Skocz do zawartości
P_aul

Dyskusje ogólne

Polecane posty

Do wszystkich, którzy grę chcą wiązać bezpośrednio z redakcją... średnio to widzę. Kiedyś brałem udział w projekcie... no dobra w brainstormingu do projektu, żeby zrobić przygodówkę dziejącą się na mojej uczelni (projekt nie wyszedł poza jedną dyskusję). Coś takiego BARDZO ogranicza. Poza tym o ile żarty i nawiązania do redakcji mogą się gdzieś przewijać w tle, to jeśli będą głównym tematem staną się bardzo suche...

Nie miałem na myśli czynienia z tego (redakcji) głównego motywu, ale co najwyżej pojedynczej lokacji. Zresztą nieważne, w żadnym wypadku się nie upieram czy nawet namawiam, bo przygodówce się liczy pomysł na fabułę, a od tego, to tu w takim przypadku mamy tuzin ludzi ;)

Inny pomysł, który mnie swojego czasu kusił do zabrania się za jego realizację, to prosty RTS na zasadzie zdobądź/zniszcz świat. Coś w zbliżonych klimatach do Defcon, próba zarażenia świata wirusem (była taka flashówka popularna swego czasu). Ogólnie wtedy myślałem bardziej o połączeniu kilku tych pomysłów w jeden większy (w kwestii opcji i możliwości), z grą w takie coś przez sieć. Poszukam tego txt'a gdzie spisałem co bardziej błyskotliwe i genialne rozwiązania jakie to chciałem tam umieścić :)

Z tego co dotychczas poczytałem, to pomysły typu TD wydają mi się najbardziej warte uwagi. Siła tego typu gierek jest nie koniecznie ich oryginalność, ale wymaganie logicznego myślenia. Stworzenie przemyślanych plansz, zróżnicowanych i wyważonych jednostek już powoduje, że taki klon TD się wyróżnia spośród pozostałych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mawiają, lepiej późno niż wcale ;) Leno uznał, że jego nick będzie całkiem zgrabnie wyglądał w creditsach :D więc zgłasza chęć wzięcia udziału w projekcie, jako kolejny screenwriter, korektor tekstów / dialogów, ewentualnie betatester, w ostateczności designer i/lub dźwiękowiec (może mój głos specjalnie nie nadaje się do zdubbingowania postaci, ale przecież trzeba nagrać także dźwięki kroków, strzałów itd ;), w ostatecznej ostateczności matematyk (James potwierdzi me matematyczne skille :P) (chyba, że już za późno na zapisy)

pomysły, jakie na dzień dzisiejszy mogę przedstawić

- coś, co bardzo dawno temu przyszło mi do głowy - przygodówka, w której nie sterowalibyśmy bohaterem a... historią. gracz miałby na początku zestaw wydarzeń, przedmiotów, przeszkód i zagadek które będzie "podrzucał" swojemu bohaterowi, który będzie sam odkrywał historię w takiej kolejności, w jakiej my ją ułożymy (lub nawet dwóch bohaterów, których historie w dowolnym momencie moglibyśmy spleść).

- chodzona bijatyka na miarę naszych czasów, z namiastką 3D - czyli z możliwością poruszania się we wszystkie strony, nie tylko prawo-lewo. dodać do tego w miarę sporą interakcję z otoczeniem, być może także proste elementy RPG i platformówek. chyba najbardziej realny pomysł z tych, które przedstawiłem

- ... .... ........ ech, więcej pomysłów mam na gry duże :P jedyne, co mogłoby zostać jeszcze rozważone to gierka, w której grupka ludzików postawiona zostałaby przeciw hordzie jakichś zombiaków czy czegoś w tym stylu, z którymi ludkowie walczyliby przede wszystkim za pomocą otoczenia - zawalenie jakiejś ściany, wybuch beczki z prochem, ogółem wszystkim, co załatwiłoby co najmniej kilkunastu wrogów jednocześnie. najważniejsze byłoby zwabienie stworów do tych "punktów zapalnych". jest tylko jeden spory problem - zaprojektowanie AI... chyba żeby gra była tylko sieciowa - jeden gracz dowodziłby armią potworów, drugi - grupą ludzi. wtedy byłoby to takie połączenie strategii (sterowanie potworami) z Commandosami (sterowanie ludźmi)

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dotychczas poczytałem, to pomysły typu TD wydają mi się najbardziej warte uwagi. Siła tego typu gierek jest nie koniecznie ich oryginalność, ale wymaganie logicznego myślenia. Stworzenie przemyślanych plansz, zróżnicowanych i wyważonych jednostek już powoduje, że taki klon TD się wyróżnia spośród pozostałych :)

Czyli designerzy (w tym ja) mieliby dużo pracy ;). Jeśli zdecydowalibyśmy się na TD + Puzzle Quest (czyli Tower Quest ;) ) z przejrzystą grafiką jak w Puzzle Quest oraz innymi pomysłami być może to będzie hit...

BTW. Wpadł mi do głowy pewien pomysł. Darmowe wormsy z nowymi niesztampowymi pomysłami (lvlowanie broni, żołnierzy,głównodowodzącego itp. + stawianie zabudowań). Może prześcignęlibyśmy wormuxa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pomysł, który ma sens. Tylko czy wśród tysiąca flashówek TD zrobimy coś, co by się wybijało?

Myślę, że właśnie tymi elementami RPG można coś zdziałać. Chociażby TD ze zdolnościami specjalnymi, których można używać x razy w trakcie rozgrywki jeszcze nie widziałem. Dokładniej widzę to tak, że za questy i walki dostawałoby się xpa, a za niego można wykupić jakieś fajne rzeczy:

- polepszanie jakichś statystyk (czyli większy damage, szybsze zdobywanie kasy/many, mniejszy koszt wież (czy cokolwiek będzie na ich miejscu), większa wytrzymałość na wizyty stworków w naszej bazie (mniejszy ubytek kasy/many, lub większa ilość "żyć"),

- zdolności specjalne mające określoną ilość użyć na walkę/regenerujące się co x sekund/ładowane poprzez zabijanie stworków (ściśle określonych, lub wszystkich). Np. niewrażliwość, czasowe dopakowanie wież, przyrost kasy, nuke itp.

- zdolności, które nie mają bezpośredniego związku z walką, ale pomagające jej uniknąć, lub mogące ją ułatwić, czyli charyzma, zdolność sabotażu, skradanie się (dzięki niemu nie będziemy musieli się pakować na całą armię, ale możemy ominąć część, lub wszystkie fale, czy też zetrzeć się ze słabszymi przeciwnikami) itd.

Jak sądzę tu da radę zrobić coś, czego jeszcze nie było, tylko będzie trzeba pomyśleć nad zdolnościami i wymyślić jakieś fajne

Napiszesz AI?

Toteż napisałem, że SI (czy jak kto woli AI) może być problemem. Niestety, ale albo bylibyśmy skazani na bardzo prosty model inteligencji, co sprawi, że gra będzie bardzo prosta, albo po prostu moglibyśmy postawić na grę sieciową i olać SI.

Twórcy Etherlords potrzebowali dwóch prób, aby stworzyć coś grywalnego bez tych minigierek (ale też oni chcieli dokładać w pierwszej części Herosowate elementy...) Od razu mówię, nie jestem przeciwny minigierkom, tylko każda z nich to w sumie osobna gra (mała, ale jednak), którą trzeba zaprojektować i zaimplementować. Im więcej pracy, tym dłuższy czas tworzenia i tym samym większa szansa na faila :D

Ale zarazem większa szansa na zrobienie czegoś, co nie zniknie w tłumie takich samych produkcji.

Masz na myśli Civilisation: Call to power? Tam było bardziej Sci-fi, ale... No i do każdej Civki wychodzą mody (jeden z fajniejszych - Diuna =) ). Ogólnie pomysł nie jest zły, ale już dwa razy zgłaszałem zastrzeżenia do gier 4X. Przede wszystkim trudne AI...

Tak jak pisałem wcześniej przy takim projekcie możnaby zaryzykować ograniczenie projektu do gry sieciowej (ewentualnie hotseat). Jeśli projekt zdobędzie jako taki rozgłos, to może ktoś kiedyś się zlituje i dopisze boty. ;) Generalnie przy każdej strategii problemem będzie właśnie sztuczna inteligencja. A jeśli chodzi o grę, to istnieje jeszcze coś, co nazywa się Master of Magic.

[edit]

Właśnie, jeśli chodzi o redakcję, to wszędzie są jakieś drzwi, które nie wiadomo dokąd prowadzą i wszyscy snują na ich temat niestworzone historie, czyli np. że są to jakieś piwnice, w których żyją dziwne potwory itp. Pewnie i w siedzibie redakcji znajdzie się takie drzwi, lub szafę, w której jest portal do innego świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby TD ze zdolnościami specjalnymi, których można używać x razy w trakcie rozgrywki jeszcze nie widziałem

Są choćby dwa tytuły: Desktop TD na Facebooku oraz Ghost Hacker, obie dysponują specjalnymi zdolnościami ofensywno-defensywnymi, które muszą się przeładować po każdym użyciu oraz można ich brać "na pokład" ograniczoną ilość. Co do expa (czy też wyrobu expopodobnego) był jeden pozwalający na wykup tańszych wież, większej ilości żyć, zwiększenia obrażeń, przyrostu kasy. Jak znajdę tytuł to nim zarzucę.

EDIT: Mini Tower Defence.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem większość tego, co się pojawiło od mojego poprzedniego wpisu (niestety nie wszystko) i na razie mam dwie, solidne koncepcje. Szczególnie pierwsza mi się podoba - powstała poprzez połączenie niektórych pomysłów, które się tutaj pojawiły.

1) Klasyczne cRPG. ; ) Ale to dlatego, że jestem fanem gatunku i chciałbym "mieć grę, w którą będę chciał grać", można więc ten pomysł olać, ergo, prawdziwą pierwszą koncepcją jest to:

2) Misz-masz. Robimy solidną fabułę (jak już wspomniałem, mam (chyba) ciekawy patent), do tego postać, którą gracz może sobie dostosować - wygląd, cechy, umiejki. Środowisko 2d izometryczne. Gracz steruje postacią z klawiatury, celuje myszką (jak w grach z serii Boxhead).

Mechanizm - łączymy typowo "cRPGową" rozgrywkę (rozwój postaci, dialogi, zadania, różne lokacje, może nawet towarzyszy? Ale raczej nie, prościej chyba jakiś co-op) z "karcianką" (mechanika magii jak w Revenancie - zbieramy runy, możemy je wykorzystać solo dla umiarkowanych efektów, możemy je łączyć ze sobą dla potężniejszych), TowerDefence (magia=rysowane na ziemi runy obronne? Ew. dla różnych klas postaci różne rzeczy - mag ma runy, złodziej pułapki, a wojownik podwładnych żołnierzy) oraz... Przeciąganiem liny - lokacje w świecie układamy z grubsza liniowo, a SI też potrafi przeprowadzać ataki aktywnie. Dodatkowo, walka na poszczególnych lokacjach nie polega jedynie na stawianiu obrony, ale też na aktywnej walce gracza (może też wysyłaniu własnych jednostek, tak jak to robi CPU? Coś jak DoTA, czy LoL, ale to gracz decyduje kiedy i gdzie puścić miniony). Komputer też potrafi stawiać "wieżyczki", jest więc niemal tak samo aktywny jak gracz. Jedyne czego mu brakuje, to bohatera - ten będzie się pojawiał od czasu do czasu jako boss.

3) Zręcznościówka z ambicjami. Znacie Iji? Jak nie - poznajcie. Grafiki wybitnej nie ma - ma charakterystyczną. Do tego super muzyka, rozwój postaci, ciekawa fabuła. My byśmy do tego dodali wyższą rozdzielczość, dodatkowe umiejętności i różne klasy postaci.

EDIT: nie szedłbym w osadzanie gry w redakcji... Można, raczej w formie easter-egga, gdzieś CDA umieścić w grze, ale niech to nie będzie główny motyw. Choć pewnie ciężko w to uwierzyć, nie wszyscy, którzy kupują ten magazyn są wybitnymi fanami redakcji. ; )

Dlatego całkowicie obiektywnie stwierdzam, że najlepszy pomysł na fabułę to mój pomysł. I mówię to nie ot, tak - jest to stwierdzenie poparte wieloletnią obserwacją samego siebie, która niejednokrotnie wywoływała zachwyt nad moimi pomysłami.

EDIT2: tak czy inaczej, pozostawmy kwestie fabularne w spokoju aż do ustalenia gatunku gry, m'kay? Chyba, że jednak od razu wszystko na raz mamy zacząć ustalać?

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard, co do tych znaków interpunkcyjnych to się śpieszyłem i dlatego tak wyszło :D

BTW, chodziło o wstawienie ich w nieodpowiednich miejscach (czyli np. po wyrazie, po którym się nie stawia) czy raczej o takie zasady, jak wstawianie spacji przed/po przecinku itd. ?

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - to nie jest takie proste. RPG to jest od cholery zależności, to gry potwornie rozbudowane. O wiele lepiej będzie zrobić coś prostego, co - powiedzmy - udaje cRPG, a za to ma kilka fajnych patentów na rozgrywkę.

Pamiętaj, że robimy projekt... Nawet nie tyle "niskobudżetowy", co "bezbudżetowy". Nie mamy szans na stworzenie sensownej gry, jeśli będziemy celowali w najwyższą półkę komercyjnych produkcji.

Co do "jak w 2d zrobisz survival horror" - popatrz na wszelkie gry z obroną barykady. Niektóre mają naprawdę gęsty klimacik. Poza tym - Portal w 2d się udało przenieść. L4D już nawet jest w jakiejś flashowej wersji (widok z góry+latarka+hordy zombie). Da się. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie oferuję wsparcie duchowe :happy: Praca i życie rodzinne pożerają mi większość wolnego czasu... Ale... Gdyby prace weszły w bardziej zaawansowane stadia, to zawsze mogę pomóc w kwestiach językowych (czy też nawet tłumaczeniowych), jako korektor-konsultant :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co P_aul, z nieba mi spadasz z takimi pomysłami. :) Co byś powiedział na mojego bitewniaka, który tworzę niemrawo w RPGowej jamie, przerzuconego na język kodowy? :) Ascetyczna grafika, i raczej proste mechanizmy rozgrywki sprawią, że będzie to rzecz dość prosta do zrobienia. A jeśli jeszcze znalazł by się jakiś kozak, który zrobiłby małe modele wojaków, które byłyby animowane na wyobrażających je w tej chwili żetonach to już w ogóle byłby wypas. :)

Jak kto nie wie o co chodzi niech zajrzy tu: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...20&start=20 Są tam już linki to mapy testowej. Teraz wszyscy czekają w napięciu aż wrzucę mechanikę, a ja w swej wielkiej złośliwości podszytej zwykłym lenistwem jakoś się do tego nie palę. ;)

EDIT

Wybaczcie, nie miałem wiele czasu by dokładnie wszystko przeczytać i nie zwróciłem uwagi na minimalny limit propozycji. Jadąc dalej proponuję:

Shootera sieciowego w 2D utrzymanego w tej samej konwencji graficznej co wspomniany wcześniej bitewniak. Innymi słowy wszystko wygląda tak samo, tyle, że miast tur mamy rozgrywkę w czasie rzeczywistym i zamiast dwóch graczy, pi iluś tam na każdą stronę (oczywiście do tego typowy deathmatch i inne popularne w tego typu grach tryby.

Kolejna propozycja: zwykły survival w stylu crimsonlanda (oczywiście w grafice z bitewniaka ;)), gdzie gracz broniłby się przed hordami nacierających na niego czarnych żetonów wykorzystując osłonę jaką daje otoczenie (tego w crimsonlandzie nie było ;)). Ten pomysł jest o tyle dobry, że daje możliwość śrubowania rekordów, a to jak wiadomo jest w cenie.

Ach, i ostatnia rzecz: stworzenie gry, w której znalazłby się każdy z tych trybów, a może i coś więcej. Chodzi przecież o to by dać graczom dużo możliwości dobrej zabawy. :)

Edytowano przez nerv0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiło się kilku chętnych do skomponowania muzyki.

Np. ja. Chętnie ułożę jakieś rockowe kawałki pod taką grę. Jednak równie dobrze mogę tworzyć jakąś klimatyczną muzykę pod grę RPG, platformową czy jakąkolwiek inną. Jeśli tylko będzie potem komu to wstawić do gry :)

O ile się nie mylę zgłosił się też jakiś klawiszowiec, więc nawet możemy podjąć pewną internetową współpracę, a potem połączyć nasze dzieło za pomocą jakichś programów do obróbki dźwięku. Sądzę, iż jakiegokolwiek typu gry byśmy nie wybrali, to warstwa dźwiękowa (w sensie muzycznym) nie będzie stanowić większego problemu. Pewnie będzie jednym z najmniejszych.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którym znikają posty:

Przypominam o zasadzie minimum TRZECH pomysłów. Kolejne posty mogą już zawierać pojedyncze propozycje. Pierwszy z propozycją musi zawierać jednak trzy różne pomysły na grę/fabułę/ciekawe rozwiązanie/choćby gatunek. Tak jak i obiecałem posty, które wymogu nie spełniają, zwiedzają kosz.

Nerv - miałeś szczęście :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce swoje 3 pomysły ;)

1)Karcianka - IMO dobry pomysł, gierka wyróżniałaby się tym, iż karty z potworami posiadały by różne specjalne umiejętności, które byłyby aktywowane za np. mane. Gdyby dodać do gry MP lub dzielony ekran plus możliwość wymiany kart to gra mogłaby zyskać na popularności :)

2)Tycoon - zainspirowany pomysłem P_aula można by zrobić tycoon, mógłby być nawet Game Magazine Tycoon, ale nie koniecznie opowiadający o CDA.

3)Wyścigowa - w tym wypadku przychodzą mi na mysl dwie propozycje:

a) coś w stylu NFS:U, czyli tuning, nielegalne wyścigi itp.

b)troszkę realistyczne wyścigi, może F1 - zużywające się opony itd.

Co do pomysłów innych - w przypadku wszystkich gier defence (klasyczne TD albo shooter 2D typu obrona przed zombie) warto pomyśleć o trybie co-op.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Karcianka - IMO dobry pomysł, gierka wyróżniałaby się tym, iż karty z potworami posiadały by różne specjalne umiejętności, które byłyby aktywowane za np. mane. Gdyby dodać do gry MP lub dzielony ekran plus możliwość wymiany kart to gra mogłaby zyskać na popularności :)

http://www.urban-rivals.com/

Karcianka chyba odpada, ciężko będzie przebić coś takiego... ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3)Wyścigowa - w tym wypadku przychodzą mi na mysl dwie propozycje:

a) coś w stylu NFS:U, czyli tuning, nielegalne wyścigi itp.

b)troszkę realistyczne wyścigi, może F1 - zużywające się opony itd.

chciałoby się naturalnie, ale:

- na 99 % nie robimy gry 3D

- silnik fizyczny trzeba by było stworzyć (albo kupić licencję - zrobimy zrzutę :D)

można by się pokusić o coś, co by przypominało czasy ośmiobitowców - czyli widok tylko z góry, ale tu można wątpić, czy byłoby zainteresowanie taką grą. ale przyznam, chciałbym zobaczyć coś, co dorównałoby grywalnością Micro Machines :)

----------

ktoś wspominał o jakimś menedżerze siatkówki - nikt się tego nie ośmielił powiedzieć - raczej niewykonalne, ze względu na ewentualną konieczność zakupienia licencji na wykorzystanie nazw przynajmniej polskich drużyn. no i AI...

co do gry typu TD - skoro w anime były ruchomy zamek Hauru (alb podniebny Laputa), to czemu my byśmy nie mogli mieć podobnego? :) między bitwami gra by przypominała pierwszego Puzzle Questa, a samą fortecę należałby po stoczonych walkach remontować, a być może także rozbudowywać, wyposażać w lepsze działa, zatrudniać kolejnych ludzi do ich obsługi itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, najlepiej od razu zróbmy sobie zrzutkę na UT3 Engine , i jakoś to będzie. Świnka oferuje 5 zł.

Co do wyścigówki - ogólnie pomysł niezły, ale czy takie wyścigi 2D będą atrakcyjne dla graczy? I czy nie będzie to za nudne ?

Co prawda pomysłów na grę nie mam,ale mam pomysl na mini-grę zawartą w naszym tytule. Żeby nawiązywała do redakcji , można zrobić małego shootera , w którym chodzimy np. Smugglerem i celujemy do antyfanów ;D Albo muzyczną gierkę, w której sterujemy CormaCiem ;P Albo najprostsze papier-kamień-nożyce, w której jeśli wygramy możemy wybrać sposób egzekucji :P

Wpadło mi jeszcze coś do głowy - a jakby tak zrobić grę, zawierającą mini gierki, takie jak wymieniłem wyżej ?

PS. Jeśli ten pomysł na tytuł z minigierkami to za mało , to sorry - ale nie mogę wymyślić niczego innego...

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy!!!!Jakie [CIACH] karcianki! RPG zrobimy jakies fajne, a nie wymyslac Bóg wie co

Eh, najlepiej od razu zróbmy sobie zrzutkę na UT3 Engine , i jakoś to będzie. Świnka oferuje 5 zł.

Co do wyścigówki - ogólnie pomysł niezły, ale czy takie wyścigi 2D będą atrakcyjne dla graczy? I czy nie będzie to za nudne ?

Co prawda pomysłów na grę nie mam,ale mam pomysl na mini-grę zawartą w naszym tytule. Żeby nawiązywała do redakcji , można zrobić małego shootera , w którym chodzimy np. Smugglerem i celujemy do antyfanów ;D Albo muzyczną gierkę, w której sterujemy CormaCiem ;P Albo najprostsze papier-kamień-nożyce, w której jeśli wygramy możemy wybrać sposób egzekucji :P

Pewnie, ze wyscigówki 2d to przeżytek, najlepiej zrobic RPG :]

Sugeruję powtórkę regulaminu, szczególnie sekcji dotyczącej wulgaryzmów.

To jest swobodna dyskusja, mała burza mózgów. Każdy pomysł jest warty rozpatrzenia, więc może odpuść teksty "zróbmy tak jak ja mówię, bo inne pomysły są do kitu".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO przygodówka, coś typu point & click byłoby dobre z kilku względów:

- programiści nie są tak obciążeni, a za to mogą nabrać nieco doświadczenia przypisaniu pod grafike (ja ;D)

- grafika może być fotorealistyczna. Można po prostu zrobić pare fotek, jakąś obróbke w PS, gimpie czy co tam panowie grafikowcy mają.

- scenarzyści mogą się popisać (w przygodówce to jest najwarzniejsze)

- muzyka tez jest ważna (budowanie klimatu itd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...