Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Wygląda na to, że wiedźmin doczeka się pełnoprawnego nowego filmu! Jak dla mnie, to super wiadomość. Oryginał w miarę mi się podobał, więc chętnie bym zobaczył kolejną produkcje.

Film pt. "Wiedzmin" z Zebrowskim w tytulowej roli Ci sie podobal? pokerglass.png

W sensie ten wykonany budzetowo, wygladajacy nedznie, beznadziejnie pociety wzgledem ksiazek, bezmyslnie zmontowany, z dretwa gra aktorska i z zenujacymi efektami "specjalnymi", za ktorych poziom robiacy je ludzie pozniej przepraszali, Ci sie podobal? Ten, ktorego srednia ocen z recenzji wynosila 3 w 10-stopniowej skali? Ale... jak? Az boje sie uslyszec, jakie filmy Ci sie w takim razie nie podobaja... wink_prosty.gif Moim zdaniem to byla jedna wielka abominacja, ktora nigdy nie powinna byla trafic do kin, kompromitacja dla polskiej kinematografii i ujma dla tworczosci Sapkowskiego. Do tej pory zaluje tych kilku zlotych wydanych w 2001 roku na bilet do kina, zeby obejrzec to "arcydzielo"...

@Cahir

Bujda. Tam jest napisane, ze to sa PRZEWIDYWANE wymagania sprzetowe. Oficjalnych jeszcze nie ma, I cos mi sie wydaje, ze te przewidywania sa lekko zanizone, bo patrzac na wyglad Wiedzmina i biorac pod uwage otwartosc swiata cos nie chce mi sie wierzyc, zeby GF 140 GT wystarczyl do odpalenia gry na low...

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są już w internecie. http://www.game-deba...The Witcher III

Wymagania nie są jakieś wygórowane, na medium/high dużo osób da radę zagrać. Oczywiście przed premierą dużo wymagań jest zaniżonych ;)

Przez tyle lat podchodziłem do Wiedźmina sceptycznie, ale w tym roku dałem jedynce szansę i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te wymagania to mimo, iż serce się raduje że takie niskie, to jednak trochę wątpię, że to w 100% tak będzie, bo by wychodziło, że spokojnie odpalę wieśka 3 na moim lapku, podczas gdy grając w wieśka 2 musiałem znacząco obniżyć jakość wraz z rozdzielczością, żeby gra trzymała te +/- 30 FPS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania zaniżone przed premierą? Czy aby nie przesadzacie? Fakt że to co do tej pory widzieliśmy jest całkiem ładne, jak na tak otwartego cRPG (jakiego reklamują), ale nie popadałbym w paranoje. Myślę że czasy pierwszego wiedźmina z 20 minutowymi czasami ładowania i dziesięcioma klatkami na sekundę już minęły, chłopaki z cdpr trochę bardziej ogarniają optymalizację, wszak nie po to przeniesiona została premiera gry żeby się teraz martwić o jakieś wymagania. Gra na komputerze o podobnych podzespołach, może zachowywać się zupełnie inaczej.

Ogólnie jeżeli ktoś oglądał ten 35 minutowy gameplay to można zauważyć pewne niedoróbki w grafice...

Apropo, czy tylko mi się wydaje czy te Baba Jagi nie miały czasem innych konceptów? Lepszych?

http://www.gameranx.com/img/13-Mar/the-witcher-3-baba-yaga.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja optymalizacją, jestem pewien, że gra będzie po tej obsuwie dobrze przygotowana na premierę, ale czy to nie jeden z ludzi Cd-projekt RED mówił rok, czy półtorej temu, że trzeba będzie upgrade'u sprzętu żeby móc sobie zagrać w nowego Wiedźmina?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mieli mówić, takie mielenie ozorem o wymienianiu sprzętu to zwykły marketing. 3/4 firm tak gada, wtedy wydaje się że gra będzie niesamowicie piękna graficznie i dzisiejsze komputery mogłyby mieć problemy z jej uciągnięciem, co z automatu zachęca do kupna. Jasne że czasami coś z tego gadanie wychodzi, najczęściej to że twórcą nie chciało się dobrze zoptymalizować swojego produktu.

Prędzej sprzedam swoją kolekcjonerkę niż na szybcika kupie jakiś komputer(mimo że mam w planach, ale są one odległe jak na razie), byle mi wiedźmin poszedł. Dla mnie 25 klatek w zupełności wystarczy, poniżej jest już nieciekawie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buranchi

Wystarczy spojrzeć na Wiedźmina 2, gdzie twórcy mówili, że robią go przyszłościowo i chcą aby gra wyglądała pięknie nawet po kilku latach od premiery. No i co, sprawdziło się, gra dalej zachwyca graficznie pomimo, że w przyszłym roku będą już 4 lata od premiery. Co za tym idzie, gra też wymagała upgrade'u sprzętu bo jak na tamten okres miała spore wymagania. Teraz zapewne REDzi dążą do tego samego, żeby po włączeniu Witchera 3 kilka lat po premierze móc go porównać do super-duper zaawansowanych gier, które dopiero co będą miały wyjść. Więc jeśli w minimalne wymagania będą bardzo wysokie to wcale się nie zdziwię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę zrozumieć jak karty graficzne za 1000 zł w góę mają być dostępne dla większości graczy?

Jak kogoś nie stać na drogi sprzęt to już graczem nie jest?

A game-debate to bardzo fajna strona. Polega to również na tym, że sami kalkulują możliwe wymagania sprzętowe gier przed premierą. Oznacza to również, że nie muszą mieć dużo wspólnego z oficjalnymi.

Edytowano przez Patryk1710
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk1710

Teraz jest taki okres, gdzie gry na PC stają się czysto next-genowe, a za tym idą większe wymagania. Kilka lat temu wystarczyło kupić kartę za 400 zł żeby cieszyć się płynną grą. Teraz ten skok jest dosyć duży, jednak za rok albo dwa dzisiejsze wysokie wymagania będą normą a sprzęt robiony by im sprostać będzie tańszy. To wygląda dokładnie tak jak wejście w nową rozdzielczość w telewizorach. Jeszcze niedawno telewizory Full HD z 3D kosztowały po 6/7 tysięcy a nawet więcej. Dzisiaj można taki telewizor kupić już za niecałe 2 tysiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buranchi

Wystarczy spojrzeć na Wiedźmina 2, gdzie twórcy mówili, że robią go przyszłościowo i chcą aby gra wyglądała pięknie nawet po kilku latach od premiery. No i co, sprawdziło się, gra dalej zachwyca graficznie pomimo, że w przyszłym roku będą już 4 lata od premiery. Co za tym idzie, gra też wymagała upgrade'u sprzętu bo jak na tamten okres miała spore wymagania. Teraz zapewne REDzi dążą do tego samego, żeby po włączeniu Witchera 3 kilka lat po premierze móc go porównać do super-duper zaawansowanych gier, które dopiero co będą miały wyjść. Więc jeśli w minimalne wymagania będą bardzo wysokie to wcale się nie zdziwię.

Pytanie brzmi, po co? Jeżeli mam się denerwować tym że jedyne co mi pozostanie to oglądać obrazki z gry, to wolę sobie za parę lat spojrzeć na wiedźmina 3 i powiedzieć że bez względu na grafikę, w tą grę grało mi się świetnie.

W sumie przy premierze wiedźmina 2 nie odczułem tego zbytnio bo miałem nową maszynę, oczywiście ultrasamplingu nie byłem w stanie odpalić ale gra spokojnie chodziła na wysokich detalach. Za to z pierwszym Wiedźminem namordowałem się niesamowicie, najpierw te 30 minutowe loadingi, potem zwiechy i crashe. W sumie to tak porządnie przeszedłem go bodajże rok temu. Ale nie bawiłem się tak dobrze, możliwe że ze względu na mechanikę walki, a może po prostu nie miałem miru, ale wiem na pewno że nie odstraszyła mnie grafika. Która już na dzisiejsze czasy, jest leciwa.

Do czego dążę? Boję się że będzie powtórka z rozrywki, że będzie jak przy pierwszym wiedźminie. Jeżeli tak ma być, to wolę mieć słabszą grafikę z normalnymi wymaganiami sprzętowymi. Niestety nie mam tu nic do gadania, więc będzie co ma być, kolekcjonerka już zamówiona i w lutym ją sobie rozpakuje. Jak nie uda mi się odpalić, to chociaż po napawam się widokiem gadżetów wink_prosty.gif

Orientuje się ktoś czy już można wpłacać kasę za kolekcjonerkę?

Edytowano przez Buranchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba

Możliwość płatności będzie można mieć trzy tygodnie wcześniej a nie dwa. :)

@Buranchi

Wszystko zależy od optymalizacji, jeżeli jej nie skopią to spokojnie na kilkuletnich sprzętach gra da radę. Jednak jeśli nie uda im się gry porządnie zoptymalizować to może być problem jak przy AC3 gdzie na naprawdę mocnych PC ludzie mieli spadki fps. Co prawda myślę, że REDzi w tej kwestii zrobią wszystko aby grą mogli nacieszyć się wszyscy zainteresowani, ale niepewność pozostaje bo gra wygląda bardzo ładnie i widać na prawdę sporo bajerów, które mogą nieźle obciążyć kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wymagania dosyć niskie jak na to co prezentowali na gameplayu biorąc pod uwagę że była to wersja na XONE i juz na konsoli wyglądało to bardzo fajnie. Ostatnio czytałem (info z GOLa), że do komfortowej gry na wyskokich ustawieniach trzeba będzie mieć kartę pokroju Radeona R9 280. Sam szczerze mówiąc spodziewałem się co najmniej GTXów 6xx jeśli chodzi o wysokie no ale cóż, jeśli na takim sprzęcie gra będzie wyglądać jak na targach to bomba, gdy dojdzie do tego dobra optymalizacja, a nie tak jak to bywa ostatnio ( AC IV... śmiech na sali, wahania fpsów od 80+ do 30...) to będzie naprawdę mistrzostwo jeśli chodzi o stronę techniczną. Może i jestem nieobiektywny ale bardzo kibicuje Redom bo jestem fanem wiedźmina i pokładam duże nadzieje na zwieńczeniu komputerowej trylogii o Białym Wilku.

______________________________________________________________________

Właśnie rzuciłem okiem na wcześniejsze strony i dyskusje na temat części pierwszej Wiedźmina i też uważam że jedynka była genialna. Mi osobiście o wiele bardziej przypadł do gustu klimat w części pierwszej niż w drugiej. Dwójka była taka zbyt kolorowa jak dla mnie, a jedynka natomiast była surowa i taka szarobura i miała ten słowiański klimat np. bagna i społeczność tych ceglarzy którzy czcili Vodianoid, lub akt IV, który był tak przemyślany i tak fajnie zrobiony że grając w niego tylko można było podziwiać twórców za te pomysły. Nawiązanie do Mickiewicza, a sam tekst na tablicy przy ołtarzu Pani Jeziora "...a ja tam byłem i miód..." itd. Jak dla mnie klimatem część pierwsza bije drugą na głowe i mam nadzieje, że W3 wróci do korzeni.

Edytowano przez Ajzen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven

Weź pod uwagę, że karta grafiki oblicza też fizykę, patrz Phisix. Żeby daleko nie szukać to gdy Geralt walnął Ardem stojąc w wodzie to na jej powierzchni rozeszła się bardzo ładna fala uderzeniowa, następny przykład to futro gryfa, a swoją drogą to sama grafika jest naprawdę bardzo ładna lokacje, animacja postaci, efekty specjalne.

PS. Nawiązując to tej karty to GTX 580 juz na dzisiejsze czas nie jest jakimś demonem. 512 rdzeni CUDA, i wypełnianie na poziomie 49 mld/s. Już w odpowiedniku z serii 6xx wszystkie parametry były co najmniej podwojone gdyż w 680 wypełnianie wynosiło coś ponad 100 mld/s.

No ale wychodzi na to że grafika mimo wszystko została zaniżona pod nowe konsole bo jak teraz sprawdziłem to GTX 580 jest bardzo zbliżony do układów graficznych XONE, co do PS4 nie wiem bo nie doszukałem się konkretnej specyfikacji sprzętowej układu GPU

Edytowano przez Ajzen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba patrzeć na to, że na konsolach będzie wyciągać lepsze detale, niż na PC o porównywalnej specyfikacji. Deweloperzy optymalizując grę na XO i PS4 wiedzą dokładnie pod jakie podzespoły muszą to zrobić. W związku z tym porównywanie specyfikacji konsol i PC, po czym oczekiwanie takiego samego poziomu grafiki na tych podobnych sprzętowo maszynach jest niemiarodajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te wymagania sprzętowe są tajemnicą trochę i to źle, bo mam zamiar rozstać się ze stacjonarką z racji wyjazdu na studia i kupić sobie laptopa...ogólnie nie mam zamiaru grać wcale, może jakieś Age of Empires II, czy inne starsze, bez szału...oprócz Wiedźmina 3.

I właśnie z racji wakacji zbieram/zarabiam sobie na takowego i bardzo mnie martwi, że będę musiał na takiego lapka wydać z 3 tysiące...co mnie nie za bardzo urządza. Jak myślicie, ile może kosztować laptop, na którym W3 pójdzie w przyzwoitych detalach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...