Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Azog

Beef

Ankieta  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. A według Ciebie, kto wygrał beef?

    • Peja
      7
    • Tede
      17


Polecane posty

Beef ? jest to jawny konflikt związany z szeroko pojętą kulturą hip hop. Pomiędzy dwoma artystami bądź grupą twórców. Również do beefu możemy też zaliczyć przynajmniej moim zdaniem beef pomiędzy wytwórniami muzycznymi. Krótko i na temat każdy wie, o co chodzi. Nie miałem też zbyt dużo czasu żeby się na ten temat rozpisywać, ponieważ wiem, że większość z was wie, co oznacza ta definicja.

Pierwszym oficjalnym beefem jak dobrze pamiętam było starcie się dwóch oldschoolowych raperów Kool Moe Dee vs Busy Bee. Najbardziej osławionym beefem w historii hip hopu (również z tragicznymi skutkami tego konfliktu), był według mojej opinii może i również waszej beef pomiędzy Shakurem a Notoriousem. Wywołał wojnę pomiędzy dworna wybrzeżami West vs East Coast. Według mnie nie potrzebną wojnę, ponieważ ten konflikt pociągnął za sobą dwóch jakże genialnych artystów do grobu. To była niestety cena tej zadufanej i bezmyślnej wojny jako zapłaciły oba wybrzeża.

przykładowe beefy zza oceanu;

Boogie Down Productions vs. Juice Crew

LL Cool J vs Steady B

Roxanne Shante vs UTFO

Roxanne Shante vs The Real Roxanne

LL Cool J vs. Kool Moe Dee

MC Lyte vs Antoinette

Ice Cube vs. N.W.A

LL Cool J vs. Ice-T

Ruthless Records vs Death Row Records

DMX vs K-Solo

Common vs Westside Connection

2Pac vs Mobb Deep

2Pac vs Nas

2Pac vs Jay-Z

2Pac vs Chino XL

Westside Connection vs Cypress Hill

LL cool J vs Canibus

Eminem vs Canibus

KRS-One vs Nelly

Jay-Z vs Nas

Dr. Dre vs Suge Knight

Beanie Sigel vs Jay-Z

MC Hammer vs Jay-Z

przykładowe beefy z naszego kraju;

Tede vs Peja

Mes vs Mezo

Slums Attack, N.A.S. vs Liroy

Zapraszam do dyskusji panowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2Pac vs Nas

Że co proszę? Pierwsze słyszę :( więcej szczegółów zapodaj dobry ziomie od 1410.

Moimi ulubionymi beefami są:

-Nas vs Jay-Z

-Ice Cube vs NWA

-Dr Dre vs Eazy-E

-Cypress Hill vs Mack10 & Ice Cube (WC w ten beef wciągnięty nie był).

Ogólnie dissy zawsze na propsie, lubię posłuchać dobrych punchy. Najlepszy diss to oczywiście Ether Nasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This little nigga named Nas think he live like me

Talkin bout he left the hospital, took five like me

You livin fantasies, nigga I reject yo' deposit

Hey Nas, your whole damn style is bitten

You heard my melody, read about my life in the papers

All my run-ins with authorities, felonious capers

Now you wanna live my life, so what's the answer Nas?

Niggas that don't rhyme right, you've seen too many movies

Load em up against the wall, close his eyes

Since you lie you die, GOODBYE

Let the real live niggas hear the truth from me

What would you do if you was me nigga

2Pac- Against All Odds.

Track wydany na 7th Day Theory, więc nie zdążylo się to rozwinąć.

2Pac uznał, że Nas kradnie mu styl mieli nawet taki sam bit (Street Dreams- All Eyez On Me).

Krąży anegdota o tym, jak Pac nakazał Nasowi w klubie, by ten nie angażował się w konflikt wschód-zachód.

A także taka, że w Nowym Jorku (bodajże Central Park) 2Pac który przebywał tam z ekipą w silę parunastu zbirów-dobrych chłopaczyn, podszedł jakby nigdy nic do Nasa, który stał z kilkudziesięcioma ziomami, i powiedział mu, że ma nie odpowiadać na diss. Nas spękał, mimo, że miał znaczną przewagę liczebną. Tak było przynajmniej wg relacji Snoop Dogga.

Tak sobie panowali balowali. To już historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony diss to "Kim jest Aro?" 3W. Ciekawe pancze:

"Te harcerzyk przytul się do Meza,

Popłacz mu w kołnierzyk, że cię rezam."

"Zparówkowany raper Aro rusza do mamy na noc!"-To mój ulubieniec :D

Ogólnie do beefów mam taki stosunek, że póki nie ma samych przekleństw to nawet fajnie sobie posłuchać, a potem być uznawanym w szkole za mistrza ciętej riposty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sandro Właśnie Tony mnie uprzedził swoja wypowiedzią. No, ale już przybliżył Ci beef pomiędzy 2Paciem a Nasem. Tak to właśnie było dobry ziomie :wink: .

Co do samych beefów. To uważam, że "beef" nie jest dobrą metoda sprawdzenia umiejętności rapera jak jeden drugiemu pojedzie po całości (obrzuca go wyzwiskami lub ośmieszy) tego typu zachowania wywołują negatywne emocje. Reagują na to również fani. Natomiast, co innego jak jeden raper prowokuje drugiego (zrzyna koncept płyty itp..), więc prosi się o to. I dostaje to, na co zasłużył. Fakt, beef to też sposób na zrobieniu szumu wokół własnej osoby. Takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARIAS VS PEJA

Wpadałoby żebyś się więcej wypowiedział na temat tego beefu?

to to nie był żaden beef, a raczej podjazd jednego rapera w stronę drugiego

Tu akurat Sandro ma racje.

Czasem nie bawi was jak niektórzy raperzy (na myśli mam beef Mesa vs Mezo) kłócą się o takie detale jak ksywa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli byłoby tak jak napisał Tony, to to nie był żaden beef, a raczej podjazd jednego rapera w stronę drugiego... jeśli Nas by zaczepił Paca w jednym z tracków, wtedy można by mówić o beefie, a tak to nie bardzo ;)

To kwestia do interpretacji, czy Nas na "The Message" rzeczywiście opisywał historię postrzelenia Paca (tego pierwszego, bez tragicznego skutku) i czy "fake thug" było adresowane w stronę Shakura.

Pac zinterpretował to jako diss w jego stronę, czyli idąc jego tokiem myślenia, zaczepka była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pac zinterpretował to jako diss w jego stronę, czyli idąc jego tokiem myślenia, zaczepka była.

To na to wychodzi Tony, że Beef został wywołany przez Nasa?.Nagrał na Paca diss w postaci kawałku "The Message", a Shakur mu odpowiedział w kawałku "Against All Odds".

Kto z was oglądał filmy poświęcone Beefom jest ich bodajże 4 części? Według mnie najlepszą częścią z tej serii jest 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jataman69 Nie słyszałeś, a to niespodzianka . A no są takie filmy rzuć okiem na to

http://www.filmweb.pl/film/Beef-2003-149971

i na to http://www.filmweb.pl/film/Beef+2-2004-151698 jeszcze to http://www.filmweb.pl/film/Beef+3-2005-273952 i to http://www.filmweb.pl/film/Beef+4-2007-456851 i już wiesz ziomie ze są filmy dokumentalne poświęcone Beefom :wink:

@creative122 Są warte uwagi i to bardzo szczególnie polecam obejrzeć pierwsza cześć. Na samym IMDb cześć pierwsza odstała prawie 7 http://www.imdb.com/title/tt0361354/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ankietę na prośbę dobrego zioma Tonego. Jeśli chodzi o filmy dokumentalne poświęcone tego typu tematyce to Tony owszem są przestarzałe, bo przecież nie są nowe, ale dla tzw. niewtajemniczonych, co jeszcze nie obejrzeli to jak najbardziej nowość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzi bandyto, gdzie [beeep] wit Dre day? :D Zdecydowanie jeden z lepszych dissów. Brakuje mi tu jeszcze Who shot ya (w sumie to nie diss, ale jest za taki uważany), Real mutthaphuckin Gz, King of the hill i ewentualnie Ice Cube killa. Głosik poszedł oczywiście na Ether.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest "Ripper Strikes Back" to i "Second Round K.O." powinno być.

Głos na "Takeover" choć "No Vaseline" to wg mnie najlepszy diss w historii.

Wiecie może czy ktoś w ostatnich kilkunastu latach zdissował Kool G Rapa, Nine'a albo K-Rino?

Kool G Rapa nikt nigdy nie dissował.

Nine'a nikt nie zna niestety, więc jego również.

K-Rina także, choć ten sam dissował Eminema-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomale dodałem kilka dissów w ankiecie dzięki waszym uwagom. Głos oddałem na "Hit em up" 2Paca, choć na samym początku chciałem, go oddać na "No Vaseline", ale z sentymentu do Shakura głos poszedł na jego kawałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, co wy, słuchacze "tego lepszego" ( ;) ) rapu sądzicie o polskich dissach? Tak dla przykładu podam diss Shellera skierowany w Owala, czyli "Plujesz pod wiatr":

http://www.dissybeefy.pl/dissy/262/

Osobiście uważam, że jest bardzo dobry ;).

Dałem się przekonać koledze i posłuchałem wszystkich dissów z beefu Tede-Parias vs. Peja.

Było średnio, czasem żenka jednak wypływała, beka z Rycha na bicie 2Paca, no i piękny diss Gandziora.

Powiedziałem koledze, co o tym myślę.

Kiedyś słuchałem dissów VNM'a i Jimsona. Tam już było lepiej.

Jak Mezo i Mes się dissowali, to były jeszcze lata, kiedy w polskim rapie siedziałem. Zapamiętałem mistrzowskie naśladowanie mimiki Mesa przez Meza. No i że nie dał się stłamsić, Numer Raz poległ, Mes kontynuował na siłę trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drodzy ziomale, co polecicie mi godnego uwagi z polskich dissów?

Zapodajcie kilka dobrych zaznaczam dobrych dissów z naszej rodzimej sceny, a ja rzucę na to swoje oko przesłucham i wypowiem się, co sądzę o polskich dissach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...