Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Znaczy się, dziś nie wiem jak wygląda kwestia płyt. Są to 3 płyty DVD9, ale instalować z nich można dopiero po aktywacji gry, więc od jutra po 18 jakoś. Dlatego ja wbiłem swój klucz Steam i lecę z pre-loadem. 20GB do premiery zassam. :P

Figurka jest dziwna. Wydaje mi się, że żaden unboxing jej dobrze nie oddaje, bo wrażenia się diametralnie zmieniają w zależności od oświetlenia. Na ten przykład, strzeliłem foto telefonem z lampą błyskową i twarz Adama wygląda strasznie, a mi się wydaje, że nie wypada jakoś strasznie 'na żywo'. Do tego samo malowanie, poza kolorem twarzy, jest bardzo git i pasuje do naszego bohatera. Problemem jest to, że standardowo figurka ma tylko jeden punkt oparcia, a do tego być może nie jest jakoś bardzo ciężka (śmiem stwierdzić, że wręcz lekka), ale bez podpórki bałbym się ją wystawić. Malowanie 'kamuflażu' bardzo odbija kolor, natomiast np. pancerz jest pokryty dosyć matową farbą. I nie wiem co więcej napisać, to taki ubisoftowy poziom, szału nie ma, ale jeśli ktoś nie jest koneserem figurek, to raczej się nie zawiedzie.

Artbooka jeszcze nie oglądałem, a steelbook jest dosyć minimalistyczny, co sprawia, że jednocześnie jest bardzo ładny. Szkoda że bez obwoluty, ale cóż poradzić. :P 

Czy ktoś z tu obecnych kupuje DEMD w wersji steelbook na PC? Jestem ciekaw co ta wersja ma w środku, a najbardziej mnie ciekawi jakiego rozmiaru jest steel. Jeśli by był G1 na PC, to chyba zaczynam kombinować kasę na szybkości. ;) 

Edytowano przez TTTr96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dobrze, ale nie dadzą go za darmo. Nie uwierzę w darmowy season pass w kolekcjonerce, chyba , że jako klucz wysyłany na maila.  Kiedyś były takie akcje 3-5 lat i więcej. Np pamiętam Bioshock 2 preorder, teraz syfiate skórki możesz dostać w preorderze. Serio mam wrażenie, że słabo przedzie ta nasza dystrybucja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NWWStation
Niestety nie mam figurki z poprzedniczki. :/ Ciężko mi też tak oceniać 'na oko', skoro widziałem ją tylko na filmikach i zdjęciach. Jednak, gdybym już miał wydać mój werdykt, to ta z Mankind Divided podoba mi się o wiele, wiele bardziej, bo po prostu wolę statyczne figurki. Dynamiczna poza Jensena 'gra tu dobrze' i mi, póki jeszcze jestem na fali hype'u się podoba.

Instrukcji brak, są tylko 2 ulotki - z kodem do Square Enix Membership i reklama Deus Ex GO.

Poniżej kilka zdjęć mojego autorstwa (pudełko dla niedowiarków i 2 fotki figurki, z fleszem, więc są słabe, a nie za bardzo mam teraz pomysł jak jej przeprowadzić sesję, żeby mój telefon cokolwiek zrobił bez flesza). :P

http://i.imgur.com/xeA7jVD.jpg

http://i.imgur.com/OgUr7hH.jpg

http://i.imgur.com/i1CppSg.jpg

Sprawdziłem jeszcze spód figurki, wyprodukowała ją firma "The IP Factory", jakby kogoś to interesowało.

Edytowano przez TTTr96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki. Ktoś z was gra w Gwinta ? ;) Wiedźmin wypuścił już 4 talie kart . Figurka karty i talizman już oczywiście w zasięgu. Do tego Gerald , Yennefer, Triss . Brakuje mi do mojej kolekcji Jaskra i Ciri. Niebawem dośle Foteczki na "specjalnej półce" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TTTr96 napisał:

Tak, przecież dałem jego fotkę. Ale to dlatego zapewne, że w wersji PC są 3 płyty, a do tego steelbook tyko G2. Na unboxingach wersji konsolowych widać, że płyty są w steelach.

Aha, czaję. Czyli nie chciało im się dawać na kilka płyt, jak w przypadku DS3. Trochę słabo, ale z 2. strony dali nam okładkę z wersji standardowej - w sumie też fajne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam, bo lubię mieć plastikowe pudełko na płyty i papierki, a steelbook w folię i na półkę ze steelbookami. Takie coś jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek cholernie ubolewam, że to steel rozmiarowo G2, a nie G1. Oczywiście, takie podejście świadczy też trochę o lenistwie twórców, czy też braku dobrej woli, żeby kolekcjonerkę spersonalizować pod odbiorcę PeCetowego, ale niech będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TTTr96 napisał:

Ja nie narzekam, bo lubię mieć plastikowe pudełko na płyty i papierki, a steelbook w folię i na półkę ze steelbookami. Takie coś jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek cholernie ubolewam, że to steel rozmiarowo G2, a nie G1. Oczywiście, takie podejście świadczy też trochę o lenistwie twórców, czy też braku dobrej woli, żeby kolekcjonerkę spersonalizować pod odbiorcę PeCetowego, ale niech będzie.

A czy przypadkiem G1 nie zostały już wycofane z produkcji?Wraz z przejściem xboxa na blu raye?Bo o ile pamiętam żadna gra chyba nie dostała steela w wersji G1 w obecnej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko da się zrobić, jeśli tylko jest chęć wydawcy. Nie wydaje mi się, żeby maszyny od tłoczenia tych steelbooków były na sztywno ustawione i nie dało się nic zmienić. Problem jest tylko taki, że o wiele łatwiej zrobić podmiankę, kiedy steele są wszędzie takie same, niż potem się głowić co zrobić z niesprzedanymi egzemplarzami na jakąś platformę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TTTr96 napisał:

Wiedźmin 3 ma steelbooki w G1. 

Zapomnij już o przestarzałym G1. Wszystko robią pod format blu i bardzo dobrze, będzie wszystko pod jeden wymiar. Wiesz dlaczego nie ma płytek w grach na pc? Oszczędność (gry są tańsze), a powinna być tam płyta blu ray z grą i dvd z instalatorem. O braku możliwości instalacji gry bez steam lub wyboru gog czy innej platformy nie wspomnę. Nowe konsole, które wyjdą będą miały czytniki uhd, a pc wciąż dvd. Zapłaciłbym nawet jak za konsolową z takimi możliwościami. 

Na nowych konsolach instalujesz grę z płytki, a potem pobierają się łatki. Eleganckie rozwiązanie, nie muszę pobierać 20-40 gb , a będzie więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu widzę wchodzimy w narzucanie komuś swojego zdania...

Ja kompletnie nie ogarniam trendu, czemu różne nośniki muszą mieć inne 'oficjalne' pudełko. Dlaczego nie mogli BluRayów dawać w pudełkach G1? Przecież wystarczyło wrócić do starych pudełek na jedną płytę, a rozmiar ten, przynajmniej moim zdaniem był idealny.

Co do niedoboru płyt w wersjach PC, zdarza się to, ale teraz dostałem uczciwie 3 płyty DVD z moją grą. Na co więc mam narzekać? Szczerze mówiąc, sam się jeszcze nie spotkałem z sytuacją, gdzie brakło odpowiedniej płyty w moim pudełku. Aczkolwiek znam przypadki pokroju MGSV. Nie mam też pojęcia dlaczego BluRay się nie przyjął na PC, być może dlatego, że niektórzy mają 10-15 letnie napędy DVD, które ciągle działają bez zarzutu, a np. PS3 do oglądania filmów z BR? Taki scenariusz jest imo bardzo prawdopodobny, ale nie obraziłbym się, gdyby gry zaczęły wychodzić na BluRayach.

Co do pobierania łatek, to życzę powodzenia, kiedy jest padnięty PSN, a chyba jest częściej padnięty niż żywy jak słyszę relację niektórych znajomych, jak ich rozłącza z dziwnych powodów, mimo że z ich Internetem wszystko jest w porządku. Microsoft dba o swoje usługi sieciowe dużo lepiej niż Sony, ale i tak nie mają startu do jakości Steama, który przez ostatnich 5 lat nie miał większych problemów. Niby co roku jest masakra podczas wyprzedaży, ale najlepszym się zdarza.

Jedyne co naprawdę mnie denerwuje w grach na PC to regionalizacja. Mimo że cenowo się już niemalże stoimy równo z zachodem, to ciągle komuś odbija i co jakiś czas się musi trafić u nas uboższa wersja. Potem są jakieś cyrki z modami, czy nawet opóźnionymi patchami (chociaż to ostatnie się chyba zdarza już tylko w grach Bethesdy). To tak na dobrą sprawę jedyna rzecz, która mnie boli w graniu na PC, wszystkie inne DRM-y umiem przeboleć, nawet fakt, że aktywując wszystkie gry na jednym koncie praktycznie uniemożliwiam sobie ich ew. odsprzedaż, ale na premierę kupuję już tylko to co mnie jara najbardziej i są to często gry do których faktycznie wracam, a rzeczy z bundli są mało co warte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fragmentów na płytach to z moich: F4, nowy Doom i MK10 (to najwiekszy fail, chyba 500Mb było tylko, masakra). Ale tutaj to jest nie na miejscu, bo dali całość, chwała im ;)

 

Co do kolektorki Deus Ex, to chyba pass ode mnie. Nie mam dużo miejsca na figurki, więc trzymam tylko cudeńka, a ta jawnie do takich nie należy. Poza figurką nic tam nie ma, więc odpada. Zastanawiam się tylko, czy brac teraz/czekac na wersję goty. Nie mam jakiegoś ciśnienia, by grać od razu, wiec może poczekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie zle jak nic nie narzucam. Mi to po prostu pasuje. Nie podobają mi się dvd - brzydki format jak dla mnie i odstaje od blu pudełek. 

Na to , że czytników blu ray nie ma na pc jest dla mnie tylko jedno wyjaśnienie. Oszczędzają na pececiarzach , chcecie tańsze gry to macie, ale macie jedną dvd, której tłoczenie jest tanie jak barszcz , albo karteczkę z kodem. Ja dzięki takiej polityce wybieram konsole, ot tak po prostu. 

Co do konsoli i ps store, nie miałem problemu z niczym od kiedy mam ps4. Gry na premierę rzadko kupuję do grania, a wrzucam płytkę i pobiera mi aktualizację bez zająknięcia. Podobnie na xbox. Lepsze to niż ciągle pobierać po 20-40 gb ze steam. Nośnik powinien być zawsze za tą kasę, a w kolekcjonerce to nawet blu ray i karteczka z kodem na pc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy pojawią się wersje BD na PC (w końcu bym wykorzystał swój nie tylko do filmów). Swoją drogą, mogliby dawać przecież też wersję BD do kolekcjonerek chociaż - taki miły gest, ale co ja w ogóle myślę o miłych gestach. No dobra, Blizzard ma gest i swoje filmy daje na 2 formatach, ale to taki wyjątek, jaki obecnie znam.

Ale nie narzekam, biorę, co mi przypadnie do gustu. Kolekcjonerki z figurkami, które nie wbijają mnie w fotel, mnie nie interesują w sumie. Aktualnie mam 5 z kolekcjonerek, a jedną nawet się trochę zastanawiam, czy nie sprzedać. Mam dwie z Bioshocka. Ta z Infinite jest epicka - brałbym nawet osobno. Mam jeszcze z Overwatch - też świetna i nawet mi nie szkoda w sumie, że nie ma kolorów. No i do tego z Dark Souls 2 i 3. I nad tymi się zastanawiam, czy nie sprzedać, bo tutaj już widze wpadki niestety. Podstawki kijowe, butki też. Ogólnie widać, że ktoś dał ciała trochę. Ja wiem, nie były drogie, ale co z tego? Gdyby nie moja fascynacja serią, pewnie bym opylił.

Jeśli chodzi o dobre figurki, to nie czarujmy się, nie uraczymy ich raczej w kolekcjonerkach, mimo że tak nam wmawiają twórcy. Osobno można trafić coś naprawdę fajnego i sam mam jedna w planach, ale premiera w przyszłym roku.

W tym roku jeszcze chyba wezmę tego WoW: Legion - z sentymentów, pewnie znowu pogram 2 miesiące max (obczaję, co tam dali i tyle było), ale kolekcjonerka jak zawsze wygląda przyzwoicie, artbook piękny (darowaliby sobie tylko tę podkładkę, ale dobra już) i Dishonored 2 (mam jakieś nadzieje, że maska wypadnie fajnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza pudełkiem to tam nic nie przyciąga wzroku :), ale i tak kupię. Na żadnej części się nie zawiodłem. Nawet ta ostatnia odsłona mimo natarcia serii gier z głupawą fabułą, wyciętymi elementami, przerobionymi rpg na strzelanki jakoś oparła się temu wszystkiemu i wyszła jako klimatyczny cyberpunk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SystemShockPl napisał:

Poza pudełkiem to tam nic nie przyciąga wzroku :), ale i tak kupię. Na żadnej części się nie zawiodłem. Nawet ta ostatnia odsłona mimo natarcia serii gier z głupawą fabułą, wyciętymi elementami, przerobionymi rpg na strzelanki jakoś oparła się temu wszystkiemu i wyszła jako klimatyczny cyberpunk

O czym mowa? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w ogóle? Pisałem gra na pewno mi się spodoba.  Figurka i reszta elementów jest taka sobie, nic nie przyciąga wzroku , ale to wiedzieliśmy od dawna.  Większość ek to figurkowe drewna. Dzięki temu zmądrzałem i wydaje mnie kasy na to wszystko. Gdyby tak w każdej wrzucali gruby artbook, soundtrack, jeszcze oficjalny poradnik to bym zgłupiał i chciał mieć je wszystkie. 

Dzięki temu , że są tam paskudne (dla mnie) figurki to ich nie kupuje i jestem zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...