Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Niepokoją mnie troszkę kusze i nurkowanie. Mało to wiedźmińskie...

Not this sht again...

Trochę mnie wkurzają te wszystkie teksty pokroju ''lol kucyk Geralta nie jest w kanonie", ''w książce było inaczej", "nie czytałem o tym". Stop it. Nie warto chyba być takim purystą skoro chcą usprawnić gameplay, a żeby to zrobić nie można wracać do bzdurnego zaklikiwania na śmierć wrogów z "jedynki". No i pamiętajcie też że sam Geralt jest już wystarczająco ograniczony przez książkowy opis Wiedźminów, a więc doskonałych szermierzy, więc tak naprawdę możliwości kreowania postaci są już i tak bardzo mocno zubożone, a jeśli dodać do tego te wszystkie ''mało to wiedźmińskie" to wyszłaby naprawdę nudna gra. No bo w książce nie było przecież opisane jak wiedźmin pokonałby gryfa, prawda?

tl;dr: nie spinajcie się specjalnie o spójność z książkami Sapka, bo nie zawarł w nich bardzo wielu rzeczy i pole do ich dodawania jest całkiem spore.

  • Upvote 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zauważ, że w ostatnim rozdziale "Pani Jeziora", podczas wkroczenia na łódź umarłych...nie ma Regisa. Była Milva, był Cahir, była Angolueme, a Regisa nie było. Także z wnioskiem, czy wampir żyje, czy nie, byłbym bardziej ostrożny.

Poza tym Sapkowski wielokrotnie mówił, że nawet najbardziej kontrowersyjny zabieg fabularny w grze, nie jest w stanie go zaniepokoić, ponieważ książki to "co innego", a gry to "co innego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że takich utworów będzie jak najmniej dlaczego? Posłuchajcie sami, sam utwór bardzo fajny ale przy tym zrzyna straszna ja tu słyszę choćby medieval total war, homm4 z opinii widzę że jest jeszcze z dishonored, disciples 3 więc trochę lipa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glovis

Imo

to jedynie świadczy o tym, że wampiry nie mają wstępu na wyspę jabłoni. Ciało Regisa stopiło się, Vilgefortz raczej wiedział jak skasować szybko wampira, więc tu jestem pewny.

No i książki co innego, a gry co innego to owszem tak jest, ale wskrzeszanie postaci i wymyślanie bzdur to lekka przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem trailer i nie widzę powodu do zachwytów. Jest krótki i pocięty. Niech pokażą w praniu różne elementy rozgrywki (np. łowy na potwory, system walki), bo na tym będzie polegać gra. Poprzednie części nie były złe - i uważam dwójkę za postęp w stosunku do jedynki - ale nie da się ukryć, że wiele elementów można było wykonać lepiej i dopóki tego nie pokażą w akcji, to nie widzę powodu do nakręcania się.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, trailer wskazuje na to, że poza Geraltem, będziemy mogli także zagrać Ciri. W końcu jeśli ma się pojawić już jako dorosła osoba i z mieczem Leo, to raczej wcześniej musi go zdobyć. Tak więc prawdopodobnie będziemy mieć możliwość walki z Leo, a potem jeszcze inne questy z Ciri..

Pamiętajcie, że Geralt wyrusza na jej poszukiwania, ale to nie znaczy, że ona już nie mogła w tym samym czasie przybyć ponownie do swojego świata i realizować własne cele, aż spotka się z Geraltem.

Nie będę zaskoczony, jeśli moje przypuszczenia okażą się trafne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i książki co innego, a gry co innego to owszem tak jest, ale wskrzeszanie postaci i wymyślanie bzdur to lekka przesada.

Bo Geralta wcale nie wskrzesili...Przecież dźgnięcie w klatkę piersiową, zakończyłoby żywot każdego, nawet największego twardziela. Yenefer musiałaby użyć nekromancji, żeby Geralta przywrócić do życia. Może właśnie dlatego Regis miałby znów znaleźć się pośród żywych? Za sprawą jakiegoś nekromanty? Nie przesądzajmy, zwłaszcza, że sam zabieg z "pobudką Geralta z głębokiego snu", każdemu z początku wydawał się lekko kontrowersyjny. I powtarzam jeszcze raz. Gra jest historią zupełnie osobną w stosunku do książkowego pierwowzoru.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kisiel -

Leo Bonhart - człowiek, ale w umiejętnościach był bliski wiedźminom, łowca nagród, kawał kozaka, w pierwszej części Piere mówił, że zabił wielu wiedźminów zanim mu się zmarło. W książce porwał Ciri i wyrżnął jej małą bandę.

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw wymagań, zwłaszcza przy tak ogromnym świecie jaki zapowiadają. Mam też nadzieję, ze odłożona kasa (jeszcze coś dojdzie) pozwoli po ogłoszeniu wymagań na zakup kompa, który pozwoli na komfortową grę. Sejwów z dwójki i tak już nie posiadam, więc zacznę z czystą kartą. Cieszcie się, ze Wiesiek wychodzi zimą. Jeśli chwycą mrozy, to przynajmniej go odpalicie i będzie Wam ciepło :D

Chyba jednak przejdę 5 raz dwójkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko to w jaki sposób Redzi spróbują wyjaśnić (głównie zagranicznym odbiorcom nie znającym opowiadań i sagi) kim są chociażby Ciri i Yenna. Jakby nie patrzeć obie mają w książkach ogromne role, ich wpływ na postać Geralta jest duży, a w ciągu czytania tych kilku książek każdy mógł sobie na ich temat wyrobić odpowiednią opinię. W przypadku gry twórcy będą mieli na to kilka/kilkanaście dialogów i zapewne drugie tyle krótkich przerywników filmowych. (w sensie na wprowadzenie postaci na gry) Jak wyjaśnią, że to jednak Yenn zawsze była tą jedyną? Ciri jest znacznie potężniejsza niż na to wygląda... i kilka innych rzeczy?

Edytowano przez Daedroth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja. Info w Wiedźminie 2 jest właściwie w dwóch, trzech cut-scenkach - przynajmniej o Yen. O Ciri jest jeszcze mniej. Nawet jeżeli przedstawi się te postacie w filmikach, to i tak ludzie nie znający sagi mogą mieć zwyczajny problem z motywacją głównego bohatera i trudno będzie im się dziwić. My wiemy (nawet jak ktoś nie czytał książek, to i tak pewnie mniej więcej wie o co chodzi ;P), że Yen jest ważna dla Geralta itp. Ale np. amerykańscy gracze mają tylko pojęcie "No tak, oni kiedyś byli razem".

Z Ciri będzie nieco łatwiej, wygląda na to, że głównym questem będą poszukiwania dziewczyny na zlecenie cesarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne. Chodzi mi tylko o to, że takie przedstawienie sprawy może dostatecznie nie zmotywować graczy nie znających już tych postaci. No, ale to w sumie nie mój problem ;P

Also... Gra jest obecnie na pierwszym miejscu bestsellerów na Steamie. Niezły początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Wiedźmin wygląda wprost obłędnie. Fragment rozgrywki z E3 2014 narobił mi jeszcze większego smaku na tę produkcję. Przypadł mi do gustu model walki, który był w Wiedźminie 2. W nadchodzącym tytule prezentuje się on podobnie, tyle że udoskonalony - co mnie niezmiernie cieszy. Szkoda jedynie, że walka z gryfem nie zakończyła się sekwencją QTE, które w Wiedźminie "drugim" były nieinwazyjne i satysfakcjonujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieinwazyjne? Wpadnij w grupkę wrogów i oglądaj kilka takich scen w QTE w krótkim odstępie czasu. Przez całą grę tym bardziej mogą znużyć. Mi na ten przykład trochę przeszkadzały. Ale rozumiem, że komuś mogą się podobać, wszak są widowiskowe.

Co do walki to chyba jest ciut płynniejsza, zauważyłem uniki. Ale coś tam RED-zi jakiś czas temu mówili o piruetach. Nie widziałem ich. Pokazana misja raczej standardowa i dość nudna. Ale to dobrze - nie chce, żeby pokazali najciekawsze misje jeszcze przed premierą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie nowy gameplay na IGN. Jeśli przez te 8 miesięcy doszlifują to grę jeszcze bardziej to będzie to bardzo mocny kandydat do GOTY, a na razie moim zdaniem wygrali tytuł najlepszego RPG targów, bo Dragon Age prezentuje się przy Wiedźminie bardzo skromnie. Wracając jednak do gameplaya to Novigrad prezentuje się imponująco, miasto żyje co widać po kręcących się wszędzie ludziach i...

niziołki confirmed

icon_biggrin.gif, model jazdy koniem wygląda całkiem fajnie, tylko potrąceni ludzie reagują troszeczkę drętwo. Po krótkiej przejażdżce po mieście nastąpił dialog po którym pojawił się na moich ustach szeroki uśmiech. Sam przebieg był bardzo naturalny i o niebo lepszy od rozmowy z wieśniaczką, ale nie to jest najważniejsze. Rozmówcą był UWAGA

Dijkstra

Podsumowując nie mogę się doczekać do lutego.

Edit: Jak ktoś chce zobaczyć, to tu jest live. Trzeba cofnąć o jakieś pól godziny.

Edytowano przez LekhimorPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...