Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Jak wszyscy pamiętamy, groźba lochu, tortur, jak i gwałtownej śmierci zawsze powstrzymywała Geralta przed oponowaniem władcom. Szczerze mówiąc, to nie pamiętam analogicznego książkowego momentu który nie został by wykorzystany do zaprezentowanie metafory "chędoż się" w wiedźmińskim wykonaniu. Ciąg logiczny, który prowadzi Geralta od próby zabójstwa króla do tłumienia rebelii jest dziurawy, i to jest spory eufemizm. Gdyby zabójcą była kobieta to rozumiem że to Triss powinna się była się zrehabilitować, bo równiez posiada jajniki. Neutralnośc Geralt łamał nie raz i nie dwa, ale nigdy nie walczyłby w regularnej armii dla kaprysu Króla. Tak że, argumentacja jest inwalidą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku Triss została doradczynią króla, co nieco unieruchamiało Wiedźmina przed dalszymi ruchami ze względu na uczucie jakie ich połączyło.

Właśnie. Dlaczego w tym wypadku nie biorą poprawki na to co robiłem w jedynce? Od zawsze olewałem Triss, a adorowałem Shani i trochę mnie zdziwiło to, że bez żadnego wytłumaczenia w W2 Geral na samym początku leży w łóżku z czarodziejką. Brakowało mi też w dwójce Shani. Ale no trudno, w W3 (mam taką nadzieję) będzie już Yennefer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z Zygfrydem i Yaevinnem. Ten pierwszy niby odgrywa epizodyczną rolę, jeśli w jedynce pomagaliśmy Zakonowi, ale co z elfem? Liczyłem, że pokaże się w Vergen i wspomoże Iorwetha, a CDP ograniczył się tylko do jednej wzmianki w rozmowie. Rozumiem, że akcja W2 ma miejsce gdzie indziej, ale Wiedźmin słynął z przedstawiania konsekwencji naszych wyborów, nawet na dłuższą metę, więc spodziewałem się czegoś więcej.

@up - Proszę, użyj przecinków. Niby takie krótkie zdanie, a strasznie to wygląda To oczywiście nie było skierowane do ciebie, Stillbornie, a do gracza99ps3.

Edytowano przez Mysquff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie W1 był grą wyśmienitą. Grałem w nią nocami i dniami,achhh ten klimat,taki mroczny,szary-jak dla mnie mistrzostwo. Nawet te proste zlecenie na potwory mi się podobały. Potem wychodzi dwójka,myśle sobie ,że znów wkrocze w niebezpieczny i tajemniczy świat i jak wielu zostaję zakoczony otrzymaniem cukierkowego czegoś. Nie sądze że to zła gra bo to gra dobra ale jej klimat i urwane zakończenie nie dla mnie. Oby twórcy w W3 wrócili do klimatu W1. Jedynka jest od dwójki znacznie lepsza pod względe klimatu(choć może ten z dwójki się niektórym podobał) i fabuły ale mechanika w W2 jest znacznie poprawiona, no i ta grafika na max detalach jest piękna ale trzeba mieć dobrą maszynę by gra szła płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu tak wszyscy czepiają się tego klimatu drugiej części. Dla mnie jest on bardzo w stylu książki bo budują go przede wszystkim dialogi i bardzo dobra kreacja postaci. A otoczenie jak to otoczenie - jest dzień to świeci słońce, jest jasno zielono i kolorowo jak to w lesie czy mieście. W książce też nie zawsze jest szaro i ponuro (zwłaszcza w tomach Miecz Przeznaczenia i Ostatnie Życzenie). To jest świat fantasy który z natury ma zachwycać urodą. Jak cały czas jest szaro i ponuro to świat szybciej się nudzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Nie rozumiesz i nikt ci nie wytłumaczy :) Każdy lubi inne klimaty.(mi np. ten z bioshocka się wogóle nie podoba) Jak cały czas jest ponury to się trochę nudzi, fakt ale jak jest cały czas tak ,,kolorowo,, to też. Wychodzi z tego ,że w W3 powinni dać trochę tego z jedynki ,a trochę z dwójki. Tak fifty fifty .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Wydaje mi się że jedynka była taka bardziej... swojska. Te wszystkie wioski, łąki, pola uprawne, bagna, porty a nawet miasto, czuć było taki trochę słowiański klimat. Do tego ta doskonała muzyka. Dwójka trochę za bardzo zbliżyła się do typowego generic fantasy, nie czuć już tej środkowoeuropejskiej indywidualności. Postacie i świat wyglądają jak z każdej innej gry, z dowolnego świata fantasy. Dopiero dialogi pozwalają odczuć że to jednak coś z Wiedźmina. To czysto subiektywne odczucie, ale mi też klimat W1 bardziej odpowiadał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w połowie drugiego rozdziału (idzie mi to może dość powoli, ale ja włażę wszędzie gdzie się da i robie wszystkie zadania poboczne) i coś mi potworki się robią za silne... chyba muszę postudiować oleje i smary na miecz, czy inne ulepszenia, bo dropu jako takiego w tej grze nie ma, heh. Ciągle łażę z tym pierwszym mieczem, niedawno dostałam jeszcze srebrny i tak sobie walczę... ogólnie walka się poprawiła, znaczy mój wiedźmin bardziej już jest wyszkolony i lepiej mu wychodzą wszelkie parowania i sekwencje.

Mam pytanie, może głupie... te wszystkie księgi po przeczytaniu można wyrzucić, czy sprzedać? Na razie jeszcze mam gdzie je trzymać, ale robi się ich coraz więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je sprzedać lub wyrzucić :) Chociaż lepiej sprzedać, zawsze to kilka orenów więcej.

Ogólnie widzę, że tu pusto jeśli chodzi o reakcje na screen, który został pokazany. Nie wiadomo, czy pochodzi z W3, chociaż można tak podejrzewać, ale jeśli tak to widać, że jest trochę "mroczniej". Ciemniejsze chmury i jakoś tak ciemniej :P Czekam na wtorek i liczę, na jakiś gameplay :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie wygląd postaci w książce też nie różnił się zbyt wiele od standardowego fantasy tak jak świat tylko różnica jest ta że w książce podstawą jest słowo i wyobraźnia a w grze oprócz rozmawiania chodzi się i walczy. A walcząc z krabopająkiem trudno odróżnić czy to klimat słowiański, orientalny czy tam jakiś inny. W książce Sapkowski zawarł pełno wulgarnych elementów i proste życie chłopskie które ciężko tak wiernie przenieść do gry a czasem i lepiej nie próbować by wywołać kontrowersji i oburzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc stało się!! The Witcher 3: Wild Hunt został zapowiedziany w najnowszym numerze Game Informera!

Jest to dla mnie news dnia, miesiąca i być może nawet roku. Jeśli to wszystko uda się CDPRed, to będziemy najlepszego RPGa wszechczasów. Świat większy od tego ze Skyrima, który w końcu będzie można przemierzać na Płotce i na co wskazuje art najprawdopodobniej będzie nam towarzyszyć Ciri :). Wskazuje na to wiedźmiński miecz, drobna postura jeźdźca oraz kosmyk włosów wystających spod kaptura. A jeśli nie jest to Ciri, to nie wiem czym nas w takim razie zaskoczą Redzi. Ciekawie zapowiada się polowanie na potwory, których występowanie może wiązać się z systemem dnia i nocy. Szykuje się gra na którą czekali wszyscy WIedźmini od czasów TW1. W dodatku najprawdopodobniej na obecną generację i next-geny. CDPRed - May the force be with you!

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam to również przed premierą Wiedźmina 2 było głośno o kilku ścieżkach w wyborach moralnych i teraz widzę że jest podobnie, może tym razem dotrzymają słowa. Ogólnie gra zapowiada się świetnie tylko kilka rzeczy mnie niepokoi. Otwarty świat większy o 20 % od tego ze Skyrima? Mam nadzieję że wiedzą co robią bo może się okazać że świat owszem będzie tak duży ale za to strasznie pusty, no i oby nie zapomnieli o dodaniu systemy szybkiej podróży do miejsc raz już odwiedzonych. Trochę zastanawia mnie też zdanie o potworach "dowiemy się też, jakie części ich ciała są podatne na uderzenia i jakiego rodzaju oręż będzie najbardziej skuteczny" niby fajnie ale przecież wiedźmin nie chodzi z dziesiątką mieczy z etykietkami "na kikimory", "na endriagi" itp tylko wszystko tłucze tym samym srebrnym mieczem !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawia mnie też zdanie o potworach "dowiemy się też, jakie części ich ciała są podatne na uderzenia i jakiego rodzaju oręż będzie najbardziej skuteczny" niby fajnie ale przecież wiedźmin nie chodzi z dziesiątką mieczy z etykietkami "na kikimory", "na endriagi" itp tylko wszystko tłucze tym samym srebrnym mieczem !

Myślę, że w tym fragmencie nie chodzi o miecze jako takie, tylko o wyposażenie dodatkowe (jakieś petardy i oleje, smary itd). A sam cytat z pewnością został źle przetłumaczony.

@edit

Ten sam materiał, ale na gry-online, jak dla mnie o wiele czytelniejszy.

Edytowano przez Daedroth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat nie będzie pusty, nie martwmy się. Pamiętajmy, że twórcy nie są ograniczani przez konsole obecnej generacji, bo gra będzie już next-genowa.

Mi tam wszystko odpowiada.

- Otwarty świat zgadza się z "filozofią" wiedźminów (większa wolność bardziej tu pasuje)

- Rozwinięty system polowań

- Konie tongue_prosty.gif

- Olanie polityki w większym stopniu przez odzyskanie pamięci

Jaram się strasznie. Pytanie tylko na jaką platformę kupię tongue_prosty.gif Mam też nadzieję, że oglądanie konferencji RED-ów nie będzie stratą czasu i pokażą jakiś zwiastun...

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że ten nowy ślnik wreszcie będzie naprawde się spisywał i np. nie będzie tak wielkich problemów z skalowaniem obrazu jak było w dwójce której to dzisiaj nie umiem zmusić do wyświetlania całego obvrazu bez pasków w roździałce innej niż full hd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam nadzieje ze redzi pozbeda sie problemow z serwerami aktywacyjnymi bo premiera dwojki to porazka oraz w koncu gra nie bedzie gryzla sie z net framework co jest bolaczka od jedynki...oraz ze dlc dla kolekcjonerow bedzie tylko dla nich i nie udostepnia go wszystkim...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodaty Geralt!

Nie rozumiem odrobinę celu jaki sobie postawili, a mianowicie stworzenie gry większej od Skyrima. W tym wypadku musieliby teoretycznie wybrać dużo lokacji z generatora i miałkich questów albo stworzyć ładny i pusty świat, żadna z tych opcji nie jest do końca dobra. Jakoś nie chce mi się do końca wierzyć, że tworząc tak rozległy teren w każdym miejscu zadbają o dobre rozbudowane questy i nie sądzę aby gry Bethesdy były dobrym wzorem do naśladowania dla wiedźmińskiego świata. Nie chodzi tu o ograniczenia konsol, ale zwykłą ilość ludzkiej roboty. To jednak ciągle spekulacje i jeszcze się zobaczy.

Cała reszta informacji oczywiście cieszy, pozostaje czekać na dalsze informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w z tymi pustymi miejscami? :P To znaczy... No, wiadomo, że będą puste miejsca. Kiedy wyjdziesz z domu poza miasto, to też masz trochę pustych miejsc, co nie? Ale nie będzie to na pewno pustka rażąca i rzucająca się w oczy.

Przypominam - next-gen! Nie wiemy na co stać ten ich silnik przy grze tworzonej z myślą o next-genach i pecetach nie ograniczanych przez konsole obecnej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...