Skocz do zawartości

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?


Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Zaznaczyłem C bo dopóki gry nie zaczną wychodzić na Blu-Ray gracze (w tym ja) raczej nie będą inwestować w taki bajer... a coraz popularniejsza dystrybucja elektroniczna także nie sprzyja niebieskiemu laserowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm, mam w zwyczaju zawsze odkładać parę groszy każdego miesiąca i ostatnimi czasy, gdy mój stary napędzik DVD zdechł, zainwestowałem w nagrywarkę BR. Przynajmniej w chwili obecnej nie muszę się martwić, że jakakolwiek płytka niewystartuje z powodu wiekowego napędu.

Cóż, jak wiele czytelników/użytkowników pamięta, kiedyś była rzecz podobna z DVD. Zakładam, że trafną decyzją byłoby tutaj zastosowanie podobnego rozwiązania, co parę ładnych lat temu, gdy do czasopisma, gdzie były już dziś zapomniane "CeDeki" dorzucono płytę "DiViDi". Co prawda nie każdy [tak samo zresztą, co wtedy] nie mógłby w pełni skorzystać z zawartości (choć pewnie wiele osób posiada takie PS3, dzięki któremu mogłoby sobie dane przekopiować, bądź ma znajomych;]), lecz byłoby to dosyć miłą ciekawostką ujrzeć taki nośnik :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam bardzo niecierpliwie na takie wydanie...

...ale...

...nie dzisiaj. Nie w czasach, gdy jesteśmy na przełomie DVD i Blue-ray. Wiążą się z tym bowiem pewne niedogodności:

- Wielu Blue-ray'a nie ma, i nie będzie miało przez najbliższe parę lat, do czasu, gdy każdy nowy sprzęt w taki napęd będzie wyposażony, nawet ten najtańszy.

- Blue-ray (w większej wersji, odpowiadającej DVD9 względem DVD5) ma pojemność 1/10 niektórych dysków twardych (1/5 mojego laptopowego). Co jesteście w stanie tam umieścić? 5 pełniaków, 2 filmy w HD i jeszcze zostanie multum miejsca... A gdzie ja to pomieszczę na komputerze, chcąc się nacieszyć danym prezentem? (bo i owszem, płacę za pismo, pełniaki traktuję jako przegenialny gratis)

- Co z ceną? Płyta Blue-ray, to już jest niemały koszt. Licencja na 2 razy więcej gier niż dotychczas - to też dodatkowe koszty. Skoro edycje "wypasione" dzisiaj kosztują o 1-2 zł więcej, mają dodatkowego pełniaka, książeczkę/podkładkę i plakat, to taka edycja Blue-ray kosztowałaby minimum o 5 zł drożej, co w skali roku daje całe 60 zł. Nie licząc wspomnianego kosztu płyty. A do tego jeszcze licencje na filmy i inny stuff...

Dlatego też, mimo tego, że czekam na takie coś niecierpliwie, to sądzę / mam nadzieję, że nieprędko moje oczekiwanie zostanie spełnione. Bo nie jesteście w stanie, przy tej samej cenie pisma, na poziomie 15 zł, zachować jednocześnie wysokiej jakości tekstów, dużej liczby recenzji, małej liczby reklam (no dobra, najmniejsza ona aktualnie nie jest, ale tyle da się znieść, skoro dzięki temu mogę płacić 15 a nie 30 zł za egzemplarz...), i wysokiej jakości dołączanych na Cover-DVD dodatków w postaci genialnych pełniaków. Albo cena by poleciała sporo w górę, albo któryś element musiałby być prowadzony na odwal, o ile nie poświęcony. A CDA to przecież pismo O GRACH, a nie Z GRAMI, choć to pierwsze drugiego nie wyklucza (ale drugie pierwsze już potrafi).

Także nawet w przypadku próby wykonania manewru, takiego jak niegdyś z DVD (4 CD albo 1 DVD5, później w jego miejsce weszło "2 razy większe DVD9", a teraz powoli wchodzi "2 płyty DVD9"), że do wyboru byłoby 2 DVD9 lub 1 Blue-ray, sądzę, że byłby to (podkreślam: DZIŚ) pomysł chybiony. Przyniósłby poważne straty - liczba kupujących byłaby nikła, nawet, gdybyście na niebiesko wypalali hity wydane w ostatnim tygodniu. Bo ci, którzy nie mają napędu Blue-ray, a tych jest aktualnie spora większość, z zazdrości o zawartość Blue-ray, z braku zasięgu finansowego, porzuciliby zapewne pismo, które ma ich, "nie na szczycie fali technologicznej", kolokwialnie mówiąc, w tyle. Oni straciliby wspaniałe recenzje "na złość babci odmrażając sobie uszy", Wy stracilibyście czytelników, w efekcie ja i wielu innych stracilibyśmy dobre pismo...

Czy jestem katastrofistą? Może. No ale ok, to jeszcze wersja optymistyczna.

Ponowi się sukces przejścia z CD na DVD! Nowa edycja to strzał w dziesiątkę! I nie ironizuję. Tylko naprawdę: co Wy tam wsadzicie, co? :P

Aha, i mały szczegół: za czasów, gdy wchodziła edycja DVD, w domu miałem już dwa takowe napędy, i to, co więcej, jeden z nich był nagrywarką. Łał, szpan. Wielu moich znajomych już miało. Totalny szpan, nie? A teraz, policzmy ilu moich znajomych (info dla trolli, o ile takie tu są: nie, nie jestem zadufany w sobie, po prostu nie będę strzelał czy Zenek z Krakowa ma czy nie ma napędu, opieram się na znanych mi faktach) ma napęd Blue-ray... 2? 3? No dobra, z 10 osób, które mają wypasionego laptopa. Ile to daje ogółem? 1% znajomych jednej osoby? Trochę mało, nie? :P

Aj, znowu ten katastrofizm... no nic, powtarzam to, co mówię. Pomysł genialny. Ale nie na dziś. Za rok, za dwa, za pięć - ok. Ale nie dziś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł jako taki jest niezły, bo na BD można więcej wpakować (a filmy w lepszej jakości), ale pomysł nie na czasy obecne ;) Sporo ludzi, w tym i ja, odpowiedniego napędu nie ma, pozostaje kwestia czym byście to zapełnili oraz także ceny, która... chyba uległa by zmianie na wyższą czyż nie? ;] Pomysł można rozpatrzyć, ale w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze jedno : moglibyście dać edycję 400 GB :D

tyle ze wtedy CDA kosztowałoby ze 200 zł ^^

ale taką edycję 25 GB to bym kupił, i tak niedługo kupię sobie napęd BR... Cda jako pierwsze by miało na okładce napis "DODATKOWO PŁYTA BLU-RAY" :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do większości z moim zdaniem w tej kwestii. W tej chwili jest to pomysł zupełnie nie trafiony. A jeśli już to tylko jako dodatek filmowy do "standardowego" CDA w którym soft znalazłby się na płytce DVD9. Kupowanie napędu do PC nawet gdyby kosztował 150-200 zł tylko po to, żeby odtworzyć płytkę z CDA wielu czytelników uznałoby za bezsensowne i tym samym zrezygnowałoby w ogóle z zakupu pisma. A nic więcej obecnie wyłącznie na PCty w tym formacie nawet nie ma możliwości dostać. Co innego gdyby tak z 50% nowych gier wychodziło tylko na płytach BR - wtedy o wiele większa liczba czytelników miałaby już napęd w domu niejako "z przymusu".

Dzisiaj, jeśli już ktoś będzie miał napęd BR to będzie on raczej napędem stacjonarnym podłączonym do dużego TV i dlatego podkreśliłem na wstępie określenie "dodatek filmowy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym, bo nie mam napędu BR i nie będę miał pewnie przez długi czas, ponieważ nie jest mi potrzebny. Wolałbym już kilka DVD, tak jak kiedyś było z CD, nawet jeśli cena by nieznacznie wzrosła, bo i tak kupuję od wielu lat bez względu na zawartość płyt. Zapchać taką płytę zawsze czymś by można, tylko pytanie czy ta zawartość jest ciekawa i warta wprowadzania nowego nośnika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Pomysł z BluRayem w chwili obecnej jest co najmniej trochę szalony... Sam nie mam napędu BluRay i raczej prędko w jego posiadaniu nie będę... Poza tym, płyty BluRay są trochę kosztowne przez co na pewno cena pisma by wzrosła, i to dosyć sporo... I wreszcie - co Wy byście dawali na płytce BluRay? Jednowarstwowy krążek BluRay ma 25 GB pojemności i raczej zapełnianie go co 28 dni skończyłoby się w najlepszym wypadku tym, że 1/3 krążka byłaby zapychana na siłę... I jeszcze jedno - jaki jest sens wydawania CDA w edycji BluRay, skoro gry na PC są jeszcze wydawane na płytkach DVD... Nie, nie i jeszcze raz nie... Jeśli już, to wolę dopłacić te 2 złote i żeby były 2 DVD niż płacić za pismo i płytę i nie móc nawet zobaczyć co się na tej płycie znajduje... Gdybyście zdecydowali się na edycję BluRay to niestety przestałbym kupować to pismo, bo nie widziałbym sensu płacenia za pismo i płytkę i czytać tylko pismo... Także moim zdaniem najlepiej zostańcie jeszcze przez jakiś czas przy wersji DVD/2DVD, albo już przynajmniej wydawajcie CDA w dwóch edycjach - uboższej (DVD) i bogatszej (BluRay)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 80% nie che :/

A powodem jest brak napędu :/

Mi to szczerze obojętne bo i tak nigdy z płyty dołączonej do CDA nie korzystam a powodem jest to że dajecie gry które już mam lub są słabe.

CDA tylko i wyłącznie kupuje po to by poczytać zresztą Playa tak samo.

Strasznie mnie dziwi że aż tyle osób kupuje CDA dla płyty :/ Po co grać w takie stare gry w które się już grało i w dodatku do najlepszych już nie należą? Przecież tyle nowych gier wychodzi? Nierozumiem tego.?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja podobna do tej z DVD... Ludzie też kiedyś nie wyobrażali sobie, żeby CDA mogło dawać swoje gry na płytach DVD... A dziś proszę - CD odeszło do lamusa, a czytnik DVD w komputerze jest rzeczą tak oczywistą, jak dodanie 2+2. Myślę, że do pomysłu warto wrócić za 3-4 lata, kiedy to napęd Blu-Ray stanie się popularniejszy (a może w ogóle nie wypali, i odejdzie do lamusa podobnie jak napędy CD?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "czekam z niecierpliwością" chociaż napędu Blu-Ray nie posiadam. Nie posiadam gdyż nic skierowanego na PC-towców nie jest wydawane na Blu-Ray, lecz jakby CDA wprowadziło za kilka miesięcy wersję podobną do manewru z dawnych lat (4 CD lub 1 DVD do wyboru) to nie widzę problemu w wydaniu 300zł na jakiś tani napęd na niebieskie krążki.

Ostatnio licho w CDA z demami (wiem, wina też po stronie producentów) ale i nawet głupi filmik z gry w 1080p byłby fajnym dodatkiem do zapchania nowego formatu :)

Strasznie mnie dziwi że aż tyle osób kupuje CDA dla płyty :/ Po co grać w takie stare gry w które się już grało i w dodatku do najlepszych już nie należą? Przecież tyle nowych gier wychodzi? Nierozumiem tego.?!

Jak się nie ma czasu na nowości, bądź nie chce polować na przecenione serie, to CDA zawsze jest fajną alternatywą z dobrymi grami. Dark Messiah, Necrovision, Devil May Cry 4. Przecież to na prawdę dobre gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, zgodnie z prawami marketingu innowatorzy i tak będą stanowić raptem 2,5% konsumentów danego dobra (nauka na koło w niedzielny wieczór rox!) ;]

A tak na serio to w mojej opinii nieco za wcześnie na wprowadzanie wersji blu-rayowej. IMHO to powinno nastąpić dopiero za jakieś 2 latka, nie wcześniej. Ale szacunek za to, że myślicie o takiej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie dziwi że aż tyle osób kupuje CDA dla płyty :/ Po co grać w takie stare gry w które się już grało i w dodatku do najlepszych już nie należą? Przecież tyle nowych gier wychodzi? Nierozumiem tego.?!

Boże, widzisz i nie grzmisz. Ja w Darka nie grałem i dla mnie jest dobrą grą. Dla płyt nie kupuję. Czasem jest gra, która mnie zainteresuje i mi pójdzie więc ją instaluję i gram. Krew zalewa jak widzi się takie myślenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...