze i pogratulować głupoty.

Piszesz jakieś kompletne głupoty. Nikt na to nie narzeka bo jest dobrze, a znalazł się taki jak ty, który grać nie umie i coś wymyśla.

2 godziny temu, kraven2000 napisał:

 

To po co wchodzisz na forum poświęcone Wieśkowi? Skoro tak wszystkiego unikasz? Dziwne podejście. Żeby nie był off...czwarte przejście za mną i wystarczy. Mega gra.

No ja właśnie nie wchodzę do żadnych tematów o danej grze, dopóki jej nie przejdę.

To samo odnośnie youtube, czy wszelkich innych miejsc gdzie mogą mi zepsuć przyjemność z gry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...