Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

25 minut temu, SystemShockPl napisał:

Z Lego to inna sprawa, kupując ek z grą nie zawsze jesteś zainteresowany całą zawartością. 

Niby tak, ale jesli EK nawet nie odfoliowujesz, to wychodzi na to, ze albo nie jestes zainteresowany niczym, co znajduje sie w srodku pudla (tylko po co wtedy kupowac taka EK, a nie wersje zwykla?), albo tak naprawde nie potrzebujesz zadnego z tych kolekcjonerskich gadzetow zwiazanych z gra, skoro ich nawet nie wezmiesz do reki, prawda? W koncu figurki z kolekcjonerek, mapy, artbooki, kompendia czy wirtualne kolekcjonerskie dodatki odblokowujace dodatkowe misje, zestawy wdzianek czy broni sa po to, zeby cieszyc sie nimi kiedy wciagnie nas gra, z ktorej pochodza, a nie po to, zeby tylko gapic sie na zafoliowane zbiorcze pudlo, w ktorym sie znajduja, nawet jesli jest to naprawde bardzo ladne pudlo. To juz lepiej kolekcjonowac rzeczy o podobnej lub wyzszej wartosci, ktore nie dosc, ze zajmuja o wiele mniej miejsca, to i nie sa przeplacona tandeta made in China.

  • Like 1
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tesu napisał:

Niby tak, ale jesli EK nawet nie odfoliowujesz, to wychodzi na to, ze albo nie jestes zainteresowany niczym, co znajduje sie w srodku pudla (tylko po co wtedy kupowac taka EK, a nie wersje zwykla?)

Wieloma ek nie jestem zainteresowany ani zawartością ani gameplay. Kupiłem wiele z nich w dobrej cenie. Nie ukrywam, że np w takiego Fallout 4 to mi się grać nie chce. Heroes 6 i 7 kupiłem zwykłe gdy miałem parcie na granie. Obie były żenujące. Ek ostatecznie kupiłem po 80 złotych, bo do kolekcji starych boxów gdy seria świeciła triumfy. Fallout wiadomo 1,2, Tactics, od biedy New Vegas, reszta do postawienia na półce. Dużo mam takich przypadków, że kupiłem do kolekcji, bo zawartość, ani gra mnie już nie interesowała. Dla innego przykładu For honor kupiłem dla zawartości, nie było to zafoliowane, wygląda zacnie na półce (zawartość, bo sam karton jest żenujący), a gra no cóż multi g... nie interesuje mnie wcale, więc leży zafoliowana do dziś. Zdarzyło mi się ją odpalić gdy była za darmo w marketplace i spędziłem przy niej 20 minut o 20 za długo. 

2 godziny temu, Nikczemnikzlasu napisał:

to istnieja jeszcze tacy ludzie, ktorzy trzymaja EK w folli przez dekady by pozniej zarobic na tym kilka stowek? He he he

Tylko nie wchodź na ebay , bo dostaniesz zawału, są tam gry i 30 letnie w folii. 

Edytowano przez SystemShockPl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż, ile bym nie czytał to co piszesz to dochodzę do wniosku, że z ciebie ani gracz ani kolekcjoner. Edycje zamknięte bo w większości ani cię gra ani zawartość nie interesuje. Twoje półki robią chyba za magazyn na wypadek kryzysu z brakiem gotówki. Ilekroć czytam to wciąż na nowe zestawy narzekasz, ale i tak kupujesz. Już to nawet nie jedna osoba stwierdziła. Ja z tym jak to sobie trzymasz problemu nie mam - kupujesz, rób z tym co chcesz.

Zawsze jednak nie wiedziałem o co chodzi z twoim krytykowaniem i narzekaniem na edycje. Po co tyle pisać, jak i tak tego nie otworzysz a i tak kupisz? Pisanie jakie to edycje są teraz gówniane, kolekcjonerzy głupi bo kupują takie śmieci, zachęcając do produkcji kolejnych - a później zrobienie dokładnie na odwrót i bycie hipokrytą. Jak widzę ten sam temat wraca jak bumerang od kilku lat.

I wciąż, jak u niektórych - kiedyś to było lepiej, gry były lepsze a teraz to tylko rozpacz jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CrixDoomsday napisał:

Wciąż, ile bym nie czytał to co piszesz to dochodzę do wniosku, że z ciebie ani gracz ani kolekcjoner.

Wierutna bzdura. Dziś ukończyłem po latach ponownie Warcraft 1 w dosbox i Ancestor legacy. Posiadam obie 2xbox dyskietka i cd, a Ancestor edycja Mieszka.

2 godziny temu, CrixDoomsday napisał:

Edycje zamknięte bo w większości ani cię gra ani zawartość nie interesuje.

Interesuje jeśli jest coś ciekawego oprócz kolejnego tandetnego "pinokia z plastiku" , którego wstyd eksponować, ale spokojnie. Nowych serii prawie nie kupuję, a ten rok to zaledwie cztery nowe kolekcjonerki na półce. Z chęcią bym eksponował statuetki jak wrzuciłem z linka, Coś takiego to nie wstyd jest pokazać w gablotce i nie wygląda to jak półka z zabawkami. 

2 godziny temu, CrixDoomsday napisał:

Twoje półki robią chyba za magazyn na wypadek kryzysu z brakiem gotówki.

Moje półki robią za ozdobę w moim pokoju dopóki mi się to nie znudzi. Chyba zdajesz sobie sprawę , że człowiekowi się zmienia hobby , lub szuka kolejnych zainteresowań. Ilu tu pisało ludzi, a ilu odpadło wystawiając swoje kolekcje. Ile na olx i allegro pokazało się kolekcji boxów i kolekcjonerek od ludzi, którzy już zaprzestali zakupu. Więc nie wiem po co to w kółko pisanie , o kryzysie i braku gotówki. 

Na forach zagranicznych masz kolekcjonerów , że tak ujmę S klasy, mających przedmioty nie tylko w folii, ale w specjalnych opakowaniach oznaczających jakość przedmiotu. 

Ty kupujesz i robisz domek dla lalek z figurkami i jesteś szczęśliwy. Inni trzymają w folii i daje im to więcej radości. Ja jak kupuję box w folii, od razu wystawiam używkę Ciesząc się jak dziecko, że mam dziewiczy box, który daje mi więcej radości niż powtórne zaglądanie do środka i "sprawdzanie co tam jest"

Jak kolekcjonerki będą wyglądać jak statua z linku powyżej lub chociaż The last of us z numeracją., to chętnie otworzę i postawię bez cienia wstydu. Póki co to tylko For honor spodobał mi się na tyle by to eksponować. 

2 godziny temu, CrixDoomsday napisał:

I wciąż, jak u niektórych - kiedyś to było lepiej, gry były lepsze a teraz to tylko rozpacz jest...

Świetnie dla Ciebie, jeśli grając w grę jak Fallout 76 na premierę jesteś szczęśliwy. Ja lubię gry od Nintendo, bo nie chce mi się czekać po zakupie na premierę na ileś ton giga łatek np Kingdom deliverance. Gram obecnie w Toki na Switch i jestem happy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niektore EK az wstyd otwierac a wlascowie trzymac na widoku jak np. ELEX. Juz to pisalem, ale co z tego. Pudelko ok, ale figurka to zwykle gowko. Kupilem bo napalilem sie na tworcow Gothica i wmowilem sobie, ze musze to miec.  Otworzylem bo chcialem sprawdzic figurke i tyle bo lezy na strychu. Od tego momentu nie kupilem nic. 

Jesli kupie jeszcze kiedys EK to bedzie musiala byc wypasiona nie pod wzgledem ilosci zabawek, ale zeby to bylo cos co chce miec. Inaczej zadowole sie pudelkiem z plyta.

Syberia tez lipa byla.. Gra, ktora wspominam (1 i 2 czesc) a po latach wyszla czesc 3 w lipnej EK, ktora mam bo kupilem w czarny piatek za 130 zl i - uwaga - lezy na strychu w folii ha ha

Ktorejs zimy ja otworze gdy postanowie w to zagrac.

 

 

Edytowano przez Nikczemnikzlasu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te bledy w grze Syberia 3 o ktorych slyszalem to zastanawialem sie czy kiedys w to zagram.

Co do figurki to jak zobaczylem ja przed premiera to nie wierzylem ze Kate moze byc ta brzydka ha ha. Jak mozna popsuc EK takiej gry i to po tylu latach :D Myslalem ze moze moja figurka bedzie ladniejsza ale z tego co czytam to chyba nie bedzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metro Exodus powinno mieć taką kolekcjonerke  jaką miał FC Primal. Zamiast słowniczka taki mini artbook 70str, i reszta taka sama- steel, mapa i soundtrack. Byłoby idealnie. 

A kolekcjonerka RE2 nie jest warta tej ceny. Ostro ich w dekiel pi**ło w tej kwestii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie powinno brzmieć kto kupił bo pomimo zaporowej ceny wygląda że edycja się wyprzedała 

wyjaśni mi ktoś fonemem popularności  niektórych aukcji growych z WOŚP https://aukcje.wosp.org.pl/gry?order=pd

mogę jeszcze zrozumieć zainteresowanie figurką Cyberpunka 2077 ale np. płacić 730 zł za Pinkguy'a z gry Doom albo 630 zł za Scalebearer'a z QC to trochę nie tego

co do Metro Exodus to wygląda, że wydanie Aurora powoli znika ze sklepów przynajmniej na peceta, pusto na empik, muve, cdp i w paru innych miejscach, nie wiem czy to znowu jakiś przekręt czy faktycznie  w ciągu jednego dnia wymiotło prawie cały nakład, z notki prasowej wydawcy wynika, że do preorderów dorzucą jeszcze plakat choć w to akurat wątpię no bo jak go wyślą, jak w tubie to koszty wysyłki x2 dla sklepu :) 

a dodatki typu latarka LED lub kompasem ktoś gdzieś widział bo też o tym piszą w komunikacie prasowym ?

 

Edytowano przez robart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2019 o 18:24, robart napisał:

pytanie powinno brzmieć kto kupił bo pomimo zaporowej ceny wygląda że edycja się wyprzedała 

Ja odpowiem pytaniem, a jak było z Fallout 76? Też się wyprzedał. Myślę sobie, że jest spora grupa kolekcjonerów masochistów, którzy podobnie jak ja zdecydowali się zbierać całą serie. Resident evil to dobra seria. Jeśli figurka będzie nijaka to gra jest pewniakiem. Capcom mnie nie zawiódł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomcioM napisał:

co tam jest warte tysiaka? Niczym się nie różni od podobnych kolekcjonerek od ubi/ostatnich exow sony za prawie połowę ceny.  

Nic. Ale jeśli masz znaną markę i robisz remake jednej z najlepszych jej części i wiesz że nawet jak zaśpiewasz w pip kasy za to to i tak ludzie kupią to dlaczego niby mieli by to sprzedawać taniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Dark Souls trylogie widzieli?

bd0eabc3b90c9a680ac56fde154488f9_1920_KR.jpg

 

500 euro :P

https://store.bandainamcoent.eu/eu/product/526607/dark-souls-trilogy-collector-s-edition-pc

 

Przyznam, że bym kupił, bo wszystkie elementy wyglądają super: soundtracki, gruby artbook, kolekcja gier i figurka, która przedstawia coś, co od razu mi obrazuje tę serię, ale cena... Ja odpadam. Gdyby to było 300-350 euro to jeszcze.

 

 

 

Edytowano przez NWWStation
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yoszek napisał:

No to przyfrajerzyłem bo kupiłem obie:P

Tak. A dokładniej, jaki jest sens dyskutowania czy coś jest coś warte jeśli i tak się kupuje? No właśnie, nie ma sensu. Jak się lubi to się kupuje, bez względu na cenę. Wszyscy jesteśmy frajerami bo płacimy kupę kasy za coś, co się nam podoba a w produkcji kosztuje grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...