Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Final Fantasy (seria)

Polecane posty

aha... no ok :) ale według mnie powinni się postarać zrobic tom grę~~ :evil: bo z tego co słyszę niejest to jakaś rewelacja....:/ szkoda... bo w historii FF jest to jedyna kontynuacja... niemylę sie?? szkoda że niema kontynuacji FFVII :) no ja bym chciał... tylko z kim oni by wtedy walczyli... ok teraz co innego: powiedzcie jaki filmik z FFVII i FFIX?? według mnie ten kończący ff7. TO JEST JEDEN Z LEPSZYCH FILMÓW!! (TAKICH Z GIER:D)... a z siudemki... niewiem... może wtedy gdy tamta zła baba (matka garned) zuca bahamuta... (sorry że niepodaję nazw ale ich niepamietam... dawno grałem w "dzięwiątke:D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, że dyskusja wrze w najlepsze... postaram się włączyć i obronić nieco niedocenianego FF8... ale najpierw:

ulubiona postać:

ff8 - Squall - za to, że jest jak sądzę podobny do mnie - tj. nieprzystosowany społecznie... no i jest rycerzem...

ff7 - Aeris - bo jest tak niepodobna do świata, w którym żyje, tak niezwykła

Vincent - bo jest mroczny, tajemniczy i ponury... poza tym spi w trumnie...

ff9 - Dagger - bo jest śliczna...

ulubiona animacja, wprawdzie żadnej części nie przeszedłem, ale bardzo mi się podobały w 9 dwa filmy: Odin niszczący Cleyrę i Bahamut walczący z Alexandrem...

a teraz do FF8 - nie rozumiem zbytnio w czym wam przeszkadza drawowanie magii w FF8 - ja z tego korzystałem tylko do obrony Dollet (by mieć w miarę wysokie statystyki przed walką z mechem) i podczas walk z niektórymi bossami (konkretnie Diablosem i tymi, od których można zdobyć GF). A magię potem zdobywałem refinując przedmioty za pomocą zdolności GF... w zasadzie to nawet nie używałem zbytnio magii - Darkside podpięty pod Squalla połączony z Blindem i jakimś czarem elementarnym (choćby Water) w większości sytuacji był całkowicie wystarczający - zwłaszcza, gdy miało sie Leviathana...

Poza tym moim zdaniem cześć 8 ma najlepiej rozwiązany system Limit Breaków (choć żałuję, że nie ma takiej ich różnorodności jak w części 7) - dzięki temu trzeba nieustannie rozważać czy pociągnąc jeszcze raz przeciwnika Limitem, czy też już uleczyć postać...

EDIT

kilimandaro -> przecież pisałem - po co nieustannie drawować, skoro znacznie wydajniejsze i prostsze jest używanie komendy refine... chociażby z takiego Holy Water o ile pamiętam można wyciągnąć 20 Curaga... a przedmioty potrzebne do refine'u same wpadają w łapki chociażby podczas zbierania GF'ów czy zdobywania składników na broń... nie widzę problemu...

co do obniżania statystyk podczas rzucania czaru - Leviathan i w większości przypadków odpada konieczność używania Cure, czary magii elementarnej są moim zdaniem mało wydajne (inna sprawa, że używałem GF i walczyłem wręcz). U postaci zpoza drużyny mozna ewentualnie zrobić zapas częściej używanych czarów. A zużycie choćby i 5 Full-Life wcale tak drastycznie nie obniża statystyk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jeśli chcesz sobie namaksować statystyki? Trzeba podpinać czary, i to najlepiej po 100 sztuk. A jak czar wykorzystasz (choćby jeden jedyny raz) to statsy lecą w dół. A żeby mieć po 100 sztuk trzeba się nieźle nadrawować, co jest swoją drogą nudne. Moim zdaniem nawet nudniejsze niż zrobienie złotego chocoba i maxowanie materii w FFVII. Można chociarz sobie zmienić teren i rodzaj potwora, jak i trzeba tylko walczyć. Można czarem, fizyką, a to summona przyzwać, a w FFVIII tylko draw i draw i draw... Ta sama animacja na okrągło, ten sam wkutwiający piskliwy dźwięk, a potem znowu i znowu i znowu... Aż człowiek p*erdolca dostaje! Miałem ochotę walić głową w ścianę, albo choć w podłogę. Nie dość że nudne, to jescze wywołuje myśli samobójcze.

I ulubione postacie

FFVII-Cloud, Vincent, Cid, Yuffie

FFVIII-Irvine, Squall

FFIX-Vivi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maverick skoro nie skończyłeś żadnej części, to do roboty :D wiesz że nawet trochę Ci zazdroszczę- tyle przeżyć przed tobą (zakończenie 10- prawie się popłakałem)

a co do najlepszych FMV to napewno intro 8 i outro 7 są w czołówce, z dziesiątki kazdy film w którym Sin coś niszczy i tyle :D (mnie scena miłosna między Tidusem i Yuną aż tak nie wzruszyła- mogli to zrobić realistycznie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...

FF7- VINCENT ALBO CLOUD... vincent tajemniczy i wogle... a cloud... sam niewiem poprostu go lubie:D

FF8- ZELL bo jest smieszny, zabawny i wysportowany:P

FF9- VIVI- bo... lubię go?? :lol: poprostu to taki mały knypek specjalizujący się w magii... jest dzieckiem:D

FILMIKI:

FF9- ostatni... po pokonaniu sephirota.

FF8- niewiem...

o filmiku z ff9 już pisałem...

ciekawe czy wyjdzie nowy FF....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FF9- ostatni... po pokonaniu sephirota.

Sephiroth w FF9? Just missed it.

ciekawe czy wyjdzie nowy FF....

Nie wyjdzie, FF12 nie jest w produkcji od ładnych paru lat, nie ma żadnych artworków, dem i filmików i jego premiera nie jest zapowiadana na ten rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji to szukanie samemu informacji nie boli, w googlach byś wpisał FF12 i po problemie- chyba znasz tą stronę nie? :lol:

osobiście polecam jednak serwis www.ign.com oraz www.gamespot.com nie ma chyba w sieci serwisów w których informacje ukazują się szybciej....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Final Fantasy Tactics będą zadowoleni - akcja FF12 toczy się w świecie Ivalice. Dwa królestwa - Arcadia i Rosaria toczyły ze sobą wojny. Pomiędzy dwoma potęgami, w strategicznym pasie leży małe królestwo Dalmaski. Po inwazji Arcadi księżniczka Ashe zmuszona jest dołączyć do ruchu oporu.... super!!! będę musiał nabyć grę...:P ok: FFXI tez jest bardzo fajne... niejest zbyt drogie co nie?? kot w nie gra?? ja mam zamiar sobie kupić... (spokojnie słyszłem o nim wcześniej!!!:D:D:D)... jak tak to kim jesteście?? ja chyba zostanę ELVAAN .... z tego co czytałem som "fajni".... no i (tego niewiedziałem) som karty z ff9... tylko jak je się zdobywa??

zupełnie zapomniałem... kto przeszedł ff9?? ja niemogę go przejść... ma wielki problem z jednym bossem... tkimi smokami. niewiem w jakim stadium gry jestem ale chyba niezbyt daleko. czy wyjdzie jeszcze jakis FF na gameboya?? ja mam nadzieję że NIE. bo nizbyt mi się odoba... kupiłem dlatego że to FINAL FANTASY...:D no bo przeciez trzeba spróbaowac pograć we wszystkie części...:D

ps.: grek twoja wiadomość została wysłana dwa razy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz w jakim momencie jesteś to powiem Tobie co musisz mieć podpięte i jakie skille używać bo mam fach w FF IX. A gry nie przeszedłem sam bo odechciało mi się grać przed samym końcem 4 płytki, a później to już tylko save'a skasowałem :lol:

Edit: Napisz też jakimi "herosami" chcesz grać . :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze!! sorry irvine... pomyliło mi się zupełnie... przeszedłem ff9 ale nieprzeszedłem FF tactiks... za bład przepraszam.:D

acha. gram teamem: ZIDANE

VIVI

GARNED. - ale dopiero po tym jak była osłabiona... nietrafiała często magia itd. jest takie miejsce.

wychwyciłem kolejny minus "dziewiątki" gdy przejdziesz na 3 dysk to niemożesz dojśc do jednego chocobo laguna (czy jakoś tak) bo jest zarośnięta korzeniami... szkoda:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było mowić że do FFT, ale jak chcesz mogę Tobie pomóc poszukać poradnik/solucje do niego.

A jak już napisałes o tej Lagunie .. to nawet niewiedziałem że zarasta korzeniami :? ale mnie się coś zdaje że jak byłem na 3cd tam to nic takiego nie było .. :| chyba że mi się coś pomyrdało :lol: bo grałem już dawno, lecz mam chętke powrócić do niej ale przed IX musze ponownie skonsumować VII :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem... porasta korzeniami... to jest chyba trzecia laguna. jes w jaskini. pierwsza to ten las. druga to taka jaskinia: z wodom... a w tzreciej właśnie niebyłem:/. ale jestem pewien że tam jest :D... no wiesz... po pokonaniu tamtego drzewa:D... zresztom duzo kłopotów (jak grałem pierwszy raz) przysworzyło mi tamto drzewo:D. wkurzające jest...

IRVIN pokonałeś tego dodatkowego possa... co ttzreba było mieć wszystkie skarby... niepamiiętam jak się nazywał ale to jest najlepszy boss w grze i mi się go pokonac nieudało :evil: . to taka galareta czy coś podobnego... (o ile pamiętam :wink: )... a jesli mozesz to jak byś mógł to daj link z poradnikiem do FFT.

ps.: podoba mi się system broni i uzbrojenia w FF9... dużo lepszy niz w 8 i 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do strony o grach Sqaresoft'u może tam coś znajdziesz http://squarezone.pl , a co do tego bossa to się nazywa Ozma i on jest w "niebie", a żeby go móc zaatakować musisz nakarmić wszystkich tych oszołomów co żądają orzechy itp...

Zresztą wejdź tu http://squarezone.pl a się dowiesz :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera tak sobie oglądam teledysk z FFVII Dirge Of Cerberus i myślę sobię. Kurde ta gra wygląda kapitalnie, a stawki filmowe są na identycznym poiomie co w Advent Children, a sama gra przypomina mi Devil May Cry. Strasznie jestem ciekaw dlaczego Famitsu dało tylko 2840

P.S czy mi się zdaję, czy Gackt będzie jednym z głównych złych ?? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem... a co do adven children: niemogę się doczekać premiery... ciekawe czy będzie polska premiera... znaczy napewno będzie ale kiedy?? już nimogę dłużej czekać... wiem o tym filmie od dawna i od tego czasu czekam z niepokojem na premierę... (mogli by się trochę pośpieszyć :evil: ). Może grafa w FFVII niebyła najlepsza ale jak się w nią grało to nimożna było pszestać...

ps.: podobają mi się mini gry w ff np.: karty, chocobo (chociaz to jest nico potrzebne), i wiele innych.

ps2>: ktoś może zna dobrom stronę z teledyskami do ff?? ja juz przleciałem dużo tych stron i niemogę znaleść żadnej nowej...:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...