Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

W finale dowiadujemy się wiele na temat zleceniodawców zamachów na królów Północy oraz motywach

Letho

i jest to niezależne od strony po której się opowiemy. Ja odnoszę wrażenie, iż po stronie

Roche'a

większy nacisk położony jest na politykę

(w końcu decydujemy o przyszłości Temerii oraz Anais, jedynej spadkobierczyni tronu)

. Z kolei

Iorweth

kieruje się osobistymi pobudkami

(wielokrotnie wspomniane jest, że elf czuje coś do Saskii)

.

PS. Byłby ktoś w stanie mi pomóc? http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=138237

Edytowano przez MacClusca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końćówka II i cały III akt były dla mnie banalne z 1 prostego powodu: rozwinąłem większość umiejętności szermierczych i magicznych, dzięki czemu po napełnieniu paska adrenaliny wyświetlała mi się animacja finiszera, jak i aktywował się znak Heliotropu. Bardzo pomagało to zwłaszcza w walce z grupką przeciwników.

A to jest w ogóle możliwe legalnie? 6 punktów musisz wydać na drzewko ćwiczebne, żeby dojść do aktywowanych zdolności musisz dać po 14 punktów na każdą ze stron (magia i miecz) - czyli zakładając, że nic nie rozwinąłeś do 2 levelu musiałbyś dociągnąc do 34 levelu? Ja wykonując wszystkie zadania jakie były w grze dociągnąłem do 31 levelu. Może da radę te 3 levele zrobić na potworach - ale żeby już w końcówce II aktu? Poza tym IMO nie rozwijać żadnej umiejętności do 2 poziomu to jest trochę bez sensu, bo większość skilli dopiero na 2 poziomie jest potężna.

Zresztą ten grupowy finiszer jest moim zdaniem mało przydatny - może z 3 razy go użyłem a to i tak bardziej dla radości użycia niż dla ratowania życia.

Spoiler usunąłem, bo w instrukcji o tym piszą.

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra, na początku miałem zastrzeżenia co do niektórych rzeczy, ale z czasem przeszły. Co do największych kontrowersji:

-Klimat - mimo obaw jednak pozostał, czuć klimat fantasy

-walka - po krótkim namyśle trzeba stwierdzić że jest lepsza od jedynki. Poza tym nie ma już sytuacji, która wkurzała mnie w jedynce, gdzie Geralt zwykłego bandytę musiał bić około 10 razy mieczem żeby padł. W prologu jest tak sobie, ale od pierwszego aktu to potworki zabijamy 2-3 ciosami, tak samo ludzi. Poza tym walczy się bardzo fajnie, trzeba myśleć a nie bezsensownie walić myszką

-fabuła - trzyma poziom jak zwykle, zdarzają się zarówno świetne, jak i nieco nudne momenty

-interfejs - nieco gorzej, niezbyt intuicyjny, poza tym fatalna czcionka (oprócz dialogów), o wiele za mała

-grafika - po prostu cudna (a gram na średnich detalach)

-optymalizacja - ojojoj, może to wina kompa ale bardzo często zdarzały mi się wywalenia z kompa. Baaardzo irytujące, jednak udało mi się to znacznie zniwelować poprzez włączenie gry w okienku. czasami zdarzają się freezy.

-alchemia i crafting (szczególnie to 2) na duuuży +, naprawdę jest frajda z wytwarzania przedmiotów

Ogólnie jest zarąbiście, gra zasługuje w pełni na swoją ocenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei

Iorweth

kieruje się osobistymi pobudkami

(wielokrotnie wspomniane jest, że elf czuje coś do Saskii)

.

Iorweth kieruje się przede wszystkim pragnieniem wolności i braku dyskryminacji elfów, a państwo stworzone przez Saskię byłoby urzeczywistnieniem idei, o które walczy od dawna ? samo uczucie z pewnością nie jest nadrzędnym powodem, dla którego zdecydował się wesprzeć Smokobójczynię.

Poza tym ? podążając ścieżką

Iorwetha

również mamy pewien wpływ na polityczną sytuację w Królestwach Północnych (poprzez nasze wybory decydujemy, czy

Aedirn będzie miało prawowitego króla ? Stennisa, czy też nie

...).

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System walki wydaje się czymś dziwnym na początku, zwłaszcza, jeśli niedawno grało się w pierwszą część. Dla mnie był to przykry szok i ginąłem bardzo często. Ale gdy już rozgryzłem mechanikę walki, stała się ona satysfakcjonująca i przyjemna, a za drugim przejściem gry, również bardzo łatwa (poza nielicznymi fragmentami).

Walka i crafting to dwa chyba najbardziej cieszące usprawnienia, cieszy również bogate drzewko rozwoju, chociaż w coby się nie zainwestowało, miecz zawsze dużą rolę w starciach z zastępami wrogów mieć będzie. Znak Heliotropu jakoś mi nie podpasował, znacznie lepszy jest grupowy finisher po dobrnięciu do najwyższej gałęzi drzewka szermierki, ale - mamy wybór, a to najważniejsze. Cóż, bardzo liczę, że będą pojawiać się darmowe DLC, jednak nie pokroju tych, które już można pobrać - jakieś kurtki czy spodnie, a prawdziwe, 2-3 godzinne przygody z humorem i jajem w stylu kłopotów z trollem. Trolle to postacie w grze, przy których kwestiach uśmiechałem się chyba najczęściej, zwłaszcza w II akcie.

Uważam, że RED-zi powinni szybko wydać port na konsole, a za dwa lata (wszak technologię już mają, co prawda nie do końca dopracowaną, ale zawsze) wypuścić trzecią (i ostatnią? Taka teraz moda na trylogie, vide ME, Gears of War i kilka innych) część serii.

No, i mam nadzieję, że wymienią mi w końcu głowę na nową :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 ukończony. Ścieżką Irowetha. Końcówka wiedźmina bardzo fajnie została zakończona.

choć walka z letho pod koniec mogła i tak i tak się odbyć jako taki przyjacielski sparing a jednak w jednym momencie decydujemy czy jednak walczymy na śmierć i życie

. Jednak tak jak mówią że zakończenie uświadamia że będzie 3 wiedźmin z czego ejestem bardzo zadowolony. Lecz robi to w sposób bardzo ciekawy.

Elf z nie z tego świata jako Gon czy na nowo wypowiedziana wojna nilfgradzka

. Są to dla mnie informacje które sprawiają że już chciałbym mieć wiedźmina 3 zainstalowanego na dysku. Jednak redzi zrobili wspaniałą fabułę która jest tak ciekawa jak książka. A zwłaszcza ta końcówka. No nic teraz tylko czekac an jakieś dlc i wiedźmina 3. Mam nadzieje że ukaże się gdzieś tak w przeciągu do 2 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maurezor Miałem na myśli działania Iorwetha i Roche'a w samym trzecim akcie (nie sprecyzowałem tego za co przepraszam), jak najbardziej zgadzam się z tym co piszesz,

po stronie Iorwetha też mamy wpływ na politykę,

aczkolwiek nasz towarzysz

pragnie przede wszystkim wyzwolić Saskię spod uroku Filippy.

Skoro już jesteśmy przy Iorwecie (jest li to poprawna odmiana?:D) - szkoda że nie dodano tłumaczenia jego wypowiedzi

w śnie znalezionym w jaskini harpii

. Biorąc pod uwagę scenerię

może to dotyczyć marzenia o spokojnym życiu

, aczkolwiek ciekaw jestem co on wtedy mówi.

Edytowano przez MacClusca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze w prologu, ale gra naprawdę mnie urzekła. System walki jest o niebo lepszy.

Mam trzy małe pytanka:

1) Mógłby mi ktoś powiedzieć, w jakim miejscu w grze pojawią się DLC? (Tajemniczy kupiec i Kłopoty z Trolem)

2) Co daje DLC "Unikatowe techniki bojowe"?

3) Trochę to dziwne, że na moim kompie (sygnaturka) Wiedźmin 2 chodzi płynnie tylko na minimalnych, i do tego na rozdziałce nie wyższej niż 1024x768. Grafika jest tragiczna (a szkoda, bo chciałbym zobaczyć na max detalach, co RED'si upichcili), ale jakoś idzie grać. Tylko wkurza mnie to, że na tej rozdzielczości gra działa w okienku! Na pełny ekran jest dopiero powyżej 1024x768. To denerwujące, bo w innych grach (m.in. Wiedźmin 1) nawet przy rozdziałce 800x600 gra była na pełnym ekranie, a tutaj na mniej więcej 2/3 ekranu.

Macie jakieś pomysły?

Edytowano przez Zolwik03
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Generalnie to nie ten dział :P

Ale:

1a. Kłopoty z trollem jest opisane w poradniku (str. 37)

1b. Kupiec pojawił mi się na pewno w II akcie (po stronie Iorwetha) przed wejsciem do karczmy krasnoludów - ma trochę fajnego towaru do kupienia - miedzy innymi

miecze, które mi starczyły do końca II i kawałek III aktu

. Wczesniej i poźniej go już nie widziałem.

2. A nie wiem... mi Chyba nie bangla

3. Co się dziwisz - mało ramu, wolny procek i stara grafika... Takie realia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w akcie drugim i wybrałem ścieżkę Rocha, gdzie znajdę statek Eyla Tar?? Bo Rzeka tajemnic jest niby wykonana w pierwszym akcie a teraz jestem w Vergen i statku nie widzę czy ktoś może pomóc??

Pozatym jest pewien problem, kiedy z Rochem biegnę do obozu Nifgardu i statek odpływa, nie mogę się wydostać z tej lokacji bo brama jest zamknięta czy to bug czy jest inna droga??

Edytowano przez Smok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja scieżkę Iorwetha też skończyłem na 35lvl.

Żeby rozwinąć najwyższe umiejętnosci w każdym drzewie wystarczy spokojnie po 10 punktów - nie ma potrzeby przecież rozwijać wszystkich "niższych", tylko jedną wybraną "ścieżkę". To samo dotyczy levelowania ich na 2 poziom - aczkolwiek niby sensu w tym za wiele nie będzie, ale można rozwinąć potencjalnie sporo umiejętności w każdym drzewie - jednakże, oczywiście, jak w wielu RPGach - nie da się mieć wszystkiego - w niczym nie będziemy mistrzem, ale z drugiej strony - hm... będzie sporo więcej slotów na mutageny :P Wybory, wybory :P

Co do statku to przypuszczam, że

leży w tym samym miejscu, tylko mgła jest gdzie indziej i przychodzimy z drugiej strony

.

A z innej beczki - nic mnie tak dawno nie wpieniło jak walka z Kejranem. I nie chodzi nawet o to, że na normalu jest dużo trudniejsza, dużo mniej przewidywalna (

są QTE, których nie bylo na easy oraz pozostałe macki "uwięzionego" Yrdenem Kejrana są nadal sprawne i dość aktywne, a do tego atakują poziomo czego trudno uniknąć

), a ja uparłem się by nie zażyć przed nią antidotum - bo to jest OK, czuje się wyzwanie. Nie, wpieniła mnie ta ponad minutowa scenka przed każdą walką, której za ChRL nie idzie przerwać a widziałem ją kilka ładnych razy... Ech...

1. A z innej beczki - do czego jest

pułapka na Kejrana

? Ani jej uzyć nie mogłem, ani w dialogu zadnym nikt o niej po wykonaniu specjalnie nie wspomniał (pominąłem kogoś?), ani sama z siebie się podczas walki nie aktywuje... Hmmm... Ktoś wie?

2. Mały babol - po wygraniu od kłusownika w kosci można sobie wybrać

ciekawy schemat pułapki

. Wszystko fajnie, tylko tym samym sposobem można było tez wygrać

głowę trollicy

. Ale się okazuje to niemożliwym - nie ma po pierwszej wygranej już opcji odebrania nagrody ponownie w "naturze". Cóż miałem nadzieję na zdobycie tym sposobem

języka trolla

na potrzeby

odczarownia medalionu Melitele

bez zabijania

samego trolla

. Ale obawiam się, ze się nie da inaczej? Pewnie i sam

łeb trolla

nic mi nie da w tym quescie. Teraz pewnie (

zabiłem morderców trollicy

) pewnie nawet nie będę mógł i samego

trolla

usiec (jeszcze nie sprawdzałem)?

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi LiOx

Co się dziwisz - mało ramu, wolny procek i stara grafika... Takie realia tongue_prosty.gif

Minimalne wymagania spełniam, oprócz procka. Ale chodzi mi oto, czemu jak ustawie rozdzielczość na 1024x768 lub niższą, to nie mam gry na pełnym ekranie tylko na części.

Edytowano przez Zolwik03
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 kupiłem wczoraj. Na szczęście nie miałem kłopotów w instalacją. Niestety mogę grać tylko na minimalnych detalach, bo niestety mój komputer nie jest już pierwszej świeżości, Na szczęście gra nawet na minimalnych detalach jest ładna.

Grałem na padzie od XBOX 360 i muszę powiedzieć że wrócę do poczciwej klawiatury i myszki, bo granie na padzie jest moim zdaniem mało wygodne.

Grę polecam, bo naprawdę jest warta swoich pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zolwik03 - gra Ci się odpala w oknie, czy masz czarne paski u góry i u dołu? To jest dość zasadnicza różnica. Jeśli masz w oknie, to jest to jakiś bug, napisz do supportu CDP. Jeśli masz czarne pasy, to jest to normalne - gra nie współpracuje póki co z rozdzielczościami 4:3.

Kupiec jest na pewno w pierwszych dwóch aktach, w trzecim mi gdzieś umknął, ale może też jest. We Flotsam znajdujemy go pod daszkiem po drugiej stronie ulicy od kupca u którego załatwiamy wynagrodzenie za

Kejrana

. "Za plecami" gościa, który gotuje bigos.

@LiOx - tak, jak napisał FireStorm^ - naciskasz prawy myszkowy, pojawia się ikonka, naciskasz go ponownie. Mi zwykle to pominięcie nie działa po wczytaniu gry zaraz po uruchomieniu, ale kolejne razy już mogę spokojnie pomijać filmiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w akcie drugim i wybrałem ścieżkę Rocha, gdzie znajdę statek Eyla Tar?? Bo Rzeka tajemnic jest niby wykonana w pierwszym akcie a teraz jestem w Vergen i statku nie widzę czy ktoś może pomóc??

Statek znajdziesz po usunięciu mgły z pola bitwy -

Henselt ruszy z wojskiem na Vergen, a Geralt z Rochem, z pewnych przyczyn, ruszą za nim poprzez kaniony i w nich znajdziesz też wspomniany statek (po spotkaniu trollicy)

2. Mały babol - po wygraniu od kłusownika w kosci można sobie wybrać

ciekawy schemat pułapki

. Wszystko fajnie, tylko tym samym sposobem można było tez wygrać

głowę trollicy

. Ale się okazuje to niemożliwym - nie ma po pierwszej wygranej już opcji odebrania nagrody ponownie w "naturze". Cóż miałem nadzieję na zdobycie tym sposobem

języka trolla

na potrzeby

odczarownia medalionu Melitele

bez zabijania

samego trolla

. Ale obawiam się, ze się nie da inaczej? Pewnie i sam

łeb trolla

nic mi nie da w tym quescie. Teraz pewnie (

zabiłem morderców trollicy

) pewnie nawet nie będę mógł i samego

trolla

usiec (jeszcze nie sprawdzałem)?

Musisz wziąć quest "Kłopoty z trollem", przed rozgrywką z Żegotą, później możliwość wygrania łba trollicy jest zablokowana - miałem tak przy pierwszym podejściu do gry. Jeśli zdobędziesz łeb,

otrzymasz również język trolla, co pozwoli uniknąć zabijania tego spod mostu

(jeśli wykonujesz quest

"Serce Melitele"

), ponadto oddając głowę żony trollowi dostaniesz recepturę na dość interesującą Zbroję Łowcy.

Edytowano przez MacClusca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - tak przypuszczałem, że jest z tymi questami - trochę szkoda i bez sensu - w realu przecież byłoby tyle rozmaitych innych rozwiązań (ot np. zwyczajnie łeb zajumać)...

A z tą animacją własnie problem jest taki, że odpala się sama od razu po załadowaniu... I żaden klawisz nie działa - dusiłem wszystkie - i pojedynczo i w kombinacjach :P I ofcoz nie ma informacji o możliwosci przerwania cutscenki.

EDIT: HA - Patch 1.2 ma poprawić problemy z łbem :) Super. Dobrze, że nie ruszałem z Postępami od 2 dni a tylko się włóczyłem po lesie :P

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest w ogóle możliwe legalnie?... Poza tym IMO nie rozwijać żadnej umiejętności do 2 poziomu to jest trochę bez sensu, bo większość skilli dopiero na 2 poziomie jest potężna.

Zresztą ten grupowy finiszer jest moim zdaniem mało przydatny - może z 3 razy go użyłem a to i tak bardziej dla radości użycia niż dla ratowania życia.

Tak jak już napisali koledzy stronę wcześniej jest to możliwe.

Z drzewka szermierki nie rozwijałem umijętności związanych z blokowaniem ataków, gdyż bloku prawie w ogóle nie używałem, zaś jeśli chodzi o talenty związane z efektami krytycznymi rozwinąłem tylko ten po środku ( chyba, ze zwiększoną szansą na wszystkie efekty ), na 2 poziomie miałem 2 ostatnie umiejętności, czyli te związane z atakami grupowymi, a także tę zwiększającą ilość życja (jak dobrze pamiętam), warto też zaznaczyć, że na 2 ostatnich umiejętnościach miałem mutageny zwiększające obrażenia i pancerz.

Po stronie magii na 2 poziomie miałem umiejętność zwiększającą wigor i zwiększającą długość działania znaku Quen.

Warto powiedzieć, że miałem też odpowiednio ulepszoną zbroję i miecz.

Powiem jeszcze, że grę ukończyłem na 34 poziomie.

Edytowano przez Daedroth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nikt nic dzisiaj tu nie pisze? Wszyscy liczą na to, że konferencja CDPR zacznie się punktualnie i się czają tam? :)

Podejżewam, że najpierw muszą znaleźć kurtkę :P

EDIT: a tu pewnie walnę cos mądrzejszego jak już ruszy, albo będę dalej darł łacha jak nie odpali :)

UPD1. Opóźnienie ponad 15 minut, ponad 12500 luda i tak tnie, że się oglądać nie da

UPD2. Zapowiedziany update 1.2 (ponoć już jutro :)) i jakieś staro-nowe DLC, a w tym:

UPD3. Zapowiedziani Frazjerzy i 6 nowych obleśnych fryzur dla Geralta :)

UPD4. Całkiem zabawna "zapowiedź" Papercrafta :P Mix Wieśka, Minecrafta i papierowych modeli.

UPD5. A na poważnie - to oczym wszyscy wiedzieli od dawna - Wiesiek 2 na X360 :P

A poza tym nic istotnego.

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...