Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

No, jeżeli dobrze rozumiem - to przede wszystkim dostajesz dwa dodatki, "serce z kamienia" i "krew i wino" - a to jest już kilkadziesiąt godzin dodatkowej fabuły, sądząc z opisów (sam niestety nie grałem) bardzo dobrej. 

EDIT: a sorry, czyli źle zrozumiałem. 

Edytowano przez iHS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iHS napisał:

No, jeżeli dobrze rozumiem - to przede wszystkim dostajesz dwa dodatki, "serce z kamienia" i "krew i wino" - a to jest już kilkadziesiąt godzin dodatkowej fabuły, sądząc z opisów (sam niestety nie grałem) bardzo dobrej. 

Gdyby wcześniej nie miał zakupionych dodatków, to by tego prezentu nie dostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję językową wolicie - polską czy angielską? Ja przeszedłem sobie raz na polskiej a teraz gram po angielsku i powiem, że błyskawicznie zauważyć można różnicę w poziomie. W angielskiej po prostu stoją na wyższym poziomie. Na razie jestem przed zastawianiem pułapki na gryfa ale już widać np różne akcenty. Jedyne co na razie mnie nie przekonuje to geralt (bardziej spokojny bym powiedział) i kowal Willy, który nawija ze szkockim akcentem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko na polskiej (co jak na mnie jest rzadkością) i generalnie po materiałach, które oglądałem na YT dobrze zrobiłem. Kompletnie nie podobają mi się w większości głosy angielskie, zwłaszcza Geralta czy Regisa. Głos Geralta jest taki za bardzo spod jajec jak to określiła pewna aktorka w grze :)

Poza tym Jaskiej ma być Jaskier na nie jakiś Dandelion, to samo z Płotką i innymi polskimi nazwami :)

Nie wiem, po prostu jakoś tak mi bardziej pasuje. Sagę czytałem po polsku i generalnie jakoś nawet nie przeszło mi przez myśl aby grać w grę w innej wersji językowej (no chyba, że byłaby ona okrutnie spartolona, ale nie była).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin tylko po polsku. Geralt w wykonaniu Jacka Rozenka to dla mnie mistrzostwo. Tam gdzie trzeba potrafi być oschły, zupełnie bez emocji aż ciarki przechodzą. W innych fragmentach też dobrze gra. Dla mnie nie było lepszego wyboru.

 

Co do innych postaci - Regis i Olgierd von Everec też pięknie gadają. Często sprawdzam jaki aktor pokłada głos pod bohaterów (np. serie Assasin's Creed czy Mass Effect) i potem widzę człowieka a nie wampira, atamana, turianina czy skrytobójcę. Tutaj spojrzałem raz bo głos Krwawego Barona znałem, ale nie mogło zaświtać kto to. Po tym jak ujrzałem Tomasz Dedka od razu skojarzył mi się z Jędrulą z Rodziny Zastępczej. W przypadku dwóch wspominanych panów w dodatków nie podglądałem i dobrze. Ich głosy dalej łączę z postacią a nie z aktorem. Moim zdaniem łatwiej wtedy wczuć się w całą historię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z ciekawości raz na angliku grać - nie. Po prostu nie. Inna mowa po prostu nie pasuje do tego klimatu wg mnie, i całkowicie go niszczy. Wiem, że teraz wszystko co inne i światowe wydaje się świetne, ale po co psuć sobie zabawę, skoro nasza wersja jest świetna i idealnie wpasowuje się w tą opowieść? Smaczki mówicie - choćby nie wiem jakie smaczki, niuanse i zabawy dykcją były w wersji angielskiej, to dziady w tym języku to była by jakaś katastrofa... 

I mówię to wszystko jak zagorzały przeciwnik polskich dubbingowych wersji gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Felo0000 napisał:

nie. Po prostu nie.

To akurat była moja reakcja jak usłyszałem karczmarkę w pierwszej wiosze. Tą z gryfem. W wersji polskiej aż zgrzytnąłem zębami. 

 

Na razie nic mnie jakoś szczególnie nie razi. A ponieważ przeszedłem już raz po polsku to mam niezłe porównanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, davlen napisał:

Wiedźmin 3 jest ponoć ostrą konkurencją dla Skyrima i wogóle dla całej serii gier Bethesdy

Teoretycznie tak ale moim zdaniem gry mają zupełnie różny target. O ile mechanicznie wszystko w wiedźminie 3 jest lepsze niż w Skyrimie (grafika, fabuła, postacie, questy, świat) o tyle nie daje on jednak takiej ogromnej swobody jak Skyrim. Nigdy np w wiedźminie nie zdarzyło mi się zwyczajnie sobie spacerować i szukać różnych znajdziek a w Skyrimie to główny sposób grania :D No i Skyrim daje znacznie różnorodniejszą możliwość dostosowania bohatera do swoich potrzeb. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w jedynce i w dwójce to OKI, Ale na You Tube (nie powiem gdzie :D ) nie chce robić konkurencji CD ACTION , że Wiedźmin 3 właśnie ma otwarty świat, ale jednocześnie nastawiony właśnie jest na fabułę. 

 

Też się zgodze, że Skyrim to inny Target niż Wiedźmin, a nawet Gothic

 

W Gothikach było dobre to, że cały świat w 1 i 2 był otwarty, ALE musiałeś mieć siłę i inne staty, aby przebić się przez potwory i spenetrować nieodryty lądek światu - to takie połączenie fabuły, zadaniowości i Herosów 3 gdzie możesz wszytsko o ile spełnisz warunki.

 

Dlatego jak masz mozliwość bo nie stety nie mam takiego laptopu :( opisz mi w jednym dwóch zdaniach twoje stanowisko i doświadczenie w Wiedźmin 3 :D będę wdzięczny

Edytowano przez davlen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarty świat w wiedźminie 3 podzielony jest na w sumie 2 ogromne lokacje - Velen i Skellige. Każdy z tych rejonów jest jak na moje oko większy od Skyrima. Dasz radę iść gdzie chcesz ale oczywiście nie wszedzie będą przeciwnicy na Twoim poziomie i łatwo można się upupić mająć 13 poziom gdy przeciwnicy nagle wyskakują z 32. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona i tak tam płynie, bo chce konkurować o .... Skiellige z resztą konkurentów. A ten gostek nie zwariował, tylko go opętało coś....

 

 

EDIT!!!!

 

Wesołych świąt Wiedźminki i Wiedźmini.

http://41.media.tumblr.com/bb21e5207648eb6bb54b93d2a6eb9066/tumblr_nzrqsab6Ib1uzebxso1_1280.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, do tej pory grałem w Serce z Kamienia i Krew i Wino z poziomu menu wybierając te dodatki i grając nowymi postaciami. Mam teraz urlop i chciałbym zagrać od zera i mam w sumie 2 pytania:

1. W jakim momencie gry najlepiej zacząć dodatek serce z kamienia (pomijając fakt że najlepiej na 30 lv) i krew i wino?

Chodzi mi o to, by zachować najlepiej ciągłość fabularną (smaczki jak

Spoiler

pytanie o blizne ciri, yen i triss

)

2. Czy Krew i wino zaczęty zanim przejdzie się grą a po jej zakończeniu czymś konkretnie się różni?

 

Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi

Edytowano przez Gieszu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gieszu Nie ma jednego, idealnego momentu na rozpoczęcie dodatków. Najważniejsze aby być w stanie pokonać pierwszego bossa, który jest dość wymagający. Ale i to jest dobrze rozwiązane bo jak spróbujesz sił, okaże się, że jesteś za słaby to wczytujesz save z głównego wątku a do DLC wracasz za jakiś czas. Ja oba rozszerzenia ogrywałem na różnych etapach. Raz byłem taki idealny pod dodatek, czyli nie za mocny, przez co sprawiało mi to wielką frajdę. Innym razem ruszyłem już po skończeniu dania głównego i każdego ważnego rywala w Sercach z Kamienia rozjechałem za pierwszym razem. I to z ogromną przewagą.

 

A pytanie nr dwa - Krwi i Wina nie rozpoczniesz dopóki nie wykonasz jednego, bardzo ważnego zadania z wątku głównego. Potem jest już nieważne czy gra jest zaliczona czy nie bo i tak nawiązań nie ma. No może poza tym

kto czeka w winnicy

. A może i się mylę, może nie zauważyłem wszystkich smaczków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2017 o 13:47, Gieszu napisał:

2. Czy Krew i wino zaczęty zanim przejdzie się grą a po jej zakończeniu czymś konkretnie się różni?

Tak. Po zakończeniu KiW miałem mini-questa związanego z moim zakończeniem podstawki. Zresztą o tym wspomniał kolega wyżej. Poza tym w trakcie samego wątku głównego KiW mamy okazję odnieść się do wydarzeń z podstawki. Tyle tylko, że wszystko to są raczej małe smaczki, trochę dialogów, nic wielkiego, ani w żaden sposób na same zadania nie wpływają. Ot kilka linii dialogowych związanych z tym jak zakończyłeś swoją przygodę z Ciri i Gonem. Nie mniej klimatyczne. Zważywszy na to z kim możemy o tym porozmawiać i jaki to ma wydźwięk w kontekście sagi ;)

 

A tak z innej beczki. Przechodzę grę drugi raz i uświadomiłem sobie, że przy poprzednim przejściu (mimo, iż teoretycznie wyzerowałem zadanka poboczne i znaki zapytania) nie miałem całej tej sceny z wampirem ze zwiastuna. Ani też zadania z gadającą Płotką z KiW. Ktoś może naprowadzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RazielusMortis Zadanie z gadającą Płotką :) Też musiałem korzystać z poradników w necie bo zaliczyłem wszystkie możliwe znaki zapytania i nie trafiłem. Miłej zabawy :)

A tutaj wampir ze zwiastuna. Czy może bardziej chodziło o tę wampirzycę, z którą Geralt walczył w stodole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crowmaster Dzięki :) Tak o tego wampira mi właśnie chodziło. Tych ze stodoły to w Toussaint jest akurat na pęczki ;) No chyba, że chcesz powiedzieć, że tam jest dosłownie taki quest jak z trailera o_O

Teraz się tak zacząłem zastanawiać, ile takich małych zadanek ominąłem w grze. Pierwsze przejście razem z SzK i KiW zajęło mi nieco ponad 300 godzin. Wszystko co w dzienniku miałem zrobiłem (poza wyścigami), wszystkie znaki zapytania odpytałem (poza częścią tych na morzu wokół Skellige, no ale już bez przesady), a tu jednak coś się zdołało ukryć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam pytanie o questa na skellige, mianowicie - ostatnie życzenie, quest z yennefer, chodzi mi o walkę z dżinem. mam 22 lvl, wiedźmiński rynsztunek szkoły gryfa ulepszony, gran na poziomie trudności, "pot, krew i łzy".... ten pieprzony dżin ma mnie na 2 hity... o co kaman ? 
Dodam że wcześniej, nie miałem za bardzo problemów z potworami, tylko w dużych grupach sprawiały mi problemy, a tu taki zonk. Tak powinno być?
A i jeszcze w opcjach mam zaznaczone aby przeciwnicy dopasowywali się do mojego lvl'u, sądzę że to może być problemem.

Tak poza tematem: nie sądzicie że to głupie? szukasz Ciri, grozi jej niebezpieczeństwo, masz mało czasu, a Ty robisz sobie masę rzeczy pobocznych po drodze. :)

Edytowano przez Omczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Omczak napisał:

Dodam że wcześniej, nie miałem za bardzo problemów z potworami, tylko w dużych grupach sprawiały mi problemy, a tu taki zonk. Tak powinno być?
A i jeszcze w opcjach mam zaznaczone aby przeciwnicy dopasowywali się do mojego lvl'u, sądzę że to może być problemem.
 

Sam sobie odpowiedziałeś, w niektórych zadaniach to skalowanie lvla utrudnia zrobienie go, temu padasz na 2 hity. Więc zostają Ci dwie opcje: albo tryhardujesz, by dziada ubić na skalowaniu, albo je wyłączasz, ubijasz go i włączasz od nowa ... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...