Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Już powoli nie wytrzymuje...

Jak masz jakieś sensowne uwagi to pisz, jak na razie jedziesz po W2, bo to polska gra i "na zachodzie jest lepiej".

Co ma do tego, że gra jest z Polski? Ten tekst jest wręcz zabawny. Uwierz, nawet jakby gra była niszową indonezyjską produkcją to bym się nie wahał wypunktować tego co mnie się nie podoba.

>> Nie wiem, Ty mi powiedz, to nie ja mam tu jakieś problemy i kompleksy które leczę wieszając psy na grze bo jest Polska.

Posuwałeś się do jawnych kłamstw: słaba grafika (obalone), brak marketingu (obalone). Jeśli tak wygląda dla Ciebie mówienie o uwagach i spostrzeżeniach to cieszę się że to EOT z Twojej strony.

Między kłamstwem a SUBIEKTYWNYM spostrzeżeniem jest wielki i głęboki rów. I jakoś nie widzę gdzie żeś te "kłamstwa" obalił.

Kup sobie igłe i spuść z siebie powietrze, bo się nadymasz jak najeżka. Jakoś nie rozumiem ludzi traktujących Wiedźmina jak świętość.

>> Jeżeli nie widziałeś moich poprzednich dość dużych postów z argumentami i popartymi materiałami w linkach to już nie mój problem. Stwierdzenie, że Marketingu nie ma, Engine jest słaby i niezoptymalizowany, grafika pikselowata i zrobiona ze sprite'ów nie jest subiektywnym spostrzeżeniem. To zwykłe kłamstwa. Sugeruję poszukać definicji. Miał być EOT z Twojej strony nie wiem czemu próbujesz ciągnąć temat atakując mnie personalnie, a nie podając argumenty na temat W2. które podobno posiadasz. Jeżeli ktoś Ci wytyka jawne bzdury w Twoich wypowiedziach nie oznacza, że traktuje cokolwiek jak świętość. Masz problemy, bo chciałeś sobie pobluzgać na grę i nie wyszło. Twój pech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańmy traktować Wieśka 2 jak skarb narodowy i tak się oburzać. Każdy ma prawo do własnej opinii, tutaj wszyscy już wyrazili swoje zdanie na temat "Wiedźmin 2 a inne gry RPG 2011 roku", apeluję, żeby zakończyć tą kwestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra naprawdę już kończę, bo w kategorii wciskania mi w usta tego czego nie mówiłem jesteś mistrzem :P

Stwierdzenie, że Marketingu nie ma

Nie mówiłem, że go nie ma, tylko że jest słabszy od konkurencyjnych tytułów

Engine jest słaby i niezoptymalizowany,

Stwierdziłem że silnik debiutuje, więc zapewne cudów na kiju nie będzie

grafika pikselowata i zrobiona ze sprite'ów

Akurat to się nazywa SUBIEKTYWNE ODCZUCIE

Nie mam na ciebie siły. Zarzucasz mi atak personalny, a sam praktycznie zwyzywałeś mnie od idiotów, trolli etc. Ja w berka z tobą się bawić nie będe. Jeśli jeszcze raz zarzucisz mi kłamstwo lub obrazisz to porozmawiamy inaczej.

No i zgadzam się ze Zdeniem

Edytowano przez Klekotsan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to chyba za poważnie biorą internet. Jednemu się podoba, a drugiemu nie. Nie ma sensu przekonywać kogoś do swojego zdania bo to nie ma sensu. Jak jakaś niemiecka gazeta wysmaruję reckę Wiedźminowi 2 na 3/10 to co? Z punktu widzenia tych, którym się podoba to powinni uderzać na Berlin żeby ich spalić, bo jak to tak, że może im się nie podobać?! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańmy traktować Wieśka 2 jak skarb narodowy i tak się oburzać. Każdy ma prawo do własnej opinii, tutaj wszyscy już wyrazili swoje zdanie na temat "Wiedźmin 2 a inne gry RPG 2011 roku", apeluję, żeby zakończyć tą kwestię.

Me wantz facebook-like "lubię to".

To co się wyrabia w tym temacie (i często wokół samego Wiedźmina, niestety - a szkoda, bo dwójka się na fajną grę szykuje) jest tak groteskowo "polackie", że naprawdę, Gombrowicz lepiej by chyba tego nie napisał.

Wróćmy do samej gry.

No ale przecież wiedźmin 2 naprawdę został przesunięty(premiera) z powodu, nie zadowalających wyników. Sami narzekacie że wiedźmin jest słaby np: walka a mówicie że uciekał przed dragon age.

"Niezadowalające wyniki" czy "potrzeba dopracowania" to tradycyjna wymówka (inna rzecz, że REDzi uciekli z deszczu pod rynnę, bo między DNF a LA Noire też pewnie wpakować się nie chcieli). Alpha Protocol też miał "zostać dopracowany", podczas gdy SEGA po prostu nie chciała wypuszczać gry w sezonie świątecznym 2009, kiedy szalała Modern Łerfer 2, kiedy RPGowcy właśnie dostali DA:O i ostrzyli ząbki na Mass Effect 2. Ostatnie pół roku produkcji Obsidian robił głównie trailery. :P

Zresztą, honestly, to ja w gameplayach bardzo mało wad widzę. Da się zauważyć, że świat jest jednak bardziej sterylny, a Geralt ma mniejszą swobodę ruchu niż np. w Gothicach, podczas gdy twórcy sugerują coś innego, ale tak czy siak gra prezentuje się imponująco. Zresztą dlatego się nią żywo interesuję jeszcze przed premierą, mimo iż W1 - jak już wielokrotnie podkreślałem - niezmiernie mnie zawiódł i REDom nie ufam tak jak np. BioWare czy Obsidianowi.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to chyba za poważnie biorą internet. Jednemu się podoba, a drugiemu nie. Nie ma sensu przekonywać kogoś do swojego zdania bo to nie ma sensu. Jak jakaś niemiecka gazeta wysmaruję reckę Wiedźminowi 2 na 3/10 to co? Z punktu widzenia tych, którym się podoba to powinni uderzać na Berlin żeby ich spalić, bo jak to tak, że może im się nie podobać?! :laugh:

Więc idąc Twoim tokiem myślenia osoby które nie lubią powinny pojechać do redakcji gazety po czym najpierw strzelić autorowi soczyste fellatio a następnie odwrócić się, wypiąć i rozchylić poślady.

Jeżeli jakieś niemieckie czasopismo tak oceni Wiedźmina 2 po rzetelnej recenzji to nie ma problemu, jeśli takie oceny będą się powtarzać w świecie. Ale jeżeli większość recenzji będzie na poziomie 80-90% a jakaś niemiecka gazeta wystawi 3/10 zaczynając recenzję słowami, że to Polska gra więc z definicji wypadła koniowi spod ogona i będzie pisać bzdury to raczej miło tej gazetce nie będzie i na forach internetowych i w branży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to chyba za poważnie biorą internet. Jednemu się podoba, a drugiemu nie. Nie ma sensu przekonywać kogoś do swojego zdania bo to nie ma sensu. Jak jakaś niemiecka gazeta wysmaruję reckę Wiedźminowi 2 na 3/10 to co? Z punktu widzenia tych, którym się podoba to powinni uderzać na Berlin żeby ich spalić, bo jak to tak, że może im się nie podobać?! :laugh:

Więc idąc Twoim tokiem myślenia osoby które nie lubią powinny pojechać do redakcji gazety po czym najpierw strzelić autorowi soczyste fellatio a następnie odwrócić się, wypiąć i rozchylić poślady.

Jeżeli jakieś niemieckie czasopismo tak oceni Wiedźmina 2 po rzetelnej recenzji to nie ma problemu, jeśli takie oceny będą się powtarzać w świecie. Ale jeżeli większość recenzji będzie na poziomie 80-90% a jakaś niemiecka gazeta wystawi 3/10 zaczynając recenzję słowami, że to Polska gra więc z definicji wypadła koniowi spod ogona i będzie pisać bzdury to raczej miło tej gazetce nie będzie i na forach internetowych i w branży.

Nie idąc moim tokiem rozumowania, bo ja tak nie myślę. Miałem na myśli cały lud, który nie daje nic powiedzieć na Wiedźmina 2, bo to polska gra. :)

Ale co do tego, że ocena nie równa ocenie to się zgodzę, że danie 3 podając argumenty a danie 3 bo tak to dwie różne rzeczy. Ale nie ma co linczować jakiegoś tam serwisu/gazety za niską ocenę gry. Chyba nie ma takich osób, które nie kupują gry mimo to, że im się podobała z zapowiedzi a dostała kilka lipnych not. Ja zawsze wolę sam sprawdzić grę, a w recenzjach nie patrzę na końcowe oceny tylko na to co jest w niej napisane. :)

Edytowano przez DarkWalkerPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawołuję do rozmów merytorycznych i przede wszystkich związanych z tematem :)

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale druga część Wiedźmina wydaje mi się tworzona trochę na modłę amerykańskich nastolatków. Może grubo przesadzam, ale przypomnijcie sobie interfejs z ''jedynki''. Był jakby trochę oldschoolowy, i to pasowało mi do średniowiecznych realiów gry.

Co zaś widać w dwójce? Jakiś taki nowoczesny minimalizm, menu ekwipunku też jakieś takie... menu podobne do tych z Mass Effect i Dragon Age na konsolach. Ze już nie wspomnę o braku stricte aktywnej pauzy, którą zastąpił swego rodzaju bullet - time (tak w ogóle to bullet-time podobał się w czasach Maxa Bólu, byl fajny w F.E.A.R., ale jakoś mi zbrzydł). Wybory (szczęście, że nie wszystkie) pod presją czasu. I sentencje QTE, podobne do tego, co widzieliśmy podczas walki z mocno wyrośniętą zresztą, specjalnie dla Zachodu, Żagnicą czy też Żyrytwą (no bo boss mniejszy od 20 piętrowego bloku jest do bani, nuże, walnijmy im drugie DMC).

Bardzo pasowałaby mi tu walka wykonana podobnie jak w Batman: AA. To mogłoby zdać egzamin.

Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to poczytuję na plus. Panowie z CDPRED postawili sobie poprzeczkę wyżej - przy jedynce chcieli zrobić grę, która zrobi sporo hałasu, teraz chcą zrobić taką, która oprócz tego świetnie się sprzeda. Świetnie - czytaj porównywalnie do globalnych hitów, bo podejrzewam, że sama walka ze Sniperem o pierwszeństwo wśród gier "sdiełano w polszy" chyba by ich nie usatysfakcjonowała. Stąd nic dziwnego, że idą za trendami wyznaczanymi przez branżowych potentatów. Robią po prostu to, czego oczekują najbardziej perspektywiczni nabywcy. I powinniśmy się cieszyć, że przy okazji nie odżegnują się od spadku części pierwszej i starają się łączyć "tradycję" z "nowoczesnością" zamiast robić rewolucyjną rozpierduchę mając w oczach tylko słupki sprzedażowe. Zresztą to chyba najmądrzejsze posunięcie - upodobnić grę do najlepiej sprzedających się na rynku, ale pozostawić te elementy (rozbudowany scenariusz i wybory fabularne), które były największymi wyróżnikami jedynki i tworzyły jej markę. W przeciwnym wypadku nie mogli by marketingowo jechać na fejmie pierwszego "Wiedźmina".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat interfejs, a szczególnie ekwipunek i zarządzanie nim w Wiedźminie to był jeden wielki śmietnik, także KAŻDA zmiana to w tym wypadku in plus :P Co do spowolnienia czasu - zbytnio mnie to nie obchodzi. W jedynce nie korzystałem z pauzy często, nie sądzę, że w drugiej części walki będą jakoś bardziej taktyczne. Ot, przytrzymać przycisk, żeby wybrać inny znak i miecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sharp_one: no ja nie pamiętam jakoś, żeby recenzja Divinity 2 w CDA odbiła się jakimś szerokim echem w necie ;)

Może skleroza? Co do Divinity 2 recenzja gema (gem recenzował? Chyba tak) nie była bynajmniej jedyną nieprzychylną recenzją tej gry. Dyskusji i komentarzy na temat złych recenzji było mnóstwo (nie z "tego co pamiętam", po prostu było), a nawet się za bardzo Divinity nie interesowałem. Odnośnie recenzji w CDA były też wzmianki, ale z racji jak już wspomniałem, że były zachodnie recenzje w podobnym tonie raczej sporadycznie.

Ale to przy okazji

-------------------

Wracając do Wiedźmina 2. Sposób walki zaczerpnięty z Arkham Asylum jak najbardziej na plus, bo to bardzo dobrze zrealizowany element był. Zobaczymy jak będzie się prezentował w W2.

Interfejs zgadzam się nie był najwyższych lotów w W1 i zmiany się przydadzą. Odnośnie podejmowania decyzji na czas, zobaczymy jak to się w praniu sprawdzi, założenia wydają się słuszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu w ekwipunku, choć przydało by się o nim trochę informacji od twórców. Co do nowej pauzy... dzięki niej walka jest bardziej dynamiczna i poza tym fajnie wygląda.

Mam takie ciekawskie pytanko, czy nie zauważyliście że Geralt został czarodziejem ? :laugh:

Wali tarczą alzura(jak mniemam) jakby nigdy nic. :dry:

Od kiedy wiedźmini maja takie czary? Znak pułapka został użyty z dużej odległości. Oczywiście wiem że to mogą być jakieś zwoje... ale to nie zmienia faktu że Wiesiek mógłby rozwalić Harrego Potera bez większego trudu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co my się teraz spieramy przecież do Wiedźmina jeszcze daleko a takie gdybanie czy gra będzie dobra raczej nic nie wnoszą do tematu. Po premierze zobaczymy kto miał rację a kto nie. Myślę, że nie można bezpośrednio porównywać W2 do DA2 ponieważ nie wyjdzie tym grom to na dobre. Oczywiście zależy kto z jakiej perspektywy patrzy. Spójrzmy chociaż na studia robiące obie gry z jednej strony mamy potężną markę a z drugiej no nie oszukujmy się studio które ma mniej pieniędzy ale za to potencjał...

Edytowano przez Koljastrasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się akurat zgodzę. Efekty wiedźmińskich znaków wyobrażałem sobie zupełnie inaczej. Bardziej subtelnie, jak dajmy na to...Moc ze Star Wars. Na pewno nie jako błękitne wyładowania energii i spektakularne (z odrobiną przesady) eksplozje. Może jest to efekt "ukierunkowania" Geralta na ścieżkę maga, o której wspomniano w materiałach dotyczących gry. W każdym razie mam nadzieję że wybierając archetyp wojownika lub alchemika, będzie to wyglądało trochę mniej "kolorowo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki wiedźmińskie to też magia, ale wymagają tylko gestu więc dla "prawdziwych" magów są one dość żałosnymi sztuczkami dla kuglarzy. Jak widać potrafią być jednak użyteczne gdyż to jest jednak wciąż magia. Geralt tak jak wszyscy ze swojej szkoły Wilka jest raczej typowym rębajło (choć finezyjnym), w końcu Vesemir skupiał się przede wszystkim na walce, były inne szkoły więc kto wie... Może byli bardziej utalentowani magicznie wiedźmini?

Mi się podobają zamieszczane gameplay'e. Jest więcej do tego lepiej, przy czym gra ciągle przypomina jedynkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo widzimy zbyt potężne czary, jak na wiedźmina. I raczej nie było wiedźminów bardziej utalentowanych dla tego że wiedźmini są robieni tym samym sposobem. Więc nie możliwy by jeden znał potężną magię. A samej magi trzeba się było uczyć i to dość długo. Zresztą nie każdy posiadał ten dar, a wiedźmini dzięki przemianom zdobywali lekkie zdolności magiczne.

Sam Geralt był synem czarodziejki a nie był potężnym magiem, nawet początkującym. Osobiście uważam że Geralt pewnie miał jakieś dopalacze i czynił takie cuda. Ale to nie zmienia faktu że znak pułapka ma zbyt duży zasięg.

Wiedźmin 2 Zabójcy królów jest podobny do 1 tylko w kwestii fabularnej, cała mechanika się zmieniła więc 2 mało przypomina 1, zresztą nawet Wiesiek ma teraz kucyk :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba - Przeboleje brak pauzy, interfejs jest jak dla mnie o wiele ładniejszy, QTE... Zdzierże, a WIELCY bossowie to jak dla mnie równie duży plus, tak samo jak to że otwarta walka z nimi to głupota.

A co do kucyka - Mi się podoba ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin może mieć najlepszą grafikę wśród gier w tym roku. A dragon age może jedynie pomarzyć że będzie lepszy od Wieśka.

Ach, no tak! Masz rację! Zupełnie zapomniałem, że w grach najważniejsza jest grafika!

To zupełnie zmienia postać rzeczy. Wiedźmin 2 wygląda bosko, już teraz można powiedzieć, że jest lepszy od Tormenta. A jak sprawa z Crysisem 2? Uch, ciężko porównać tak piękne gry, nie wiadomo która lepsza! Muszę kupić obydwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up To było niezłe :)

Vetos, twój spam polegający na wciskaniu Wiedźmina wszędzie gdzie tylko można zaczyna się robić męczący...

Co do screenów- troszkę zmniejszyły moje obawy dotyczące grafiki, tym niemniej chciałbym zobaczyć naprawdę PORZĄDNY gameplay, a nie robiony na zasadzie "nie chcemy, ale musimy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vetos, ta Twoja antydragonage'owa krucjata już przestaje być śmieszna i robi się naprawdę żałosna...

PORZĄDNY gameplay, a nie robiony na zasadzie "nie chcemy, ale musimy".

?

IGNowy był fatalny, ale ten z ucieczką z więzienia był jak dla mnie bardzo dobry.

A screeny prześliczne. W2 ma spore szanse na zgarnięcie nagród za najładniejszą grę roku - wydaje mi się, że prezentuje się nawet lepiej od Crysisa 2 i Uncharted 3. Bo na szczególnie dużo nagród RPG roku, jeśli nie okaże się naprawdę genialny (w co wątpię), chyba nie ma co liczyć, właśnie wyskoczył następny konkurent - Risen 2, więc w Niemczech, gdzie Geralt jest wszak popularny, probably W2 też nie pozamiata (Piranha Bytes to tam kult jak u nas REDzi).

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

IGNowy był fatalny, ale ten z ucieczką z więzienia był jak dla mnie bardzo dobry.

Piłem do tego ostatniego, bodaj dla Gametrailers(jak się nie mylę). Wiesz, nie potrafię zrozumieć, jak tak blisko premiery można wypuścić tak gameplay w beznadziejnej rozdzielczości i dodatkowo zwyczajnie nudny i z dennie ukazaną walką...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stary gameplay to świat jest pełen niespodzianek. Jednak teraz wiemy że gra jest piękna a walka... no cóż gra nie została skończona.

I nie wciskam wiedźmina wszędzie tylko w temacie który jest mu poświęcony.

Moja antydragonage'owa krucjata(dzięki Fristron) daje mi dużo radochy. Ja po prostu nie rozumiem czemu smocza era nie kopie dupska. Za 2 czy 3 dni będzie demo? Jak mniemam.

Dabu47 ja rozumiem że grafika nie jest najważniejsza, bo jak się mówi o duke to grafa wcale nie jest ważna ale jak się mówi o cod-dzie to są teksty w stylu grafa jak z modern "łorfer" 2 .

Poza tym, by grafika była piękna twórcy muszą się sporo natrudzić. A jak mówicie że grafa nie ważna to poco mają się trudzić ? Ja jestem zdania że fabuła to podstawa ale grafika cały czas nas otacza. Np: masz obraz na którym jest przedstawione dużo treści, postacie, wszystko genialnie odwzorowane tak jak było w realu. Ale co ci po tym jak obraz jest brzydki? Nic nie widzisz bo jest zamazany?

Więc wszystkie elementy gry są ważne i składają się w idealne dzieło jakim jest wiedźmin :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...