Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Zejście z ceny EK GTA V jest moim zdaniem mocno prawdopodobne. Przecież za podobne pieniądze można dostać o wiele bogatszą kolekcjonerkę Bioshock Infinite (o premierowej cenie i przepychu EK Guild Wars 2 nawet nie wspominam), a ta też jakoś nie rozchodzi się w zastraszającym tempie. Co do sukcesu gry nie mam żadnych wątpliwości, ale wykładanie takiej ciężkiej sumy na wcale nie taką wypaśną kolekcjonerkę to nie jest powszechna praktyka na polskie realia. Zagłosujcie rozumem i wstrzymajcie się z zakupem, IMO warto poczekać.

Jeśli piszemy o wrześniu to chcę wtedy kupić kolekcjonerkę Total War: Rome II. Ciekawe, czy zostanie ona wydana w Polsce i jaka będzie jej cena.

Dzisiaj (a dokładniej to wczoraj :P) zapowiedziano Diablo III na konsole. Myślicie, że Blizzard dowali z tej okazji kolekcjonerkami? Jeśli tak, to życzę sobie nieco inny content od tego PC-towego. Wtedy naprawdę mocno zastanowię się nad premierowym zakupem :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerka Saint's Row IV nieszczególnie przypadła mi do gustu (co innego, gdyby dodali dildosa trollface.gif). Nisobudżetowość, siermięga, you name it, aż bije po oczach. Dubstep Gun przypomina tanioszkę z chińskiego bazarku, mam jednakowoż ogromną nadzieję iż moje obawy są mylące i kolekcjonerka warta będzie zakupu. Posążek (bo to bynajmniej nie figurka imho) wygląda sensownie, trudno jednak oceniać go z przestawionej prasie wizualizacji. Z mojej strony na preorder edycji specjalnej wydawcy nie mają co liczyć, a szkoda, gdyż liczyłem na sensowny zestawik za relatywnie niezłą kwotę.

GTA V natomiast jest naprawdę niezły, tyle że z ceną totalnie z czapy. Chętnie klepnąłbym egzemplarz na plejstację, gdyby nie kosztował horrendalnych 500zł z kawałkiem. Podobnie z limitką zawierającą steelbook i mapę - jej cena oscyluje w granicach 300zł, nawet ciut więcej, i jest to pułap "kolekcjonerek" Forzy Horizon czy Halo 4, na których swego czasu nie zostawiłem suchej nitki. Limitka w faktycznie limitowanym nakładzie i cenie sugerowanej wyższej o 20zł od standardowego wydania? Bardzo chętnie. Dopłata blisko 100zł za steelbook i mapę? "Plażo proszę". Polecam, tak swoją drogą, odsłuchanie mojego, yaperowego i sennsejowego ględzenia w tym temacie w ostatniej Co-Relacji.

I pomyśleć, że kilka dni temu miałem na oku kolekcjonerkę tak fajnej EK GTA IV w cenie 200zł za komplet co prawda bez samej gry, ale w stanie bliskim ideału. Długo nie powisiała na aukcji..

Tak w ogóle to patrząc na tegoroczne premiery trudno mi doszukać się jakiejś sensownej, godnej zakupu kolekcjonerki. GTA V i Watch Dogs za drogie, SR IV kiepskawy, Rome 2 nie w moich klimatach, może Gran Turismo 6? A miał być taki syty dla nas rok..

I jeszcze w kwestii GTA V - nie sądzę, ba, wręcz niemożliwe moim zdaniem jest by jej kolekcjonerskie edycje jakimś cudem ostały się po premierze i zeszły do sensownego dla niektórych z nas pułapu cenowego. To wielce obiecująco zapowiadający się tytuł który najprawdopodobniej pobije wszelkie rekordy sprzedaży. Znajdzie się odpowiednio dużo GTAfagów gotowych dać pełnoprawną cenę za kilka gadżetów z logo "piątki".

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to patrząc na tegoroczne premiery trudno mi doszukać się jakiejś sensownej, godnej zakupu kolekcjonerki. GTA V i Watch Dogs za drogie, SR IV kiepskawy, Rome 2 nie w moich klimatach może Gran Turismo 6? A miał być taki syty dla nas rok..

Normalnie moge sie pod Twoja wypowiedzia podpisac wszystkimi konczynami bleub! :)

I jeszcze w kwestii GTA V - nie sądzę, ba, wręcz niemożliwe moim zdaniem jest by jej kolekcjonerskie edycje jakimś cudem ostały się po premierze i zeszły do sensownego dla niektórych z nas pułapu cenowego. To wielce obiecująco zapowiadający się tytuł który najprawdopodobniej pobije wszelkie rekordy sprzedaży. Znajdzie się odpowiednio dużo GTAfagów gotowych dać pełnoprawną cenę za kilka gadżetów z logo "piątki".

Tez tak mi sie wydaje. Pamietajmy, ze mowimy tu o grze, ktorej poprzedniczki odniosly wielki sukces, byly solidnie wykonane, oferowaly wiele godzin zabawy w sandboksowym swiecie, seria ma wielu oddanych fanow, a czesc piata ma byc jeszcze lepsza i jeszcze wieksza od wczesniejszych odslon i szanse na to, ze gra okaze sie jedynie dobra sa nikle. Nie wiem ile edycji kolekcjonerskich GTA V trafi do sprzedazy, ale sadze, ze ludzie dosc szybko je wykupia i kolekcjonerki tego tytulu nie beda walac sie po magazynach w oczekiwaniu na obnizke ich ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny 300 zł za limitki to chyba niestety już standard. Jednak limitkę GTA V porównałbym tylko do tej z Horizona. Halo 4 miało bardzo solidne wydanie a do tego znajdował się tam pełnoprawny seasson pass na przyszłe DLC o wartości około 60 zł i będę tej limitki bronił zębami biggrin_prosty.gif.

Po części też wydaje mi się, że kolekcjonerka GTA V nie uchowa się tak jak ta z Max Payne'a 3. Z drugiej strony jak patrzę na przykład na aukcje sklepu Grymel.pl na Allegro i widzę 50 sztuk na PS3, 25 na Xboxa i zero sprzedanych edycji, to jakaś nadzieja może się tlić. Mam zaklepanego ordera na empiku za 503 zł, wydaje mi się że jest to cena dużo rozsądniejsza niż ta zaproponowana przez muve, oby tylko empik mi tego zamówienia z niewiadomych przyczyn nie anulował. Jeżeli faktycznie wszystkie kolekcjonerki się rozejdą to z czystym sumieniem będę mógł wydać te 5 stówek.

Tak w ogóle to patrząc na tegoroczne premiery trudno mi doszukać się jakiejś sensownej, godnej zakupu kolekcjonerki. GTA V i Watch Dogs za drogie, SR IV kiepskawy, Rome 2 nie w moich klimatach, może Gran Turismo 6? A miał być taki syty dla nas rok..

Tu się z Wami zgadzam. Jedyna kolekcjonerka na którą czekam oprócz wcześniej wspomnianej GTA IV to AC4, edycja czarnej skrzyni śniła mi się po nocach od chwili pokazania i jest to dla mnie must have. Do worka oczekiwań wrzuciłbym kolekcjonerkę Forzy 5 i myślę tu o porządnej kolekcjonerce a nie badziewnej limitce pokroju Horizona, ale zapewne ostro się przeliczę, do tego zapewne nowa Forza będzie wydana tylko na nowego xklocka.

@down

Na Boga, nie zauważyłem, że Diablo 3 ma się pojawić na Xboxa, o wersji na PS3 słyszałem ale to :o. Łączę się z Tobą !

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal twardo stoję przy swoim i mówię, że edycje limitowane GTA V nie rozejdą się na tyle, aby były pustki w magazynach. Zobaczymy, kto będzie miał rację :trollface: Jedno jest pewne - pomimo tego, iż GTA V póki co jest dla mnie najważniejszą premierą pozostałej części 2013 roku, tak kolekcjonerki ni myślę kupować. Jedno, że cena jest absurdalna. Dwa, sam content do mnie nie przemawia. Amen.

Rzucając okiem na ostatnie półrocze 2013 roku również nie widzę za wiele kolekcjonerek, na które będę chętny. O GTA V zdążyłem już napisać. Wielce prawdopodobne, że sobie wezmę EK nowego Asasyna, bo cena jest naprawdę fajna, ale jakoś na grę nie mam szczególnego parcia (pewnie odsprzedam i zostawię sobie same elementy, a ogram przy okazji portów na nowe konsole). Na temat gier na nowe konsole nie będę się wypowiadał, bo nadal nic nie wiemy. Z premier doskonale nam znanych czekam na pojawienie się pre-orderów EK Total War: Rome II - jeśli cena nie zabije jest moja i kropka. Poza tym wyczekuję jakichkolwiek informacji o ewentualnych kolekcjonerkach Rayman Legends i Diablo III na konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

Forza 5 oficjalnie została zapowiedziana ekskluzywnym tytułem dla X1. Patrząc na ostatnią politykę MS nie spodziewałbym się więcej aniżeli podobnego zestawu jaki dostaliśmy przy okazji Horizona.

Fakt, zapomniałem o AC4 i jego kolekcjonerce. Przyznam jednak że gra zupełnie mi nie leży i kolejna figurka w asasynowych klimatach tym bardziej, dlatego mimo świetnej ceny odpuszczam.

Fajnie yaperze iż wspomniałeś o Rayman Legends. Gra zapowiada się nader wybornie (choć szkoda braku, przynajmniej na razie, wersji PC) i jakaś interesująca limitka byłaby niezłą alternatywą.

A w kwestii Diablo III na konsolach - jedną wielką niewiadomą jest ewentualna kolekcjonerka na którąkolwiek ze stacjonarek. Blizz nie wydawał gier na konsole od lat, stąd trudno oczekiwać takiego posunięcia z ich strony. Niemniej - jestem potencjalnie zainteresowany ich ewentualną propozycją. Choć musiałyby to być dodatki odmienne od tych zaprezentowanych w przypadku edycji PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Yaperem cena spadnie sporo ale i tak nie wezmę bo będzie to najwcześniej z pół roku po premierze zawartość nie zabija a i cena pewnie nie zjedzie tak jak Maxa 3

a tu coś dla zbieraczy jak komuś brakuje to niektóre w niezgorszych cenach

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7886923

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Gran Turismo 6?

Pff... Mam obie kolekcjonerki GT5 (EU z SLS i NA z GT-R) i o ile na tle innych wydań kolekcjonerskich gier to poezja, to ogólnie była to żenada za wysoką cenę. Te modele stoją na półce koło Porsche 911 GT3 w skali 1:18 z autoART i wyglądają śmiesznie. W przypadku GT6 kolekcjonerkę zrobię sam.

- Limitowane wydanie GT6 w steelbooku

- This or this

- Bluza z butiku GT

- Jakiś fajny i porządny brelok

$400-$450. Doszedłem do wniosku, że w obecnej biedzie większości (imo wszystkich) kolekcjonerek na rynku lepiej zupełnie olać ich kupowanie. Raz na rok można kupić parę fajnych gadżetów i skompletować własny zestaw do ulubionej gry.

@Forza5

Steelbook+DLC. Calling it.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem wytartą maksymą ekonomistów - to zależy.

Zafoliowane kolekcjonerki Diablo III schodzą ostatnio po średnio 500 zł za sztukę. Jeśli Twój egzemplarz jest w stanie idealnym i nie zawiera klucza do gry, to spodziewałbym się za niego dostać max 350 zł.

Z kolei z Risenem (a dokładniej Risenem 2: Mroczne Wody - tak mniemam) nie jest już tak różowo. Pamiętamy, że Cenega zimą prowadziła okazjonalne wyprzedaże tejże edycji i można ją było dostać za śmieszne 100 zł. Teraz już tak korzystnych ofert nie uświadczysz. Dlatego też licz 220 zł jeśli posiadasz nieużywany klucz - w przeciwnym wypadku ujmij te 50 zł i winno być cacy.

----

Z innej kolektorskiej baryłki. Wczoraj moje znudzone paluchy internetowego kopacza natknęły się na takie coś:

Jak Wam się podoba? Ja żałuję, że nie ma tej edycji w Europie, za rozsądną cenę brałbym, oj brałbym :> Tymczasem pozostaje nam zadowolić się tym:

Nadal walczę ze sobą, czy kupować na premierę, pewnie będę się z tym zmagał do ostatniego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafoliowane sztuki stoją po 500zł i nie bardzo znajdują nabywców, toteż nie mówiłbym że z tą kolekcjonerką jest tak różowo. 4 stówki za zafoliowany egzemplarz z pewnością weźmiesz, 250-300zł za otwartą w zależności od tego czy na poszczególnych elementach zestawu ostała się folia, czy też nie. Nie mam jednakże pojęcia dlaczego w ogóle decydujesz się na sprzedaż tak fajnego i limitowanego wydania. Posiadanie jej w moich zbiorach jest dla mnie niemałą przyjemnością i niezwykle ciężko byłoby mi się z nią rozstawać. Z czasem nie będzie też taniała, wszak to Blizzard.

Risen 2 w wielu miejscach wciąż dostępny jest za ~200zł, używkę może więc puścisz w graniach tych 120-140 złociszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaper: Dzięki za filmy! Ja również żałuje brak edycji z figurką sad_prosty.gif Sprowadzenie jej z USA to koszt około 1tyś. Zdecydowanie za drogo. Joel Edition już zakupiłam i oczekuje na dotarcie. Dokupiłam sobie Guide w twardej oprawie + brelok i planuje również zakup artbooka w normalnych wymiarach. Nie wiem czemu Europa dostała tak słabe wydanie, Mogli chociaż dać pełen artbook i steelbook.

Edit:

Ile może być warta WoW Wrath of the Lich King - Edycja Kolekcjonerska (PC) Nowa w folii?

Yoszek: Może 300zł nie warto, w empiku jest za 268zł, wiec chyba warto dopłacić 50zł i mieć wersję Joel. Niż samą grę.

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że nie warto 300zł dać za Joela,nic tam prawie nie ma.Gdyby chociarz steela dali to bym wziął a tak....Bardzo żałuje że nie ma Survival Edition u nas.Duży artbook i steelbook za 80$,nic tylko brać.Gdyby nie ten koszt importu podbijający cenę tak drastycznie to już bym brał.Liczę na to że może jakiś sklep lub ziomek na ebayu z EU będzie miał na sprzedasz,ale patrząc na aktualne ceny,trochę powątpiewam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto warto. Jedna z nielicznych limitek w relatywnie sensownej cenie na konsole, która nie zawiera jedynie artbooka i metalowego opakowania na Blu-Raya.

@DjAndzia

Nowa, zafoliowana kolekcjonerka WoTLK jest warta sporo. Bardzo sporo. Swego czasu egzemplarz z uszczerbionym poważnie pudełkiem (cuś jak po mojej przygodzie z celnikami) jednakowoż nadal w folii, poszedł za ponad 250zł. Spokojnie można by wołać 350 złociszy na allegro za zafoliowany egzemplarz, biorąc przykład z imć Crixa sprzedając ją "kolegom" na zachód dałoby radę przemnożyć tę kwotę razy dwa. Sam klucz z EK i artbook (ofc zafoliowany) są warte po 150zł każdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper

Ta kolekcjonerka z TLoU wyglada super, swietnie wykonana figurka glownych bohaterow gry. Az zal pupe sciska, ze tyle kasy kosztuje jej sprowadzenie do Europy. :(

@DjAndzia

Osobiscie polecalbym Ci starac sie opchnac EK Wrath of the Lich King na ebay'u. Jesli gra jest wciaz zafoliowana, klucz na pety niezuzyty, to mniej jak 700 zl za nia nie dostaniesz, a pewnie nawet i wiecej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja raczej nie za bardzo mam czym się chwalić. Obecnie pracuję nad nową formułą unboxingów, a konkretniej myślę, żeby od niej odejść i zaproponować coś innego, ale jednocześnie dostarczającego równie wielu informacji. Na ile mój pomysł wypali - to się okaże, na razie wszystko jest w stanie 'PLANOWANIE'.

Poza tym, w moje łapki trafiła jedna kolekcjonerka, której mam nagrany unboxing(w starej formule), liczę że na dniach uda mi się zmontować wszystko i Wam podesłać link do filmiku, a poza tym żyję w biedzie, bo wiele ciekawych pozycji się zbliża, a ja nie wiem jak będę z kasą, w każdym razie, jak tylko będę miał materiały, to będę się chwalił. Obecnie pozostaje czekać, bo cóż innego mamy robić. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerka muve.pl dostępna w ofercie Rome: Total War II. Czy jakoś tak...

http://muve.pl/pc/st..._content=rome_2

Jak na moje cena przesadzona o jakieś 100 zł, ale cóż, w końcu to Cenę.. ega, przywykliśmy ;).

Edytowano przez Gabriele
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaczyna się dziać z kolekcjonerkami to jakieś szaleństwo. Gdyby to jeszcze była edycja konsolowa. Patrząc na tą kolekcjonerkę z czystym sumieniem mogę wydać 500 zł za konsolową kolekcjonerkę GTA V.

U mnie też aktualnie pustki, z niecierpliwieniem oczekuję na wspomniane już GTA V, Splinter Cella Conviction i AC4 Black Chest. Do tego zachorowałem na Forzę 5 i błagam o epicką kolekcjonerkę ( wiem, wiem.... )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, ocb - kolejne cenowe przegięcie w wykonaniu dystrybutorów. Czekam na ceny zagranicznych sklepów - jeśli będą podobnie wysokie to mówię Adios owej kolekcjonerce (mowa naturalnie o Total War: Rome II). A szkoda, bo za około 300 zł wziąbym ją bez wahania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...