Jump to content
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Recommended Posts

KUFA, co się do cholery stało z kolekcjonerkami Deadfall Adventures od manyaka ? Jestem ponownie zawiedziony, w czwartek mialem zamawiac z 5 innymi pudlami. Arghhh

Ja wiem co się stało... Bo się specjalnie pytałem... Chyba się wam nie spodoba co mi odpisała.

Otóż jej dostawca (a dokładniej ludzie tam pracujący) powywalali edycje i zostawili same obwoluty. Tak więc sprzedawca sam nie wie czy jeszcze będzie mieć, czy też nie... Smutna sprawa.

Ja mam obecnie z tego powodu żałobę :(

Edited by Lucciver

bez przesady, jedyne co w niej było kolekcjonerskie to napis na pudełku (gdy zaczynałem zbieranie to, to co w niej było, było standardem więc mogą pisać co chcą na pudełkach ale to nie było EK)

Bardzo śmieszne... Fajna edycja za 10 PLN a ty mówisz, że NIC w niej nie ma? Widziałeś zdjęcia?

Na dodatek dokupując grę, jest znacznie taniej niż na Amazonie. Musze znaleźć jakiś unboxing to zobaczysz.

Narzekałbym jak by dawali za więcej pieniędzy, ale nie za 10 PLN. Zawsze to lepsze i ładniejsze niż sam kod aktywacyjny lub gra w wersji podstawowej.

Kiedyś mnie zdziwiło jak za 50 PLN była EK Mists of Pandaria. Brakowało tylko klucza do gry, wszystko inne było w folii a nikt tego nie kupował. Dla samego Artbooka i z racji że to Blizzarda było warto :(

Widzieliście już nowego WOW Battlechest?

Edited by Lucciver

Widzialem w lokalnym GameStopie. Szczerze? Nie jest zle, ale poprzednia wersja Battlechesta byla IMO lepsza i trzymala styl reszty wydan zbiorczych Blizza.

Mam pytanie, czy ktoś zamawiał na Empiku AC4 Black Flag w wersji Bukanier albo Czaszki na PC? Chodzi mi o to, że ja mam zamówione obie i Empik mi opóźnił wysyłkę do 22 listopada i się zastanawiam, czy opóźni im się cała dostawa, czy tylko któraś edycja dojdzie później.

Meanwhile, dobra wiadomość dla osób zamawiających AC4 w komputroniku, dziś zaczęli wrzucać paczki do magazynu więc o ile kurier nie nawali to już jutro w nasze ręce powienien wpaść nowy Asasyn wink_prosty.gif.

Screen z maila: http://i.imgur.com/qg6fPOy.png

@ EK Deadfall Adventures: biorąc pod uwagę to że gra w podstawowej edycji kosztuje ok. 80 zł, natomiast keye stoją za 7 dyszek to (chociaż pewnie niedługo ceny polecą na łeb na szyję) to praktycznie w cenie zwykłego wydania można "zrobić" sobie kolekcjonerkę, co prawda nie jakąś mega lecz zawsze to coś. Łapcie unboxing naszego przyjaciela który za bardzo lubił kłócić się z moderacją [*]:

TTTr96- ja też zamówiłem w empiku i na chwilę obecną status to "Czeka na kompletację" (cokolwiek to u nich znaczy :D ) Czyli może w tym tygodniu jeszcze wyślą. A kiedy dojdzie? Oby w piątek, choć szczerze w to wątpię.

p.s. na gram.pl kolekcjonerkę Blacklista zamawiałem w poniedziałek wieczorem, a w środę już miałem grę (już po premierze)

Łapcie unboxing naszego przyjaciela który za bardzo lubił kłócić się z moderacją [*]:

O co chodzi, bo nie rozumiem?

Ja dzisiaj dostałem wiadomość z Muve że mi wysłali AC4. Tak więc czekam z niecierpliwością. :D

chodzi o założyciela tematu który zebrał parę ostów, zawieszenie, odwieszenie, a na koniec permanentnego bana (za przekręcenie nazwy jakiś firmy)

a wracając do tej "EK" ja nie mówię że 10 pln to dużo tylko że na miano ek nie zasługuje (zabawny "artbook" circa 20-30 str. + making of i soundtrack [jedyny element warty uwagi {o ile fajna ścieżka} no i tu plus że nie do ściągnięcia ale fizyczny])

@down

dlatego w pierwszym poście napisałem że za "moich czasów" czyli gdy zaczynałem przygodę ze zbieractwem to takie cuda były też w zwykłych edycjach

a ze świeższych zwykła edycja gothica 3 miała making of, reszta zastrzeżeń powyżej, nie będę powtarzał smile_prosty.gif

a o DLC nawet nie wspominam bo to zwykłe wyciąganie kasy częstokroć...

Edited by marek79

Jak to nie zasługuje? W takim razie co musi się znaleźć w edycji żeby była kolekcjonerska? Artbook? Jest. Soundtrack? Jest. Pudełko zbiorcze, różne od podstawowego? Jest. No chyba, że KONIECZNIE musi być figurka lub steelbook, ale w takim razie sporo edycji już odpada od tego miana :P

Wybacz, że przesadzam, ale jednak trochę mnie śmieszy to co napisałeś. Szczególnie w dobie gdy to EK = gra + DLC. Lub nazywanie wszystkiego edycjami specjalnymi bo dołożyli nam jakieś beznadziejne DLC :(

Dostał już ktoś steelbooka a Zaavi, tego jumbo?

• Upvote 1

Assassin's Creed 4 w każdej edycji jest bez Steam. Ma Uplay

Może warto opuścić 2008? Huh?

Doszedł mój Jumbo Box. Zaavi zapakowało go w 2 koperty z bąblami ale na szczęście to wystarczyło, żeby wszystko doszło bez uszkodzeń. Po steelbooku w paru miejscach widać, że nie jest on pierwszej młodości, ale nic wielkiego. Za te niecałe 11 PLN zdecydowanie było warto. A nowy nr CDA przydał się żeby nowy nabytek dobrze zabezpieczyć :D

@Lucciver Ja z kolei jestem tego samego zdania jak marek79. A argumentem potwierdzajacym jest nie nazewnictwo przedmiotów po imieniu lecz jakość materiałów wykorzystanych do tych edycji. Porównaj sobie edycje kolekcjonerskie do 2010r. Zauwazysz że z wyjątkiem ek Ubisoftu i CD Projeckt-u i paroma wyjątkami większość to budżetowe kartonowe opakowania zamiast solidnego materiału, figurki o niskiej jakości materiału który potrafi się odplastyczniać z czasem, masa DLC które kiedys było w formie patchy(za które się nie płaciło, a przedłużało zywotność gry np: dodawając multiplayer). Ja zaczołem kolekcjonowanie po 2011r. i rozpoczołem z pompą poniewaz zakupiłem wówczas bardzo rzadko dostepną EK Wiedźmina , zreszta nadal jest rzadka i trzyma stałą cene do 1000zł, ale poza jednym wyjatkiem nigdy nie przekroczyła takiej ceny. A dlaczego za nią trzeba tyle zapłacić - ponieważ oficialny nakład został ogłoszony jako 3200 egzemplarzy, samo opakowanie zbiorcze robi wraźenie a oprócz tego otrzymujemy gre, brylok z wypolerowanej stali, karty do gry, bestariusz i artbook w formacie A4 na kredowym papierze wraz z twardą okładką.

Dzisiaj nakłady na ek są wieksze ponieważ największe korporacje wiedzą że z takich edycji jest największy pieniądz tak więc produkuje się ich wiecej rezygnując z droższych materiałów, między innymi zmnieszając rozmiary artbooków aby móc "zmaksymalizować zysk". Mówiąc kolokwialniej - kolekcjonerki nie trzymają już tak wyjątkowego poziomu jak kiedyś ponieważ dawniej(dziwnie mówić o tym w taki sposób w przeciagu 3 lat) miałeś pewność niepowtarzlności i unikatowości przedmiotów oraz wysoką jakość wykonania z twałych materiałów. Dzisiaj Artbook wielkości połowy A4 to juz standard, nazywanie edycji kolekcjonerskie zestawu z samymi DLC i cyfrowymi dodatkami również. Rozszerzone artbooki to dla mnie niporozumienie ale i na tym zarabia się.

Teraz dochodzimy do sytułacji w której to wydawcy zmniejszają nakład na materiały kosztem większej ilości na takie edycje(DI Riptide się kłania) nazywając je dalej kolekcjonerskimi. Jak tak dalej każdy będzie przywykniemi do sytułacji gdzie dawniejsze Edycje limitowane będą nazywane Edycjami Kolekcjonerskimi, a zestawy bogatsze nazwami własnymi (ahoj AC Black Flag). Czy to dobrze, to zależy od tego co każdy oczekuje.

• Upvote 1

Nie mogę się z tobą zgodzić, ale i nie zgodzić. Czyli jest pół na pół. Dobrze to podsumowałeś - "Każdy oczekuje czego innego".

Ja jednak boję się czegoś innego... Boję się tego, że będziemy musieli płacić więcej za mniej. Nie mam tu już na myśli jakości, a tego co zestaw zawiera i ile chce za niego producent. Wiadomo, że nie ma co porównywać naszych zarobków, do naszych sąsiadów. Jednak nie bardzo marzy mi sie płacenie ponad 300 czy 400 PLN za zestaw np. Figurka + steelbook + artbook. Szczególnie w momencie gdy AC 3 jak i 4 pokazało że można dostać tanio (niecałe 250 PLN) genialny i super jakościowo produkt.

Edited by Lucciver

@Lucciver

ale tu masz łatwe wyjście po prostu nie kupuj smile_prosty.gif

u mnie na liście "nigdy za tą cenę" znalazły się takie tuzy jak GTA5 RI6 czy RomeTW, zestawy mniej lub bardziej fajne ale z cenami z sufitu (nawet pomijając kwestię siły nabywczej pieniądza), co nie zmienia faktu że uważam je za pełnoprawne EK

z drugiej strony sam wspominasz AC jako serię gdzie się da fajnie i niezbyt drogo ale to wynika jedynie z innego "modelu biznesowego" wydawcy

mnie chodzi tylko o to żebyśmy nie akceptowali (każdy indywidualnie i jako ogół graczy) bylejakości i wciskania ciemnoty(miernoty) z napisem EK

@SasWickas

ze wszystkim się zgadzam prócz jednego DI:R to naprawdę jest EK (imho) ale niestety wypełniona bylejakością smile_prosty.gif

PS jeszcze jedno teraz za niebywałą zasługę wydawca poczytuje sobie 8 str. instrukcję; sorry ale takie to dawali w eXtraKlasyce i to na początku bo potem standardem było 16-32 str. a Superseller i Platyna to miały i poradniki papierowe a dziś...

PPS a tak z innej beczki ktoś tu wklejał jakiś czas temu link do rozmowy (na fejsie) z pracownikiem muve.pl który wspominał że zbliża się jakaś duża promocja na kolekcjonerki myślicie że znów na tygodniu o 14:00 wystartuje i Ci co w pracy lub szkole się nie załapią? może ktoś od nich to przeczyta i wrzuci na sobotę biggrin_prosty.gif

@down

mnie to wcale nie śmieszy:) to jest mega smutne ale już się trochę nauczyłem odmawiać sobie pewnych wydatków :) jak wygram dużą kwotę w pewną grę liczbową (w którą nie gram) to przestanę

Edited by marek79

@UP

Bardzo śmieszne... Nie kupuj... Jak nie kupować skoro człowiek się ba grę i gadżet z gry napalił mimo, że uważa iż cena mogła by być niższa...? Mam tak z Dark Souls 2 EK i Titanfall EK. Przy czym DUŻO mniejsza jest szansa, że kupię Titana niż Dark Souls 2 EK.

A ja sie pochwale nie kupieniem wydania Hardened Call of Duty Ghosts. Jakis czas temu zlozylem pre-ordera w GameStopie na kolekcjonerke Splinter Cell: Blacklist i na edycje Hardened Ghosts na PC. Tuz przed premiera GS poinformowal mnie, ze niestety ale musza mi anulowac pre-ordera na SC:B, bo dostali za malo egzemplarzy od dystrybutora. Przeprosili i powiedzieli, ze wiecej sie to nie powtorzy. No ok, zdarza sie, akurat lecialem wtedy do Polski i bez problemu zakupilem EK Blacklista na muve.pl. Pozostawalo mi tylko czekac na premiere nowego COD-a. W dniu, w ktorym gra trafila do sklepow, czyli 5 listopada, GameStop wyslal mi kolejnego maila z informacja, ze moj pre-order zostal anulowany, bo takze edycje Hardened w wersji PC mieli w bardzo limitowanej ilosci, rozsylali ja zgodnie z kolejnoscia zlozonych pre-orderow i dla mnie juz nie starczylo. Nie powiem, lekko sie wkurzylem i napisalem pani z obslugi klienta, ze to sa normalnie jakies jaja, zeby dwa pre-ordery mi anulowac z tego samego powodu. Odpisala mi, ze bardzo jej przykro i ze jesli chce, to moge u nich zakupic edycje Hardened na X360 lub na PS3 po nizszej cenie wersji na PC. Niby ok, ale odpisalem, ze nie uznaje grania w FPS-y na padzie, ze nie czuje sie usatysfakcjonowany ta oferta i ze chce, zeby skontaktowal sie ze mna jej szef. Nie minela godzina, a rzeczywiscie dostalem maila od jej przelozonego, ktory ponownie bardzo mnie przepraszal za cala sytuacje, napisal, ze rozumie, iz nie lubie grac w strzelanki na padzie, bo on tez woli w nie grac na PC i ze w tej sytuacji w ramach rekompensaty chcialby mi dac zwykla edycje Call of Duty Ghosts i koszulke z gry za darmo. Postanowilem nie krecic juz nosem i oferte przyjalem. Chociaz edycji Hardened nie mam, to i tak czuje sie wygranym, bo jestem o ok. 65 euro, czyli 250 zl, do przodu, a na dodatek na moim sprzecie gra nie sprawia zadnych problemow technicznych i milo mi sie w nia z kumplami pyka. :)

Mi się udało wyrwać Hardened na amazonie na Xboxa za nieco ponad 300 zł, co wydaje mi się bardzo dobrą ceną zważywszy, na to, że w pudełku znajduje isę pełnoprawny seasson pass.

@wyprzedaż

Oh, po połowie roku można stwierdzić, że wydanie 400 zł na edycję Ultimate Songbird Edition było błędem, ale co tam. Kto nie ma ten powinien łykać edycję na X360, bo 350 zł za ten zestaw to świetny deal.

Słaba ta wyprzedaż. Niektóre tytuły można bylo mieć o wiele taniej na poprzednich promocjach. Co w lepszych cenach już wyprzedane. Nie postarali się.

Szybciutko tego Risena 2 wykupili, nawet nie zdążyłem się zastanowić czy brać czy nie smile_prosty.gif Anyway, wyszukałem lepszą promocję, której chyba jeszcze nie dodali do listy: http://muve.pl/pc/rp...edition-pl/5867 Kolekcjonerka Dark Souls za 50zł, sam kod do gry jest w tej chwili warty około 30zł, więc inwestycja bardzo opłacalna, sam niedawno kupiłem ją za 90zł confused_prosty.gif

Ps. Jako ciekawostkę dodam, że jakieś 3 miesiące temu pisałem do nich maila i twierdzili, że nakład tej edycji został wyczerpany. A tu ot, taka niespodzianka.

Edited by ZymDeQuad