Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

właśnie pierwszy raz przeszedłem w2 i muszę powiedzieć, że gra mi się bardzo spodobała i już myślę nad kupnem pierwszym części oraz książek. Przeszukując allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/wiedzmin-edycja-rozszerzona-pc-pl-nowa-folia-i3062112966.html jest tu gra + książka. Tylko jaka to książka? Ciekawa? Opłaca się to kupić?

P.S nie znalazłem na allegro czy też w googlach info jaka to książka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przechodząc drugi raz W2 tym razem po stronie Roche'a trafiłem przez przypadek do domu

Filippy w akcie 3. Czytałem, że trzeba zaświecać świeczki w odpowiedniej kolejności aby odpieczętować skrzynię, która znajduje się na dachu (znalazłem notatkę w jakiej kolejności je zapalać) i problem w tym że jak podchodzę do tych świeczek to nie pojawia mi się informacja żeby zapalić czy coś podobnego w ogóle nic tam nie mogę zrobić. Macie może jakieś wskazówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

No oprawa wizualna świetna, dużo nawiązań do naszej wspaniałej polskiej wsi. To dobrze, bo właśnie tego zabrakło mi w dwójce. Trzeba będzie pomyśleć o nowych częściach, żeby w pełni cieszyć się możliwościami. Zobaczymy jak im to wszystko wyjdzie. Znając możliwości naszych rodaków to nie mamy się czego obawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i pierwszy gameplay: http://www.youtube.c...d&v=vxTbAr_BGrE

Co tu dużo mówić, ślinię się, patrząc na ten film. Dobra grafika, jak widać po tych skrawkach - naprawdę płynny system walki, w koniach w Płotce jest moc. IMHO, jednym z najlepszych mobów ze wszystkich trzech części jest ten zmutowany łoś. tongue_prosty.gif

Niezbyt podoba mi się natomiast koncepcja troszkę "zdziadziałego" Geralta. Ile czasu mogło upłynąć od akcji drugiej części? Miesiąc - dwa? Jak dla mnie, zbyt go postarzyli. Ale, w razie czego i tak da się na to przymknąć oko.

P.S. Ten jeździec obok Wieśka... By było bardziej epicko, w odpowiednim momencie, niby przypadkiem, spod jego (a raczej jej) kaptura powinien wychylić się jasny kosmyk włosów ;].

P.S.2. Ten wiedźmin z 1:16 to Geralt? blink_prosty.gif Mi bardziej przypomina

tego, który próbował zabić Foltesta w outrze pierwszej części.

@ Down, dobrze usłyszałeś, dopiero teraz się dokładnie w to wsłuchałem :D. Wracając do tematu, no właśnie, wstrzeliłem się idealnie. Praktycznie, powinien wyglądać tak samo, ew. mieć kilka dodatkowych ran.

Edytowano przez Gabriele
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer dosłownie miażdży, nowy Wiedźmin zapowiada się wyśmienicie. Ciekawie wygląda także zarys fabularny, o którym twórcy mówili w devdiary.

@Gabriele:

Również nie podoba mi się "nowy" Geralt. Dziwne, żeby tak postarzał się w ciągu pół roku. Przypomina mi to nieco sytuację z W2, kiedy to fanom nie przypadła do gustu jego kitka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer ostro kopie po zadzie. Gra zapowiada się cholernie ciekawie, a dodatkowe nowości jeszcze bardziej nakręcają mnie na kolejne przygody Geralta. Co do jego wyglądu, kwestia brody tongue_prosty.gif. IMO nadaje to fajnego charakteru Geraltowi jako postaci, jest to przecież legendarny zabójca potworów, który ma już swoje lata na karku, a broda tylko fajnie potęguje ten obraz wink_prosty.gif. Mnie bardziej dziwi kolejna zmiana fryzury Wiedźmina, która to bądź co bądź wystąpiła już w dwójce, a tutaj będzie robić za tą domyślną. Mimo to czekam niecierpliwie na kolejne materiały i samą grę.

Edytowano przez nero321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę żałuję, że Geralt z części na część robi się coraz starszy, mimo, że jak widać na tym gameplayu, czasowa odległość między jedynką, a trójką wynosi jakieś trzy miesiące. Byłbym niesamowicie szczęśliwy, gdyby zaimplementować system walki z pierwszej części do trójki. Orientujecie się, czy wyszły już jakieś fajne mody do Zabójcy Królów? Jutro dochodzi mi paczka z kilkoma grami, w tym z Wiedźminem 2 (dotychczas przeszedłem raz na kopii pożyczonej od kumpla)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem, czy taki starszy? Broda to od pewnego wieku, chyba każdemu rośnie, nie? A przez pół roku to i większą można zapuścić :P A co do systemu walki z jedynki w trójce, to jestem na nie. Te klikanie było nudne po jakimś czasie, a tak to będzie Geralt częściej w ruchu i będzie bardziej widowiskowo.

Co do trailera, to mnie kupił i jak będzie pre-order na EK to biorę. A jeszcze ponoć coś ma się pokazać. Czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy starszy.... Zapuścił brodę i tyle, jakby ją zgolić, to jak z "dwójki" wink_prosty.gif . A co do samego trailera - hmmm, "jedynkę" kupiłem w dniu premiery - nie żałowałem, "dwójkę" - tak samo. Zaś trójka - hmmm, kręci mnie najbardziej ze wszystkich części!!! Ten świat, wygląd, powrót motywu muzycznego z "jedynki" (oby nie tylko w zwiastunie i oby nie tylko ten jeden), dynamika walki... Miód.

P.S. Coś mi się wydaje, że ta syrena chyba tylko na potrzebę E3 miała ten "wisior", w książkach nie przypominam sobie, czy syreny czymś takim dysponowały... biggrin_prosty.gif

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu trailera jeszcze raz, tym razem po polsku, utwierdzam się w przekonaniu, że "nowy" Geralt wygląda po prostu świetnie :D. Mówcie co chcecie, ale ta broda świetnie pasuje do jego designu z trójki ;), dla mnie mogłaby być nawet ciut dłuższa i byłoby ok. Co do kwestii, że go postarza wystarczy żeby jej nie miał i to nasz "stary" Geralt z drugiej części :P, zresztą już wcześniej o tym wspomniałem, a princefan nawet to powtórzył ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra roku, nie ma bata. Tylko Batmanem się tak mocno jarałem. Ta gra to będzie, jak to sami ujęli, ukoronowanie gatunku RPG. A tu jeszcze mniej niż 1,5 roku czekania. Ech...

Co do Geralta. Nie uważam, że jest za stary. Ot, po prostu broda.

W tej części na pewno ujrzymy Yennefer, bo przecież walczy dla bliskich, a ona została porwana przez Dziki Gon. Może i nawet ujrzymy Ciri. Polski trailer, świetny, głos Geralta jak zwykle na wysokim poziomie. Pozostaje czekać, czekać i czekać...

Edytowano przez Cookie Monster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer ciekawy. Bardzo podoba mi się animacja walki, po prostu cudo. Za to nie mogę przeboleć wyglądu twarzy Geralta - jest po prostu paskudna.

Grafika jest piękna, mam nadzieję, że twórcy dobrze zoptymalizują grę, nie chcę wymieniać sprzętu, mam nadzieję, że pogram na minimalnych.

Pewne obawy wzbudza we mnie wielkość świata, ale ponieważ do premiery pozostał szmat czasu ufam, że twórcy zapełnią ten świat ciekawymi zadaniami, pięknymi miejscówkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja nie martwię się tak o zapełnienie świata. Miał ktoś do czynienia z RED Kitem? Przecież ten edytor ma ogromne możliwości i w bardzo szybkim czasie (jak się ogarnie to narzędzie) można stworzyć fajne środowisko i questa. Teraz wyobraźcie sobie, że devovie z CDP mają narzędzie jeszcze potężniejsze i lepszego skilla od szarego Kowalskiego. Myślę, że dzięki stworzeniu takich narzędzi na początku produkcji mogą sobie komfortowo pracować. Oby tylko wystarczyło im inwencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupię, ale dopiero, gdy będę miał pewność, że nie ma problemów z instalacją gry. Przy dwójce to była jakaś masakra. Błąd CRC (który miało wiele osób). Do dziś nie zainstalowałem gry z płyty, tylko wersję pobraną z internetu (tak pirata). Z Wiedźmina 2 została mi tylko mapka, instrukcja, fajne pudełko i uszkodzona płyta wewnątrz (plus druga i bonusowa).

Zasady obowiązują. Gra piracka = ostrzeżenie niezależnie od posiadania oryginału.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Dobrze wiedzieć smile_prosty.gif Nie wiedziałem, jako że kończę obecnie jedynkę, to sobie z GOG pobiorę dwójkę. Jeszcze raz dzięki za info.

hehe, nie dość, że dać zarobić REDom, nie móc zagrać w Wiedźmina 2, to jeszcze w nagrodę otrzymać warna. Ach ta logika w regulaminie. Najlepsze, że cała sytuacja miała miejsce rok temu.

Wiesz, ja się cieszę, że masz legalnego wiedźmina i użyłeś pirata tylko po to aby rozwiązać problem z niedziałającą grą. Niemniej mamy agresywną politykę antypiracką (w końcu jesteśmy forum czasopisma, a nie "zwykłym" forum) i zgodnie z tą polityką punkty się należą.

[wies.niak]

ależ ja rozumiem, prawo to prawo, nawet forumowe - jednak obowiązuje. Po prostu napisałem, że dla mnie to trochę nielogiczne, bo nie czuję żebym cokolwiek z piracił. Ale nie róbmy już off-topu. Stało się to się stało.

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...