Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrekn

[C++]Przekazanie polecenia do linii komend

Polecane posty

Otóż nie do końca znane mi, jedyne, przez co dotąd przeszedłem to około dwóch miesięcy nauki programowania (do wskaźników), praktykowanie na językach nieużywanych powszechnie (LSL, anyone?) oraz ezoterycznych - Brainfuck. Innymi słowy, z grubsza wiem o co biega, ale brakuje mi też sporo, szczególnie w kwestii znanych komend. A chcę po prostu używając programiku pod hasłem "aperture" wypluć sobie ASCII art co zrobię coutem, użyć komend color, title oraz prompt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programiku pod hasłem "aperture"
Jedyne aperture jakie przychodzi mi do głowy to produkt Apple do obróbki i zarządzania obrazami. Jak chcesz tego użyć do wypluwania ASCII artu coutem ?!

wypluć sobie ASCII art co zrobię coutem, użyć komend color, title oraz prompt.
O ile rozumiem, że ASCII chcesz zrobić coutem, to nie pojmuje chcesz korzystać z komend color, title oraz prompt.

Color zmienia kolory tła i tekstu działa "globalnie" nie uda Ci się za jego pomocą wygenerować wielo kolorowego ASCII artu. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Jeżeli chcesz się tak bawić to:

fragment dokumentacji poświęcony terminalowi,

funkcje do operowania terminalem

Funkcjami takimi jak SetConsoleScreenBufferInfoEx i WriteConsoleOutputAttribute możesz w miarę swobodnie modyfikować kolorem używanym w terminalu.

Może jednak lepiej byłoby podejść do problemu nieco poważniej. To jest skorzystać z biblioteki w stylu SDL/Allegro/SFML. Co prawda skomplikuje Ci to program, bo sam będziesz musiał zatroszczyć o okno, fonty itp., ale w zamian uzyskasz sporą władzę nad tym gdzie i jak będzie renderowany ten ASCII art. Sama logika "malująca" powinna ulec uproszczeniu. Nie narażasz się również na problemy z różnymi stronami kodowymi (nie przenośność znaczków ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając co napisał Mormegil...

Oczywiście możesz sobie (niekolorowy) steram znaków wysyłać cout'em - trafia wtedy na standardowe wyjście i o ile w konsoli nie przekierujesz gdzie indziej -> na ekran.

O wiele wygodniejsze wydaje się renderowanie do pliku z możliwością otwarcia go i kolorowania na ekranie normalnie z użyciem trybu tekstowego a nie liczenie na konsolę... (ani jakikolwiek czytnik takiego niestandardowego formatu - gdzieś w końcu ta informacja o kolorze pomiędzy samymi znaczkami powinna się znaleźć, nie?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaję sobie doskonale sprawę, że NIE otrzymam kolorowego ASCII arta pod linią komend Windowsa. Jak działa PROMPT, COLOR i TITLE wiem, lekcję z DOSa już miałem. Mnie po prostu zależy na wypluciu tych komend, żeby się zrobiły w oknie linii komend. Tej samej, którą otwieram przez skrót "Wiersz poleceń" lub wpisaniem cmd w Uruchom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...