Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Wiem chlopaki, ze lubicie kolekcjonerki, sam mam kilka jeszcze w folii na strychu :) wiecie no, miejsca nie mam , zeby takie pudla trzymac. Bede musial je pootwierac, niektore ponownie inne pierwszy raz, zeby wyciagnac soundtracki. Biada kolekcjonerka, ktore nie zostaly zaopatrzone w plytki cd :)

Wrocmy do doroslosci. Naklejki, pocztowki, wisiorki z...czegos tam zrobione, niektore figurki po ujrzeniu ktorych zlapalem sie za glowe myslac: co za wstyd, gdzie ja to teraz postawie...strych? Tylko jeszcze zawine czarna folia - mowa tutaj o Elex. Kupilem jako wielki fan Gothica 1 oraz 2 z Noca Kruka oczywiscie! 

Zaskakuja Was ostatnio edycje kolekcjonerskie? Wiecie o co chodzi: wow, musze to miec, tego jeszcze nie bylo. 

Te zabawki, ktore dodaja co EK sa w wiekszosci bezuzyteczne.

D3 w miare dobrze wygladalo w EK. Ale szalu kolekcjonerki nie robiq. 

Krytyczne oko moje obserwuje swiat gier! :)

Jedyne warte kupna "kolekcjonerki" w tym roku to:

God of War- bo utrzymali się w cenie, a figurka jest świetna i masywna. 

Kingdom Come- bo dopłacając mniej niż 50zł, dostaliśmy adekwatny stuff, w sumie sam żałuję że nie kupiłem

FarCry 5 i AC Odyssey- bo to standard ubi, a ze zniżką jeszcze lepiej. 

Darksiders 3 może jeszcze, ale zdania o fugurkach są różne. 

Cała reszta do zaorania. RDR2 to szmelc za 15$, a żeby mieć to razem z grą i steelem trzeba było wybulić ponad 800zł. Spider Man nie wart takiej ceny. Fallout 76 to już nawet komentował nie będę. 

No i Resident Evil 2 z kolekcjonerką za tysiaka (choć to przyszły rok). Nie wiem co tam jest tyle warte. Niestety gracze sami są sobie winni, kupując taki szmelc za taką kasę. A będzie tylko gorzej. 

Dnia 6.12.2018 o 11:07, SystemShockPl napisał:

Ostatnio? Ostatnią dobrą kolekcjonerską edycją był Skyrim, Żaden Fallout nie miał dobrej ek, F3 pudełko śniadaniowe, F4 busola na rękę, F76 nocnik na głowę, Fallout NV nic specjalnego ot karton na żetony i karty do gry

Ej, F3 mial calkiem fajna edycje kolekcjonerska. Za te 300 zl dostawalismy nie tylko metalowe pudelko sniadaniowe, ale tez i gre, co prawda maloformatowy, ale wciaz liczacy kilkadziesiat stron, dobrze wydany i w twardej oprawie artbook, plytke z "Making of" no i last but not least, swietnie pasujaca do samej gry figurke Vault Boya, ktora do dzis zdobi moje biurko w pracy. Owszem, w porownaniu do wspomnianego przez Ciebie Skyrima kolekcjonerka Fallouta 3 byla niewielkich rozmiarow, ale tez i kosztowala o polowe mniej od niej, a zawartosc byla bardzo podobna (pomijajac kwestie rozmiaru roznica byla taka, ze F3 mial metalowe opakowanie, a Skyrim mape).

Czego by nie mówić, to rozrywka od zawsze jest traktowana jako domena 'dzieci', jakiego wschodzącego typu rozrywki nie znajdziesz to zawsze się znajdzie ktoś, kto powie, że z tego się wyrasta. Dlatego też ciężko mi nie traktować z dystansem narzekania na kolekcjonerki, przecież najważniejsza zawsze jest gra. Jaki byłby sens kupować kolekcjonerkę gry, która nas nie interesuje? Wydaje mi się, że nawet najlepsze edycje, ale z gier w które nie planujemy grać nie są warte ceny danego kolekcjonera. Czy więc w edycjach są zabawki dla dzieci? Częściowo tak, ale równie dobrze w kolekcjonerkach można było swego czasu znaleźć bieliznę, a teraz można zamówić przecież Devil May Cry V z płaszczami bohaterów - to już chyba zabawki nie są, szczególnie jeśli kogoś stać na to, żeby kupić coś takiego i bez skrupułów tego używać. Sam nie jestem szczególnym fanem tego, że ciężko kupić teraz edycję kolekcjonerską bez figurek i nawet jeśli jestem pod wrażeniem dioramy z Assassin's Creed Odyssey, to chyba jednak wolałbym, żeby dało się kupić gadżety takie jak mapa, steelbook i OST oddzielnie, a figurki oddzielnie. Jednakże nadal, ktoś kto nie postrzega gier jako 'zabawy dla dzieci' i będzie chciał dodać w swoim pokoju rozrywki trochę akcentów, które sugerują co lubi to dlaczego miałby nie postawić figurki z gry, którą lubi? Czy jest jakiś racjonalny powód, dla którego ktoś w określonym wieku miałby już patrzeć z góry na te kolekcjonerki i jednoznacznie oceniać je jako 'szajs dla dzieciarni'? To przecież bardzo zawężone myślenie, szczególnie kiedy spojrzymy na ceny, bo te są kosmiczne i ciężko mi sobie wyobrazić, żebym mając 14 lat był w stanie kupić jakąkolwiek kolekcjonerkę z jakiejś growej serii, która mnie interesuje, a co dopiero mówić o najbogatszych edycjach. Być może RAGE 2 się tu nieco negatywnie wyróżnia, przynajmniej moim zdaniem, ale nadal jestem zdania, że jeśli ktoś jest zainteresowany grą i chce mieć jakiś kolekcjonerski gadżet z gry, to co stoi na przeszkodzie, żeby takową edycję zakupić - przecież to nadal coś związanego z grą, nawet jeśli jest bardziej pospolite niż masa innych gadżetów.

Mysle, ze Diablo 3 wypuscilo dosc fajne EK. Nie byla wypchana bzdurami. Do tego dorzucili czache Diablo  z pendrivem  wypchanym D2 LoD w formie kamienia wbitego w czache :) Czegos takiego nie wstydzilbym sie polozyc na widoku. 

D3 RoS dostalo podkladke. Co prawda nie rowna sie z czacha, ale lepsze to niz naklejnki lub pocztowki. Do tego eleganckie pudla. 

Risen 2 mial fajna beczke. Niestety nie udalo mi sie jej zdobyc. Takie EK zapadaja w pamiec. 

Ale figurkq z Elex to naprawde porazka :D

Pamietam kupilem sobie kiedys EK Splinter Cella. Oddzielnie dokupilem sobie zegarek z innej EK tej gry :) Uzywalem go, mial mocne podswietlenie. Wszyscy pytali mnie o ten "nietypowy" zegarek :) Troche zabawka, ale na rower czy gdzies nadaje sie. Lubie ten sprzecik :)

Byla tez chyba srebrna figurka jesli sie nie myle, ale nie udalo mi sie jej dostac. Rzecz w tym, ze kupilem dlugo po premierze. Chyba slabo schodzila ta EK :) z zegarkiem zaplacilem 120 zl.

Ja pamietam kolekcjonerke Operation Flashpoint Dragon Rising z najprawdziwszym helmem. Zaden plastik i swietnie pasowalo do klimatu gry. Albo polska kolekcjonerka Stalkera, wydana w puszce, ktora zawartoscia nie powalala, ale tez pasowala swoim klimatem do gry. 

Najlepsze moim zdaniem figurki w kolekcjonerkach dostawał Bioshock. Były świetnie wykonane, jak i same kolekcjonerki. Taki Skyrim nawet miał problemy z podstawką ;)

Skyrim mi przypomniał narzekania na fanów na cenę - co to ludzie psy wieszali, a teraz... się przyzwyczaili do takich cen.

W tym roku najlepiej dla mnie wypadł chyba Ni No Kuni 2 - szczególnie jeśli ktoś trafił po niższej cenie, bo premierowa była trochę przesadzona. Był dosyć fajnie wykonany i taki niestandardowy - winyl z rozkładaną okładką, pozytywka, ładny artbook itd. 

Edytowano przez NWWStation

NNK2 owszem, bardzo ladnie wykonana calosc. Pozytywka nawet zonie bardzo sie podobala. ;)

Ale nie zapominajmy tez o naszej rodzimej kolekcjonerce Dzikiego Gonu. Bogata w zawartosc, ciezka, no i figurka byla o niebo lepsza od glowy Geralta z drugiego Wiedzmina... ;)

Dziki Gon to już się niestety nie powtórzy  349,99 zł za taki bogaty zestaw

jak ktoś ma w planach zakup nowego Metro albo (sic!) Rage 2 to na x-kom jest promka -30 zeta od 300 zł wzwyż z kodem pada-snieg a że obie pozycje są tam w miarę tanio to można klepnąć zamówienie

Techland Metro Exodus Aurora - Edycja Limitowana za 299,00 zł 

CENEGA Rage 2 Collector's Edtion za 499,00 zł

a i wygląda że do zamówień RE 2 dorzucają steelbooka nawet wersji pecetowych

https://www.gry-online.pl/tania-gra.asp?ID=29911

Edytowano przez robart

normalnie jaja, wczoraj jak zamieszczałem info o steelbooku do RE2 na 3kropki gra kosztowała 169 zł, na muve 179 zł  a dzisiaj szok :) to jest gorsze niż lichwa, wydaj na premierę kupę kasy a za miesiąc jak gra okaże się gniotem albo słabo sprzeda obniżka 50%

Fallout 76 pudełko jest już do dostania za 70,49 zł a przed premierą stało za 249,99 zł

Edytowano przez robart

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.