Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jataman69

Polski Hip-hop

Polecane posty

Elo, są tu fani Pięć dwa lub Hans Solo? Jak wam się podobały szesnastki Hansa i Deepa? Moim zdaniem zmiażdżyli. Poza tym w marcu ma wyjść kolekcjonerska reedycja legendarnej płyty Pięć dwa - P-Ń VI z dwoma nowymi kawałkami i remiksami starych utworów. Fajnie, prawda?

Zaraz potem Poznański skład zaczyna pracę nad płytą o tytule Retro, co wydaje mi się ucieszy wielu fanów, którzy odwrócili się od grupy po wycieczkach w stronę innych gatunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio strasznie podjarałem się na twórczość TEDE-go. To znaczy, jeśli mam być szczery, za hip hopem nigdy jakoś specjalnie nie przepadałem, aczkolwiek Jacek był jednym z tych rapperów (obok Słonia, donGuralesko i kogoś tam jeszcze), których po prostu trawiłem. Od kilku dni słucham jednak TYLKO jego kawałków i muszę powiedzieć, że są po prostu meeeega! "To ja twój syn" leci z głośników już od dobrej godziny i nie mam zamiaru go przełączać. Numer miażdży, nie tylko pod względem genialnego tekstu, ale i świetnego bitu. W ogóle cała płyta "Elliminati", najzwyczajniej w świecie, rządzi. Nic dodać, nic ująć. "#kurt_rolson" był już troszkę słabszy, dlatego z niecierpliwością czekam na "Vanillahajs". Czuję, że będzie moc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mogę przybić piąchy. Tede to dla mnie raper z nurtu typowo komercyjnego, co w samo w sobie złe nie jest, jeśli niesie ze sobą jakieś przesłanie. Ja tam się go nie mogłem doszukać. W ogóle moim zdaniem "rap dziś biega za mamoną".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A mi się to właśnie podoba. Cokolwiek by nie twierdzić o TEDE, jest to facet, który obok Liroy-a i chłopaków z Paktofoniki, zrobił najwięcej dla rozwoju polskiego hh, i po prostu jakiś tam szacunek mu się należy. Robi super muzykę, a to, że obnosi się swoimi zarobkami, wcale mi nie przeszkadza, bo na nie po prostu zasługuje. Zresztą wszystkim, którzy go za to hejtują, swoje racje ładnie wyłożył w kawałkach "Cały ten Hajs" i "To takie smutne". Ja faceta mocno propsuje, i jeśli niedługo będzie we Wrocławiu, na pewno na jego koncert się udam :3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja go nie hejtuję, po prostu uważam, że rapuje o byle czym i nie dotyka trudnych tematów. Rap generalnie jest muzyką, która właśnie o takich rzeczach mówi. W miejscu gdzie plecy tracą szlachetną nazwę mam to, ile zarabia. Po prostu nie moje klimaty i nie trafia do mnie jego muzyka. A co do tego, że zrobił dużo dla hip hopu... Rychu Peja też zrobił dużo, a patrz co ostatnio odpierdziela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Peja, a nie TDF. Niestety po incydencie w Zielonej Górze, straciłem cały szacunek do tego rappera. Przyznaję, pod względem technicznym jest świetny, ale jego teksty i światopogląd są, delikatnie mówiąc, nie w moim guście. I żeby było jasne, nie odbieram mu jego zasług, po prostu uważam, że od tego zdarzenia w jakimś stopniu podupadł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mogę przybić piąchy. Tede to dla mnie raper z nurtu typowo komercyjnego, co w samo w sobie złe nie jest, jeśli niesie ze sobą jakieś przesłanie. Ja tam się go nie mogłem doszukać.

Ci sami ludzie w banalnych kawałkach szukają przekazu, a jak dostają jakiegoś Laika to juz płaczą.

W ogóle moim zdaniem "rap dziś biega za mamoną".

Rysiu tez. I ci, którzy tak gadajo o przekazięęę to właśnie najbardziej komercyjne rapiery.

I gadka o "przesłaniu"... jasne, 2342342334545645576 powtórz to samo, co WSZYSCY przeżyli, 23432435 kawałków o ulicy, nazwij to przekazę. :D

Przecie TDF wydał mikstejpy za FRIKO, nie jak Rysiu.

że rapuje o byle czym i nie dotyka trudnych tematów. Rap generalnie jest muzyką, która właśnie o takich rzeczach mówi.

Nie, bo pierwsze kawałki o tym nie mówiły, po prostu utarł się stereotyp. Sprawdź Dwa Sławy i kawałek "chorobliwie" na przykład.

Przyznaję, pod względem technicznym jest świetny

trollface.gif

Za aferę z CGMem i za banowanie nieprzychylnych koemntarzy i lduzi na fejsie PLUS za to, że zakazuje organizacji kocnertów TDFa w Poznaniu "BO TAK!!!!1111" to jemu należy się coś na odmułę.

Facet boi się zrobić coś po swojemu bo by mu fani odeszli!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Razor Ano ja również tak uważam, ale nie chciałem zrażać do mojej osoby jakichś fanów SLU, którzy na tym forum na pewno są :D. Co nie zmienia faktu, że Peja pod względem techniki rapowania jest naprawdę bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wśród polskich słuchaczy rapu utarło się, że rap musi mieć przekaz, klasyczne bity, a może jeszcze do tego uliczne organki. Już nie mówiąc o tym, że gdy ktoś robi newschool to jest to (ich zdaniem) skok na kasę. Ja nie potrzebuję przekazu. Nie musi mi pierwszy lepszy grajek, wychowany na blokowiskach, mówić jak żyć. Wolę słuchać muzyki dla muzyki. Flow, technika, bity - to tak się naprawdę dla mnie liczy.

Nasza scena jest sto lat za Ameryką. To, co u nas jest świeże - tam już jest od kilku lat. Chociaż powoli to się zmienia, co widać np. po odbiorze nowej płyty Dwóch Sławów, która lirycznie stoi na najwyższym poziomie, a do tego nowoszkolna warstwa muzyczna; choć patrząc przez pryzmat USA nie jest aż taka nowa.

Swoją drogą to jakie macie swoje TOP X płyt ubiegłego roku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw. Poczytałem szerzej na temat Liroya (słucham go kilkanaście lat), ale dopiero dzisiaj dowiedziałem się, że Liroy miał szansę w grudniu 95 na kontrakt w amerykańskiej wytwórni, a wcześniej we Francji, a BMG chciało to rozreklamować dalej, a Piotrek zrezygnował i nie chciał tego. Ciekawe jak wtedy by się potoczyła historia. Liroy miał teksty w języku obcym i miał styl oraz znajomości by wejść szerzej (np taki ICE T). Powodem jednak mogły być Sample. Niestety Liroy często ''podbierał'' je. Owszem utwory robił znakomite, ale często kopiował innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to Peja = Tede pod względem rapu*, z tym że Michu jako tako ratuje TDFa.

*czyt: zieeeeew.

e, 16:57, ŚWIATŁA MIASTA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KINEMATOGRAFIA, PZDRD.

słucham, płacze jak w 2001, NOON <33333

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smark rzadzi i tyle. Jest królem podziemia i żaden TDF czy inny Rychu mu nie podskoczy biggrin_prosty.gif

Królem jest/był jeszcze z innego względu.

Jak Eis czy Ash...

...wiedzieli, kiedy odejść, mało zrobili, ale DOBRZE zrobili, i to jest pikne. A nie jak wypuszczanie albumów co roku... ;q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, zrobiłem taki wtręt o Smarku, bo choć nagrał niewiele to nie wkurza tak jak Peja który nawija o ulicy będąc w teledysku ubranym w cicuchy za kupę kasy. Ha, i nie wku...rza się tak jak RPS gdy ktoś mu zwróci uwagę. Co do Tedego, mowi szczerze że rapuje dla hajsu choć dla mnie jego piosenki nie podchodząicon_wink.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Chada też taki prawilniak a z dołka listy pisze i jeszcze jakby mu zawiasy dali, buahahahahaha.

Ot, taka to prawilność dzisiaj jest...

pomijam już fakt, że jakby fanom Chady rozjechał bliską osobę, to też pewnie by mówili niewinny!111 etc. fanatycy wariaccy... ;q

"to dobry człowiek, tylko nieco zagubiony"

...jaaasssneeeeeee...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Facebooku Liroy (oficjalne jego konto) poinformował, że kończy karierę muzyczną i nie nagra już nowej płyty, bo nie może już łączyć pracy zawodowej z rodziną. Ogromna szkoda, bo od 2008 roku czekałem na jego płytę którą zresztą zapowiadał bardzo długo. Nie mniej każdy musi powiedzieć kiedyś stop - Marze nagrywał rap od 82 roku, a w tym roku jest XX lecie Scyzoryka także w pełni go rozumiem choć niestety ze smutkiem przejąłem jego informacje. Mam nadzieje mimo wszystko, że będzie promować młodych artystów i może kto wie? Kiedyś się u kogoś gościnnie pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pseudonim artystyczne, nowy mixtape oraz całkiem nowa jakość. Chciałbym Was zachęcić do przesłuchania mojego pierwszego utworu z "Tekturowego Nośnika".

Supreme Flow - Szklane Alkohole:

Supreme Flow(FB): https://www.facebook.com/suprimflow

Mam nadzieje, że komuś się spodoba. Czekam na krytykę, nie krytykę, byleby był jakiś odzew.

10900163_392519064206570_2732239215772996861_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj za niestawienie się z przepustki.

Dowalą mu jeszcze parę zarzutów i się skończy harcowanie, ale tak to ejst, jak się próbuje być pseudoganksterem w PL, robiąc teledyski ośmieszające polis ( ;] )

List z dołka to po prostu typowy marketing, nieudolny zresztą, bo nikt rozsądny nie nabierze się na takie teksty - nawijał na płytkach przecie że się poprawił...

...no to się poprawił xD

Poza tym dziwna sytuacja, Step trzepie kasę z raperzyn (vide marniak ZBUKU), ale normalna wytwórnia po TAKIEJ akcji wywaliłaby gościa na zbity ryj... a że to Step, czyli robią WSZYSTKO dla wyświetleń klipów i hajsu, to potem się dziwić... co to za wytórnia, która w swoim składzie ma KRYMINALISTĘ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...