Skocz do zawartości

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?


Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Ja odnoszę wrażenie, że BlueRay ma znacznie gorsze początki niż DVD - trochę wody już w rzekach upłynęło od czasu jego debiutu, a wciąż jakoś nie ma szału. Na zachodzie może jest popularniejsze z uwagi na filmy, ale ceny takowych na polskim rynku (i sam poziom tych filmów :) ) jakoś niespecjalnie zachęca do zakupu i eksperymentowania.

Co do gier, to te jak na razie też nie robię użytku z BR, co jest akurat dziwne, bo już od dawna topowe tytuły są upchnięte w tych 8 GB na DVD i z pewnością zrobiłyby użytek z większej powierzechni.

Krótko mówiąc w branży gier każdy jakoś się boi ugryźć to BlueRay, dlatego ciężko się dziwić graczom, że Ci praktycznie nie posiadają BlueRay. Sam bym się skusił na zakup (napędy widziałem już od 200zł), ale jak na razie byłaby to sztuka dla sztuki. No chyba, że CDA napchałoby tam ciekawej zawartości. Ale biorąc pod uwagę wciąż rosnąćą szybkość łączy internetowych, to i tak tańszą alternatywną jest pobranie wszystkiego w sieci, w dniu premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Na wypełnienie miejsca na takim krążku proponowałbym zamieszczanie jednego może dwóch filmów (nie koniecznie powiązanych z grami :P ) w tym standardzie, chyba że myślicie nad czymś specjalnym.

Zdecydowana większość użytkowników jeszcze nie posiada takiego napędu (chyba że by im narzucono to siłą, tzn. z rynku by wycofano całkowicie standard DVD) więc moim zdaniem jest zdecydowanie za wcześnie na taką zmianę czy bonus.

Ale jeżeli jesteście żądni jakiejkolwiek zmiany to mam inny pomysł. Wpadł mi do głowy podczas pisania tego postu.

Moglibyście wprowadzić na początek roku z czasopismem pendrive'a ze specjalnym softem który by umożliwiał zassanie zawartości danego numeru z waszej strony.

Standard USB mają wszyscy, nawet ci którzy korzystają z notebooków bez jakiegokolwiek napędu CD/DVD by na tym skorzystali.

Dołączę się do mojego poprzedniego postu.

Przecież można to załatwić w jeszcze inny sposób. Czasopismo z krążkiem BD można było by umieszczać w formie prenumeraty, wtedy każdy czytelnik miał by indywidualny wybór. Użytkownicy którzy posiadają taki napęd brali by wersję BD, a cała reszta miała by pismo z dwiema płytami DVDx9 i sytuacja z przejściem na nowszy nośnik by się powtórzyła, tak jak to miało miejsce wcześniej.

Sądzę że to by było najlepsze rozwiązanie dla tych użytkowników którzy taki napęd już mają i trochę się im marnuje.

Pozdrawiam redakcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zaznaczyłem c) ale to że nie mam zamiaru kupować CDA z BR (BR-Action :P?) nie znaczy że nie chcę takiej wersji - jeśli miałoby się to wam opłacać to z radością bym zobaczył pierwsze w Polsce (Europie? Świecie? Nie wiem jak się prezentuje sytuacja) czasopismo z cover-BR ^^. A sam pewnie kiedyś zainwestuję w nowy napęd, zwłaszcza dla nowych gier i może filmów ale to póki co melodia przyszłości (tak czy owak jak mam oglądać coś na 17' to i tak tam za dużo HD nie zobaczę wiec po co mi to). Także proponuję jak najszybciej wypuścić limitowaną l33t wersję CDA z Blu-Ray w 1337 egzemplarzach, żeby redakcja miała się czym chwalić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samego BR nie warto kasy wydawać chyba że BR-recordery stanieją, żeby 2x napędu nie kupować .

Pomimo, że zaznaczyłem c - jak najbardziej jestem za powolnym wprowadzaniem nowego nośnika czy to BR czy pendriva jak pisał kolo wyżej, bo zwiększy to możliwości wrzucania materiału dodatkowego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie na tak. Nawet, jeśli miało by to oznaczać droższą wersję CDA. Nie pamiętacie jak było z CDA w wersji DVD? Też dużo głosów było przeciwko. Jednak DVD ciągle zdobywało większą popularność. Prawda jest taka, że teraz nawet na DVD9 jest ciężko upchać tylko pełne wersje. Wiecie jak ja się stęskniłem za demami na coverze? Zdaje sobie sprawę, że obecne dema średnio z 2GB zajmują. Ale to jest właśnie jeden z argumentów za Blu-Ray. Prędzej czy później Blu-Ray i tak wyprze DVD tak samo jak DVD wyparło CD. Napęd Blu-Ray jest już za 200zł do kupienia, nowy. Wystarczy odpuścić sobie 2 gry na PC albo jedną na konsolę i już jest napęd. Dlatego nie przemawiają do mnie wasze narzekania. Myślę, że dobrze wyszło by dla CDA wydanie wersji Blu-Ray chociażby w opcjonalnej wersji. Ci co chcą niech kupują DVD a ci co chca to Blu-Ray. Kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja tam bym nie kupił. Po pierwsze i tak bardziej mi zależy na samej gazecie, a płyty BluRay mają nawet ze 2 krotne przebicie nad DVD. Po drugie nie posiadam takiego napędu. Po trzecie: czyżby CDA zmierzało w stronę konsol? :wink: (albo mnie oświećcie, bo mi BluRay kojarzy się z PS3, nie widziałem żadnego kompa z napędem BluRay)

PS. Ktoś się skarżył, że jedna płyta DVD to czasami za mało. A jakiż to problem dać drugą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z innymi, że za wcześnie, ale wróciłbym do tego pomysłu za jakieś 2 lata, zapełnić taką płytę to nie problem, bo teraz dema są już na tyle duże, że problemu by nie było.

@7sebol7: Nie widziałeś kompa z napędem BR, bo są one obecnie bardzo rzadkie, mało rzeczy jest obecnie na BR, a i płyty są drogie, więc nawet jak kupisz nagrywarkę to i tak nagranie czegoś będzie wydatkiem dużo większym niż płyty DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem B gdyż to ciekawy pomysł ale jak już wyżej pisali mało osób ma BR w PC więc mogli byście dać np jakiś prenumeratę BD albo dać wersję z zawartością na PS3(X360 nie posiada BR i jest zpiracony a PS3 nie więc ludzie by się ucieszyli z gierki na tą platformę na przykład ja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, dajcie Blu-Ray wtedy gdy wszyscy, lub przynajmniej większość ludzi będzie miało odpowiednie napędy. Z drugiej strony, jednowarstwowy dysk Blu-Ray ma 25 giga, więc można by było zmieścić co nieco. Ale, pierw niech technologia produkcji dysków Blu-Ray się ulepszy, wtedy dyski będzie taniej produkować, co dojdzie do tego że napędy Blu-Ray będą chętniej kupowane, bo będzie się opłacać kupować dyski Blu-Ray bo będą one tanie (przegadałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem c) chociaż mam napęd a po prostu jestem świadom tego że cena pisma wzrosła by do około 22 zł min. więc nie interesuje mnie takie rozwiązanie chociaż popieram pomysł z DVD9 ;). (no chyba żeby na takowej płytce powstawały cuda no to wtedy może...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie na tak. Nawet, jeśli miało by to oznaczać droższą wersję CDA. Nie pamiętacie jak było z CDA w wersji DVD? Też dużo głosów było przeciwko. Jednak DVD ciągle zdobywało większą popularność. Prawda jest taka, że teraz nawet na DVD9 jest ciężko upchać tylko pełne wersje. Wiecie jak ja się stęskniłem za demami na coverze? Zdaje sobie sprawę, że obecne dema średnio z 2GB zajmują. Ale to jest właśnie jeden z argumentów za Blu-Ray. Prędzej czy później Blu-Ray i tak wyprze DVD tak samo jak DVD wyparło CD. Napęd Blu-Ray jest już za 200zł do kupienia, nowy. Wystarczy odpuścić sobie 2 gry na PC albo jedną na konsolę i już jest napęd. Dlatego nie przemawiają do mnie wasze narzekania. Myślę, że dobrze wyszło by dla CDA wydanie wersji Blu-Ray chociażby w opcjonalnej wersji. Ci co chcą niech kupują DVD a ci co chca to Blu-Ray. Kropka.

A pomyślałeś kolego o cenie CDA ?

bo chyba wątpię, nie wspomnę już grach, ile % graczy w POLSCE ma BLU RAY napęd ? 10% ?

Cena Płytki blu ray to 7 zł, a zwykłe w CDA to 2 zł. Kiedyś czytałem, ile tam muszą zarobić z pisma i ile wydają (o ile dobrze pamiętam na samo pismo żeby wydrukować szlo 2 MILIONY) , dolicz do tego Pełniaki, teraz Ciężko wypełnić covera dobrymi grami, a zapychanie dla samego zapychania mija się z celem. zgodzę się z tobą co do wypierania blyray dvd, racja, ale to też musi minąć trochę czasu, aby już w tych montowanych komputerach były tak w 70% umieszczane BR. Tak więc na tą chwila to CHYBIONY byłby strzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem c), bo podobnie jak większość osób nie posiadam w pc odtwarzacza blue ray.

Myślę, że wprowadzenie pisma z takimi nośnikami miałoby sens dopiero za parę lat w ramach naturalnej ewolucji, ew. rewolucji, czyli zmiany odbiorcy na posiadaczy ps3 ;)

Swoją drogą nazwa BR - Action brzmi jak jakiś rewolucyjny ruch brazylijczyków ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego napędu,ale może za 3 lata każdy będzie musiał mieć,pamiętacie jak obok edycji CD CD Action wychodziła edycja DVD i potem edycja CD padła ?,tu będzie podobnie,przy objętości gier 4 GB sztuka BluRay jest nie do uniknięcia,zobaczcie,że z CDA coraz częściej są dwie płytki DVD,jedna to za mało,za moment normalką będą 4 płyty DVD,też było marudzenie,"nie mam napędu DVD",a teraz jest ktoś taki,co nie ma napędu DVD w kompie ?,chyba ci co mają 10 letnie PC :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem c), bo podobnie jak większość osób nie posiadam w pc odtwarzacza blue ray.

Myślę, że wprowadzenie pisma z takimi nośnikami miałoby sens dopiero za parę lat w ramach naturalnej ewolucji, ew. rewolucji, czyli zmiany odbiorcy na posiadaczy ps3 ;)

Swoją drogą nazwa BR - Action brzmi jak jakiś rewolucyjny ruch brazylijczyków ;)

Świetnie to wymyśliłeś. Ruch Brazylijczyków :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich :smile:

Myśle że to będzie dobry pomysł ALE za jakiś czas*- Jakiś czas temu na łamch CDA zastanwialśmy się-"Po co komu Blu-ray?!- tyle miejsca, po co to komu, nawet nie ma czym zapełnić" z czasem jak to zwykle bywa przyszła odpowiedz. Coraz częściej sami potwierdzacie -<REDAKCJA>-że musicie wybierać co wsadzić a co nie na covera. Tak jak to było w przypadku DVD-w końcu wszyscy** potwierdzili że był to dobry pomysł. Sam obecnie posiadam lapka bez BluRay tak samo jak Brat tyle tylko że ma PC. Uważam że wiekrzość naszego zacnego towarzystwa ProGamerskiego :laugh: ma DVD- i zmuszenie ich do przesiadki typu <must-have> na BluRay odbiło by się dość mocno na sprzedaży Cda-ofc. negatywnie.

Reasumując: Stopniowe wprowadzenie BluRay bedzie dobre.

*1) Za jakieś pół roku - rok może wg. mnie pojawić się 2 wersja CDA z BluRay- na pewno nie teraz. Wprowadzicie szybciej to:

a)Będzie bitwa o wersje z DVD. Wiadomo liczba egzemplarzy/2.

b)Najwięksi fani CDA i tak kupią <Covery będą sobie leżały na pułeczce, czekając na lepsze czasy>

c)BluRay sobie poczeka na półce sklepowej - bo ci co już dawnnnnnno mają nowy napęd - to gry sobie też kupią.

Cda raczej zawsze kierowało się opinią większości, no chyba że lubicie eksperymentować <na sobie> i koniecznie się uprzecie na

BluRay- to potem nie płaczcie że "zawiedliście się na czytelnikach" etc.

** Pomijam tu dinozaury które na wszelkie zmiany technologiczne w ich życiu ragują zapaleniem pochodni i wymachiwaniem widłami.

PS: Zdrowy rozsądek przede wszytkim - i nie potrzeba tu speców od analizy rynku. A stawianie kogoś pod scianą już pare razy żle się

skonczyło w naszej historii.

Pozdro. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przejrzałem obecne ceny napędów BR, i później wcisnąłem "NIE". Jak na razie takie cacuszka są zbyt drogie, a posiadanie takiej płyty dla samego faktu jej posiadania nie jest dobrym powodem do dopłacania do pisma. Bo z taką płytką pismo byłoby droższe, nie oszukujmy się. Zamiast tego wolałbym drugie DVD wypchane demami czy innym stuffem. Oczywiście możliwym do zdobycia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że nie mam (w swoim komputerze) napędu BluRay. Ale nie jest to jakimś wielkim problemem. Druga sprawa, że na "kołwerki" nie zaglądam zbyt często. Także wybrałem odpowiedź "cy". Jestem ciekaw, co by się znajdowało na tych płytach. Z tego tytułu gier lepszych, czy raczej więcej "ważących", bym się nie spodziewał. Raczej dem. Ewentualnie wszelkie pliki wideo w lepszej jakości, wysokiej rozdzielczości etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...