Skocz do zawartości
P_aul

Dyskusje ogólne

Polecane posty

Również chciałbym się dowiedzieć czy rzeczy które deoomen wymienił powyżej są aktualne. Moim zdaniem zaczynanie wszystkiego od początku jest trochę bezsensowne, jednak co do zmiany rodzaju rozgrywki jestem pozytywnie nastawiony.

Jeżeli miałaby to być przygodówka point'n'click z chęcią mógłbym pomóc w tworzeniu rysunkowych teł poziomów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już coś zaczęte czy nadal oprócz pomysłu stoimy w punkcie 0?

Mógłbym nagrywać kwestie i zobaczyć coś z lvl-design (brałem udział w akademii techlandu-nie ukończyłem:( 1 lekcja mi bodajże została) ew matematyk ale to zależy od zadań. Teraz wakacje to mam czas żeby coś zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dalej zbieracie ekipę do tego projektu? Bo jeśli tak to myślę, że mógłbym spróbować Wam nieco pomóc.

Znam się trochę na programowaniu w C/C++. Jeśli chodzi o biblioteki graficzne, to bawiłem się kiedyś w allegro i OpenGL i nieco je znam.

Oczywiście jestem dopiero początkującym i większych projektów niż klonu ponga lub węża nie tworzyłem, ale z tego co widziałem, jest tu pewien miły Pan który będzie w stanie pomóc w razie problemów wink_prosty.gif

Edytowano przez stasiu96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ponownie zapomniano o tym projekcie? Mam nadzieję, że coś się ruszy.

Dobra, to po pierwsze: jestem za, jeśli chodzi o zmianę gatunku na grę przygodową.

Po drugie: proponuję, aby gra nie wymuszała szukania konkretnego piksela na ekranie, czy łączenia wszystkiego z wszystkim. Chodzi o to, żeby zagadki wymagały od gracza logicznego myślenia.

Po trzecie: przgodówkę będzie można zrobić dużo prościej niż chociażby platformówkę. Same rysunki mogły by już posłużyć za gotowe plansze, choć z animacją może być problem.

Po czwarte: sam nie znam się za bardzo na niczym przydatnym do tworzenia gry, ale będę udzielał się na wszelkie możliwe sposoby.

Po piąte: mam nadzieję, że uda się nam doprowadzić to do końca. Wszyscy by chyba tego chcieli, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało osób, za mało chęci, za mało zgrania. Tu by trzeba większej motywacji. Choćby poprzez bardziej bezpośredni kontakt niż tylko forum (tylko nie gejbuk, błagam!).

Ewentualnie gdyby redakcja udzieliła jakiegoś patronatu czy cuś ;p info na stronce, pewnie pojawiło by się sporo ludzi, z czego 3/4 i tak by odpadło ale coś już by się ruszyło.

Jakiś konkursik, eliminacje do zespołu, w każdej z dziedzin (grafika, fabuła, etc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deoomen - ale gdy projekt ruszał chętnych było jak mrówków. Rzuć okiem na pierwsze strony wątku. Problem w tym, że ludzie mają słomiany zapał. Programistów mieliśmy na początku z pięciu, ale gdy przyszło coś zrobić konkretnego odezwała się jedna osoba, która i tak nic nie zrobiła.

Jeśli pojawi się news na stronie będzie to samo - zatrzęsienie ludzi (sami "scenarzyści" oczywiście), wszyscy od nowa zaczną kombinować, że może jednak zrobimy z tego strategię z elementami RPG a nie platformówkę, a najlepiej to wyścigi samochodowe, a potem - gdy w końcu się coś ustali - ludziom się odechce, bo pierwszy zapał zdąży minąć. : )

Fabuła jest gotowa, concept-arty są. Potrzebujemy teraz konkretów - grafiki w grze, projektów poziomów, szkieletu oprogramowania. Nie ma co zaczynać od początku tego kotła. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tyle od nowa co ruszyć to co jest. Owszem, sporo byłoby komentarzy typu: "o fajnie, chętnie ale wolałbym totosrotototo, więc nie dzięki" ale może jednak ktoś by się dopasował. W końcu nie zawsze robi się to co się chce i lubi ;) A świeża krew myślę, że dobrze by zrobiła. Może nie tyle świeża co bardziej rozgłoszenie tego projektu.

Fabuła gotowa - nic nie zmieniamy, bez dyskusji.

Concept arty są - korzystamy tylko z tego, żadnego "a może to, a może sro" i tyle. Jasne reguły ustalić i trochę rozgłosu myślę, że źle by nie zrobiło.

Myślałem, że przez okres wakacyjny coś się ruszy mocniej a tu lipa. Teraz to ja też będę miał słabo z czasem bo zaraz mi się pierwsze kolosy wysypią :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...