Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna IV

Polecane posty

Jestem zadowolony z gry Barcy w pierwszej połowie, myślę, że bramka Bojana pokazuje, jak bardzo Barcelona rządzi w tym meczu. Jestem trochę zniesmaczony zachowaniem sędziego: kartka z księżyca dla Adriano to istna kpina. Natomiast niezareagowanie na niebezpieczną zagrywkę bramkarza-jeszcze większa.

EDIT:

Bojan ośmieszył Sevillę, to teraz Navas ośmieszył Barcę. Natura kocha równowagę. :wallbash:

EDIT II:

Druga połowa słaba... Festiwal chamskiej gry (głównie ze strony Sevilli). Czułem się, jakbym zamiast wspaniałej i doskonałej piłki hiszpańskiej, oglądał mecz w prymitywnym angielskim stylu. Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddaję na 2 trenerów.

1) Jacek Z

2) Sam Jaśnie Panujący Wojciechowski

I chyba w takiej kolejności będę musiał stawiać krzyżyki w naszej małej sondzie. Osobiście uważam, że jest to już więcej niż pośmiewisko jeśli Wojciechowski myśli, że zwalniając trenera nic w drużynie nie psuje, bo pomijając atmosferę to patrząc np. na to jak gra Juve po co rocznych zmianach i przenosząc to na nasz grunt otrzymamy galimatias z Polonii Warszawskiej.

Magia :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wojciechowski pewnie jeszcze celuje w mistrzostwo. :D Żałosne co to ten Pan robi i podzielam się opinią z adrianem_te - chciałbym, żeby Polonia spadła z ligi i nastałby długo wyczekiwany spokój.

Już się nie mogę doczekać jutra i środy oraz losowania 1/4 Ligi Mistrzów. W najbliższy mid-week obstawiam:

Bayern - Inter 1:0 - Myślę, że Bawarczycy strzelą Interowi gola z kontry po atakach ekipy Leonardo, a wszystkie ekipy Calcio pożegnają się z LM.

Man Utd - OM 2:0 - Pewne zwycięstwo ekipy Fergusona, nic dodać, nic ująć.

Real Madryt - Lyon 2:1 - Real będzie miał ciężko, ale prowadzi go Jose Mourinho i on nie da się pokonać, dlatego awans Królewskich.

Chelsea - Kopenhaga 4:0 - Kopenhaga to zespół, który nie jest gotowy na fazę pucharową, a Chelsea dobitnie to pokaże i pokazała już w stolicy Danii, gdzie gracze ze Skandynawii nie potrafili oddać groźnego strzału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tak optymistycznie nastawiony do meczu Manchesteru z Marsylią jak Elev8tor, głównie ze względu na kontuzje. Boję się, że podopieczni Fergusona mogą się długo męczyć zanim zdobędą upragnioną bramkę. No chyba, że SAF znów postawi na skrzydła Rafael - Fabio. Przy takiej opcji Marsylie może czekać niespodziewany pogrom =).

Edit: Jeśli wierzyć plotkom, to jest nawet szansa na pierwszy zestaw skrzydłowych - Nani & Valencia. Jeśli to prawda, to wyzbywam się wszelkich obaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechowski w końcu się doigra, Polonia poleci do I ligi i będzie święty spokój. Proponuję sondę kto będzie kolejnym trenerem Czarnych Koszul, bo chyba nikt nie wierzy, że Stokowiec się utrzyma do końca sezonu. Stawiam na Jacka Zielińskiego.

-Nie wiem czy Zieliński będzie na tyle szalony żeby się zgodzić. Dodatkowo uważam, że dobrze się stało, że wtedy poleciał, bo utracił panowanie nad zespołem rozkapryszonych gwiazdek. A co się stało teraz? Rozkapryszone gwiazdki nie mają ochoty walczyć dłużej niż 10 minut w meczu. Moje pytanie brzmi więc: Gdzie tu jest miejsce dla Zielińskiego? Ale ciągnąc jego wątek - o ile jestem skłonny uwierzyć, że JW by na to poszedł, o tyle Zieliński chyba nawet mimo ujawnionej, świadomej korupcyjnej przeszłości, nie pójdzie na taki układ.

Poza tym, trener tak naprawdę już w Polonii nic nie znaczy. Winę za katastrofalny start w tym roku ponoszą w 100% zawodnicy, którzy poza Przyrowskim, Sadlokiem oraz w mniejszym stopniu Jodłowcem i Mierzejewskim, prezentują poziom równy dowolnemu warszawskiemu Orlikowi. I prawdopodobnie zostaną za to niedługo należycie wynagrodzeni.

A co do Stokowca, to pozostaje wierzyć, że ogarnie te galerianki i uratuje klub przed (jak na te 4 mecze nieuchronnym) widmem spadku. Wątpię też by jakiś dobry trener chciał się wpychać w to bagno nawet za pałace JW. Ja zresztą życzę Stokowcowi jak najlepiej, bo choć swego czasu swoimi umiejętnościami doprowadzał kibiców do ekstazy ("Piotrek! Okradli Cię! Złota piłka dla Stokowca!"), to jednak kawał serca na boisku zostawił, w przeciwieństwie do obecnych panienek biegających po K6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo Kaczmarek poszedł na podobny układ, pójdzie i Zieliński. Chyba że wcześniej dostanie inną satysfakcjonującą ofertę, na razie jednak się na to nie zanosi. Nie zgadzam się że wszystkiemu winni są piłkarze, bo żadna drużyna nie będzie dobrze grać jeśli w ciągu sezonu zmienia się jej kilka razy trenera. Wbrew pozorom nawet w naszej Ekstraklasie ciężko wygrywać samą ambicją (choć i tego niewątpliwie Polonistom brakuje). Zresztą ktoś takich piłkarzy sprowadzał, ktoś dawał im horrendalne pensje byle by tylko poszli do Polonii, a nie gdzie indziej. I to pensje gwarantowane, a nie zależne od wyników. A zwolnienie Bakero? Czy to nie kpina zwalniać trenera z bilansem 3-1-1? Problemem Polonii jest Wojciechowski, a nie przepraszam pan Klockowski bo to podobno on zwalnia trenerów :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że problemem Polonii jest nie kto inny jak prezes Wojciechowski. Rozumiem, że facet wydaje swoją kasę na klub, to może i wymagać. Nie popadajmy jednak w paranoję. Ciągłe trenerskie roszady na Konwiktorskiej to kabaret. W taki sposób nigdy Czarne Koszule nie wywalczą mistrzostwa, a nawet możliwości gry w pucharach. Jak grała na początku Jagiellonia za Probierza, Lechia za Kafarskiego, Wisła za Maaskanta? Po pewnym czasie te drużyny zaczęły grać świetnie m.in dlatego, że trenerzy mieli spokój i kredyt zaufania u władz klubowych. Tego nigdy nie będzie w Polonii. Przynajmniej za Wojciechowskiego. Tam nawet Mourinho po 2-3 nieudanych meczach wyleciałby z hukiem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły na dłuższą wypowiedź, powiem tylko tyle, że w piłce nożnej często nie wygrywa lepszy :/ Tak było dziś. Inter grając naprawdę żenujący futbol ląduje w 1/4 finału LM. Bramki praktycznie z niczego (w tym jedna ze spalonego :dry: ), a z tyłu więcej szczęścia niż rozumu.

Bayern 2:3 Inter, ehh...

Możemy się jedynie cieszyć, że byliśmy świadkami naprawdę świetnego meczu.

@down

Bayern robił z Interem co chciał przez prawie cały mecz. Naprawdę miły dla oka futbol, kapitalne akcje Robben - Ribery, no i na nieszczęście pech w kluczowych momentach. Szkoda, choć Bawarczycy sami sobie trochę winni, mogli pod koniec być bardziej skoncentrowani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć bramy dla Bayernu tez tylko i wyłącznie po błędach Motty i Julio.

Poza tym macie magików w sztabie medycznym - też chcę takich w Arsenalu sad_prosty.gif

Niestety mają pełne ręce roboty, wypadł Vida, Rafael, O'Shea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne widowisko w Monachium. Futbol potrafi być piękny. Bayern w pierwszej połowie grał jak natchniony, miał mnóstwo okazji podbramkowych. Po pierwszej połowie powinno być nie 2:1, a 6:1. W drugiej połowie zeszło z Bayernu powietrze. Oddali inicjatywę Interowi, a prawdziwe kłopoty zaczęły się w 63 minucie, kiedy Sneijder strzelił na 2:2. Później zaczęła się gonitwa, ale do 88 minuty nic nie zapowiadało, że wynik się zmieni. Stało się inaczej i Bawarczycy na własne życzenie odpadli z Ligi Mistrzów.

Bramki praktycznie z niczego (w tym jedna ze spalonego dry.gif )

Nie zgodzę się. Spalony, jeśli był to minimalny. Sędzia musiałby mieć laser w oczach, żeby go zauważyć. Czy bramki z niczego? Bramka na 2:3, a zwłaszcza asysta Eto'o godna pochwały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester United (2) 2:1 (1) Olympique Marsylia

Cieszę się z wyniku - byle jak najwięcej klubów z Premier League w LM ;) Przed meczem czułem bramkowy remis, jednak ekipa Fergusona nie zawiodła. Emocji końcówce dał samobój Wesa Browna, więc przyjemnie się ją oglądało. Tym bardziej, że w sumie tylko końcówkę oglądałem icon14.gif Brawa dla Man Utd, a zwłaszcza dla zdobywcy obu bramek dla Manchesteru: Chicharito! Rety, ten chłopak ledwo co wszedł do PL i ciągle mnie zaskakuje - także i poza nią. Poza tym macie magików w sztabie medycznym - też chcę takich w Arsenalu :(

FC Bayern Monachium (3) 2:3 (3) FC Inter Mediolan (awans Interu - bilans bramek na wyjeździe na korzyść: 3:1)

Gratulacje dla Interu - jak nasz nowy, emm... "kibic" Barcelony napisał - natura, tudzież los, kocha równowagę. Jest już jedna ekipa z Niemiec w 1/4, to i znajdzie się jeszcze miejsce dla jednej z Calcio :) Powiedzcie mi tylko, bo meczu nie oglądałem: jak wyglądała gra Bayernu, że dali u siebie wbić te 3 gole? Dla mnie to jest niepojęte...

Odbiegając od tematu wiadomość z ostatniej chwili: u Abidala zdiagnozowano guza wątroby i oczywiście dla niego ten sezon jest już skończony. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Calcio musze przyznać, że nie ma nic milszego od "zlania" Bawarczyków. W tamtym sezonie powinni odpaść już z Violą ale dzięki błędom sędziowskim i zwykłemu głupiemu szczęściu doszli jakoś do finału ... a w tym roku odpadają po dwu-meczu z Interem.

Leoś odrobił pracę domową jeśli chodzi o LM, ale i tak z taką grą defensywna nie sądze aby przeszedł do 1/2 finału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Interu - jak nasz nowy, emm... "kibic" Barcelony napisał...
Czekam na argumenty, że Inter wygrał, bo Barcelona zdemoralizowała Bawarczyków/przekupiła sędziego/wynajęła zaklinacza voodoo itp. Powiem szczerze, że osobiście staram się być bezstronny i nie najeżdżać na żaden klub. Jedne lubię bardziej, inne mniej, ale to nie znaczy, że mam nie mieć do nich szacunku. Może nic nie chciałeś zasugerować, ale ten dopisek był zbędny. :dry:

Powiedzcie mi tylko, bo meczu nie oglądałem: jak wyglądała gra Bayernu, że dali u siebie wbić te 3 gole? Dla mnie to jest niepojęte...

Pewnie jest wiele przykładów, ale posłużę się klasykiem-obejrzyj sobie finał LM z 2005 roku to zrozumiesz piękno futbolu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był ciężki mecz dla MU. Zresztą kluby francuskie zazwyczaj są bardzo niewygodnymi rywalami. Kiedy Marsylia strzeliła bramkę bałem się, że awans ucieknie jak Bayernowi, ale nie szczęście udało się dowieźć wynik. Ale sytuacja z kontuzjami w klubie bardzo zła.

Drugiego meczu nie oglądałem, ale wielkie brawa dla Interu, że potrafił odrobić stratę i awansować. Chyba Włosi zaczynają łapać rytm i mogą być jeszcze groźni. Dobrze, że dzisiaj kończy się 1/8 LM. Strasznie się ta faza długo ciągnęła. Niepotrzebnie robiono tydzień przerwy między pierwszymi meczami a rewanżami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Inter to zrobił, przecież Bayern miał tyle okazji w pierwszej połowie! Ribery zmarnował sam na sam, piłka po strzale Gomeza zatrzymała się na linii bramkowej, potem słupek, niesamowite emocje, ale to jednak Inter, wydaje mi się, że po prostu pokonał niemiecki zespół doświadczeniem i nie bez winy pozostaje van Gaal, ogłosił to swoje posezonowe odejście i na pewno nie uradował tym piłkarzy. W tym sezonie Bawarczycy są dla mnie skończeni, na mistrzostwo szans nie mają, z LM odpadli, teraz tylko czekać na nowego trenera i na pasmo nowych sukcesów.

Co do meczu Man Utd - OM to nie ma co się rozpisywać, wygrał zasłużenie zespół lepszy i ja sam ani przez sekundę od wylosowania tej pary nie dawałem szans francuskiej ekipie, nie są jeszcze gotowi na walkę jak równy z równym z najlepszymi ekipami Europy. Może jak tacy gracze jak bracia Ayew podrosną i ich nie sprzedadzą to wtedy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co dyskutować o Abidalu, bo niczego to nie przyniesie. Szkoda go, ale to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek w piłce. Nie tak dawno było info o anemii Lassa, ale jak widzimy ciągle gra i to na świetnym poziomie. Tak samo na pewno będzie z francuskim obrońcą, bo wiadomo, że jeśli się ma pieniądze, to nawet taka choroba niestraszna. Wg mnie nie ma sensu pisać więcej o tej chorobie, bo do wniosków nie dojdziemy, a obrońca Barcy i tak nie przeczyta niczyich życzeń na tym forum.

Wzór nowej koszulki Realu, na przyszły sezon...

http://www.realmadrid.pl/fotki/_up/15847/camiseta.jpg

Szczerze to jest to najgorsza koszulka od wielu lat. Nie kojarzy mi się z niczym, nie wiem dlaczego Adidas nie został przy kolorze z tego roku. Obecny fioletowy jest super, ładnie się wpisuje w kolorystykę herbu, a przy tym wygląda bardzo fajnie. A to czerwono-bure niewiadomoco... Jeszcze tylko krok do policyjnego odblasku.

Dzisiaj najważniejszy mecz w tym sezonie. Jeśli Real go wygra to wydaje mi się, że kolejna faza będzie już łatwiejsza. Po dostaniu się do 1/4 tak łatwo nie odpuszczą. Dzisiaj kluczowe będzie nie stracić jako pierwsi gola. Potem Lyon może się zamurować na swojej połowie i wychodzić tylko na kontry, a wiemy jak to się skończyło rok temu. Mimo, że Real bardzo się wzmocnił, to Francuzi też są chyba silniejsi. Każdy zespół ma swojego napastnika w świetnej formie, szkoda tylko że Ronaldo dopiero wrócił po kontuzji i (o ile w ogóle zagra od początku) obawiam się o jego dyspozycję.

Tak czy owak, liczę na 2-1 lub 3-1 dla Królewskich po bardzo zaciętym meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak Vlado zauważył bardzo ważny mecz, jednak serce każe mi trzymać kciuki za Lyon - Vlado mam nadzieję że mi to wybaczysz :) Podobnie jak Artur od jakiegoś czasu wspieram Francuską piłkę klubową i planuję w najbliższym czasie poszukać czasu jak i pieniędzy aby jakoś wybrać się na mecz Lyonu z jakimiś "ogórkami" ligowymi.

Artur jedziemy? :D

Co do meczu jeszcze - Liczę na to iż Goferek zademonstruje się z najlepszej swej strony, bo nadal podziwiam byłego (niestety) zawodnika Milanu i życzę mu jak najlepiej, bo Lyon to maks klubowy w jakim się dobrze pokazać może. Więcej może być za dużo dla jego psychiki ... choć Benzema wcale tak już nie dołuje w Realu więc kto wie?

Oby był ładny mecz :)

**********************************************

Mogę wiedzieć co sądzicie o tym, że Lucas Piazon ponoć otrzymał ofertę w wysokości 5 milionów funtów rocznie za podpis na umowie z pewnym Europejskim klubem? Nie podam jakim bo nie chodzi mi o sam klub jak o ofertę. Czy dawanie 17-latkowi takich pieniędzy nie jest "przesadą"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co dyskutować o Abidalu, bo niczego to nie przyniesie.

Dyskutować może nie, ale złożenie wyrazów wsparcia (choćby duchowego) i współczucia leży w obowiązku każdego człowieka. Takie też wyrazy składam zarówno samemu Francuzowi, jak i fanom katalońskiego klubu. A Eric wróci jeszcze na boisko, i niejeden wślizg głową wykona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć co sądzicie o tym, że Lucas Piazon ponoć otrzymał ofertę w wysokości 5 milionów funtów rocznie za podpis na umowie z pewnym Europejskim klubem? Nie podam jakim bo nie chodzi mi o sam klub jak o ofertę. Czy dawanie 17-latkowi takich pieniędzy nie jest "przesadą"?

A jakiś link skąd taką informację zaczerpnąłeś ? Bo z tego co się orientuję to kwota transferu ma opiewać na około 5 mln, a nie roczne zarobki.

"The deal is worth around ?5.3million, 80 per cent of which goes to Sao Paulo, with rest divided between the player's camp."

Ze stronki skysports.

Jednak jeżeli się mylę to biję się w pierś.

A co do samego tematu takich zarobków dla 17 latka (choćby nie wiem jak super uber pro) mówię stanowcze NIE ! Bo to by była kpina w żywe oczy żeby młodzieniec zarabiał takie pieniądze jak już uznani i sprawdzeni seniorzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lunatyk - a to właśnie podobno Chelsea złożyła tą ofertę za Piazona. :/ Nie chcę na Stamford Bridge tego piłkarza za takie zarobki, nie zasługuje na to, może talent ma, ale jak już coś to 5 milionów wolałbym dodatkowo do zarobków Terry'ego niż jakiemuś szczylkowi z Brazylii, ale to chore, Lamps zarabia 6,5 rocznie to teraz jakiś Piazon? To żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lunatyk - a to właśnie podobno Chelsea złożyła tą ofertę za Piazona. :/ Nie chcę na Stamford Bridge tego piłkarza za takie zarobki, nie zasługuje na to, może talent ma, ale jak już coś to 5 milionów wolałbym dodatkowo do zarobków Terry'ego niż jakiemuś szczylkowi z Brazylii, ale to chore, Lamps zarabia 6,5 rocznie to teraz jakiś Piazon? To żart.

@Elev8tor

Z mojej znajomości języka angielskiego wychodzi mi że kwota transferu ma opiewać na 5 mln. Powtarzam jeszcze raz: kwota transferu, czyli suma jaką zapłacimy San Paulo. Nie wiem ile będzie zarabiał rocznie Piazon, ale nie wierzę że ktokolwiek byłby tak nierozsądny by 17-latkowi płacić takie pieniądze. Po za tym jak już wcześniej pisałem na skysports jest właśnie podana kwota transferu, a nie jego zarobki. Szczerze mówiąc nigdzie nie widziałem słów jakoby on miał zarabiać 5 mln. A gdyby tyle faktycznie miał zarabiać, to wydaje mi się że nie przeszło by to bez echa w świecie futbolu.

"The deal is worth around ?5.3million, 80 per cent of which goes to Sao Paulo, with rest divided between the player's camp."
.

Jeszcze raz przytaczam. Jak byk jest napisane: The deal is worth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowym klubem Piazona zostaje właśnie... Chelsea

Która mnie dość rozczarowała dzisiejszego wieczoru podczas meczu z Kopenhagą. :( 0-0 to kiepski wynik z ekipą z Danii na dodatek na Stamford Bridge, po raz kolejny BRAKUJE SKUTECZNOŚCI, co mnie niezwykle martwi, piłkarze powinni wykorzystywać swoje okazje, Drogba miał przebłyski, starał się, ale nie można powiedzieć, że to jego udany mecz, Torres wszedł z ławki rezerwowych, popisał się paroma fajnymi dryblingami i podaniami, Lampard zamiast strzelać to właśnie chciał podawać Hiszpanowi i szkoda, że ta piłka nie doszła, chyba nigdy nie doczekam się pierwszej bramki El Nino, a naprawdę na nią zasługuje.

Co do Piazona - wielka pomyłka z tymi zarobkami :/ Wszedłem teraz na źródło newsa i jednak kwota wyniesie 5,3 milionów funtów, no cóż, nie kupiliśmy prawdziwego Kaki, to mamy 'nowego', bardzo jestem ciekaw czy chłopak faktycznie ma ogromny talent o którym się tak mówi. Sao Paulo potwierdziło już ten transfer i czekam z niecierpliwością do stycznia na tego kolejnego już Brazyiljczyka. (ach jak ich pełno się zrobiło).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realowi udało się przebrnąć do ćwierćfinału LM. Zwycięstwo 3:0 jest jak najbardziej zasłużone. Real zaprezentował się z dobrej strony, chociaż mam wrażenie, że nie pokazał pełni swoich możliwości. Lyon do straty drugiej bramki grał solidnie, ale to za mało na taką drużynę jak Real Madryt. Dwa ostatnie gole to ewidentne błędy francuskiej obrony. Cieszy mnie bramka Benzemy, bo to od kilku lat jeden z moich ulubionych napastników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...