Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Ok. Co prawda głosowanie po zebraniu punkciorów i ogłoszeniu wyniku troszkę nie do końca mi pasuje (bo jest duże pole do popisu dla spekulantów wink_prosty.gif) ale uznałem Wasze głosy i poprawiłem listę. Wyszło więc że Lobo i Crix wynieśli na pierwsze miejsce kolekcjonerkę Skyrima, na podium stanął też GW2. Bursta dostał też Bioshock 2 (<3) który uplasował się na czwartej pozycji.

Z pierwszym miejscem dla Skyrima mimo wszystko bym się nie zgodził - zestaw jest zacny ale niezbyt bogaty, 3 główne elementy to dla mnie mimo wszystko za mało by uznać ją za EK idealną.

Wyniki:

The best of the best

1. Skyrim EK - 26 pkt.

2. Heroes of Might and Magic: Kolekcja Wszech Czasów - 23 pkt.

Guild Wars 2 Collector's Edition - 23 pkt.

3. Wiedźmin 2 EK - 17 pkt.

4. Bioshock 2 Collector's Edition - 10 pkt.

5. Gears of War 3: Epic Edition - 9 pkt.

Wiedźmin EK - 9 pkt.

6. Diablo III CE - 8 pkt.

7. Gran Turismo 5 Signature Edition - 7 pkt.

Heroes VI EK - 7 pkt.

8. Mass Effect EK - 6 pkt.

9. Uncharted 2 EK - 5 pkt.

Risen 2: Mroczne Wody EK - 5 pkt.

AC:B Codex Edition - 5 pkt.

Bioshock CE - 5 pkt.

Uncharted 3 Edycja Odkrywca - 5 pkt.

10. Fallout: New Vegas CE - 4 pkt.

Wiedźmin 2 ME - 4 pkt.

11. Killzone 3 Helghast Edition - 3 pkt.

12. Gears of War EK - 2 pkt.

Darksiders 2 CE - 2 pkt.

Two World 2 Royal Edition - 2 pkt.

13. Call of Juarez Więzy Krwi EK - 1 pkt.

Crysis 2 Nano Edition - 1 pkt.

Sonic Generations EK - 1 pkt.

Afterfall Insanity EK - 1 pkt.

The worst of the worst

1. Mass Effect 2 EK - 18 pkt.

2. AC Revelations Nexus Edition - 16 pkt.

Mass Effect 3 EK - 16 pkt.

3. Duke Nukem Forever Balls of Steel Edition - 15 pkt.

4. Borderlands 2 ULC - 8 pkt.

5. Avatar - 6 pkt.

6. Alone in the Dark ES - 4 pkt.

7. Polskie Imperium EK - 3 pkt.

Dead Island EK - 3 pkt.

CoD BO2/BO/MW2 Prestige Editions - 3 pkt.

Shogun 2 TW EK - 3 pkt.

8. Metro 2033 EK - 2 pkt.

Far Cry 3 EK - 2 pkt.

Sacred 2 EK - 2 pkt.

Heroes VI EK - 2 pkt.

Warhammer 40k: Space Marine EK - 2 pkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ta informacja już się tu pojawiła (mogłem przeoczyć), ale na brytyjskim amazonie można zamówić pre-order EK Aliens Colonial Marines w wersji PC:

http://www.amazon.co...48164813&sr=8-2

Ładnie zapakowane DLC do Far Cry 3 taniej o ok 80zł http://www.amazon.co...xgy_vg_h__img_b

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chętkę na tą kolekcjonerkę Colonial Marines, są jednak dwa "ale":

- to Gearbox (nie umniejszając jakości studia). Boję się o jakość, mając w pamięci EK DNF i Borderlands 2.

- nie wiem, czy gra się uda. Niby wygląda solidnie (i robi to Gearbox), ale trudno stwierdzić to po samych materiałach na YT.

Wychodzi ok. 310 zł z darmową wysyłką (super saver delivery) - cena konkretna, ale figurka wygląda (przynajmniej na wizualizacji) miodnie. Tym bardziej dla fana serii "Obcy".

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoszek

Poluj na Ebayu, mi jakoś tydzień temu udało się za 10 euro znaleźć. Co prawda na razie ceny są jak z Paryża, ale a nuż coś się znajdzie, bo na prawdę warto smile_prosty.gif

Wątpię że już coś by potaniało w tym temacie.Zakupiłem u gościa ten za 29 euro.Teraz muszę jeszcze dorwać z Deus Ex-a bo ten digipack w ek jest beznadziejny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy pierwsze miejsce kolekcjonerki Skyrima w naszym forumowym rankingu. Ci co głosowali wiedzą co dobre :> Elementów może mało, ale każdy wywołuje u mnie napady mentalnego fappingu.

Aliens Colonial Marines EK od samego początku mnie nie grzało. Na domiar 'dobrego' za EK odpowiada Gearbox, a ich wydania uchodzą w moich oczach delikatnie mówiąc letnio, czego przykładem jest wydanie Borderlands 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HoMM V? Prócz (dla mnie) brzydkiej skrzynki nie było w niej nic godnego uwagi. Co do Sagi BG - chodzi Ci kraven o to wydanie? Chętnie bym je "posiadł" (:trollface:) bo koszulinka fajna, karciochy i tym podobne też lecz większość elementów to jednak popierdółki rodem z Balls of Steel Edition. Ehh, kiedyś CDP walcząc z piractwem wydawało piękne edycje premierowe które dziś sprzedawano by jako kolekcjonerki są 200-250zł. Teraz byle artbook i DLC dorzucone do byle shootera podnosi zawartość do rangi "edycji kolekcjonerskiej" i podbija cenę do co najmniej 250zł. Takie Baldury jak powyżej nie kosztowały więcej niż 200zł a stuffu w nich co nie miara.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - zaszalałem. Zamówiłem i zapłaciłem za steelbooka Diablo 3. Zapytacie ile - 44 funtyco.gif. 40 za steelbooka i 4 za przesyłkę. Został już wysłany i jedzie z ... Kanady!klaszcze.gif Mam nadzieję, że mi go na granicy służba celna nie rozwali przy sprawdzaniu czy nie ma w nim narkotyków.lol.gif Jak dojedzie to wam zapodam zdjęcia jak się prezentuje. Fakt - drogi był, ale raz człowiek żyje.chytry.gif

Edytowano przez TitoBandito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HoMM V? Prócz (dla mnie) brzydkiej skrzynki nie było w niej nic godnego uwagi. Co do Sagi BG - chodzi Ci kraven o to wydanie?

Mam to wydanie, ale głównie z tego względu, że mimo zaporowej ceny (coś koło 180zł, w każdym razie <200) było opłacalne - to było 10 płyt CD z baldurami (dla niekumatych - wtedy w nielegalnym obrocie płatność była zazwyczaj od płyty, więc nawet pirat kosztował sporo), niedługo po premierze BGII, a BGI staniał dopiero jakiś czas później. Najciekawszą "wpadką" było to, że w tym wydaniu dali zarówno polską płytkę z muzyką (dołączaną standardowo do BGII PL) jak i angielską (z angielskiej EK) - chociaż niczym oprócz przetłumaczenia kilku rzeczy się nie różniły.

Edytowano przez Sirias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem jaka kolekcjonerke wydana przed 2005 rokiem umiescilbym na liscie. Ale nie powiem. tongue_prosty.gif Za to pokaze na zdjeciach jutro albo w niedziele, robiac zapowiedziany kilka dni temu update. tongue_prosty.gif

A co do starych kolekcjonerek, to nie zapominajcie, ze wydania kolekcjonerskie spopularyzowane zostaly dopiero kilka lat temu. Wczesniej gry wydawane w duzych pudlach od czasu do czasu juz w standardowym premierowym wydaniu mialy to, co dzisiaj trafia do kolekcjonerek (podkladka pod myszke, mapa, plakat, kubek, medalion, naklejki, soundtrack, koszulka, poradniki do gry). Dopiero w momencie przesiadki wydawcow z big boxow na dvd boxy, kiedy z oczywistych wzgledow wiekszosc tego dodatkowego stuffu nie mogla sie zmiescic do pudelka z gra, zaczeto wydawac osobne edycje kolekcjonerskie dla najwiekszych fanow danego tytulu i gier jako takich...

EDIT:

@TitoBandito

Podziwiam samozaparcie i gotowosc wydania takiej ilosci pieniedzy na niestandardowego dvd boxa D3. Sam bym sie na to co prawda nie zdecydowal, ale jak to juz bylo wczesniej mowione, przedmioty kolekcjonerskie warte sa tyle, ile ktos jest chetny na nie wydac. :) Trzymam kciuki za to, zeby ten steelbook dotarl do Ciebie w stanie idealnym i zaden celnik go nie poddal "obrobce". ;)

Edytowano przez Tesu
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...