Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

@Up:

Widać, że ktoś tu nie czytał dokładnie newsa. Fikołki Geralta podczas walki zostały usunięte, na rzecz skrętów ciała. Przywrócić Shani? Wątpię, aby miało to miejsce. Geralt spotka Yennefer, co nie jest tajemnicą, a gracz, który przeczytał sagę, w związku z tym z pewnością stanie przed trudnym wyborem moralnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postaci kobiecych to po tym screenie widać że wróci także Ciri. Widać to po jej charakterystycznym złotym kolorze włosów oraz po mieczu wiedźminskim szkoły wilka który jest na jej koniu :)

[ciach]

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócić Shani? Wątpię, aby miało to miejsce. Geralt spotka Yennefer, co nie jest tajemnicą, a gracz, który przeczytał sagę, w związku z tym z pewnością stanie przed trudnym wyborem moralnym.

Nie zmienia to faktu,że Shani była dostępna w pierwszym wiedźminie a w dwójce nie ma o niej nic,wolałbym by w następnej części twórcy pomyśleli trochę o osobach,które ją wybrały w wtedy wybór powiększył by się o Yennefer,Triss i Shani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wloch95

Według mnie to nie Ciri. Po pierwsze, kolor włosów ciężko ocenić bo jest rozjaśniany przez (słabe, bo słabe ale jednak) słońce. Po drugie, jeśli już o włosach mowa, Ciri miała bardziej popielate niż złote. Zauważ że Geralt nie ma srebrnego miecza na plecach (ani w żadnym miejscu przy siodle), więc stawiałbym że na drugim koniu jedzie Triss z pożyczonym mieczem wiedźmina. Oczywiście nie wykluczam, że dostaniemy jeszcze inną kobiecą towarzyszkę, narazie mamy zbyt mało informacji o grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mnie ciekawi jak rozwiążą wątek Yennefer. Dla nas (myślę, dla większości polskich graczy, nawet nie-fanów sagi książkowej) to raczej jasne kim ona była dla Geralta i co się stało. Ale np. gracze zagraniczni wiedzą tylko tyle, że to jego była, która zaginęła po tym jak go uratowała :P A skoro ma odgrywać dużą rolę w trójce... Muszą zrobić coś, żeby graczom zależało na niej. Jedyne rozsądne wyjście to jakieś retrospekcje.

O Ciri ludzie wiedzą równie niewiele, jeżeli nie znają książek. Ale to trochę mniejszy problem, bo ona mogłaby pojawić się już na początku i byśmy ją poznawali w trakcie przygody. A Yen pojawi się zapewne pod koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - SPOILERY! Jaka postać będzie, co ma być itp. to spoilery i radzę je zasłaniać, bo będę karał te osoby, które ich nie zasłonią.

Sekundo - Wloch95... na forum nie wstawia się obrazków. A na pewno już nie w takiej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dayux zarówno po stronie Iorweta jak Rocha.

Wystarczy udać się do tej chatki zejść do piwnicy rozwiązać zagadke z świecami i pojawia sie tajna komnata. Tam bedzie ten mauskrypt. Jeśli jesteś po stronie Rocha możesz sprzedać manuskrypt Detmoldowi za 250 Orenów lub go zachować. W akcie 3 trza zastraszyć maga u którego obierasz nagrode za zabicie gargulców. Po tym musisz isc do kanałow a dalej masz magiczne drzwi na yt znajdziesz filmik pokazujace jak je otworzyć. później pojawia sie dziwny koles możesz z nim walczyć lub zresetować sobie skile tongue_prosty.gif Walka jest mega trudna i długa więc przygotuj się.

@kyuu1 w spoilerze masz opis jak dojśc do osoby resetującej skile

BTW powinieneś da sobie rade wystarczy że unik bedziesz miał na full rozwiniety i gra robi się wtedy mega łatwa.

Edytowano przez Lordgraver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później pojawia sie dziwny koles możesz z nim walczyć lub zresetować sobie skile tongue_prosty.gif Walka jest mega trudna i długa więc przygotuj się.

No właśnie ja tej walce nie podołałem więc zresetowałem sobie skilla, a co jeśli się go pokona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu niektórym tak przeszkadzają fikołki w grze, jak dla mnie to jeden z podstawowych elementów przy walce z mocnym przeciwnikiem i walka dzięki nim jest bardziej dynamiczna bo nie ma w niej schematu blok-atak i tak w kółko. Zresztą jak wiemy z książki Geralt często stosował tego typu akrobacje więc w grze są tym bardziej na miejscu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mnie ciekawi jak rozwiążą wątek Yennefer. Dla nas (myślę, dla większości polskich graczy, nawet nie-fanów sagi książkowej) to raczej jasne kim ona była dla Geralta i co się stało. Ale np. gracze zagraniczni wiedzą tylko tyle, że to jego była, która zaginęła po tym jak go uratowała tongue_prosty.gif A skoro ma odgrywać dużą rolę w trójce... Muszą zrobić coś, żeby graczom zależało na niej. Jedyne rozsądne wyjście to jakieś retrospekcje.

Przecież już w W2 jest sporo o Yen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sporo? Moim zdaniem to kropla w morzu :P Ponadto - nie można się przecież przywiązać do postaci tylko na podstawie opowieści w animacjach przerywnikowych... Tak mi się wydaje. W końcu w W3 musi nam zależeć na Yen, to nasz główny cel - jej ratunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania zostały spełnione, a nawet dopieszczone, zupełnie jakby developerzy czytali w moich myślach. Ciekawe tylko jak to wyjdzie w praniu, ale sądząc po 2 poprzednich częściach, myślę że dobrze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę, z pamięci, ale po pokonaniu tego maga, możemy wziąć jego laskę, chyba jakąś runę i coś jeszcze tongue_prosty.gif Ogólnie, to jak na tak ciężką przeprawę, to rzeczy raczej słabe. Bardziej przydatne są w innych postaciach wink_prosty.gif Ale satysfakcja jest, jak się takiego "twardziela" ubije.

Co do W3 to bardzo ciekawi mnie Novigrad. Miasto wielkie, więc spodziewam się tego, że będzie można się w nim zgubić, bo jeśli nie, to uuu, REDzi niech się szykują xD

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja mam ogromną nadzieję na wzbogacenie bestiariusza w stosunku do W2, co jest wręcz obowiązkowe, z powodu tak ogromnego i zróżnicowanego świata. W Novigradzie liczę na spotkanie starych znajomych znanym z książki - a mianowicie chodzi mi o dopplerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wydaje rzeczą oczywistą, że bestiariusz będzie wzbogacony :) IMO na pewno będą wampiry (być może i te wyższe, czemu by nie). Sądzę też, że może powróci coś znanego z W1. Chodzi mi tutaj np. o Przerazę. Liczę też na to, by były questy w stylu odczarowania lub zabicia jakiegoś stwora.

A co to dopplerów, to podpisuję się pod tym każdą częścią ciała! :) Jeszcze chętnie zobaczyłbym niziołków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym wywiadzie twórcy zapowiedzieli, że walka będzie bardziej płynna i będziemy mieć nad nią więcej kontroli. Ciekawe jak to zrobią, żebyśmy mogli w dowolnym momencie przerwać atak... W końcu atak wiedźmina to nie zwykłe uderzenie, ale taniec tongue_prosty.gif Dodatkowo - na pewno nie będzie skalowania wrogów, a będą też przeciwnicy, do których pokonania niezbędne będzie "przypakowanie". No i że chcą pokazać "co to znaczy być wiedźminem", a więc mam nadzieję, że urozmaicą różne zadania związane z potworami, a nie tylko - podejdź do tablicy, weź wszystkie questy i idź bić potwory tongue_prosty.gif

Będą też trzy zupełnie różne epilogi, a nie - jak w dwójce - różne wersje tej samej sceny końcowej.

Ciekawy jest też tekst na końcu - kiedy jeden twórca otwarcie mówi, że nie chciałby robić kolejnych gier w tym uniwersum, bo to byłoby nudne (tak daje do zrozumienia) i chciałby zająć się czymś nowym, ale że "decyzja należy do zarządu" tongue_prosty.gif Rzadko taką szczerość słyszymy w wywiadach z twórcami.

Mam jeszcze jedną nadzieję - niech dubbing będzie lepszy. W dwójce nie był najgorszy, ale chciałbym, żeby aktorzy trochę bardziej się przyłożyli, żeby tu było więcej emocji. Ja rozumiem np. że Geralt ma być "chłodny i opanowany", ale bez przesady... Powinni dać aktorom konkretny kontekst sytuacji, bo w W2 czasem odnoszę wrażenie, jakby w ogóle nic aktorom nie tłumaczono i stąd ta "nijakość".

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elesshar: Ja również chętnie ujrzałbym niziołków oraz quest z odczarowaniem jakiegoś stwora, jednakże nie chciałbym, aby była to po raz kolejny strzyga. Wykorzystując możliwości pływania statkami mogliby zrobić quest dot. żagnicy. Tak czy inaczej - możliwości jest od groma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem drugą część. Kurczaki, myślałem, że będzie dłuższa. Czym różnią się zakończenia? Słyszałem, że jest 16 a jakoś trudno mi sobie to inaczej wyobrazić niż tak jak to się zakończyło u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj na YouTubie :P Albo odwiedź oficjalne forum Wiedźmina - w jednym z tematów jest tam ładny zbiór wszystkich możliwych zakończeń, czy raczej tego co się dzieje ze światem z konkretnymi decyzjami podjętymi przez gracza.

Zakończenia różnią się sytuacją polityczną w Temerii, jaką za sobą zostawiamy. Różnią się też losem córki Foltesta, losem Roche'a. No i Letho... Nie są to jakieś ogromne decyzje i nie sądzę, że będą mieć wielki wpływ na grę w W3, ale nie są też nieistotne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na dzieje że w 3 części powrócą do takiej słowiańskości, chodzi mi o to żeby wróciły potwory znane z jedynki utopce, ghule itp. no i żeby zmienili barwy w grze bo jak dla mnie w 2 było za kolorowo, bardziej podobał mi się wizerunek brudnej, chłodnej Wyzimy czy wiejskich Odmętów gdzie to wyglądało bardzo słowiańsko i w ogóle niż większość lokacji w 2, widać że kierowali się tym żeby grę kupowali gracze na zachodzie. Mam nadzieje że ten zabieg w 2 miał na celu tylko zyskanie nowych graczy a w 3 powrócą niejako do słowiańskości.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, też mam taką nadzieję. Ale po udostępnionych screenach trochę powątpiewam. W dwójce brakuje mi właśnie tej "brudnej" Wyzimy, cmentarzy, krypt, bagien, Sterego Dworzyszcza i w ogóle wszystkiego co sprawiało, że czuć było europejski, wschodni, średniowieczny klimat. Flotsam było ładne, ale dla mnie za bardzo urocze i pasujące raczej do bajkowej produkcji typu Trine. A trzeci akt to dla mnie totalna porażka. Jak już mają zrobić open world, to niech zrobią to tak, żebym z chęcią podróżował do wcześniejszych lokacji, żebym czuł, że jestem zziębnięty i zmęczony powracając w pochmurny i deszczowy wieczór z wycieczki z bagien do pobliskiej gospody z łbem wstrętnej poczwary na haku wiszącym u wiedźminskiego pasa...

Edytowano przez Sonne
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...