Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teofi7

GTX 5xx vs Radeon 6xx0

Polecane posty

Nie, korona wydajności nadal należy do ATI, bo ma ją Radeon HD5970.

Mówimy o kartach jednoprocesorowych bo tak zaraz trzeba by wszystkie kombinacje Sli i CFy brać pod uwagę, a jak napisałeś sensowność takich konfiguracji jest wątpliwa. Ale nawet gdybyśmy przyleli że można ją brać do zestawienia to i tak wolałbym 580 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do swojej wypowiedzi - miałem na myśli SLI z dwoma kartami, oczywiście. Nie będę się wymądrzał na tematy (nie)słuszności SLI/CF bo to nie ma sensu.

Natomiast z GTX 580 jest o tyle fajna sprawa że ponoć wcale z GF110 nie wycięto jednak, w przeciwieństwie do tego co jest w pierwszym poście, jednostek do zastosowań profesjonalnych - chociaż w sumie już się w tym gubię, bo przeróżne serwisy spamują internet sprzecznymi informacjami. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

@sUk - AMD obecnie jest raczej w defensywie - jak się coś robi na szybko, to wpadki się zdarzają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kolegi ma 5970 i trzeba przyznać że od mikroprzycięć głowa boli - co z tego że w benchmarku bije 580 (nieznacznie zresztą) - skoro w rzeczywistości płynność jawi się nawet niby gorsza... Wydaje mi się że obaj producenci rezygnują z kart dwuchipowych - tym bardziej że są bardzo opłacalne możliwości SLI/CF np. 2x GTX 460 a już niedługo pewnie 560... Generalnie uważam że 5970 należy uznać za "specjalny przypadek" i nie mieszać w dyskusji...

Nie, korona wydajności nadal należy do ATI
Nie należy do ATI bo ATI nie istnieje.

Testowałem ostatnio crossfire na dwóch Radeonach HD 5850 i poza benchmarkami działa to różnie. W grach średnio się sprawdza i w wielu przypadkach nie działa to jak trzeba. Co ciekawe zdarzało się, że dwie karty w danym tytule uzyskiwały słabszy wynik niż jedna. Nie wiem czego to wina, ale testy były w oparciu o Asus Crosshair IV Extreme, więc to pewnie bolączki technologii a nie ograniczeń sprzętowych. Imo CF/SLI to fajna sprawa jedynie pod benchmarki a do grania wystarczy jedna, dobra karta. Ewentualnie można pobawić się w dodanie układu wspierającego Physx, ale to tylko bajer.

Co do kart to nowe Radki, to dla mnie rozczarowanie. Przede wszystkim jeśli chodzi o temperaturę i kulturę pracy. Wydajnościowo też mogłoby być lepiej. AMD spóźniło się trochę z ich premierą i teraz musi powalczyć cenowo i gonić Nvidię. GTX 580 jest ciekawy, ale nie jestem przekonany, czy taki potworek jest ludziom potrzebny do grania. No chyba, że ktoś chce bawić się w rozwiązania wielomonitorowe+ 3D. Duży plus dla Nvidii za wydajność sprzętu. choć to też ma swoją cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 580 jest ciekawy, ale nie jestem przekonany, czy taki potworek jest ludziom potrzebny do grania.

Tak samo jak nie są ludziom potrzebne super samochody...

A mnie strasznie podoba się 580 w wydaniu EVGA HydroCopper.... strasznie droga ale chyb się jej nie zdołam opierać zbyt długo :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego kto w co gra i na jakim monitorze itp. Dla mnie tego typu potworki są raczej ciekawostką, ale niektórzy grają w jakieś bardziej wymagające gry i dla nich nawet GTX580 może okazać się za słaby. Należy pamiętać również, że te karty służą nie tylko do gier i tu wychodzi dosyć ciekawa sprawa, bo jak w grach lepiej sprawują się karty nVidii, to w obliczeniach jednak sumarycznie lepiej wypadają twory AMD, co jest dosyć ciekawym zjawiskiem biorąc pod uwagę zapowiedzi, z których wynikałoby, że będzie dokładnie na odwrót. Tak, czy owak dla graczy to nVidia ma więcej do zaoferowania na tej najwyższej półce, a czy ktoś tego potrzebuje, czy nie, to już jest bardzo indywidualna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i do tego jak wygląda...

http://www.ddr2.pl/EVGA_GeForce_GTX_580_FT...3_1589-435.html

http://www.evga.com/articles/00592/

Dla mnie tego typu potworki są raczej ciekawostką, ale niektórzy grają w jakieś bardziej wymagające gry i dla nich nawet GTX580 może okazać się za słaby.

To się szybko IMHO zmieni. Dla obecnych gier to za duża moc obliczeniowa, ale jak dołożą teselację i jeszcze kilka bajerów to za rok pojawią się gry z ustawieniami przy których i 580 zastęka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się szybko IMHO zmieni. Dla obecnych gier to za duża moc obliczeniowa, ale jak dołożą teselację i jeszcze kilka bajerów to za rok pojawią się gry z ustawieniami przy których i 580 zastęka.

Ja tam czekam raczej na to, żeby zaczęli korzystać z ray tracingu. Obecne karty mają na tyle dużą moc, że można już zacząć zwalać na nie obliczenia tego typu, a efekty są naprawdę powalające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam raczej na to, żeby zaczęli korzystać z ray tracingu. Obecne karty mają na tyle dużą moc, że można już zacząć zwalać na nie obliczenia tego typu, a efekty są naprawdę powalające.

MS jakoś na tym specjalnie nie zależy więc ja bym takim optymista nie był. Cała nadzieja w OpenGL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, podejmując próbę zakończenia wątku - zgodnie z jego tematem należy stwierdzić że 6970 przegrywa z GeForcem pod względem wydajności a jedynym atutem AMD jest cena.

Miłym zaś akcentem jest to że pojawiają się niereferencyjne wersje obu topowych kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy (prawie) posiadacze 6950 będą grzebać w BIOSie karty aby otrzymać 6970. Ale to i tak nie zmieni faktu że 6970 nie pokonał GeForca...

oo

http://allegro.pl/przerobka-odblokowanie-r...1386954540.html

Ale to się może szybko skończyć bo właśnie zauważyłem że ceny 6950 poszły w górę... Według mnie największą opłacalność ma teraz GTX 460 i Radeon 5870.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tylko o pokonanie GeForce'a, ale również o cenę. Dla większości ludzi kasa, którą nVidia chce za GTX580 to jednak za dużo i będą one raczej celowały w coś nieco tańszego. Jeśli chodzi o wydajność, to zaletą kart nVidii jest to, że są zdecydowanie równiejsze w grach, ale Radeony za to mają sporą przewagę w testach wykorzystujących OpenCL, choć to akurat większości graczy nie musi w tym momencie interesować, bo obecnie żadna gra z tego nie korzysta. Gorzej jednak może być, jeśli twórcy gier zaczną używać bibliotek takich jak Havoc, czy Bullet. Z tych powodów jednak nie można przekreślić kart żadnego producenta.

Być może ceny w Polsce poszły w górę. Na newegg.com ceny HD 6950 się nie ruszyły. W każdym bądź razie przy obecnych cenach, które obowiązują w cywilizowanym świecie Radeon HD5870 jest mniej opłacalny od HD6950.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś nie jest szczególnie wiarygodny gdyż jest jutjubową reklamówką jakiegoś sklepu komputerowego w Kanadzie. Wszystko o czym tam mówi jest "fantastic"; "high performance"... Ale co by nie było lubię sobie od czasu do czasu obejrzeć rozpakowywanie np. karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze od siebie dorzucę coś takiego. Ta wiadomość jeszcze bardziej zmniejsza opłacalność zakupu Radeona HD6970. Dla GTX580 to też nie jest najlepsza wiadomość.

Ciekawe.... dlaczego :) Albo jakieś przeoczenie które szybko zostanie załatane albo celowe działanie po zaskoczeniu jakim była 580.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Może być podobnie jak w przypadku procesorów AMD. Z tego co ostatnio czytałem wynika, że odblokowuje się większość, ale część może wymagać zmniejszania taktowania, lub też działa zupełnie niestabilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było, to tak. Ale jednak tak nie jest. Błąd w specyfikacji na stronie, na której to sprawdzałeś. Obydwie serie kart (czyli Radeony HD6xxx oraz GeForce'y 5xx) wspierają OpenGL 4.1 oraz OpenCL 1.1.

Kilk

Ze standardami ostatnimi czasy Radeony radzą sobie całkiem nieźle.

Jeśli już czepiać się standardów, to tu raczej nVidia jest ciut do tyłu, ale tak naprawdę różnice między PCI-E 2.0, a 2.1 z punktu widzenia graczy są kosmetyczne, więc nie wiem, czy można się czepiać tego, że nVidia tego nie wspiera, a ATI tak. Faktyczną wadą kart nVidii jest natomiast brak DisplayPort w standardzie. nVidia jeszcze nadrabia to technologią PhysX. ale pytanie jak długo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to może ja się wypowiem ekhm jestem posiadaczem karty gtx 580 i jestem z niej zadowolony w 100% lecz, w internecie widziałem benchmarki typu gtx 580 vs 5970 i to własnie ta druga karta wypadała lepiej. produkty ze stajni AMD 6XXX okazały się kompletnym nie wypałem, punkt dla Nvidi. Fani Radeonow musza poczekać aż AMD wypości coś nowego(czyt. mocniejszego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez wypadała lepiej? Bo miej na uwadze, że 5970 to jest karta dwuprocesorowa (w skrócie: dwie karty w jednej). 60FPS na karcie dwuprocesorowej nie równa się 60FPS na karcie jednoprocesorowej, bo w przypadku dwóch GPu dochodzą problemu typu mikroprzycięcia, które obniżają płynność mimo wysokich FPSów..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...