Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maksv6

Komputer się nie włącza

Polecane posty

Mam duży problem z moim komputerem.Gram sobie dzisiaj w Nfs Carbon idzie 1,2,3 i nagle blue screen (ati3duag.dll) no to go resetuje i włącza się pulpit i nagle znów blue screen (page_fault_in_nonpaged_area) resetuje go znowu włącza się poddczas ładowania systemu znów blue screen bez tytułu tylko podspodem pisało że dysk może być uszkodzony to go restartuje i teraz tylko świeci się kontrolka od dysku ta druga nie i czarny obraz zero pikania biosa. Prosze o szybką pomoc

KOMP

Intel Pentium D 915 2x2.8

GIGABYTE Ati Radeon HD 4650

2gb Ram

Samsung HD103SI

Samsung SP0842N

Windows XP HE SP3

Płyta Główna ECS-P4M800PRO-M 1.0A

Zasilacz Logic 400W

Format był robiony w sobote

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem z moim komputerem.Gram sobie dzisiaj w Nfs Carbon idzie 1,2,3 i nagle blue screen (ati3duag.dll) no to go resetuje i włącza się pulpit i nagle znów blue screen (page_fault_in_nonpaged_area) resetuje go znowu włącza się poddczas ładowania systemu znów blue screen bez tytułu tylko podspodem pisało że dysk może być uszkodzony to go restartuje i teraz tylko świeci się kontrolka od dysku ta druga nie i czarny obraz zero pikania biosa. Prosze o szybką pomoc

KOMP

Intel Pentium D 915 2x2.8

GIGABYTE Ati Radeon HD 4650

2gb Ram

Samsung HD103SI

Samsung SP0842N

Windows XP HE SP3

Płyta Główna ECS-P4M800PRO-M 1.0A

Zasilacz Logic 400W

Format był robiony w sobote

Odłącz dysk i uruchom kompa. Jeżeli będzie się chciał uruchomić i wyrzuci komunikat o braku dysku to właśnie z nim jest problem. Jeżeli nie to problem będzie najprawdopodobniej po stronie płyty głównej, ale to też nie na 100% bo podobne objawy miałem też przy uszkodzonym procesorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej padł dysk, pamięć, lub procesor. Jak sądzę zasilacz mógł maczać w tym kable. ;)

No nic. Ściągnij i wypal obraz płyty memtest86+ (link w mojej sygnaturce) i sprawdź za jego pomocą pamięć. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu.

Tu masz opisane w jaki sposób odczytać S.M.A.R.T., gdy system nie działa. Poproszę o te odczyty, to zobaczymy jak ten dysk wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ma 2 miesiące to raczej winny nie jest

Najprawdopodobniej padł dysk, pamięć, lub procesor. Jak sądzę zasilacz mógł maczać w tym kable. ;)

No nic. Ściągnij i wypal obraz płyty memtest86+ (link w mojej sygnaturce) i sprawdź za jego pomocą pamięć. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu.

Tu masz opisane w jaki sposób odczytać S.M.A.R.T., gdy system nie działa. Poproszę o te odczyty, to zobaczymy jak ten dysk wygląda.

Ale mój komp w ogóle się nie włącza tylko czrny obraz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości ludzie jak nie wiedzie co jest powodem to się nie wypowiadajcie..

Ten odnośnik-(ati3duag.dll) jest powiązany z kartą graficzna i jej sterownikiem wgranym który jest odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu w ekranie i co lepsze reszta nie ma znaczenia.

bo każdy skrót jest w BSOD odpowiedzialny za co innego i ma inne działanie..

Więc ja ci mówię zmień kartę graficzną prędzej.. Bądź wymień dla testu tylko..

Jeżeli nie są inne opcje które wiem jakie mogą być ale nie, idźmy do przodu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Twój drugi post, w którym gadasz głupoty. Zapewne masz jakiegoś Mustanga i jesteś z niego zadowolony, ale to nie znaszy, że Fortrk to złom. Daruj sobie takie rady, OK?

rozpisywać mi się nie chce

Ależ nie krępuj się. Chętnie poznamy Twoje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mój komp w ogóle się nie włącza tylko czrny obraz

Pisz po polsku.

Skoro nie ma nic, to jakim cudem widzisz Blue Screeny? Jeśli naprawdę nie ma zupełnie nic, to oddaj kompa do serwisu, bo i tak niewiele sam zrobisz. Jeśli jednak po prostu Windows nie działa, to zrób proszę to o co prosiłem. Każdy z wymienionych przeze mnie programów jest odpalany z płyty z pominięciem Windowsa.

@b14ck123 Napisał, że błędy na BSOD są różne, czyli z Blue Screenów nie da się za dużo wyczytać. Różne błędy jednak oznaczają zazwyczaj problemy z: pamięcią (tak operacyjną, jak i pamięcią karty graficznej), dyskiem twardym, procesorem, lub płytą główną. Dlatego właśnie poleciłem użycie paru programów, by sprawdzić co jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...