Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jataman69

Polski Hip-hop

Polecane posty

Z tego co widzę to nic się na naszej scenie nie dzieje. Jedyne co wiem o rodzimych wydawnictwach to nowa płyta Tedego. Rap przestał mnie bawić już prawie całkowicie. Nic co wychodzi nie jest warte przesłuchania. Ostatnie płyty które mnie zainteresowały to "Złodzieje czasu" od 3W i "T.R.I.P." od 52. Jest bardzo źle. W podziemiu większość to łaki i coraz trudniej znaleźć coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A próbowałeś może czegoś z Ameryki? Jeżeli tam nic cię nie zaciekawi to chyba będziesz musiał słuchać innego gatunku :P Druga możliwość to słuchać "tych fajnych" płyt na okrągło :P Mimo wszystko 3W da się się słuchać baaardzo długo (wiem to z doświadczenia ;) ), więc raczej tak źle nie będzie :D

Bardzo fajny storytell VNM'a. Ostatnio jaram się jego nielegalem "Na szlaku po czek". Album godny polecenia, a ten track to mnie nawet zaskoczył swoją jakością :P. IMO najlepszy storytelling jaki słyszałem do tej pory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapomniano o wartościach dotyczących tej muzyki, 2Pac powinien wiele co niektórym powiedzieć czy Notorius G.

Po pierwsze nie Notorius G :blink:, bo to razi na odległość 100km, a fanów takich jak Sandro prowokuję , tylko Notorious B.I.G lub Biggie jak już.

Po drugie, co by powiedział 2Pac & Biggie, co niektórym o wartościach tej muzyki strasznie jestem ciekaw?

BTW. Jak już się pojawi, to dodajcie tam napis. "Wstęp dla anty fanów wzbroniony"

Żal mi Ciebie kolego. Wątpię żeby, kto kol wiek brał z Ciebie przykład i coś tak prymitywnego na poziomie gimnazjum napisał jak Ty. Więcej tolerancji..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesłuchałam płytę Piha i powiem, że jest dobra, ale nie poraziła mnie tak jak płyta Palucha- Bezgranicznie Oddany. Szczerze mówiąc ta płyta mnie rozwaliła ;) Jeśli chodzi o HH to słucham prawie wszystkiego oprócz Tede czy Peji nie przemawiają do mnie ;) Ry23 czy Shellerini też są naprawde dobrzy i godni przesłuchania do czego napewno namawiam. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A próbowałeś może czegoś z Ameryki? Jeżeli tam nic cię nie zaciekawi to chyba będziesz musiał słuchać innego gatunku :P Druga możliwość to słuchać "tych fajnych" płyt na okrągło :P Mimo wszystko 3W da się się słuchać baaardzo długo (wiem to z doświadczenia ;) ), więc raczej tak źle nie będzie :D

Słuchanie rapu ogólnie, pomijając pochodzenie, odłam itd. przestaje powoli mnie interesować. To systematycznie postępuje odkąd zająłem się muzyką "od drugiej strony" :wink: Zwyczajnie produkcja daje więcej frajdy. Jak już czegoś słucham, wolę jak jest to jakaś muzyka instrumentalna ale robię to tak rzadko, że nie znam wielu wykonawców.

No właśnie a wiecie jak stoi scena jeżeli chodzi o HH w wersji instrumentalnej?

Nie rozumiem podjarki VNM'em. Raper przeciętny, głos beznadziejny, gdy podkręci tempo cała zwrotka zlewa się w jedną całość, która brzmi jak bełkot.

Już pomijając głos, który może się podobać albo nie, to nie ma nic do zaoferowania. Może jest jakoś tam "dynamiczny" ale to tylko działa na jego niekorzyść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Vnm był gościem za czasów 834 i Na Szlaku Po Czek. Na tamtych płytach pokazywał klasę, miał świetne teksty, mega pasujące do bitów. Potem już z gościem było co raz to słabiej. Ile można słuchać o jednym? O tym jaki on fajny, i jakie to ma fajne flow, i o tym, że nikt mu nie dorasta do pięt w Polsce. Masakra. Jakby tak się zastanowił i wrócił do formy z 834, to znów go zacznę słuchać, a jeśli tak ma wyglądać 'niuskul' w Polsce... ja dziękuję, wychodzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam tą sytuację zmienić :wink:

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że chyba Noon popełnił równą poziomem "Bleak Output" płytkę którą są "Gry studyjne". Obie uważam za świetne. Pierwsza miażdży klimatem a druga technicznie jest sporo lepsza. Im dalej brniemy w twórczość Noona tym mniej HipHopu możemy usłyszeć. Przyznam szczerze, że nie słyszałem "DDINC" w całości ale singiel mówi sam za siebie. Nie ma co się spodziewać powrotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście?

http://wyborcza.pl/1,75248,8628166,Wielkie...l#ixzz14hIxRZEj

a tam

Ale ONR i Młodzież Wszechpolska także stawiają na muzykę. Do komitetu poparcia ich marszu, ostatnio dołączył nie tylko komentator Radia Maryja i autor książki "Kogo muszą przeprosić Żydzi?" Jerzy Robert Nowak, ale także popularny raper Adam "PIH" Piechocki. "PIH" nazwał kiedyś Kubę Wojewódzkiego "żydowskim ś*****m, które promuje, k****a, homoseksualizm i obywateli państwa Izrael, którzy nienawidzą Polaków".

Doborowe grono dla Piha ;)

Czyli są jednak raperzy antylewicowcy, bo ktoś tu kiedyś rozpaczał, że każdy raper to socjalista (dab chyba). Chciałeś, masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tego VNM z kilku tracków, i nawet mi się podoba. Nie jest to rap godzien top10 odsłuchów na moim lans.fm, ale na pewno można posłuchać z przyjemnością. A w "żeby było normalnie" to jak dla mnie poleciał najlepiej ze wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VNM? Dla mnie strasznie falami nawija. Zdarzają mu się fenomenalne zwrotki i nuty, ale czasem też lipnie. W tym nowym "To mój czas" czasem nawijka jego zlewa się w jedno. Czasem zdarza mu się też nie rapować braga, np

A dla mnie na "I żeby było normalnie" najlepiej nawinął Sokół.

Mógłby ktoś dać ankietę, kto najlepiej nawinął w remixach Puszera HiFi Bandy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z powodów dla którego można odpuścić sobie "główny nurt"??? Takie świeże projekty jak ten http://www.popkiller.pl/2010-11-08,dwa_sla..._na_popkillerze.

Nie znasz "Dwóch Sławów"??? Nie znasz naszego podziemia :wink: Myksktejp od tej dwójki to jeden z przykładów na to, że nawijanie pod (dobrze dobrane, oczywiście) kradzione beaty to nie marnowanie potencjału. Chłopaki pożyczyli je od Hocus Pokus, co było bardzo dobrym posunięciem. Charakterystyczne flow Rado, które jest jednym z lepszych w Polsce i na pewno znalazł byś dla niego inne zastosowanie niż "jajo-rap", połączone z tymi tekstami i wymieszane daje nam gaz rozweselający :laugh: Astek stał się tłem dla Radosnego ale też daje radę. Jest to pierwszy materiał od dawna który mnie zainteresował. Warto też zaznaczyć "powrót" Gresa, który dał średnią zwrotkę ale daje nadzieje na to, że może wypusci coś w końcu.

Nie znasz ich??? Sprawdź, nie pożałujesz. Znasz??? To sprawdzisz tak czy siak :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do remix'ów Puszera, najlepiej nawinął Numer. Tak dobrej zwrotki po nim się nie spodziewałem. Po za nim dobrze słucha się zwrotek Pyska i Tedego. A ten Tomasina to tragedia jakaś, gość sam nawet nie wiem skąd się wziął, to w dodatku nie potrafi nawijać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepiej Pyskaty. Po prostu mega. Ja jeszcze nie słyszałem jego słabej zwrotki.

Plackow, nie wiem czemu bit dla ciebie jest słaby. Nie jest jednostajny, zmienia się co jakiś czas. Co do nawijki HiFi, to jest ona dobra. Inteligentnie nawijają. Diox ma dobry głos. Dla mnie 1 remix świetny, 2 bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje nudą ze wszystkich trzech kawałków. Bit jest nudny, flow nudne, temat nudny, Dj wcale się nie popisał a głosu też nie mają chłopaki. Czasami jak widzę opinie niektórych na temat jakichś raperów to zastanawiam się czy ludzie słuchają ich bo nie znają niczego lepszego??? Ode mnie dla HIFI 3/10. Było by 2 ale mają Tedego na tracku :wink:

Posłuchaj sobie nowy materiał Dwóch Sławów i porównaj. Może jest to zupełnie inny rodzaj rapu, ale HIFI poziomem nie dorównuje już samemu Rado a jak dodamy Astka chłopaki bledną. Bity możesz pominąć, bo są kradzione ale szczerze, wolę dobre podebrane niż takie własne.

Raper ma być charakterystyczny a oni są nijacy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest 13 listopada, czyli mniej-więcej połowa miesiąca, a pod koniec ma wyjść solówka Szada-"21 gramów". Czeka ktoś na tą premierę, czy nadal wszyscy kojarzą 3W z "Dla mnie masz stajla"? :P

W tle tego filmiku można posłuchać kawałków z nowej płyty:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego wczoraj, podoba mi się. Z Tedego robi się taki polski KRS, wygląda na to, że czwarta płyta pod rząd świetna będzie (Note2, AH24N2, [beeep] Tede/Glam Rap, Not3s 3d), a jeśli policzymy WFD to nawet pięć ;). A nagrywa z prędkością Tupaca. Na prawdę podoba mi się ten jego rap, na Not3s 3D czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często słyszę, że polski rap, nawet w jednym procencie nie dorównuje amerykańskiemu, czy że polski rap to dno, w porównaniu z zagranicznym (nawet w tym temacie tak niektórzy pisali - mniej więcej tak samo). A z tej argumentacji, to śmiać się można :D:

[...] Polski rap jest na przeciętnym poziomie, bo przecież nie jest dobry [...]
.

Według mnie nie ma co narzekać, bo rap to najlepszy gatunek robiony w Polsce, w porównaniu z innymi.

Sam dużo tego i owego słucham. Najbardziej w pamięć zapadają mi kawałki: Tede, K44, Paktofonika, Hemp Gru, O.S.T.R. (ale tylko niektóre...), Pezet czy PiH. I słuchać nie przestanę ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski rap jest przeciętny i nie mamy dużo, wartych uwagi ludzi, którzy się tym zajmują.

Wymienione przez ciebie HG czy PiH (szczególnie ci pierwsi) to najlepszy przykład na to jak ci słabi i przeciętni (w kolejności takiej jak na początku) mają w tym kraju dobrze. Propsuje się u nas byle łaka i dlatego nasz rap nie ma poziomu.

Mimo wszystko, można znaleźć dobrych czy nawet lepszych ale są to wyjątki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...