Skocz do zawartości

Polecane posty

@Benek0698: O takie odpowiedzi właśnie mi chodzi, niech jeszcze inni się wypowiedzą. A gdzie jest ten cały kres, to coś podobnego jak z piekłem? Ja gram na lb photo realism x128 - fajny texture pack.

W angielskiej wersji to jest The End, jest to wymiar będący odwrotnością Netheru (zawieszone nad pustką wyspy z End Stone [nie wiem jak na LB Photo Realism, bo niestety komp nie potrafi mi tej paczki w x128 udźwignąć, a w x64 wygląda tak sobie, ale na Misa Realistic x64 End Stone wygląda jak marmur], pełno Endermanów, obsydianowe iglice z kryształami regenerującymi bossa i sam boss, Smok Kresu/End Dragon), dostać się tam można, naprawiając za pomocą Oka Endera (Eye of Ender) portal w Fortecy, którą najpierw musisz zlokalizować za pomocą tegoż oka.

@Abuk

Wielkie dzięki za przewodnik, nigdy nie umiałem ogarnąć, jak shardery zainstalować... Kartę mam dobrą (GTX 460), więc z obsługą nie będzie problemów, a z Misą x64 będzie wyglądać bossssssko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thaarael

np.

Znalazłem świetną mapkę typu survival i przyokazji świetnego kopacza.

mapa jest absolutnie genialna, zwala z nóg wykonanie dodam że mapa to system wysp z gigantycznym wulkanem pośrodku :O

gdyby ktoś był zainteresowany to:

link

Edytowano przez Abuk96
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycać się tą grą nie będę, jestem pewna, że poprzednicy już to za mnie załatwili. A więc...

Głównie zajmuję sie górnictwem i mordowaniem mobów. Oczywistym jest też że większość czasu spędzam w jaskiniach (i się w nich gubię). Nie lubię budować i starań twórców Minecrafta by stworzyć z tego RPG. Nie grtam na texture packu, nie z nieumiejętności zainstalowania, ale z tego powodu że według mnei wtedy jest ładniejszy (kiedyś grałam na Misa Realistic 64x, ale zmieniłam z powrotem). Poza tym uwielbiam mapki escape, a jedynym modem jaki mam jest portalcraft (nie muszę chodzić po schodach z mojej kopalni dzięki niemu ^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie ostatnio grać w Minecrafta i muszę przyznać, że nie sądziłem, że tak nieciekawie wyglądająca gra może być tak wciągająca. Nie wydaje mi się jednak, że wydam na tą grę 90zł. Wg. mnie jest warta może ze 20-40. Mówię tu o oficjalnym/oryginalnym kluczu, a nie jakimś spiraconym z allegro za 20-25zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie ostatnio grać w Minecrafta i muszę przyznać, że nie sądziłem, że tak nieciekawie wyglądająca gra może być tak wciągająca. Nie wydaje mi się jednak, że wydam na tą grę 90zł. Wg. mnie jest warta może ze 20-40. Mówię tu o oficjalnym/oryginalnym kluczu, a nie jakimś spiraconym z allegro za 20-25zł.

@Amasuke Ja kupiłem jednak z oficjalnej strony za te 90 zł i nie żałuję. Gram od ponad roku i nadal mnie to interesuje; nie nudzi. Zawsze można wymyśleć coś , czego jeszcze nikt nie próbował :) Jeżeli tobie Minecraft się podoba to naprawdę warto wydać te 90 zł

a nie grać na piracie :) A poza tym, jeżeli kupisz, będziesz się mógł wyróżnić na multi :D Mała rzecz a cieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie zainstalować do Minecrafta shadery, które linkował kolega z poprzedniej strony, ale coś nie chwyta. Po odpaleniu instalera nie mam w spisie żadnych modów, które mógłbym zainstalować. Oczywiście zainstalowałem wcześniej wymagany OptiFine (ten akurat działa ;)). Poratuje ktoś jakimś innym fajnym shaderem, który instaluje się z marszu i działa na 100%? A najlepiej doda jeszcze do tego instrukcję obsługi dla kompletnego Minecraftowego laika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzę mapę przygodową (niby RPG) z rozległym światem i nutką nieliniowości. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, proszę wysyłać do mnie PW z mailem (mapkę wyślę mailem). Jest niedokończona i jest moją pierwszą mapką więc proszę o wyrozumiałość, tropienie błędów i pomysły na polepszenie tego "RPG". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej wrzucić mapkę na np. Rapidshare? Po pierwsze, dla innych będzie wygodniej i od razu znajdzie się więcej chętnych. Po drugie, tobie też będzie łatwiej, bo zamiast wysyłać to miliard razy, zrobisz to tylko jeden raz. Ja bym się chętnie skusił na małe przetestowanie mapy, ale właśnie tak jak napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wstawisz w w/w rapida czy też inne chomikuj to chętnie się skuszę na przetestowanie i późniejszą sugestię dot. ewentualnych korekt jeśli taka będziesz miał potrzebę.

Strona chomikuj jest na tym forum zakazana i jest traktowana jako portal z pirackimi treściami, dlatego radziłbym jej nie używać, nawet jeśli chodziło o synonim serwisu hostingowego.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka się już pobiera, jutro opiszę swoje wrażenia z niej itd. Z opisu smakuje wybornie.

Hmm, trochę pograłem, poeksplorowałem i trafiłem do momentu, w którym trzeba iść w kierunku odwróconego L. No dobra, spoko, ale tam się trafia do portalu, którym znowu trzeba przechodzić przez ten sam fragment piekła co z Goplany i wychodzi się znowu na środku morza... nie wiem, czy to tak miało być, czy co. Mógłbyś powiedzieć o co tu chodzi? Bo na razie wstrzymam się z oceną, dopóki nie będę wiedział, że tą mapkę przeszedłem.

Edytowano przez Xardas80
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Minecraft jest najlepszą grą typu sandbox. Niektórzy przerzucili się teraz na Brick Force, który jest podobny, aczkolwiek Minecraft zawsze pozostanie starym dobrym 'emce'm' i nic go nie zastąpi :)

Podobają mi się zmiany wprowadzone w wersji 1.3 i snapshocie 12w32a. Potykacz jest przełomem w dziedzinie pułapek, sam z niego zacząłem często korzystać.

Na pewno każdy marzył o zbudowanej przez siebie wiosce z udomowionymi osadnikami, ja zrobiłem epicki gród o wymiarach 500x1250. :)

I chciałbym podziękować wszystkim, którzy nauczyli mnie podstaw gry na tym forum. Bez was nie zbierałbym po kilka(naście) stacków diamentów dziennie, ani nie był bym Budowniczym na słynnym serwerze Creative 'Aliquam.pl' :)

PS:Jeżeli ktoś chce przyłączyć się do budowania lub penetrowania jaskiń zapraszam na PW, lub e-mail (thecraftsmanpl@gmail.com).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas80- W projekcie tak nie miało być, lecz wyszło jak wyszło... Graj dalej, a gdy dotrzesz do końca, to przeczytaj książki. Aż się wzruszyłem gdy je pisałem. tongue_prosty.gif A i jak jesteś w Netherze, to to nie jest jeszcze koniec. Tylko pamiętaj: idź za pochodniami!

Edytowano przez Cris23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się to przejść. Mam mieszane uczucia, bo liczyłem, że skoro to RPG, to będzie tam jakaś ciekawa fabuła. Możliwe, że przeoczyłem jakieś książki, ale faktycznie, zbyt wielkiej fabuły to tam nie ma. Aczkolwiek miejscówki są ogólnie ładnie zrobione (ta kopalnia szmaragdów została bardzo fajnie wykonana i mi się strasznie podobała, aż się tam trochę musiałem pokręcić tongue_prosty.gif. No, w sumie nie wiem, ot taka mapka do pogrania sobie dla zabawy.

Ale zakończenie lepsze niż w ME3.

Edytowano przez Xardas80
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mini-recenzję smile_prosty.gif. Jednak jeśli byś mógł, to wyślij mi przez PW co byś tam zmienił, żeby nie zaśmiecać tego tematu. A co do mapki to fabułę zrobię. I to porządną...

Robię drugą część przygód Fermina. Zostanie wydana około 28 sierpnia. I będzie miała fabułę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że minceraft to gra która wciąga. Właśnie zgubiłem swój długo dopieszczany domek i szukając go wygenerowałem tyle terenu, że za cholerę go nie znajdę. Rozpocząłem od nowa. I będę robił to samo. Postawie dom, wytnę parę drzew, stworzę pola i systemy nawadniania, ogrodzę to wszystko i sprowadzę owce, krowy i kury. Potem będę dużo kopać i szukać. Gdybym miał powtarzać dany schemat w innej grze, ze smutkiem (bo gra dobra, ale) zniechęciłbym się i koniec. Minecraft to coś innego. To gra, w której możesz zrobić wszystko. Wczuć się w każdą postać, bo nikt Ci niczego nie zarzuca. To w końcu gra pełna tajemnic i przypadkowości. To sprawia, że Ci, którzy zakochali się w grze od pierwszego wejrzenia, gotowi są wstąpić z Minecraftem w święty związek małżeński i zacząć budować chałupę od nowa. A może stara się kiedyś znajdzie. A niespodzianka będzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minecraft to świetna gra która uczy wyobraźni i rozwoju. Kreatywność nie jest zła i gra nam to pokazuje. Wcale nie potrzeba nam karabinu czy super grafiki żebyśmy mogli zadowolić się danym produktem. Gram w Minecrafta od wersji 1.5 ( nie ta co jest teraz).

Ta gra jest wciągająca i ma świetne multi!

Niestety gracze lubią trolować ( co nie zawsze jest złe).

Admini to często tacy ludzie że gdy mają władzę to uważają się za nie wiadomo kogo.Tak naprawdę to pewnie są 10 letnimi dzieciakami i myślą że mogą wszystko.

Lubię grać na multi , ale z pewnością to nie najlepsze multi w jakie grałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię grać na multi , ale z pewnością to nie najlepsze multi w jakie grałem wink_prosty.gif

No to fakt, ale wiesz, Minecraft do multi najlepiej nadaje się jeśli grasz ze znajomymi. Z obcymi ludźmi już tak przyjemnie nie będzie, zwłaszcza, że tak jak zauważyłeś, większość dzisiejszej społeczności Minecraftowej to dzieciaki z podstawówki.

Jak zaczynałem grać (od przeglądarkowej wersji alpha) to w Minecrafta nie grało aż tylu ludzi (ale ze mnie hipster ;P). Lecz to właśnie wtedy MC podobał mi się najbardziej. Przestałem grać od kiedy dodali jakieś enchantowanie, magię, ulepszanie broni. Do momentu gdy pojawiły się wioski, Enderman i pistony było ok. Teraz to już nie to samo, już nie mam wcale ochoty w to grać. ;/ Jak dla mnie Minecraft za mocno wyewoluował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...