Jump to content
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Recommended Posts

Funfact: na „mojej” irlandzkiej wersji sklepu CP2077 zakup kolekcjonerki juz nie jest mozliwy. W miejscu wyboru platformy pojawil sie napis Coming Soon (!?), za to na jej polskim odpowiedniku nie ma z tym problemu. 

w sumie podejrzanie szybko wystartowały te zamówienia, rozumiem gdyby gra miała mieć premierę w tym roku ale kwiecień 2020, do tego czasu to wyjdzie m.in. Death Stranding, Borderlands 3, Gears 5, Doom Eternal, Call of Duty®: Modern Warfare, Ghost Recon Breakpoint i wiele innych, może do końca roku zbierają zamówienia a potem ruszą z produkcją bo innego wytłumaczenia chyba nie ma

a i doczytał ktoś czy jak zamówimy kolekcjonerkę to dostaniemy tego ekskluzywnego steelbooka ? bo na tej pierwszej grafice niby jest ale w opisie produktu już nie ? 

https://cyberpunk.sklep.pl/

Mnie ta kolekcjonerka nie przekonuje - zawartości jest sporo, ale też sporo sobie za nią liczą. Na filmiku nawet ta figurka nie wypada na wypasie - spoko jest, ale nic ponad to, a jak będzie sotatecznie? Nie wiem, może wraz z moim lekkim spadkiem entuzjazmu na tę grę i kupowaniem kolekcjonerek ogólnie spadło zainteresowanie tym produktem? Chociaż wypada lepiej od Doom xD

Czekam na kolektorkę od Final Fantasy 7 :)

Edited by NWWStation

jest jeden plus że tak szybko wystartowali z Cyberpunkiem 2077, może na inne gry ludziom zabraknie kasy i dostanie się je po taniości po premierze :) akurat Doom prezentuje się nieźle i zawsze to kolejny kask do kolekcji  

671e301247786034.jpg 

a co do Cyberpunka 2077 czekam na preordery z takim medalionem :) 

Kiedyś tutaj pisałem, że kasa na EK Cyberpunka leży i grzecznie czeka, bo na bank wezmę. 

Wczoraj, kiedy ją pokazali wmawiałem sam sobie, że jej nie kupię. Bo figurka taka sobie, bo trzeba już płacić, bo nie ma soundtracku na płycie (jest tylko w wersji PC, co jest dla mnie nieporozumieniem), bo do tego chcą kasy za wysyłkę. 

A potem stwierdziłem, że kupię. Że nie chce w kwietniu patrzeć na unboxingi i narzekać, że nie kupiłem.  

Jeśli przepłace i figurka rozczaruje, nie będę jedyny. 

Jeśli edycja będzie po premierze za mniejsze pieniędze i przepłacę- jak wyżej. 

Ten kredyt zaufania jesten skłonny dać RED-om. 

Edited by TomcioM
  • Like 1

serio bez ścieżki dźwiękowej na pieca ?? słabo

PS.  pro tip od Francuzów kupując Watch Dogs 3 kolektorkę z figurką i wykorzystując zniżkę za punkty płacimy w sumie 767,84 zł  

https://store.ubi.com/eu/watch-dogs--legion---resistant-of-london/5ced3b7a39798c0870c076ce.html

https://store.ubi.com/eu/watch-dogs-legion-collector-s-edition/5ced3b7239798c0870c076c3.html

Edited by robart

@robart trochę źle napisałem, sondtrack na CD jest tylko w wersji PC. już poprawiłem 

Edited by TomcioM

Fajnie, że będzie fizyczny soundtrack w wersji na PC, skoro ma taką samą cenę jak wersja konsolowa, ale beznadziejnie, że będzie kluczyk do gog.com...

Kolektorka DOOM Eternal wyprzedala sie blyskawicznie z tego co widze. No i od razu zalew nimi na ebay, wczoraj wieczorem bylo ponad 40 ofert.

Trochę dziwnie patrząc po reakcjach na hełm z Fallouta 76. Btw, kiedy mają te torby do Fallouta wysyłać?

21 godzin temu, TomcioM napisał:

Ten kredyt zaufania jesten skłonny dać RED-om. 

Ja również.

Czy mi sie wydaje, czy kolekcjonerka CP2077 „przykryla” te z FF7 Remake? Bo nikt jej tu nie komentuje, a od dzis jest w sprzedazy. 

i zawsze troszkę taniej niż na Zachodzie :) jakieś przecieki odnośnie figurki ?? tzn. będzie w stylu Wieśka 3 czy bardziej UbiSoftu bo to wideo z prezentacją edycji to jakiś żart

498c841248675194.jpg 

TECHLAND też coś przygotował dla prasy na E3 :) ale ta akurat figurka niestety nie trafi do kolekcjonerki, po cichu liczę na jakąś rywalizację między polskimi studiami, oby chociaż cenowo lepiej to wyglądało bo kolejna za tysiaka chyba każdego wykończy

Edited by robart

Są fotki figurki z Cyberpunka.

D8zFbHaVUAAUNsE?format=jpg&name=medium

D8zFbHbV4AAewR6?format=jpg&name=medium

D8zFbHcU0AACQve?format=jpg&name=medium

D8zFbHaV4AACoVs?format=jpg&name=medium

Prezentuje się przegenialnie w każdym calu, natomiast trzeba pamiętać, że to wzorzec, model pokazowy i ostateczny produkt będzie znacznie słabszej jakości prawdopodobnie, szczególnie przy takiej masówce jaką prawdpodobnie będzie ta kolektorka.

Figurka bardzo fajna, tylko dlaczego karabin na plecach jest ewidentnie wygiety? 0.o

Właśnie masówka daje szanse na taką jakość. To nie ręczne malowanie, że każda jakieś różnice, jak to było w wiedźminie. Choć stawiam, że i tak nie będzie to dokładnie tak wyglądać. 

Masówka = słaba jakość. Żadne ekskluzywne figurki nie są produkowane w masowych ilościach i dlatego mają genialną jakość między innymi.

Myślę, że CD Projekt RED tym razem nie zawiedzie. Mają duży kredyt zaufania ze strony graczy, który został trochę nadwyrężony przy EK Wiedźmina 3 i wątpię by porzucono tę przewagę nad innymi studiami. Figurka z W3 była słaba (osobiście sprzedałem ją niedługo po otrzymaniu), a materiały na których się pojawiała raczej nie pokazywały zbyt wiele.  Piękne, dobrze przemyślane zdjęcie na grafice prezentującej zawartość EK zapowiadało coś epickiego. Jak wyszło, wszyscy się przekonali, do tego po drodze była wtopa wizerunkowa - na stronie z możliwością zamówienia EK udostępniono obracane zdjęcie figurki, na który wszystko było wyłożone jak na tacy (pasztet), co się stało? - Po bodajże paru dniach zniknęło ze strony, hype miał także zostać podbity przez wideo z jej produkcji, który również obiecywał wiele.

My nie mieliśmy powodów do narzekań - EK W3 jak najbardziej była warta 350,00 zł, ale nie zapominajmy, że za granicą wołano za nią 200$. Ta kolekcjonerka mogła zostać zaprojektowana pod naszą cenę, a na zachód pewnie wzięto poprawkę patrząc na konkurencję. Jeśli my mieliśmy kwaśną minę po unboxingu, to raczej zachodni odbiorcy mogli czuć większy niesmak.

Cyberpunk to zaledwie 50$ więcej a i cena na naszym rynku poszła mocno w górę i nie bez powodu. Kolekcjonerstwo to dalej moje hobby, choć w tym momencie z racji innych wydatków skupiam się głównie na artbookach, ale swoje widziałem. Wiem jak wyglądają figurki z przedziału 200 - 1500 zł i moim skromnym zdaniem patrząc na zawartość EK Cyberpunka [artbook (ilość stron i rozmiar) i figurka jest jedynie pod małym znakiem zapytania, ale skoro już są zdjęcia, to do premiery pewnie będziemy wiedzieć więcej], to po podliczeniu wartości  zawartych w niej składników (przyjmując średnie wartości podobnych do nich przedmiotów obecnie dostępnych) jest warta swojej ceny. Jeśli obędzie się bez niespodzianek do premiery, to nikt nie powinien czuć że przepłacił.

EK Wiedźmina nawet teraz sprzedaje się za dwukrotnie wyższą cenę niż na premierę i mówię tu o używce. Myślę, że przy obecnym hype'ie i jakości (jeśli nie ulegnie zmianie) niemożliwością jest wyście na minus z Cyberpunkiem. 

Edited by Friedrich

Pytanko mam. Ktoś tu doświadczony z zakupami na sklepie oficjalnym (EU) Square Enix? Jako wielki fan Final Fantasy, którego ulubioną częścią jest 7 odsłona i któremu bardzo się spodobał system walk i grafika XV części, najnowszy remake jest właściwie spełnieniem marzeń. Do tego od jakiegoś czasu myślałem o zakupie fajnej figurki Clouda. Tutaj pojawia się nowa kolekcjonerka FF7 Remake z figurką ,która będzie mi pasować do kolekcji. Pomimo porąbanej ceny rozmyślam nad zakupem. I właśnie...

Mnie się dobrze zdaje, że tu w opcji pre-orderu nie płace od razu, tylko po jakimś czasie? Ktoś zna ich system? Co więcej, w skrajnej sytuacji, mogę to potem anulować? To byłaby genialna opcja dla mnie, bo myślę, że wezmę, ale na 100% pewien jeszcze nie jestem, a może zaniknąć jednak bardzo szybko, jak to było w przypadku innych odsłon.

@Friedrich ale figurka z Wiedźmina była niby ręcznie malowana, dlatego tak to wyszło. Jeśli tutaj będzie to maszynowo robione, to jest jakaś szansa, że tak to będzie wyglądać. Jedynie ten wygięty karabin na plecach psuje mi odbiór. 

No i efekt płatności z góry widoczny- kolekcjonerki nadal są. Ciekawe ilu januszy allegro odpuściło. 

Maszynowo robione są majty w chinach i za wysokiej jakości zazwyczaj nie mają... Statua na pewno będzie gorzej wyglądać od wzorca, pytanie jest takie - jak dużo gorzej. Projekt jest ok, natomiast nie mogę się doczekać co tam jeszcze Redzi wysmażą, bo po samuraju Wiedźminie mam duże oczekiwania wobec tego co pokażą ze świata Cyberpunka. Marzy mi się kurtka głównego bohatera, super limitowane wydanie za 2 tysiące i pójdzie jak świeże bułeczki. :D

A tak z innej beczki - znacie jakieś sposoby obejścia wysyłki na Zaavi? Nie chce mi wysłać figurki do Polski i się zastanawiam czy da się jakoś to załatwić...

Edited by MadMix

10 godzin temu, NWWStation napisał:

Mnie się dobrze zdaje, że tu w opcji pre-orderu nie płace od razu, tylko po jakimś czasie?

Ja kupilem te EK rimejku FF7 2 dni temu i jeszcze mi z karty zadnej kasy nie pobrali, wiec tak, od razu nie sciagaja. 

10 godzin temu, NWWStation napisał:

Ktoś zna ich system? Co więcej, w skrajnej sytuacji, mogę to potem anulować?

Tu Ci nie pomoge, bo nie mialem potrzeby tego robic. 

9 godzin temu, TomcioM napisał:

No i efekt płatności z góry widoczny- kolekcjonerki nadal są. Ciekawe ilu januszy allegro odpuściło. 

Pytanie, czy naprawde liczba kolekcjonerek CP2077 jest ograniczona, a ich ciagla dostepnosc jest efektem jedynie tego, ze trzeba za nie zaplacic z gory. Czy tez moze CDPR sztywnego limitu sztuk jeszcze nie ma i na razie tylko zbiera zamowienia, zeby latwiej bylo dostosowac liczbe wyprodukowanych EK do popytu na nie... 

9 minut temu, Tesu napisał:

Czy tez moze CDPR sztywnego limitu sztuk jeszcze nie ma i na razie tylko zbiera zamowienia, zeby latwiej bylo dostosowac liczbe wyprodukowanych EK do popytu na nie... 

Obstawiam to drugie. Zbierają zamówienia. I tyle wyprodukują sztuk. Zapewne tak robią, z uwagi, co było z Wiedźminem 3.