Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Czemu wy mówicie o takich głupotach? Zresztą to co mówicie nie ma sensu bo kogo obchodzą jakieś amatorskie wyniki? Kłócicie się bez celowo, o ile rozmowa o nie udanym marketingu miała jakiś sens, to zejście na tory ankiet i czy wiedźmina pominięto jest nie ważne.

A może ci panowie się chcieli jakoś wyróżnić i nie dali wieśka? W Polsce każdy wie o wiedźminie to nie dani go coś zmieni?

Odmeldowuje się i życzę udanej kłótni :starwars:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat w tym temacie prowadzicie tą pozbawioną sensu dyskusję? Miast dysputować o grze, próbujecie dowieść, że macie rację... Znacie na pewno powiedzonko: ''Ustąp głupszemu''.

Nic nie wynika z tych kłótni. Wystarczy, że powiem: CD Projekt pijarowców zatrudnia chyba z ulicy, bo gorszy marketing miało chyba tylko swego czasu AMD. Pamiętacie zapewne eXtra Klasykę i jej pogrzeb (żeby to jeden) ? Albo GOG-a?

Z tym nie ma co polemizować. Marketing CD Projektu psu w rzyć. Zainteresowanie Wiedźminem 2 zaś jest umiarkowanie duże, ale co oczywiste mniejsze niż hype wokół najgorętszych premier.

Ale mówimy o grze - a ta, co przyznają nawet sceptycy, zapowiada się naprawdę dobrze. Jeśli założymy, że fabuła będzie przynajmniej tak dobra jak w ''jedynce'' i dodamy nowy system walki (IMHO jaki by nie był i tak będzie lepszy od tego z pierwszego Wiedźmina), większe możliwości silnika, itd. itp. to wychodzi nam naprawdę bardzo dobra produkcja.

A prawda wyjdzie na jaw dopiero w maju. Oczywiście każdy będzie miał swoją, ale szanujmy demokrację :)

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat w tym temacie prowadzicie tą pozbawioną sensu dyskusję?

Bo to dyskusja o Wiedźminie? Ponieważ wg mnie marketing W2 na zachodzie leży i kwiczy, a kiedy to odnotuję, sharp_one natychmiast przystępuje do ataku -- wychodzi, że kwestię trzeba rozwiązać.

Nic nie wynika z tych kłótni. Wystarczy, że powiem: CD Projekt pijarowców zatrudnia chyba z ulicy, bo gorszy marketing miało chyba tylko swego czasu AMD. Pamiętacie zapewne eXtra Klasykę i jej pogrzeb (żeby to jeden) ? Albo GOG-a?

Z tym nie ma co polemizować. Marketing CD Projektu psu w rzyć. Zainteresowanie Wiedźminem 2 zaś jest umiarkowanie duże, ale co oczywiste mniejsze niż hype wokół najgorętszych premier.

No bingo. Zainteresowanie Wieśkiem bierze się głównie z prawdopodobnej wysokiej jakości produkcji, ale w dzisiejszych czasach to tylko podstawa do osiągnięcia sukcesu komercyjnego - a na tym się powinno budować. Dziś gra nie musi być specjalnie dobra, by odnieść sukces jak ma dobrą kampanię marketingową - a od zawsze może być dobra i przeoczona.

Możemy przerzucać się argumentami, ale NIE JESTEŚ w stanie udowodnić, że W2 został zignorowany na wstępie i dlatego go nie ma na liście

True that. Jeśli nie masz sharp_one żadnych bardziej rzetelnych badań pod ręką, to albo opieramy się na tych, albo wracamy do punktu wyjścia, czyli przerzucania się "a nie bo tak".

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cycki Melitele, wystarczy już o tym sondowaniu!

Myślę, że wiele pytań powinno znaleźć odpowiedzi po opublikowaniu dev diary o systemie walki. Nie możemy wszakże oceniać walki, nie dzierżąc w ręku pada/myszy. Wygląda nieźle, co prawda boli widok Geralta z widła... chciałem rzec, z mieczem.

Uważam, że gdyby RED-zi pokusili się o mechanikę walki podobną do tej z Batmana: AA, wszyscy byliby szczęśliwi. Niewymagające, wciągające i satysfakcjonujące starcia ukazywałyby kunszt Geralta jako wojownika, pozwalając skupić się na tym, co w RPG-u najważniejsze - fabule.

Wątpię jednak, by tak się stało. Przynajmniej po tym kiepskiej jakości gameplayu mam wrażenie, że walczyć się będzie jak w Darksiders...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy przerzucać się argumentami, ale NIE JESTEŚ w stanie udowodnić, że W2 został zignorowany na wstępie i dlatego go nie ma na liście

I znowu panie Klekotsan KŁAMIESZ, ponieważ udowodniłem to już. Jeżeli nie chcesz tego przyjąć do wiadomości, to jak już pisałem Twój problem. Nie będę kilkanaście razy pokazywał palcem gdzie jest błąd. Konia można zaprowadzić do wodopoju, ale napić się musi już sam.

True that. Jeśli nie masz sharp_one żadnych bardziej rzetelnych badań pod ręką, to albo opieramy się na tych, albo wracamy do punktu wyjścia.

Każde zestawienie do których podawałem linki wcześniej jest bardziej rzetelne od tego zestawienia, przeprowadzane na próbie większej niż 1000 i bez list zamkniętych.

Choćby:

Link

Opieranie się na błędnych badaniach jest głupotą, ale jak lubisz.

Z resztą przyjrzyjcie się tej liście:

Link

Według indeksu gier w UK jest to pierwsze 25 miejsc ale w US już nie! Gdzie są miejsca: 8,9,13,17,18,0,21,23,25?

Ok, jest to jedna lista na której Wiedźmina nie ma, po przeglądnięciu komentarzy do tych wyników widziałem posty pytające się gdzie jest Witcher 2. Dla mnie wystarczy. Tak naprawdę nie wiem czego oczekujecie? Kampanii na miarę tytułów gier akcji i FPSów wychodzących na wszystkie platformy, które sprzedają 30-50 razy więcej egzemplarzy niż RPG? Marketing się dostosowuje do produktu. W2 na pewno nie będzie najlepiej sprzedającą się grą w 2011, ale nikt nie oczekuje, że będzie. Ma być dobrą grą, sprzedać się dobrze i zwrócić REDom.

Uważam, że gdyby RED-zi pokusili się o mechanikę walki podobną do tej z Batmana: AA, wszyscy byliby szczęśliwi. Niewymagające, wciągające i satysfakcjonujące starcia ukazywałyby kunszt Geralta jako wojownika, pozwalając skupić się na tym, co w RPG-u najważniejsze - fabule.

Wątpię jednak, by tak się stało. Przynajmniej po tym kiepskiej jakości gameplayu mam wrażenie, że walczyć się będzie jak w Darksiders...

? Przecież chyba z tysiąc razy CDRed potwierdziło, że system będzie jak w Batmanie:AA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Przecież chyba z tysiąc razy CDRed potwierdziło, że system będzie jak w Batmanie:AA.

Ha! To bardzo proszę wrzuć tu link z wywiadem, gdzie ktoś z RED-ów tak twierdzi. Bo ja, pomimo uważnego czytania nigdzie takiej informacji nie znalazłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde zestawienie do których podawałem linki wcześniej jest bardziej rzetelne od tego zestawienia, przeprowadzane na próbie większej niż 1000 i bez list zamkniętych.

http://www.gamesreviews2010.com/20-most-ex...coming-in-2011/

KPISZ

To są zestawienia robione przez jednego redaktorzynę z drugim wg własnego widzimisia. Gołym okiem zresztą widać, że to co podrzuciłeś to czyjaś opinia - brak Gears of War 3, Uncharted 3, Forzy 4, LA Noire, Zeldy, nowego Final Fantasy, Killzone 3, LBP 2... w pierwszej chwili myślałem że to stricte pecetowe zestawienie, ale jest nowy MGS i MK.

Chyba trzeba na głowę upaść, żeby sądzić, że W2 jest bardziej oczekiwany od GoW3. Drugie Gearsy sprzedały się czterokrotnie lepiej niż Wiedźmin, a już w dniu premiery miały sporo lepszy wynik sprzedaży niż Geralt po dziś dzień. Twarde fakty.

Gdzie w ogóle w tym tekście potwierdzenie, że kogokolwiek pytano o opinię poza redakcją?

EDIT: I radosna twórczość o GTA V, które rzekomo miałoby zostać wydane na przełomie 2010/2011 (wow, coś cicho o tym nowym GTA) to niesamowity popis kompetencji tworzącego zestawienie. Nie dość, że to czyjaś prywatna opinia, to jeszcze średnio się na grach najwyraźniej zna albo chadza po porady dot. tekstów do wróżki. Super.

Sorry, mimo wszystkich swoich wad Ipsosowskie porównanie jest z 1000x bardziej wiarygodne.

EDIT2:

Tak naprawdę nie wiem czego oczekujecie? Kampanii na miarę tytułów gier akcji i FPSów wychodzących na wszystkie platformy, które sprzedają 30-50 razy więcej egzemplarzy niż RPG? Marketing się dostosowuje do produktu.

Czegoś na miarę Dragon Age'a II, który jest wszędzie i newsy o nim wyskakują codziennie? Czegoś w stylu Dead Island, żeby zrobić szum wokół nieznanej dotychczas marki? Kampanii wirusowej, ARG, pre-orderowych DLC (nie lubię, ale to skuteczna zabawka), trailerów, które sprowokują milion odsłon na YouTube a nie 100k? Czegoś na miarę hitu roku 2011 tak generalnie, a nie utwierdzania się w prowincjonalności poprzez ekskluzywność PC, materiały promocyjne realizowane w języku polskim*, zacinających się i robiących sobie przerwy na "yyy..." "eee..." twórców w dev diary etc.

*wbrew Twoim spekulacjom z gatunku "my jesteśmy tu, oni tam gdzie stało zomo" kilka stron wcześniej, mi jest miło coś obejrzeć po polsku. Ale jako zabieg marketingowy to jest do tyłka. Że tak zacytuję wypowiedź McSpawna z cdaction.pl pod niemieckojęzycznym dev diary o Black Mirror III:

Nie ważne co powiedzą to to i tak beznadziejny język którego się słuchać nie da... (...)

Wyobrażam sobie, że w krajach anglojęzycznych, gdzie wszyscy są przyzwyczajeni do materiałów promocyjnych w rodzimym języku część graczy na polski język w dev diary mogła zareagować podobnie.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fristron znów ma racje.

Wczoraj dyskusja była na temat opinii LUDZI a nie pism czy portali branżowych. Masz wyniki badań typu "rozpoznawalność marki" itp. przeprowadzone na odpowiedniej próbie statystycznej? Nie? To znaczy, że mamy do dyspozycji póki co tylko jedno badanie rynku dokonane przez Ipsos. I dopóty nie zakończysz prób dyskredytowania Ipsosu bądź bełkotać o "niemiarodajnej metodologii" to nie mamy o czym gadać. Najlepiej znajdź inne statystyki i je tu zaprezentuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Przecież chyba z tysiąc razy CDRed potwierdziło, że system będzie jak w Batmanie:AA.

Ha! To bardzo proszę wrzuć tu link z wywiadem, gdzie ktoś z RED-ów tak twierdzi. Bo ja, pomimo uważnego czytania nigdzie takiej informacji nie znalazłem...

Eurogamer: The Witcher 2's combat reminds me of Batman: Arkham Asylum's.

Tomasz Gop: We have been inspired. I'm not hiding this. We have.

Link

Znalezienie zabrało mi całe 10 sekund.

Czegoś na miarę Dragon Age'a II, który jest wszędzie i newsy o nim wyskakują codziennie?

Gdzie Ty masz codzienne informacje o DA 2? Chyba na forum Bioware nowe posty liczysz.

Czegoś w stylu Dead Island, żeby zrobić szum wokół nieznanej dotychczas marki?

Widocznie CDP nie upadł tak nisko żeby robić szum wokół swojej gry tanimi chwytami pod publiczkę.

Kampanii wirusowej, ARG, pre-orderowych DLC (nie lubię, ale to skuteczna zabawka), trailerów...

A nie ma? Coś widzę że z przeglądanie zachodnich stron kiepściutko u Ciebie.

Chyba trzeba na głowę upaść, żeby sądzić, że W2 jest bardziej oczekiwany od GoW3. Drugie Gearsy sprzedały się czterokrotnie lepiej niż Wiedźmin, a już w dniu premiery miały sporo lepszy wynik sprzedaży niż Geralt po dziś dzień. Twarde fakty.

Ty masz jakieś zwidy? Gdzie ja tak napisałem? Przecież od początku mówię że W2 to nie jest gra akcji i nie ma konkurować z nimi w ilości sprzedaży. Jest różnica między Twoim stwierdzeniem "nikt nie czeka na W2 i nikt o nim nie słyszał" a tym, że jest mniej oczekiwany niż najnowsze gry akcji czy FPSy. Trzeba na głowę upaść żeby to porównywać.

Sorry, mimo wszystkich swoich wad Ipsosowskie porównanie jest z 1000x bardziej wiarygodne.

To poszukaj sobie 40 innych zestawień w których W2 występuje podpierasz się jednym zestawieniem z błędną metodyką badań. Internet masz więc sprawdzaj zanim zaczniesz pisać pierdoły.

I dopóty nie zakończysz prób dyskredytowania Ipsosu bądź bełkotać o "niemiarodajnej metodologii" to nie mamy o czym gadać. Najlepiej znajdź inne statystyki i je tu zaprezentuj.

Jeżeli nie docierają do Ciebie proste rzeczy, to masz pecha. Jeżeli uważasz że fakt opracowania jednej statystyki czyni ją miarodajną bo jest tylko jedna, Twój problem. Ja nie będę Cię naprostowywał, zmniejszasz konkurencję na rynku pracy.

Edytowano przez Sharp_one
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie CDP nie upadł tak nisko żeby robić szum wokół swojej gry tanimi chwytami pod publiczkę.

LOL! Co innego "tanie chwyty pod publiczkę" a co innego nowoczesny marketing. Poza tym, to jest rynek. Cnotki trzymające się spódnicy miejsca na nim nie mają. Trzeba być agresywnym.

Zresztą, wystarczy porównać kampanie reklamową Bulletstorma i Wiedźmina. Jest różnica.

Jeżeli nie docierają do Ciebie proste rzeczy, to masz pecha. Jeżeli uważasz że fakt opracowania jednej statystyki czyni ją miarodajną bo jest tylko jedna, Twój problem.

A masz inne badania, to je pokaż. Mnie przynajmniej uczono, że jeśli mamy JAKIKOLWIEK dowód a własne tezy, to należy weryfikować tezy, a nie dowody. Nie sądze, że jest miarodajna, ale JEST. Opiera się na kryteriach w przeciwieństwie do twoich przesłanek. Besides, uparłeś się na tą metodologię. Zaczynasz brzmieć jak małe dziecko krzyczące "LaLaLaLaaaa! Ja cie nie szłyszę!!!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostre dyskusje o marketingu? Na tyle miesięcy przed premierą...? Spójrzcie na L.A. Noire - też wychodzi w maju, a ilość materiałów jest porównywalna (albo i mniejsza) do liczby wszelkich filmików i dev diary od CDP RED. Myślę, że za wcześnie oceniać... Jak na trzy miesiące przed godziną zero, jest OK. Myślę, że w kwietniu zacznie się dziać "na poważnie".

Poza tym, twórcom nie pomaga tu EA, więc kampanii a'la Bulletstorm na pewno nie będzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie CDP nie upadł tak nisko żeby robić szum wokół swojej gry tanimi chwytami pod publiczkę.

LOL! Co innego "tanie chwyty pod publiczkę" a co innego nowoczesny marketing. Poza tym, to jest rynek. Cnotki trzymające się spódnicy miejsca na nim nie mają. Trzeba być agresywnym.

Mylisz pojęcia, co innego agresywny marketing, a co innego robienie sensacji na siłę i próba wywołania skandalu przez pokazanie zaszlachtowania dziecka na trailerze.

Zresztą, wystarczy porównać kampanie reklamową Bulletstorma i Wiedźmina. Jest różnica.

Porównaj jeszcze do Black Opsa albo Coca-Coli, nie ten rynek, nie ten target, nie ta skala.

Jeżeli nie docierają do Ciebie proste rzeczy, to masz pecha. Jeżeli uważasz że fakt opracowania jednej statystyki czyni ją miarodajną bo jest tylko jedna, Twój problem.

A masz inne badania, to je pokaż. Mnie przynajmniej uczono, że jeśli mamy JAKIKOLWIEK dowód a własne tezy, to należy weryfikować tezy, a nie dowody. Nie sądze, że jest miarodajna, ale JEST. Opiera się na kryteriach w przeciwieństwie do twoich przesłanek. Besides, uparłeś się na tą metodologię. Zaczynasz brzmieć jak małe dziecko krzyczące "LaLaLaLaaaa! Ja cie nie szłyszę!!!"

Najpierw dowiedz się co to jest dowód. Na pewno nie jest dowodem coś co ma błędy w samym założeniu. To tak jakbyś dowodził twierdzenia matematycznego i w dowodzie miał 2+2=9 albo dzielenie przez zero. Dowód jest czymś niepodważalnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia, co innego agresywny marketing, a co innego robienie sensacji na siłę i próba wywołania skandalu przez pokazanie zaszlachtowania dziecka na trailerze.

Ludzie kochają skandale. Jeszcze więcej ludzi się zainteresuje produkcją, plus tabloidy zrobią darmową reklamę. Sam sukces :P

Najpierw dowiedz się co to jest dowód. Na pewno nie jest dowodem coś co ma błędy w samym założeniu. To tak jakbyś dowodził twierdzenia matematycznego i w dowodzie miał 2+2=9 albo dzielenie przez zero. Dowód jest czymś niepodważalnym.

Czyli dla ciebie jedynym miarodajnym badaniem rynku byłoby takie, dzięki któremu udałoby się dopchać Wiedźmina na szczyt listy.

To jest dopiero obiektywizm-odrzucać cokolwiek, bo nie zgadza się z moimi tezami... Besides, tego typu badań przeprowadza się codziennie tysiące i jakoś ludzie ciągle za nie płacą, ergo-są robione według odpowiednich standardów. I jaki masz dowód, że W2 został zignorowany?

Edytowano przez Klekotsan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a na targach nie pamiętam jakich, nie było czegoś takiego że wiedźmin zdobył 2 miejsce? O już mam!

http://www.gry.banzaj.pl/Wiedzmin-2-Zabojc...tkich-9587.html

"Jedne z największych serwisów gamingowych rozdały już swoje tytuły produkcjom pokazanym na E3 2010. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzymał tytuły Najlepsza gra PC i Najlepsza gra RPG w rankingu serwisu IGN. Kotaku przyznało zaś polskiej produkcji miano Najlepszej gry E3 2010. Takie wyróżnienie przez największe media w świecie gier pozwala przypuszczać, że sequel najlepszej polskiej gry odniesie spektakularny sukces. Warto jeszcze dodać, że magazyn Gamespot nominował Wiedźmina do tytułu najlepszej gry. "

Więc chyba jest światełko nadziei, malutkie ale jest. No wiem że nie jest to zbyt dobry przykład ale jednak jest. :)

I bulletstrom jest głupotą porównywać do wiedźmina, tam jest krwawa miazga i głupie reklamy. A wiedźmin to inna bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla ciebie jedynym miarodajnym badaniem rynku byłoby takie, dzięki któremu udałoby się dopchać Wiedźmina na szczyt listy.

To jest dopiero obiektywizm-odrzucać cokolwiek, bo nie zgadza się z moimi tezami... Besides, tego typu badań przeprowadza się codziennie tysiące i jakoś ludzie ciągle za nie płacą, ergo-są robione według odpowiednich standardów. I jaki masz dowód, że W2 został zignorowany?

Kolejny raz uciekasz się do kłamstwa, już mnie to powoli nudzi. Gdzie ja napisałem, że badanie jest błędne bo Wiedźmin nie wygrał? Podałem konkretne rzeczowe błędy merytoryczne w przeprowadzonym badaniu!

Jak na razie Ty odrzucasz wszystko co tylko może świadczyć o tym, że Wiedźmin jest dobrym produktem i jest dobrze prowadzona jego promocja jako produktu do konkretnego targetu, na konkretny rynek i nastawiony na konkretne wyniki. Odrzucasz zestawienia mówiące że W2 jest oczekiwanym, opinie pism i portali z branży, opinie graczy na zachodzie, fakty świadczące że nie masz racji, a nawet posuwasz się do kłamstw i oszczerstw pod adresem twórców (piję do twoich postów o silniku i oceny umiejętności programistycznych CDPR).

Badania tego typu prowadzone są codziennie według określonych standardów, TO KONKRETNE jednak zostało zrobione przy użyciu błędnych narzędzi. Tak samo jak codziennie tysiące ludzi kupuje telewizory bo są dobre, ale nie powiesz mi że nie zdarzają się buble!

Skąd wiem, że narzędzie jest błędne? Bo w przeciwieństwie do Ciebie znam języki obce i przeczytałem do czego służy narzędzie firmy GPI i jak jest przeprowadzane badanie.

Link do strony GPI podałem wcześniej, znajdź, poczytaj albo poproś kogoś żeby Ci przetłumaczył. Jak przeczytasz i, co ważniejsze, zrozumiesz parę książek o marketingu i badaniach rynku to możemy pogadać.

Ej a na targach nie pamiętam jakich, nie było czegoś takiego że wiedźmin zdobył 2 miejsce? O już mam!

http://www.gry.banzaj.pl/Wiedzmin-2-Zabojc...tkich-9587.html

"Jedne z największych serwisów gamingowych rozdały już swoje tytuły produkcjom pokazanym na E3 2010. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzymał tytuły Najlepsza gra PC i Najlepsza gra RPG w rankingu serwisu IGN. Kotaku przyznało zaś polskiej produkcji miano Najlepszej gry E3 2010. Takie wyróżnienie przez największe media w świecie gier pozwala przypuszczać, że sequel najlepszej polskiej gry odniesie spektakularny sukces. Warto jeszcze dodać, że magazyn Gamespot nominował Wiedźmina do tytułu najlepszej gry. "

Więc chyba jest światełko nadziei, malutkie ale jest. No wiem że nie jest to zbyt dobry przykład ale jednak jest. :)

I bulletstrom jest głupotą porównywać do wiedźmina, tam jest krwawa miazga i głupie reklamy. A wiedźmin to inna bajka.

*sarkazm*

Ależ to wierutne kłamstwa, te serwisy nie słyszały o Wiedźminie 2, a CDPR nie wpuszczono by na targi, chyba że na pchli targ!

*sarkazm*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza gadanina się tak przeplata że nie wie kto ma rację :pokerface:

I zgadzam się z ZdeniO, zresztą osoby które lubią dobre rpg na pewno znają wieśka. Może redzi są zajęci robieniem wiedźmina, i nie mają czasu na trailery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów nazywasz mnie kłamcą i oszczercą i sugerujesz, że pieprze trzy po trzy. W takim razie EOT, bo nie będę ci udowadniał mojej znajomości języków ani niczego innego dopóty się nie uspokoisz.

Ja jestem spokojny :huh:

Jeżeli razi Cię nazywanie kłamcą, oszczercą i sugestia że pieprzysz 3 po 3, to jedna rada. Przestań kłamać, rzucać oszczerstwa i pieprzyć 3 po 3. Powinno radykalnie pomóc. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia, co innego agresywny marketing, a co innego robienie sensacji na siłę i próba wywołania skandalu przez pokazanie zaszlachtowania dziecka na trailerze.

Nie wiem, czy agresywny marketing jest lepszy, czy gorszy od robienia sensacji na siłę, ale z pewnością trailer z zaszlachtowanym dzieckiem jest lepszy od obojga z nich. :brawa:

Zwłaszcza, że jest zrobiony z klasą i gra na emocjach zamiast epatować pozbawionym uzasadnienia gore.

:ninja:

PS. Klekotsan mógłby wreszcie zauważyć, że krytyka tych badań pod kątem braku w nich jako opcji Wiedźmina jest w pełni uzasadniona, skoro były to badania uwzględniające tylko gry konkretnych developerów, wśród których deva Wiedźmina nie było. Chyba, że za miarodajne uznamy stosowanie badania popularności poszczególnych marek sieci biedronka do uzasadniania, że każda z tych marek jest popularniejsza od dowolnej marki koncernu Nestle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Klekotsan mógłby wreszcie zauważyć, że krytyka tych badań pod kątem braku w nich jako opcji Wiedźmina jest w pełni uzasadniona, skoro były to badania uwzględniające tylko gry konkretnych developerów, wśród których deva Wiedźmina nie było.

Hmmm... Jakoś nie widzę, by zestawienie było robione na potrzeby konkretnych developerów. Nigdzie ni pisze, że jest to zestawiene robione na potrzeby np. Epic. I nie wiemy, czy Wiedźmin był opcją, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty masz codzienne informacje o DA 2? Chyba na forum Bioware nowe posty liczysz.

Z mijającego tygodnia, za GOL:

Ściągnij demo Dragon Age II i odblokuj nowe przedmioty w pełnej wersji 2011-02-18

Pierwszy zwiastun miniserialu Dragon Age: Redemption 2011-02-17

Autorka The Guild stworzy miniserial internetowy o Dragon Age 2011-02-16

Zobacz gameplay z dema Dragon Age II 2011-02-14

No, mea culpa. We wtorek nic nie było.

A nie ma? Coś widzę że z przeglądanie zachodnich stron kiepściutko u Ciebie.

Nie, nie ma. Jest bodaj zachęcająca do pre-orderów rozszerzona edycja. ARG, kampania wirusowa - jakieś przykłady?

Ty masz jakieś zwidy? Gdzie ja tak napisałem? Przecież od początku mówię że W2 to nie jest gra akcji i nie ma konkurować z nimi w ilości sprzedaży. Jest różnica między Twoim stwierdzeniem "nikt nie czeka na W2 i nikt o nim nie słyszał" a tym, że jest mniej oczekiwany niż najnowsze gry akcji czy FPSy. Trzeba na głowę upaść żeby to porównywać.

Nie mam zwidów. Po prostu waćpan masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, that's all. Komentowałem koszmarną niekompetencję, jaką popisał się tworzący te "20 most anticipated", nie umieszczając 8 gier będących kontynuacjami gier z wielomilionową sprzedażą (za wyjątkiem LA Noire), w wielu przypadkach z ogromnych fandomem. Za to wymyślił sobie informacje o GTA V a na pierwszym miejscu umieścił... Brink, czyli nowe IP od niezbyt kojarzonego (choć zasłużonego, ET zrobili) dewelopera. F***n brilliant.

Ipsos zrobił badania na reprezentatywnej grupie 1000 graczy. Obecna jest zdecydowana większość dużych tytułów 2011. W2 albo się nie zakwalifikował do 25, albo został zignorowany (skoro jednak są inne duże RPGi, to najwyraźniej nie został w takim wypadku uznany za poważną konkurencję). Naprawdę nie widzisz różnicy między tym prostym faktem, a wymysłami pojedynczego redaktora?

To poszukaj sobie 40 innych zestawień w których W2 występuje podpierasz się jednym zestawieniem z błędną metodyką badań. Internet masz więc sprawdzaj zanim zaczniesz pisać pierdoły.

Pierdołami są tego typu zestawienia redaktorów, bo z reguły nie mają nic wspólnego z sukcesem komercyjnym. Najwyżej z branżowym uznaniem.

"Jedne z największych serwisów gamingowych rozdały już swoje tytuły produkcjom pokazanym na E3 2010. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzymał tytuły Najlepsza gra PC i Najlepsza gra RPG w rankingu serwisu IGN. Kotaku przyznało zaś polskiej produkcji miano Najlepszej gry E3 2010. Takie wyróżnienie przez największe media w świecie gier pozwala przypuszczać, że sequel najlepszej polskiej gry odniesie spektakularny sukces. Warto jeszcze dodać, że magazyn Gamespot nominował Wiedźmina do tytułu najlepszej gry. "

Ktoś wie, skąd ci redaktorzy mają towar? Też chcę mieć takie śliczne zwidy.

IGN:

Best PC Game: Portal 2

Best RPG Game: Fallout New Vegas

http://uk.games.ign.com/articles/109/1094418p1.html

Kotaku w ogóle nie miał takiej nagrody jak najlepsza gra, były tylko z podziałem na platformy i best new game (chyba o nowe IP chodziło - w każdym razie Dance Central). Best PC Game trafiło do Portala 2.

http://kotaku.com/#!5575411

Wiedźmin 2 wygrywał w głosowaniu publiczności na Gamespocie. Od chwili, gdy wszystkie serwisy internetowe w Polsce zamieniły się w fandom i nawoływały do głosowania na Wiedźmina, co skończyło się tym, że ludzie rozsyłali sobie łańcuszki po naszej-klasie i resetowali IP żeby głosować wielokrotnie. Ostatecznie Gamespot unieważnił uczestnictwo W2 - i słusznie.

Przed tą ogólnonarodową histerią, kiedy głosowałem, Wiedźmin 2 znajdował się w dole pierwszej strony i miał 10x mniej głosów niż TOR i 5x mniej niż nowy Deus Ex, które prowadziły.

*sarkazm*

Ależ to wierutne kłamstwa, te serwisy nie słyszały o Wiedźminie 2, a CDPR nie wpuszczono by na targi, chyba że na pchli targ!

*sarkazm*

*sarkazm*

Zadziwiające, jak głęboko grzebiesz na potwierdzenie tych faktów, które zgadzają się z Twoimi poglądami. Wyguglanie nagród zajęło całe 10 sekund. Ale rozumiem, że Ty potrzebujesz każdej chwili, by wyszukiwać dowodów na to, że Ipsos zmyślił sobie całe badanie, bo nie ma tam Wiedźmina 2, a skoro nie ma, to jest to fake. Nie to co porównania najbardziej wyczekiwanych gier 2011, w których figuruje GTA V, które jak wiadomo ukaże się na dniach, bo na przełomie 2010/2011.

*sarkazm*

Tak ostre dyskusje o marketingu? Na tyle miesięcy przed premierą...? Spójrzcie na L.A. Noire - też wychodzi w maju, a ilość materiałów jest porównywalna (albo i mniejsza) do liczby wszelkich filmików i dev diary od CDP RED.

1. Spójrz ile odsłon na YouTube mają materiały z LA Noire a ile z W2.

2. Spójrz jak długo jest prowadzona kampania LA Noire, a jak długo W2.

3. Spójrz, jakim statusem cieszy się Rockstar, a jakim CDP RED. Podpowiedź: to nie ci pierwsi muszą się przebić.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fristron:

Ktoś wie, skąd ci redaktorzy mają towar? Też chcę mieć takie śliczne zwidy.

Link 1

Link2

Link3

Link4

Link5

Link6

Dalej nie chce mi się szukać. Kolejny raz pokazujesz, że wiesz cholernie mało a pyszczysz jakbyś rozumy pozjadał.

Hmmm... Jakoś nie widzę, by zestawienie było robione na potrzeby konkretnych developerów. Nigdzie ni pisze, że jest to zestawiene robione na potrzeby np. Epic. I nie wiemy, czy Wiedźmin był opcją, czy nie.

Kłania się stopka zestawienia, strona autorów, strona producenta narzędzi, kłania się angielski. Kłania się PRAWDA panie kłamczuszku.

Tyle ode mnie.

Edytowano przez Sharp_one
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się stopka zestawienia, strona autorów, strona producenta narzędzi, kłania się angielski. Kłania się PRAWDA panie kłamczuszku.

Tyle ode mnie.

W stopce NIE MA NIC NA TEMAT ZLECENIODAWCÓW BADANIA! Nie rób ze mnie idioty, bo jeszcze ktoś, kto nie widział zestawienia ci uwierzy :P Ja jakoś w stopce widzę tylko okres w jakim badanie było wykonane (30 styczeń-12 luty), uwzględnione zostały gry mające premierę po 15 lutym i to, że próba liczyła 1000 osób a każda miała prawo wyznaczyć 3 tytuły.

Ale nie wiem, może faktycznie masz racje i jestem upośledzony. Proszę, Sharp_one, paluszkiem mi pokaż to czego mój umysł nie jest w stanie objąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się stopka zestawienia, strona autorów, strona producenta narzędzi, kłania się angielski. Kłania się PRAWDA panie kłamczuszku.

Tyle ode mnie.

W stopce NIE MA NIC NA TEMAT ZLECENIODAWCÓW BADANIA! Nie rób ze mnie idioty, bo jeszcze ktoś, kto nie widział zestawienia ci uwierzy :P Ja jakoś w stopce widzę tylko okres w jakim badanie było wykonane (30 styczeń-12 luty), uwzględnione zostały gry mające premierę po 15 lutym i to, że próba liczyła 1000 osób a każda miała prawo wyznaczyć 3 tytuły.

Ale nie wiem, może faktycznie masz racje i jestem upośledzony. Proszę, Sharp_one, paluszkiem mi pokaż to czego mój umysł nie jest w stanie objąć...

Widzę, że doczytałeś z mojego postu aż do drugiego przecinka. Poproś żeby ktoś Ci dokładne przetłumaczył też resztę.

Sklerozę widzę też masz, już pisałem:

Ja nie będę Cię naprostowywał, zmniejszasz konkurencję na rynku pracy.

palcem Ci już kilka rzeczy wskazywałem, nie dotarło. Twój problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...