Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

8 minut temu, SystemShockPl napisał:

Co w ogóle? Pisałem gra na pewno mi się spodoba.  Figurka i reszta elementów jest taka sobie, nic nie przyciąga wzroku , ale to wiedzieliśmy od dawna.  Większość ek to figurkowe drewna. Dzięki temu zmądrzałem i wydaje mnie kasy na to wszystko. Gdyby tak w każdej wrzucali gruby artbook, soundtrack, jeszcze oficjalny poradnik to bym zgłupiał i chciał mieć je wszystkie. 

Dzięki temu , że są tam paskudne (dla mnie) figurki to ich nie kupuje i jestem zadowolony. 

Aha, czyli tak jak ja ;) 

Z kolekcjonerek z figurką to może "last Guardian" ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć aktywacja gry na peceta nie działa z Win 7 :) exe wymaga jakiś bibliotek z win 8/10 ale jest łata http://www.cenega.pl/pomoc-techniczna/deus-ex-rozlam-ludzkosci i nadal u nich ten archaiczny kolejkowy system pobierania sprzed 10 lat 

nowa pseudo kolektorka z koszulką jako główną atrakcja

Cytat

No dobra Kozacy, mamy to :D
Najbardziej oczekiwana gra strategiczna anno domini 2016 od dziś dostępna w przedsprzedaży na cdp.pl! Edycję Specjalną Kozacy 3 zamówisz już za 84,99 zł.
A teraz hit nad hity! - wyjątkowa, reglamentowana ;) Edycja Limitowana, dla prawdziwych Kozaków tylko i wyłącznie u nas za 199 zł!
Nie kozacz, zamawiaj! http://bit.ly/Kozacy3-Preorder

cdp.pl pisał bodajże na facebooku że u nas tez wyjdzie kolektorka Last Guardian ale trzeba poczekać choć przy kursie funta cena na uk jest OK  https://www.amazon.co.uk/The-Last-Guardian-Collectors-Edition/dp/B01IBTWXPQ/  £104.99 vs EUR 149.99

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w końcu nie wiem, ile jest płyt w polskim wydaniu premierowym/Day1 DEMD? Bo w sumie, to że jest jakiś oddzielny programik do dorwania key'a, to jeszcze nie znaczy to, że w pudełku nie ma płyt z kompletną grą (chyba że ja przegapiłem jakieś info).

Znalazłem unboxing bodajże australijskiego DEMD Steelbook Edition na PC. Jak widać, edycja zawiera steelbook G2 i Day1 DEMD na PC. Mam nadzieję, że tak samo sytuacja wygląda w Polsce, bo byłaby imo bardzo komfortowa. A sam steelbook wygląda zacnie, a zostawienie takiego samego tyłu jak w edycji kolekcjonerskiej to strzał w dyszkę.
Porównałem ze steelem z EK i różnią się tylko frontem, jakby to kogoś interesowało. :P

Edytowano przez TTTr96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SystemShockPl napisał:

Last guardian to dla mnie must have. Figurka widać jest malutka, ale może dzięki temu będzie bogata w detale , no i artbook to nie jakiś zeszycik dla pierwszoklasisty 48 kartkowy :)

Znane są wymiary? W sumie chyba zamówię sobie. Do premiery pojawi sie jakiś unboxing i najwyżej anuluję (gdyby np. figurka była crapowata, bo za tę cenę artbook za drogi, a OST w digitalu - ale syf), bo na amazon.co.uk i tak płace przy wysyłce. Jednak to ex, wiec może zejść szybko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex z MM/Saturna w edycji steelbook ma kod STEAM wydrukowany na odwrocie okładki  :) inna sprawa że w sklepie gra jest za 169 zł czyli 10 zł więcej niż online

za to preorder Mafii 3 jest już za 49,99 zł (przecena z 59,00 zł

w empiku dalej za 59,99 zł ale z tego co piszą to cala kwota obniża cenę gry https://issuu.com/empik2011/docs/tom-kultury_15/56

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje. Na tym sklepie można kupić kolekcjonerkę Doom'a najnowszego po 431zł (niezależnie od platformy) oraz Just Cause 3 kolektorkę na PC za 193zł:

 

http://domsary.bitstore.pl/gra-ps4-doom-collector-s-edition-en/p-10047961

http://domsary.bitstore.pl/gra-pc-just-cause-3-collector-s-edition/p-9327480

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na 300zł za dooma na ps4.Jak będzie 300zł,to biorę.Chcę ją mieć ale nawet ta jedna sztuka co jest na allegro za 399zł to za dużo.Tak samo liczę na DEMD na ps4.350zł max

Więcej nie daje 500+ za kolektorki.Nie warto.W żadnym wypadku.

EDIT.Dla fanów Civki jest edycja 6tki z okazji 25-lecia.Niby tylko 20 tysiaków kopii na świat za 90$.

 

20160824195721.jpg

Edytowano przez Yoszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem spróbować raz jeszcze ocenić kolekcjonerkę Deus Ex Mankind Divided. Mimo że ciągle jestem na pełnym hypie, bo gra póki co mnie nie zawodzi i robię wszystko, żeby grać w to jak najwięcej, to jednak na kolekcjonerkę spojrzę teraz tak chłodno jak tylko będę w stanie. :P Żadnych zdjęć nie wstawiam, bo mój telefon za nic nie oddaje tego, jaka ta kolekcjonerka faktycznie jest, a po necie hula pewnie już cała masa dobrych unboxów.

Pierwszy element to kartonowa obwoluta. Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, ba, wręcz bardzo mi się podoba, grafika z kanciastym Jensenem jest świetna! Szkoda tylko, że realnie jest to pudełko na pudełko, co ma zapewne ochronić właściwe pudełko zbiorcze przed zabrudzeniami, ale realnie ciężko się otwiera i jeszcze ciężej zamyka, jeśli po przejrzeniu zawartości chcemy odłożyć kolekcjonerkę.

Po zdjęciu kartonowej obwoluty ukazuje nam się bardzo ładne i stylowe pudełko zbiorcze na wszystkie pozostałe elementy. Minimalizm robi tu robotę. Na górze mamy wspaniały trójkącik w żółto-białych odcieniach. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że to pudełko jest prostopadłościanem o podstawie trójkątnej. Nie chodzi tu o to, że coś tu nie gra, ale pudło to zajmuje po prostu dużo więcej miejsca niż musi. Osoby, które mają limitowaną powierzchnię na swoją rozrywkę z pewnością zrozumieją o co mi chodzi. Jest stylowe, w większości czarne, z żółtym paskiem w miejscu otwarcia i wspomnianymi trójkątami na pokrywie i spodzie pudełka. Bardzo w klimacie gry, ale kompletnie nie w klimacie praktyczności.

Ciężko jest zrobić zły artbook. Nawet kiedy jest on demówką. I temu artbookowi z kolekcjonerki DEMD też generalnie nic nie brakuje. Na 40 stronach mamy arty bohaterów, lokacji czy broni, a całość prezentuje się naprawdę dobrze. Boli jednak fakt, że gdzieś tam niedługo dostaniemy pełnoprawny artbook, który pokaże DEMD w pełnym świetle. Gdyby wstrzymano się z zapowiedzią lepszego artbooka, to z pewnością uważałbym ten gadżet za całkiem udany, w obecnej sytuacji ciężko mi powiedzieć. Jeśli ktoś chce mieć jakiś artbook i obejrzeć jakieś arty, to z pewnością się zadowoli, mnie taki substytut nie zadowala. Sama książeczka jest twardej oprawie, a strony z artami są wykonane na jakimś pół błyszcącym papierze. Nie znam się na tym dokładnie, ale nie odbija on bardzo światła, ani nie jest w pełni matowy. Bardzo miło się na nim ogląda arty. :) Dokładnie ten sam artbook jest zawarty jako bonus dla posiadaczy Day1, tyle że oczywiście cyfrowo.
Czy ktoś z przeglądających ten artbook zwrócił uwagę, że jeden z gości piszących przedmowę jest w koszulce Behemotha? :D

Idąc dalej mamy steelbook. Bardzo lubię steelbooki, bo są małe i łatwo je kolekcjonować. Jak już wspominałem wcześniej, rozmiar G2 mnie boli, ale nie mam już chyba co za bardzo oczekiwać steelów G1. No i po prostu, ten steel bardzo mi się podoba. Front z Jensenem jest bardzo klimatyczny, nawet gdyby nie zawierał tytułu gry, to każdy powinien się skapnąć z jakiej to gry. Tył ma trójkąt znany chociażby z pudełka zbiorczego, a pod światło widać, ż całość jest tak jakby podzielona trójkątami. Wewnątrz steelbooka jest natomiast grafika przedstawiająca rozprysk odłamków.

No i teraz teoretycznie danie główne, czyli figurka Adama Jensena. Nie jestem koneserem figurek, wie to każdy, kto czytał uważnie moje posty, dlatego oceniam ją jako kompletny laik. Obrałem sobie kilka punktów odniesienia, według których szukałem jakiś podobieństw w jakości, a być może zauważalnych różnic. Przede wszystkim, figurka jak na swój rozmiar jest lekka, nawet bardzo. Jest to dla mnie dziwne, bo jest ona lżejsza nawet od osadnika z kolekcjonerki Settlers 7. Samo malowanie wydaje się być generalnie bardzo poprawne. Podstawka jest w żółtawym kolorze, który dosyć nieźle współgra z Adamem Jensenem, który jest utrzymany głównie w czerni. Bardzo podoba mi się ukazanie w tej figurce tego jak Adam aktywuje osłonę TYTAN, pobłyskująca czerń bardzo dobrze to oddaje. Szkoda tylko, że pozostałe elementy też są utrzymane w podobnej kolorystyce, czego nie ratuje też fakt, że są matowe. Owszem, są drobne detale pomalowane inaczej, chociażby ręce Adama zawierają złote szczegóły, ale można było też dodać więcej koloru dla pancerza. Wykonanie broni zdaje się być całkiem okej, natomiast mam problem z twarzą. Jest ona mało szczegółowa, tak jakby się twórcy tej figurki zainspirowali tym, że pozostałe elementy nie muszą mieć dużej ilości detali, bo zwczyajnie nie ma takiej potrzeby. Jednak, da się poznać, że to jest nasz konkretny Adam Jensen, a chyba koniec końców o to powinno chodzić. Mam też problem z malowaniem twarzy, użyty tutaj róż wydaje mi się być cholernie nienaturalny.

Na koniec warto wspomnieć o samej grze, a raczej 'dodatkowych elementach'. Jak wiadomo, w kolekcjonerce otrzmujemy wydanie Day1, zawierające trochę cyfrowych rzeczy. Cenię sobie to, że przez fakt, że PeCetowe wydanie ma 3 płyty DVD mam oddzielnie pudełko plastikowe na grę i jakieś ew. świstki papieru, ale jestem kompletnie wkurzony o zawartość dodatkową, która była reklamowana również na renderze kolekcjonerki. Wiecie, chętnie bym wziął w swoje łapy fizyczny, wydrukowany komiks, płytę z Soundtrackiem zapakował do napędu albo złapał książkę z serii. Problem jest tylko taki, że po tak chucznym reklamowaniu tej cyfrowej zawartości dostajemy prawdziwy shit. Nasz cyfrowy komiks ma bagatela 10 stron, artbook, tutaj nazwany 'mini' jest tym samym 40-kilku stronicowym artbookiem co w fizycznej wersji w EK, nie zapoznałem się jeszcze z książką ale 44 strony dosyć dużą czcionką też raczej nie napawają optymizmem i ostatnia rzecz. Ta wobec której miałem ogromne oczekiwania. Cyfrowy soundtrack. Gdzieś, coś z tyłu głowy mówiło, że to będzie zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Cyfrowy OST z DEMD. Mając w pamięci świetny OST z DEHR tylko czekałem. I wiecie co? Dostaliśmy 9 utworów. Większość z trailerów. Jak dla mnie kompletna porażka. W ogóle pomysł, żeby się z tym reklamować... No po prostu brakuje mi tu cenzuralnych słów.

Czy więc warto? Tylko jeśli z jakiś powodów chcesz mieć figurkę Adama Jensena. W każdym innym przypadku wiedz, że się zawiedziesz. Jasne, steelbook jest bardzo ładny, pudełko zbiorcze jest w innym stylu niż wszystkie inne, ale to naprawdę nie powód do wydania 500zł. Dużo lepiej się wyjdzie kupując grę ze steelbookiem, fizyczny 2-płytowy soundtrack i pełnoprawny artbook z DEHR oraz DEMD. Czy sam bym kupił jeszcze raz tę EK? Mimo miernej zawartości i miernej jakości figurki myślę, że tak. Fala hype'u sprawiła, że chciałem tę edycję i chyba gdzieś tam w środku wiedziałem, że nie powali, bo Square Enix nie umie w kolekcjonerki. Jeśli jeszcze nie kupiliście tej edycji, to raczej nie zawracajcie sobie nią głowy, chyba że jej nie kupiliście tylko z powodu braku kasy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku byla mowa, ze bedzie to PROBKA muzyki a nie soundtrack wiec akurat tutaj oburzenie jest nie do konca na miejscu. Znaczy sie rozumiem, to tylko kilka utworow i to z trailerow jak piszesz, ale akurat tak to zapowiadali, ani razu nigdzie nie spotkalem sie z informacja, ze bedzie to soundtrack ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo kolekcjonerki FFXV to coś takiego natrafiłem:

ANZX-13001.jpg?v=1

 

Istnieje wersja też z grą, ale jest odpowiednio droższa (+ nie wiem, jakie języki). Ciekawa opcja, ładnie wygląda, artbook jest, film i to anime. Tylko nie wiem, czy nie jest tu czasem artbook z filmu a nie gry.

 

Fotki:

http://www.dualshockers.com/2016/08/08/final-fantasy-xv-film-collections-box-special-edition-announced-for-japan-game-film-and-anime/

Edytowano przez NWWStation
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak na Konsoleigry.pl pojawił się preorder limitowanej edycji Cywilizacji w cenie 369,99 zł, jak na nich strasznie drogo

 http://konsoleigry.pl/gry-na-pc-w-pudelkach/7648-sid-meiers-civilization-vi-25th-anniversary-edtiion-pl-pc-5026555065559.html

a np. na brytyjskim game mamy Recore z wielgachną figurka za 69,99 funtów 

 

 

o co tu chodzi 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robart napisał:

Mirror’s Edge: Catalyst - Collector’s Edition

https://www.amazon.de/Mirror’s-Edge-Catalyst-Collector’s-Amazon/dp/B0148NP9PU/

miałem już nic nie kupować ale nie mogłem się oprzeć :)

Moim zdaniem się nie opłaca. Gry tam chyba nie ma, figurka jest paskudna :/

Chociaż nie jestem jakimś mega fanem tej gry w sumie, więc mnie dosyć szybko odrzuciło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra akurat jest, przynajmniej tak zrozumiałem swoim łamanym niemieckim. Cena dużo niższa od wyjściowej, ale ja nadal nie jestem przekonany do tego zestawu. Figurka zupełnie mi się nie podoba, a reszta elementów jest taka meh. Czekam na obniżki kolekcjonerek Overwatch, DOOM i Deus Ex: MD. Te 300 zł za wersję konsolową jestem w stanie dać w przypadku każdej z nich. Oduczyłem się kupowania kolekcjonerek na premierę, chyba że naprawdę nie mogę zasnąć widząc konkretny zestaw, ale takie fascynacje przychodzą coraz rzadziej. W tym roku to już tylko chyba The Last Guardian i Dishonored 2 rozważam kupić na premierę, tylko że w przypadku TLG nadal nie widzę preorderów w polskich sklepach i jak tak dalej będzie to zrezygnuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Yaper napisał:

Gra akurat jest, przynajmniej tak zrozumiałem swoim łamanym niemieckim. Cena dużo niższa od wyjściowej, ale ja nadal nie jestem przekonany do tego zestawu. Figurka zupełnie mi się nie podoba, a reszta elementów jest taka meh. Czekam na obniżki kolekcjonerek Overwatch, DOOM i Deus Ex: MD. Te 300 zł za wersję konsolową jestem w stanie dać w przypadku każdej z nich. Oduczyłem się kupowania kolekcjonerek na premierę, chyba że naprawdę nie mogę zasnąć widząc konkretny zestaw, ale takie fascynacje przychodzą coraz rzadziej. W tym roku to już tylko chyba The Last Guardian i Dishonored 2 rozważam kupić na premierę, tylko że w przypadku TLG nadal nie widzę preorderów w polskich sklepach i jak tak dalej będzie to zrezygnuję.

Jest na empiku ;)

http://www.empik.com/the-last-guardian-edycja-kolekcjonerska-sony-computer-entertainment,p1128958901,multimedia-p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, robart napisał:

serio narzekacie na cenę Mirror's Edge,  60 euro kosztuje cyfrowe No man's Sky na STEAMIE  które jest mega k.. 

A co to ma do rzeczy? Popularność NMS spada, pewnie niedługo to kupię po 50zł ;) (chociaz wolałbym na konsole, bo tam to lepiej działa).

Taki Heroes 7 może być po 30zł kolekcjonerka i tak tego nie chce. Tu jest podobnie - mnie by to szepeciło półkę, więc po kij mi to? Kończąc, powtórzę się, ale dla mnie to jest po prostu brzydkie. Steelbook był ładny + te arty (pudło moze też, ale za duże i potem kłopot tylko).

 

Hmm...

landscape-1466526500-the-last-guardian-1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NWWStation napisał:

A co to ma do rzeczy? Popularność NMS spada, pewnie niedługo to kupię po 50zł ;) (chociaz wolałbym na konsole, bo tam to lepiej działa).

Taki Heroes 7 może być po 30zł kolekcjonerka i tak tego nie chce. Tu jest podobnie - mnie by to szepeciło półkę, więc po kij mi to? Kończąc, powtórzę się, ale dla mnie to jest po prostu brzydkie. Steelbook był ładny + te arty (pudło moze też, ale za duże i potem kłopot tylko).

IMO figurka z kolektorki ME:Catalyst jest jedną z najlepszych figurek dodanych do edycji. Nie tylko jest sporych rozmiarów, nie tylko jest dobrze wykonana, ale przede wszystkim ma genialny projekt i wygląda bosko. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NWWStation napisał:

Hmm...

 

Fakes Forge :)

 

Cena za ME jest bardzo satysfakcjonująca, ogólny koncept statuetki bardzo mi się podoba także łykam bez popity za taką kwotę. Mam nadzieję, że kolektorka Bfa 1 podzieli ten sam los

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...