Skocz do zawartości

Piłka Nożna IV


Turambar

Polecane posty

Gość Sondokan

Dotychczasowe statsy w ligach 2010/11:

Sneijder:

- LIGA MISTRZÓW: 2 gole + 2 asysty

- SERIE A: 3 asysty

- MŚ: 5 goli 1 asysta

Iniesta:

- LIGA MISTRZÓW: 3 asysty

- La LIGA: 3 gole + 3 asysty

(+ parę minute więcej w obydwóch ligach niż Wes)

- MŚ: 2 gole

Xavi:

- LIGA MISTRZÓW: 1 asysta

- LA LIGA: 2 gole + 2 asysty

- MŚ: 2 asysty

Czyli co, Sneijder po MŚ nic nie gra, tia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
statystycznie

Sam zacząłeś temat statystyk, że według nich Xavi powinien dostać Złotą Piłkę, odpowiedziałem Ci tym samym, Lampard jest w tym lepszy.

O tym, że bardzo dobra gra już nie warto pomyśleć ale lepiej czepiać sie słów.

Grać bardzo dobrze to jednak za mało na Złotą Piłkę, na tytuł Najlepszego Piłkarza Świata trzeba grać doskonale, a robił to chociażby Wesley Sneijder w poprzednim sezonie, a gdyby nie kontuzje Robbena to pokusiłbym się o stwierdzenie, że właśnie holenderski prawo-skrzydłowy w ostatnich latach byłby numerem jeden na tej pozycji.

Napinka w stylu Barcelona Ovrebo.

- chociażby dlatego? Teraz już wiesz skąd się to wzięło? Podobno sędzia w dwumeczu z Interem bardzo skrzywdził Barcelona (nie licząc oczywiście gola Pique strzelonego ze spaloneg), to co ma powiedzieć drużyna Chelsea?

Czyli co, Sneijder po MŚ nic nie gra, tia?

Gra to co Iniesta, ale ignoranci uważają inaczej, a jakby drużynę Interu prowadził Mourinho i nadal by była mądrze poukładana to Wes zgniótłby Iniestę i jego Barcelonę w pył i mak.

Zresztą na MŚ okazał się graczem o wiele, wiele lepszym niż Iniesta, który poza golem w finale nic nie pokazał, a gdyby nie Wesley to Holandii nie byłoby nawet w półfinale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeśli Sneijder nie dostanie tej nagrody, to już nie ma się nią co więcej przejmować. Kolejny żałosny twór podobny do tych rankingów IFFHS. Jak widać wyżej w poście Sondokana, Holender radzi sobie bardzo dobrze mimo słabej gry drużyny.

Inter jest 7. z 20 golami strzelonymi, a Barca 1. z 41 golami. Na to też trzeba zwrócić uwagę.

Wg mnie to powinno wyglądać tak :

1. Sneijder (bezdyskusyjnie, cały udany rok)

2. Robben (ważne i piękne gole dla Bayernu)

3. Xavi (dowódca Barcy)

Ewentualnie zmienione 2 z 3.

Żaden Messi, bo w tamtym sezonie strzelił masę goli, ale w takim razie dlaczego nie CR? On też strzelił bardzo dużo i to mimo tego, że zagrał chyba z 5-6 meczów mniej (kontuzje + kary). Na MŚ obaj zagrali słabo, Messi trochę lepiej, ale ciężko żeby grał bardzo źle przy tylu gwiazdach i tak łatwych przeciwnikach. W tym sezonie natomiast minimalnie lepszy jest Portugalczyk.

Iniesta też mi tu za nic nie pasuje, bo w tamtym sezonie grał mało i ani nie strzelał, ani nie asystował. Dawać mu nagrodę za gola w finale to pomyłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby nie kontuzje Robbena to pokusiłbym się o stwierdzenie, że właśnie holenderski prawo-skrzydłowy w ostatnich latach byłby numerem jeden na tej pozycji.

No a widzisz a gdyby, a gdyby piłkarze Wisły wzięli się za gre to pewnie dziś chodziłbym na mecze UEFA z takimi zespołami jak Man City, Juventus, gdyby babka miała wąsy... Gdyby... Gdyby polska piłka przez lata nie rządziły leśne dziadki to bysmy dziś może nie musieli oglądac się na piekną gre Man Utd, Realu, Barcelony, Interu itp itp.

Gdyby Robben nie był ze szkła to mógłby byc legendą.

Podobno sędzia w dwumeczu z Interem bardzo skrzywdził Barcelona
Nie było reki Yaya a była to końcówka meczu.

btw Chelsea - Barcelona to jaja/yaya/ jak za czasów Frizejro i Wójcikejro: P

Zresztą na MŚ okazał się graczem o wiele, wiele lepszym niż Iniesta, który poza golem w finale nic nie pokazał, a gdyby nie Wesley to Holandii nie byłoby nawet w półfinale.

Comeback year 2006? Z resztą o co chodzi z Iniesta, ja pisałem o Xavim (po za poprzednia strona).

Sam zacząłeś temat statystyk, że według nich Xavi powinien dostać Złotą Piłkę

Yyy nie, po przeglądnięciu statystyk, etc. To etc.. było dość ważne. Naprowadzające na to, że nie brałem pod uwage tylko statystyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myśle, ze taki Inter Baku który kosił wszystko tam u siebie mógłby spokojnie startować do pierwszej 5

Czyli traktujesz ligę angielską na równi z azerską? To samo krajowe puchary? Nic, tylko pogratulować.

Sądziłem, że taka będzie odpowiedź. Myślę, że warto tu dorzucić swoje trzy grosze: Tak samo jak l.ang.>l.aze. tak samo Chelsea>I.Baku. Cheslea po prostu ma większy budżet, lepszych grajków, ale gra w równie bardziej wymagającej lidze.

Uważam zatem, że obydwa kluby miały podobne trudności w wygraniu swoich trofeów.

- chociażby dlatego?

Dla mnie połowa z tych akcji została słusznie puszczona, ale jedno trzeba oddać: wynik został wypaczony w tym spotkaniu. Ta ręka Pique epicka :)

No to teraz z serii: " Barcelona zabrała nam finał!" mecz Barcelona - Milan i tha Markus Merk show:

http://www.youtube.com/watch?v=EhxGPBqVfE8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w takim wypadku nie rozumiem dlaczego w trójce jest Xavi i Iniesta

Iniesta ok, bo był często kontuzjowany i tak dalej. Ale do Xaviego nie mają pretensji nawet najzagorzalsi fani Realu, to naprawdę chyba zawiść przesłania Ci oczy. Kto jak nie Xavi grał przez cały sezon równo ? Kto poprowadził Barcelonę do mistrzostwa i Hiszpanię do triumfu ? Bez Hernandeza nie byłoby ani jednego, ani drugiego. I dalej gra świetnie, w przeciwieństwie do Sneijdera. Ręce opadają.

Statystycznie Frank Lampard bije na głowę Xaviego, pod względem goli etc.

A co Lampard osiągnął w tym roku oprócz mistrzostwa z Chelsea ? Poza tym pomocnik pomocnikowi nie równy. Jeśli porównujesz zadania na boisku Lamparda i Xaviego to fajnie. Szczególnie, że ten pierwszy gra bliżej bramki przeciwnika i strzela karne. No super!

Po przemyśleniu Twoim i Panów z FIFA - tylko NadBoscy Piłkarze Dumy Katalonii

Zawiść volume two. Nudny jesteś z tym hejtowaniem Barcelony. Bardzo nudny.

Ciężko, żeby grał dużo lepiej, skoro przyszedł nowy trener, który zdemontował zespół. W zasadzie w Interze w tym sezonie nie zawodzą tylko Eto'o, Sneijder i Cambiasso.

A co to kogo obchodzi, oprócz fanów Interu ? Eto'o ładuje gola za golem np, mimo zmiany trenera na dużo, dużo gorszego. Po prostu Holender siadł po takim sezonie i tyle.

Wydawało mi się, że najważniejszym wyznacznikiem są MŚ i osiągnięcia w piłce klubowej. Jako, że ciężko wskazać wybijającego się na mundialu Hiszpana, to Holendrzy mieli w tej kwestii przewagę.

No i przegrali w finale. Mała różnica. I nie zgadzamy się zdecydowanie, co do roli Xaviego. Dla mnie był najważniejszym piłkarzem na mistrzostwach Hiszpanów, chociaż oczywiście sam niczego nie wygrał. Alonso i Busquets w życiu sami nie poprowadziliby gry w środku pola z lepszymi drużynami. Obaj się do tego nie nadają.

Gra to co Iniesta, ale ignoranci uważają inaczej,

Tak, szczególnie to widać po wynikach Interu.

Poziom jadu w stosunku na tym forum w stosunku do Barcelony przebija chyba tylko forum realmadrid.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz z serii: " Barcelona zabrała nam finał!" mecz Barcelona - Milan i tha Markus Merk show:

Koszmary wrócą :( Ale Barca zasługiwała na ten triumf, więc wielkiego żalu o to odpadnięcie nie mam, choć takie rzeczy bolą zawsze.

Co do Złotej Piłki, IMO powinno wyglądać to tak:

-Sneider (niektórzy już go skreślali po niepowodzeniach w Realu, a on po prostu rozegrał fenomenalny sezon we Włoszech, w nowej lidze nie znając języka)

-Iniesta (mimo wszystko gol w finale MŚ jest wiele warty)

-Szaaaaaaawi (za zastąpienie Pirlo jako #1 wśród rozgrywających :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaaaaaaawi (za zastąpienie Pirlo jako #1 wśród rozgrywających tongue_prosty.gif )

Raczej Zidane'a : ) Chyba, że po roku 2006, to ok : > Własnie Pirlo brakowało mi w galaktycznym Realu... Teraz sobie to uświadomiłem : D Aż zagram w CM'a 2003/4 by zobaczyć ten duet obok siebie.

http://www.youtube.com/watch?v=EhxGPBqVfE8

Co do tej sytuacji, błąd sedziego tak, ale nie obwiniałbym Puyola o jakies niecne zamiary bo wygląda jakby nie wyrobił przy obrocie a chciał mimo to obronić Barce przed strata gola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham odpowiadać na posty kibiców Barcelony, a zatem:

Szczególnie, że ten pierwszy gra bliżej bramki przeciwnika

Widocznie nie wiesz jaką formacją gra Chelsea, 4-3-3, bliźniaczym do Barcy, a Lamps występuje na tej pozycji co Xavi, co do zadań się zgodzę - ale mimo wszystko, nie dość, że Lampsy potrafi niesamowicie strzelać (22 gole w poprzednim sezonie), to na dodatek kapitalnie podawać (król asyst zeszłego sezonu), any questions?

A co Lampard osiągnął w tym roku oprócz mistrzostwa z Chelsea ?

Chociażby Puchar Krajowy, którego nie zdobyła Barcelona.

Bardzo nudny.

To nie czytaj.

Tak, szczególnie to widać po wynikach Interu.

Sneijder ma świetne statystyki mimo postawy drużyny, nie jego wina, że koledzy/Benitez tak fatalnie robią, sam Wesley gra dobrze, a w tamtym sezonie przyćmił Iniestę, Xaviego i tych wszystkich bogów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Lampard osiągnął w tym roku oprócz mistrzostwa z Chelsea ? Poza tym pomocnik pomocnikowi nie równy. Jeśli porównujesz zadania na boisku Lamparda i Xaviego to fajnie. Szczególnie, że ten pierwszy gra bliżej bramki przeciwnika i strzela karne. No super!

Tylko, że Lampard w ostatnim sezonie nie grał pomocnika podwieszonego za napastnikami. Operuje w środku pola, oprócz tego ma świetny strzał z dystansu i dobrze włącza się w akcje ofensywne. Chociaż trudno porównywać ich role, bo Chelsea bardziej potrzebuje goli Lamparda niż Barcelona trafień Xaviego.

A co to kogo obchodzi, oprócz fanów Interu ? Eto'o ładuje gola za golem np, mimo zmiany trenera na dużo, dużo gorszego. Po prostu Holender siadł po takim sezonie i tyle.

Tak, szczególnie to widać po wynikach Interu.

Mówisz, że siadł po świetnym sezonie, a po chwili, że to nikogo nie obchodzi. Eto'o ładuje gola za golem, ale np. taki Milito zupełnie się rozpłynął. Cesar i Maicon też grają dużo poniżej tego co prezentowali w poprzednim sezonie. O ile pamiętam to piłka nożna ostatnio była sportem zespołowym, więc ciężko zwalać na jednego gracza słabszą postawę zespołu. Idąc twoim tropem, to zapytam gdzie był Xavi jak Real dwa razy z rzędu zdobywał mistrzostwo, a Barcelona grała pod Rijkaardem? Albo w LM, kiedy przegrywała półfinał z MU?

Poziom jadu w stosunku na tym forum w stosunku do Barcelony przebija chyba tylko forum realmadrid.pl.

Kibice Barcelony na tym forum są pewnie tylko niewinnymi ofiarami. Nie czaruj, bo pamiętam teksty po pierwszej porażce z Interem "rozniesiemy ich na Camp Nou 4:0". Poza tym jeśli nie podoba ci się to forum, to nie musisz na nim pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość, że Lampsy potrafi niesamowicie strzelać (22 gole w poprzednim sezonie), to na dodatek kapitalnie podawać (król asyst zeszłego sezonu), any questions?

Nie, ja Lamparda bardzo cenię i lubię nawet. Uważam go oczywiście za jednego z najlepszych pomocników na świecie. Ale podtrzymuję zdanie, że pomocnik pomocnikowi nie równy i Xavi oraz Frank to inni zawodnicy (i dlatego też grają w innych ligach). Franek nie pasowałby pewnie do Hiszpanii, a Hernandez do Anglii. Ale czy to umniejsza kunszt jednego albo drugiego ? Xavi to też król asyst, chociaż oczywiście strzela dużo, dużo mniej. Niemniej i tak dla mnie to on dużo bardziej zasłużył niż Franek, bo zdobył jeszcze mistrzostwo świata.

Chociażby Puchar Krajowy, którego nie zdobyła Barcelona.

Xavi nadrabia to oczywiście mistrzostwem świata, do którego Lampard się nawet nie zbliżył.

To nie czytaj.

Nie.

Sneijder ma świetne statystyki mimo postawy drużyny, nie jego wina, że koledzy/Benitez tak fatalnie robią, sam Wesley gra dobrze, a w tamtym sezonie przyćmił Iniestę, Xaviego i tych wszystkich bogów.

Tak z ciekawości - pogardliwie "bogami" nazywasz oczywiście tylko piłkarzy Barcelony ? Bo jak znam życie to tylko jest zarezerwowane dla wąskiego grona. A świetne statystyki to dla mnie ma Eto'o, który rzeczywiście w tym słabym Interze się wybija. Sneijder gra na niezłym poziomie, a ponoć niezły poziom nie uprawnia do zdobycia Złotej Piłki.

O ile pamiętam to piłka nożna ostatnio była sportem zespołowym, więc ciężko zwalać na jednego gracza słabszą postawę zespołu. Idąc twoim tropem, to zapytam gdzie był Xavi jak Real dwa razy z rzędu zdobywał mistrzostwo, a Barcelona grała pod Rijkaardem? Albo w LM, kiedy przegrywała półfinał z MU?

Nie ma zwalam tylko na niego winy za wyniki Interu. Gdzie był Xavi jak Real zdobywał mistrzostwa ? Ano wygrywał Euro 2008 dla przykładu. I jako jeden z niewielu graczy schyłkowego Rijkaarda cokolwiek prezentował na boisku. I zobaczymy jak Inter sezon skończy, czy chociaż taką "zapaścią" jak Barcelona - 2 miejsce (przegrana przez własną głupotę) i 3 w lidze, 1/2 LM.

Kibice Barcelony na tym forum są pewnie tylko niewinnymi ofiarami.

Nie, ale ja np. nikogo tutaj nie obrażam i nie przeinaczam faktów, żeby zaszkodzić jakiemuś klubowi. Zresztą pewnie wielu znudziła Wasza napinka, bo ostatnio ja tylko walczę z falą hejterstwa.

Poza tym jeśli nie podoba ci się to forum, to nie musisz na nim pisać.

Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem jeszcze żadnych portali futbolowych, ale z waszych informacji widzę, że Iniesta ma podobno zdobyć złotą piłeczkę. Ciekawe... Pewnie FIFA przy wyborze kierowała się tą sytuacją z finału w RPA:

http://www.youtube.com/watch?v=hcV04f2mDP4...feature=related Czerwona karteczka i hiszpański pomocnik o golu mógłby tylko pomarzyć.

Ah, nie bierzcie tego tak na poważnie (szczególnie kibice Barcy), takie tylko małe przemyślenie z mojej strony...

Umiejętności Andresowi na pewno odmówić mu nie można, ale na takie wyróżnienie na pewno nie zasługuję.

@down

Przepisy jasno mówią, że za atak na rywala bez piłki jest czerwona. Aby Iniesta wyleciał wystarczałaby nawet żółta, byłaby to jego druga w tym meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - czerwona kartka to byłaby przesada za takie zagranie, Van Bommel przyaktorzył porządnie, no może jedynie żółta.

Xavi nadrabia to oczywiście mistrzostwem świata

Prawda jest taka, że np. gdyby Anglicy wygrali MŚ to Lampard, Rooney na pewno byliby w pierwszej trójce.

Jak dla mnie MŚ za bardzo wpływa na wynik walki o Złotą Piłkę, co zaledwie raptem kilka meczy, a liga pokazuje równą formę, a niestety Frankie nie został nawet nominowany do tego tytułu. :(

tylko piłkarzy Barcelony ?

Tak, bo "znawcy" futbolu z różnych pismaków czy innych Polsatów tak właśnie nazywają piłkarzy Barcelony i TYLKO Barcelony.

Eagle - mnie wkurza po prostu robienie z Barcelony bóstwa przez mediów, a są inne drużyny, które ciężką pracą również osiągają sukcesy, co jest niezauważalne dla innych, a wszyscy przez ostatnie dwa lata widzą tylko i wyłącznie Barcelonę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku po co ta dyskusja? Czy "złota piłka", jest aż tak ważna? Dla mnie może ją nawet otrzymać Ebi Smolarek. Czy to coś zmieni? Czy sam piłkarz będzie dzięki niej lepszy? Nie. Co forumowicz to opinia. Każdy ma swojego faworyta. Mam wrażenie, że niektórzy nie biorą pod uwagę umiejętności danych piłkarzy, tylko ich przynależność klubową. Wszyscy, którzy kandydują do tej nagrody, według mnie to znakomici piłkarze, a który ją dostanie dla mnie nie ma większego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycję. Zróbmy forumowe wybory piłkarza roku w Polsce i na swiecie. Każdy daje trzy nazwiska z uzasadnieniem zawodnik nr 1 dostaje 3 pkt, nr 2-2 pkt i nr 3-1 pkt. Potem to ktoś podliczy i zobaczymy co nam z tego wyjdzie. Co Wy na to panowie?

Niech się ktoś z moderacji wypowie, można by zrobic odpowiedni topic do tego. Ja bym się zajął liczeniem.

Zapytam taty, czy można ;) Ja jestem na tak. Za jakiś czas dam znać, na jakich zasadach może się to odbywać.[Tur]

To jak juz coś bedziesz wiedział to daj znac . :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do Xaviego nie mają pretensji nawet najzagorzalsi fani Realu, to naprawdę chyba zawiść przesłania Ci oczy. Kto jak nie Xavi grał przez cały sezon równo ? Kto poprowadził Barcelonę do mistrzostwa i Hiszpanię do triumfu ? Bez Hernandeza nie byłoby ani jednego, ani drugiego. I dalej gra świetnie, w przeciwieństwie do Sneijdera. Ręce opadają.

Xavi grał równo. Wow. Co z tego, że grał o wiele gorzej niż w w sezonie 08/09.

Kto ostatnio miał takie sukcesy w jednym sezonie jak Sneijder, będąc przy okazij najlepszym zawodnikiem swoich zespołów?

Liga Mistrzów, Puchar Włoch, Mistrzostwo Włoch, Srebrny Medal MŚ i gdyby nie Robben zaliczyłby w finale 2 asysty. Do tego jest w tym sezonie(pomijając chorobę) najlepszym, obok Eto'o i Cambiasso, zawodnikiem Interu.

I każdy kto mówi, że Xavi bardziej zasłużył bardziej na Złotą Piłkę niz Holender jest zaślepiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że niektórzy nie biorą pod uwagę umiejętności danych piłkarzy, tylko ich przynależność klubową.

Sam się dziwię, że walczę o Złotą Piłkę dla Interisty ;)

Milan prowadzi w tabeli nad drugim Lazio. Biorąc pod uwagę fakt, że mogą oni gdzieś odpaść po drodze w walce o Scudetto, to kolejną drużyną jest Juve ( 9 punktów przewagi). Mnie jako Milanistę cieszy niska lokata Interu. Jak by nie zakwalifikowali się do Europejskich Pucharów to oznaczałoby swoistą klęskę tego giganta z zeszłego sezonu.

A UEFA zdecydowała rozpatrzyć odwołanie Realu i zmniejszyła kary zawodnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavi nadrabia to oczywiście mistrzostwem świata, do którego Lampard się nawet nie zbliżył.

Ciężko było, jak mu sędzia prawidłowej bramki z Niemcami nie uznał.

Tak z ciekawości - pogardliwie "bogami" nazywasz oczywiście tylko piłkarzy Barcelony ? Bo jak znam życie to tylko jest zarezerwowane dla wąskiego grona. A świetne statystyki to dla mnie ma Eto'o, który rzeczywiście w tym słabym Interze się wybija. Sneijder gra na niezłym poziomie, a ponoć niezły poziom nie uprawnia do zdobycia Złotej Piłki.

Nieźle gra teraz, a wcześniej świetny sezon w klubie i znakomite statystyki na MŚ - gole i asysty. Xavi zasługuje, a w poprzednim sezonie jakoś specjalnie nie czarował i spisywał się "nieźle".

Nie ma zwalam tylko na niego winy za wyniki Interu. Gdzie był Xavi jak Real zdobywał mistrzostwa ? Ano wygrywał Euro 2008 dla przykładu.

Razem z graczami Realu :tongue: + jeszcze takim świetnie pracującym Senną w środku pomocy.

Zresztą pewnie wielu znudziła Wasza napinka, bo ostatnio ja tylko walczę z falą hejterstwa.

Eagle Bohater Ostatniej Akcji :tongue: Walczy z falą hejterstwa czyli Face'm i Elev8atorem, którzy są tymi rzeszami hejterów. Poza tym oprócz dużej dozy ironii nie widziałem zbyt wielu obelg, a już na pewno nie w swoich postach. Poza tym co to za napinka? Jak ktoś pisze, jaki to wielki mecz te Gran Derbi i którzy piłkarze są najlepsi, to przy rozbieżnej opinii można chyba mieć odrębne zdanie. Widać to jak wciskanie kija w mrowisko. Zresztą popatrz na opinie różnych osób. Dla takiego M@TH3V-a wygrywanie ligi angielskiej i FA Cup jest niczym przy wygraniu Gran Derby czy Klubowych Mistrzostw Świata. Jako miłośnik angielskiej piłki musiałem zaprotestować.

Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie.

I dobrze. Jakbyśmy się wszyscy zgadzali, to rychło umarlibyśmy tutaj z nudów. :smile:

EDIT: Nie będę statsował jednozdaniowym postem, więc zedytuję.

To myśle, ze taki Inter Baku który kosił wszystko tam u siebie mógłby spokojnie startować do pierwszej 5 A Chelsea zwłaszcza teraz szaleje, że hohohoho, normalnie odjazd - dajmy im LM już teraz bo im się należy.

Z Xavim sprawa jest prosta, cały rok gra bardzo dobrze, architekt sukcesu Hiszpanii i Barcelony.

Przy wyborze Messiego pewnie miały znaczenie, złoty but, 15 goli w 12 meczach tego sezonu, mistrzostwo Hiszpanii. No i popularność. + Klubowe mistrzostwo świata.

Z tych cytatów jasno wynika - 1. Chelsea kosi wszystko u siebie niczym Inter Baku, widać liga angielska i azerska prezentują podobny poziom, ale weźmy to za kiepską próbę ironizowania. 2. Xavi jest architektem sukcesu Barcelony, która wygrała krajowe mistrzostwo. 3. Messi za to znalazł się w czołówcę, bo jest popularny, strzela gole w lidze i zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata. Łatwo można z tych tekstów wywnioskować, że zdobywanie tytułu w Anglii jest dużo prostsze od zwyciężania w czempionacie Hiszpanii. W końcu Barcelona w zeszłym sezonie to samo pasmo sukcesów, a Chelsea porażek. Przypominam, że w Europie osiągnięcia obu zespołów były podobne. Oba zostały wyeliminowane przez Inter, na który Chelsea miała pecha wpaść we wcześniejszej fazie rozgrywek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego M@TH3V-a wygrywanie ligi angielskiej i FA Cup jest niczym przy wygraniu Gran Derby czy Klubowych Mistrzostw Świata. Jako miłośnik angielskiej piłki musiałem zaprotestować.

Dajcytaty gdzie tak napisałem. Bo niestety nie przypominam sobie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że np. gdyby Anglicy wygrali MŚ to Lampard, Rooney na pewno byliby w pierwszej trójce.

No pewnie, że tak. A jakby wygrali to Włosi, to pewnie byłby Pirlo/Del Piero i Buffon (to tylko przykład pierwszych 3 Włochów z brzegu, nic nie sugeruję). Analogicznie Portugalczycy - Ronaldo czy Nani. Argentyńczycy - oprócz Messiego Tevez czy Mascherano. Niestety zwycięzca mistrzostw jest tylko jeden.

ak dla mnie MŚ za bardzo wpływa na wynik walki o Złotą Piłkę, co zaledwie raptem kilka meczy, a liga pokazuje równą formę, a niestety Frankie nie został nawet nominowany do tego tytułu

Dla mnie też bez sensu jest wybieranie gracza ROKU na podstawie 6/7 meczów, ale FIFA jest jak PZPN. Tu rzadko się coś trzyma kupy, nawet tak istotne sprawy jak gospodarz mistrzostw świata. Po nich rozsądku i obiektywności bym się nigdy nie spodziewał.

Tak, bo "znawcy" futbolu z różnych pismaków czy innych Polsatów tak właśnie nazywają piłkarzy Barcelony i TYLKO Barcelony.

Nie wiem, nie oglądam Polsatu ani nie czytam pism :)

są inne drużyny, które ciężką pracą również osiągają sukcesy, co jest niezauważalne dla innych, a wszyscy przez ostatnie dwa lata widzą tylko i wyłącznie Barcelonę.

A Barcelona przepraszam za pomocą czego osiąga sukcesy ? Są na wakacjach rok, zjeżdżają się tylko na mecze i wygrywają ? Nie, tak samo ciężko trenują jak inne zespoły. Nawet ciężej, bo utrzymanie się na szczycie wymaga jeszcze więcej wysiłku.

[

Ciężko było, jak mu sędzia prawidłowej bramki z Niemcami nie uznał

Generalnie patrząc na toporną grę Anglików w tym turnieju jestem pewien, że nie wygraliby go.

Xavi zasługuje, a w poprzednim sezonie jakoś specjalnie nie czarował i spisywał się "nieźle".

A według mnie grał bardzo dobrze. Poziomu Sneijdera nie osiągnął, ale na pewno w czołówce 5 pomocników najlepszych tamtego sezonu jest.

Razem z graczami Realu tongue.gif + jeszcze takim świetnie pracującym Senną w środku pomocy.

Sneijder też sam v-ce mistrzostwa nie wygrał, o ile pamiętam :P I też sam wyników Interu nie zrobił takich, jakie były.

Walczy z falą hejterstwa czyli Face'm i Elev8atorem, którzy są tymi rzeszami hejterów.

Ja tu widzę paru więcej antyfanów, którzy wprost uwielbiają Barcelonę, Messiego, Xaviego, Iniestę, Busquetsa itp. Zresztą nie chodzi liczebność, a procent ludzi udzielających się tu, którzy wybitnie nie lubią Barcelony. A ten jest wybitnie duży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie oglądam Polsatu ani nie czytam pism

To jednak mimo wszystko potrafi denerwować i to bardzo.

eneralnie patrząc na toporną grę Anglików w tym turnieju jestem pewien, że nie wygraliby go.

Wielkie przełamanie po zwycięstwie nad Niemcami? Tym bardziej, że Anglicy lepiej grali z ekipą Loewa niż chociażby Argentyna, a poza tym - przypomnij sobie Francję z 2006, też grali fatalnie, a później doszli aż do finału i kto wie co by było gdyby Trezeguet zaliczył jedenastkę. Nikt nie wie co by było GDYBY Anglia wygrała z Niemcami, Trezeguet strzelił rzut karny, Anelka strzelił w finale w Moskwie, takich przykładów mogę podawać setki, dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy Anglia Mundialu by nie wygrała.

Sneijder też sam v-ce mistrzostwa nie wygrał, o ile pamiętam

No właśnie, to dlaczego chociażby nominowany w wielkiej trójce nie jest Casillas? Wg mnie to on wygrał Hiszpanom finał broniąc dwie sytuacje sam na sam z Robbenem, a ile razy ratował Real? Gdyby nie on to Hiszpania w życiu, W ŻYCIU by nie wygrała Mundialu i na pewno był ważniejszą postacią niż chociażby Iniesta.

A ten jest wybitnie duży.

Po prostu tak więc jest, trafiłeś (przypadkiem?) na takie forum, gdzie dużo osób nie lubi tego klubu i tak pozostanie, ale są też kibice Barcy - Ty, z tego co wiem również POLIPOLIK lubi Barcę, Demilisz (ale tego nie jestem pewien), a za Chelsea kto? Tylko ja i Yanki, który i tak rzadko się udziela oraz z tego co widzę Artur i alexiej w miarę lubią klub z Londynu, ze względu na osobę Ancelottiego oraz Vlado, który ostatnio wspominał, że chciałby aby The Blues wrócili na szczyt.

Edit: Wesley Sneijder sam wypowiedział się na temat Złotej Piłki i przyznał, że jest wściekły i nie rozumie dlaczego nie został nominowany, pytał retorycznie "-Jak to możliwe? Wygrałem Ligę Mistrzów, Puchar Włoch, Mistrzostwo Włoch, z reprezentacją doszedłem do finału MŚ, będąc jej najlepszym strzelcem, a na dodatek mam wielką szansę wygrać KMŚ" - na tym kończę wątek Złotej Piłki, bo Wesley świetnie to wszystko podsumował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Dokładnie, niszczy mnie nazywanie Iniesty "ostatecznym" ojcem sukcesu Hiszpanii bo strzelił gola po błędzie Holendrów gdy VdV złamał linie spalonego. Czemu nikt nie wspomina dwóch parad Ikera z samego meczu finałowego? Nie mówiąc o wcześniejszych meczach gdzie nie popełniał błędów. Także druga lokata Realu w lidze to w dużej mierze jego zasługa, do feralnego GD był w tym sezonie miał najmniej puszczonych goli... Reasumując ani Andreasa ani Ikera nie powinno być raczej w top 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się mecze LM wtorkowej, Rubin jednak nie wywalcza awansu, na pewno niespodzianką jest awans Kopenhagi, która chce kupić syn Abramovicha, natomiast największa niespodzianką jest przegrana Interu z Werderem, AŻ 3-0! Myślę, że Benitez bardzo szybciutko poleci, a nastąpi to po KMŚ, które wydaje mi się, że klub z Europy nie wygra. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia, dla kibica MU, który napisał "jaka liga, takie Derby". Zremisować z piątą Valencią ... . :trollface:

Liczyłem, na powtórkę z tamtego roku, i na niemiłą niespodziankę ze strony Rubina Kazań. Nie dali rady rezerwowym. Szkoda tylko kontuzji Jeffrena jak i Bojan Krkića, mam nadzieję, że to nic poważnego. Przegrana Interu z Werderem, chyba drużyna z Mediolanu nie obroni tytułu. :icon_wink: Szkoda, że w Polsacie dzisiaj pokażą mecz Realu. :[ Ciekawiej zapowiada się mecz Milanu - Ajaxem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...