Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Mamy najnowszy patch 1.03

Galaxy ściąga 624mb, zaś ze stronki GOGa można mieć o pojemności 274mb, zaraz będzie na dysku.

Sporo poprawek.

@edit

Gram na trudnym i nie mam problemów, jedzenia mam pod dostatek, a jak zabraknie jaskółki, to 1h medytacji i wraca full.

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Krew, pot i łzy.

Teraz jeszcze biję się z jakimś mini bossem golemem, zostało mi akurat tyle życia, że jestem właściwie na hita (może dwa), a w ekwipunku tylko piwo, które prawie w ogóle nie leczy. Także jest fajnie, chociaż jest wyzwanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radzicie z gwintem? Bo mi wcale nie idzie gra w to, ciągle przegrywam. Niektórzy handlarze mają wprawdzie jakieś karty na zbyciu, ale nic specjalnego, co mogłoby jakoś bardzo pomóc. Za misję jeszcze żadnej nie dostałem, jestem na drugiej lokacji i już trochę rzeczy tam porobiłem.

p.s.

Przy aktualizowaniu do najnowszego patcha w GOG co chwilę wywala problem z serwerem...

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gorczi90

Mam wręcz identyczny sprzęt, z tym, że TYLKO 4GB RAMU i Wiedźmin śmiga, aż miło na ustawieniach średnio/niskich.

Komfortowa gra, na stałych 60 fpsach. Także, kupuj, nie zastanawiaj się, podejrzewam, że z twoim 16gb RAMU to może nawet pod wysokie podciągniesz.

Osobiście byłem sceptycznie nastawiony do tej gry, pierwszy Wiesiek stawiam w równym rżedzie z najlepszymi RPG, ale dwójka to był kompletny zawód. Także uważałem, że trzecia część będzie przehajpowana i wyjdzie słabo, a tu bardzo miła niespodzianka, gra się świetnie, questy są ciekawe, walka mi odpowiada. Nie jest super wymagająca, ale też nie można stać i spamować LPM.

Brakuję mi jedynie większych maist jak na razie. Takiej Wyzimy z jedynki. Nie wiem, czy później to udostępnią, mimo, że fajny jest klimat wsi, coś ala podgrodzie i odmęty, ale przydałaby się jakaś odmiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dla tej gry właśnie PS4 i teraz czekam na przybycie do Paczkomatu samej gry. <rozgląda się w lewo, potem w prawo, szukając żądnej krwi PC'owej "braci" na konsolowcach za "downgrade", bo to wszystko przez nich> . Zapoznałem się też z dzisiejszymi wieściami dotyczącymi pogorszenia jakości grafiki.

Muszę przyznać, że CDP Red zasługuje na duże owacje.

Za to, że przyznali się do obniżenia jakości grafiki, czego nie zrobiło Ubi.

A już na pewno nie sypało głowy popiołem, że mogli tak wcześnie nie wrzucać zwiastunów.

Za to, że grafika nie pogorszyła się tragicznie, tylko trochę.

Za to, że w zamian za to wszyscy mogą grać i to będąc w o wiele większym świecie, niż ten pierwotnie oszacowany.

Za dobrą optymalizację (pomijając laptopy, ale to kwestia nacisku na kartę graficzną).

Za wprowadzanie już teraz łatek nie poprawiających błędy, a usprawniających rozgrywkę (bo gra jest świetnie wykonana) i możliwą dalszą optymalizację silnika, być może lapki też będą mały lżej.

Za solidne działanie oraz i tak świetną grafikę na konsolach (a kysz, demony!)

Za UŁATWIENIE modyfikacji plików .ini, aby gra mogła wyglądać jak na pierwszych zwiastunach (Ubi w patchu zablokowało wszelkie mody, co w dodatku trochę podaje w wątpliwość możliwość, jakoby producenci konsol płacili za downgrade).

Za prawdopodobną możliwość zmiany kolorystyki, w przyszłości.

W końcu za załatwienie całej sprawy tak, że gracze kupują, nie myśląc o downgrad'zie, a samo CDP Red wychodzi z twarzą. Głosy krytyki są nadal, ale jest ich coraz mniej, bo <patrzy na opustoszałe fora, gdzie zachwyceni ludzie zdają relację po 10, 15 grach gry jednym ciągiem, spogląda na najwyższe w historii średnie ocen wśród użytkowników na podatnym na "hejtowanie" Metacriticu> Wiedźmin 3 się obronił.

A teraz czekam na zawalenie sesji, bo

Yennefer sama się nie wychędoży

biesy same się nie zabiją :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można zacząć wytwarzać bron? Jak na razie mogę zrobić tylko pancerz.

żeby wytwarzać musisz zdobyć schematy broni, pancerzy itd. możesz to zrobić u kowala ale nie tylko.

Zakupiłem dla tej gry właśnie PS4 i teraz czekam na przybycie do Paczkomatu samej gry. <rozgląda się w lewo, potem w prawo, szukając żądnej krwi PC'owej "braci" na konsolowcach za "downgrade", bo to wszystko przez nich> . Zapoznałem się też z dzisiejszymi wieściami dotyczącymi pogorszenia jakości grafiki.

Muszę przyznać, że CDP Red zasługuje na duże owacje.

Za to, że przyznali się do obniżenia jakości grafiki, czego nie zrobiło Ubi.

Za to, że grafika nie pogorszyła się tragicznie, tylko trochę.

Dla mnie nie ma kontrowersji bo po pierwsze to jak wygląda gra pokazali przed premierą i druga rzecz to przecież normalne że gra w finalnej wersji wygląda lepiej, najpierw tworzy się możliwie jak najładniejszą grafikę a później w procesie optymalizacji obniża się poziom szczegółowości niektórych rzeczy itd. Tak jest zawsze ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalna sprawa, a w zasadzie powinna być normalną, ElTabasco. Niestety, ostatnio nieczęsto producenci stawali po naszej stronie, zatem miło, że jest choć jedna honorowa firma i jej pracownicy. A że większość z nich, w tym trzon CDP Red, jest z Polski, tylko przyprawia o dumę smile_prosty.gif .

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@princefan Ubisoft też przecież przyznał się do błędu w przypadku Watch Dogs i w ramach przeprosin można było dostać darmową grę. W przypadku AC: Unity również niedawno przepraszali i zapewniają że nowy asasin będzie dobrze zoptymalizowany i pozbawiony błędów ;]

Pojawił się Patch 1.03 nie widzę różnicy w płynności ;/ Nadal na ustawieniach wysokich 30 fps, gdy zablokuję na 60 są zbyt duże skoki i już lepiej gra się na płynnych 30. A tak z ciekawości grał ktoś może w to na Xone? Na ps4 podobno problemy a o xboxowej wersji cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, ale za cały rok 2014 to Ubisoft, notabene firma, która stworzyła ubóstwiane przeze mnie tytuły (nick się znikąd nie wziął :D ). Zaś z Watch_Dogs, z tego, co pamiętam, sprawa się jakoś bardzo długo ciągnęła. Koniec offtopu.

Słyszałem, że jednak premierowa wersja na PS4 chodzi całkiem dobrze. Jest ciut więcej szarpnięć, ale inna gama kolorów, lekko podbite efekty i oczywiście pełne FullHD robią swoje (wiem, że za słaba, ale wziąłem dla Naughty Dog'a i Santa Monica'i, już oni wyczarują coś wartego kupna całego sprzętu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam od dzisiaj Wiedźmina ;-). Po wielu eksperymentach udało mi się dopasować tak grę by szła całkiem nieźle. Niemal wszystkie ustawienia mam na średnich (wyjątkami są gęstość trawy oraz woda, bo to mi nie jest potrzebne) i gra się bardzo dobrze. Klatki mi nie spadają i gra mi się nie ścina podczas jazdy konno czy kiedy walczę. Problem zaczyna się w filmikach i kwestiach dialogowych. Po zmianie ustawień odrobinę lepiej to działa, ale raz na jakiś czas zdarza się, że dialog się skończy, a mimika twarzy nadal gada mimo, że tekst się skończył... I podobno takie wpadki mają inne ludzie z lepszymi kartami graficznymi niż ja ;-) Może się odważę i postawię też na wyższych ustawieniach, ale na tą chwilę chce się cieszyć grą. Wolę płynność i radość z gry niż świetną grafikę, bo grafika dla mnie nie jest najważniejsza i nigdy ją nie była...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...