Skocz do zawartości

Piłka Nożna IV


Turambar

Polecane posty

Gość Sondokan
Ostatnio słyszałem, że Real interesuje się Edinem Dżeko. Śmieszy mnie to głównie z tego powodu, że w pierwszej jedenastce może wybiec maksymalnie 11 graczy, a niektórym się wydaje, że da się upchnąć w zespole 14 gwiazd. Nie da się, bo gwiazdy mają to do siebie, że chcą grać i prędzej czy później prowadzi to do konfliktów.

No jasne, po co Realowi napastnik, przecież AŻ dwóch w kadrze wystarczy w zupełności. Co tam, że Higuain może wypaść na 2 miesiące i mieć operację (od dwóch spotkań nie gra, łącznie w tym z FCB). A Benzema... Benzemę pozostawmy bez komentarza :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Kolejny dobry mecz BVB i co najważniejsze zwycięski. Tym razem Borussia pokonała Norymbergę 2:0. W pierwszym składzie pojawiło się dwóch Polaków, Piszczek i Lewandowski. Kuba Błaszczykowski pojawił się na boisku w 60 minucie. Było widać po podopiecznych Kloppa, że mają w nogach ten środowy mecz w LE. Porównując z poprzednimi meczami nie narzucali tak szybkiego tempa do jakiego wcześniej przyzwyczaili kibiców. Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu kolejnego zwycięstwa w Bundeslidze, gdyż FC Nürnberg to co najwyżej ligowy średniak. Dobry mecz zagrał Sahin, który posyłał ze stałych fragmentów gry dośrodkowania najlepiej jak potrafi. Jedno z nich wykorzystał Hummels i BVB prowadziła do przerwy 1:0. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Norymberga próbowała skonstruować jakieś akcje, najczęściej bez efektu. Borussia natomiast od czasu do czasu wychodziła z kontratakami. Zależało mi bardzo, aby Robert strzelił gola. Żeby udowodnił, że w obliczu absencji Barriosa może grać w pierwszym składzie. Jego gra w cały meczu źle nie wyglądała. Był aktywny, odgrywał piłkę, miał też kilka strat. Oddał w meczu 3 strzały: pierwszy wybronił bez problemu bramkarz, w drugiej sytuacji szczęśliwie obronił strzał nogą, przy trzecim nie miał szans. Była 88 minuta, Robert w zamieszaniu w polu karnym przyjął piłkę, obrócił się i uderzył w długi róg. Odetchnąłem z ulgą, teraz nikt nie będzie mógł się przyczepić do gry Lewandowskiego. Zrobił to co do niego należało, strzelił gola. Kuba Błaszczykowski po wejściu na boisko również pokazał się z dobrej strony. Walczył, biegał, dośrodkowywał, strzelał. Jednym słowem był bardzo aktywny. O Łukaszu Piszczku rozpisywać się nie będę. Chłopak gra bardzo solidnie, spośród naszej trójki gra najlepiej i poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Podsumowując, wspaniała seria klubu z Dortmundu trwa. Przewaga nad rywalami jest duża. Co istotne, duża w tym zasługa Polaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje tylko pytanie. Real czy Barcelona ?

Obawiam się, że rynek transferowy nie krąży wokół tych dwóch klubów :sad:

Zaśmieję się z tego tekstu jakby rzeczywiście Nasri klub zmienił na... Bayern, by grać z Riberym.

Oczywiście doszło do konfliktu w zespole i Szwed musiał ewakuować się do Milanu.

Gdzie strzela kolejną bramkę ( nr 7 w sezonie), co przybliża Milan do zdobycia tak utęsknionego Scudetto ;)

Czytałem wcześniej o głosowaniu na stronce UEFY. Podzielę się także swoimi wyborami:

Julio Cesar - miałem rozterki między nim, a Ikerem. Pamiętam jednak sytuacje w których widziałem przerażenie w oczach Hiszpana. Dlatego głos dla bramkarza Interu.

Maicon - gdy dostawał piłki na połowie boiska to wiedziałem, że skończy się to centrą.

Walter Samuel (KAPITAN) - można mówić o genialnym Lucio, ale to Samuel jest ostoją defensywy Interu. Jego brak był odczuwalny choćby w ostatnich Derbach Wszechgalaktyki.

Puyol - pewność i doświadczenie.

Bastos - świetny sezon piłkarza Lyonu. Swoimi przebojowymi akcjami dawał wiele pożytku drużynie.

Robben - kluczowe bramki w LM i MŚ.

Cambiasso - Gattuso Interu. Wielka klasa i wyrachowanie. Gdy brakuje Argentyńczyka to coś w Interze kuleje.

Sneijder - jak dla mnie to miał on sezon na Złotą Piłkę.

Malouda - renesans Francuza. Świetna postawa w Chelsea, a w RPA jako jeden z nielicznych coś sobą reprezentował.

Milito - dwie bramki w finale LM to dużo. Sheva nie strzelił ani jednej.

Villa - jego występ na Mundialu często porównywałem do Sukera i Francji 98'.

Mourinho - Kszanię Del Bosque, który dostał drużynę idealną i wygrał Mundial ( przegrywając na dzień dobry!). Portugalczyk za wygranie wszystkiego we Włoszech i za wykonanie Mission Impossible.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że rynek transferowy nie krąży wokół tych dwóch klubów

Zaśmieję się z tego tekstu jakby rzeczywiście Nasri klub zmienił na... Bayern, by grać z Riberym.

Może i nie krąży, ale ten zawodnik najlepiej właśnie pasuję do stylu gry tych klubów. Nasri potrzebuję kogoś kto będzie potrafił mu dogrywać idealne piłki. W Realu ma Ozila/Khedirę , a w Barcy Iniestę i Xaviego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co się dzieje dokładnie z tą Chelsea, kryzys zaczął się od przegranego spotkania z Liverpoolem 2-0, a teraz czekają nas mecze z Tottenhamem, Manchesterem United, Boltonem i Arsenal - miło, aczkolwiek po cichutku liczę, że właśnie The Blues zmobilizują się na mocniejszych rywali i nastąpi wielkie przełamanie.

Moja XI roku:

Casillas - kapitalna postawa na MŚ, świetna, równa forma, tam gdzie broni - tam ratuje,

Maicon - wspaniały sezon w Interze, potrójna korona, te niesamowite rajdy prawą stroną boiska i ważne gole,

Pique - świetna postawa na MŚ i w Barcelona, praktycznie nie do przejścia,

Lucio - również niesamowita postawa w Interze, wielki dwumecz z Chelsea, zatrzymał sam Drogbę,

Ashley Cole - najlepszy lewy defensor świata, nie do przejścia, wspaniały sezon w Chelsea, na dodatek strzelał parę ważnych bramek,

Robben - wielki sezon, wielkie odrodzenie po Realu, niesamowicie ważne gole, chociażby z Man Utd i to jakie piękne,

Cambiasso - serce Interu, typowy walczak, jak wspominał Artur - Gattuso Interu,

Wesley Sneijder - dla mnie piłkarz roku, lider tego wielkiego Interu z zeszłego sezonu,

Flo Malouda - reaktywacja, mimo bardzo słabej postawy i krytyki po transferze z Lyonu potrafił się odbudować i stać się tak ważnym graczem w CFC jak np. Lampard,

Diego Milito - killer Interu, przyćmił Eto'o w poprzednim sezonie (teraz na odwrót ;)),

Didier Drogba - najlepszy sezon w karierze, 29 goli, lider absolutny.

Coach: Jose Mourinho - dokonał wszystkiego czego mógł, nie dało się więcej

A tym czasem, NIEOFICJALNIE: Andres Iniesta ze Złotą Piłką, dowiedziała się o tym włoska gazeta Dello Sport, oby to nie było prawdą, ponieważ ten zawodnik na tle Sneijdera po prostu sobie na to nie zasłużył, 2 i 3 miejsce? Xavi i Messi, czy ktoś tutaj przypadkiem nie faworyzuje

boskiej Barcelony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś tutaj przypadkiem nie faworyzuje

boskiej Barcelony?

Wiesz, w roku, w którym odbywają się mistrzostwa świata czy Europy zwykle złotą piłke dostaje ktoś ze zwycięskiej druzyny, dlatego wysokie miejsca Iniesty i Xaviego mnie nie dziwią, tym bardziej, że Iniesta strzelił zwycięską bramkę w finale MŚ, ale wg mnie jeśli już Iniesta ma wygrac to drugie miejsce nalezy się Sneijderowi, za postawe w Lidze Mistrzów i na Mundialu, Messi wielkich sukcesów w tym roku nie osiągnął, a za samo nazwisko i talent nagród sie nie przyznaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andres Iniesta ze Złotą Piłką, dowiedziała się o tym włoska gazeta Dello Sport, oby to nie było prawdą, ponieważ ten zawodnik na tle Sneijdera po prostu sobie na to nie zasłużył, 2 i 3 miejsce? Xavi i Messi, czy ktoś tutaj przypadkiem nie faworyzuje boskiej Barcelony?

No nie mogę :D Tak tak, Drogba najlepszym napastnikiem w tym sezonie, co tam Forlan wojujący na RPA. Czymże jest Premier League przy MS?

Płacze o Barcelone to chyba rekord na FA, nie pamietam by którykolwiek zespół był poddawany takiej dewaluacji jak Barcelona. Oczywiście to wszystko dlatego, że Barca zapłaciła urzędasom. MS to przecież był mały turniej, kto to jest Iniesta? Xavi? Messi ten nieudacznik po sterydach? No jakże tak, dajcie tym zawodnikom co byli najlepsi czyli z tej drużyny co ja chce, a jak ci z mojej druzyny byli zasłabli to wszystko tylko nie tym których nie lubie! :teehee:

Mariusz Pawełek na bramkarza roku! A czemu by nie? 1. Iniesta, 2.Sneijder 3. Xavi i mam nadzieje, że takiż to będzie werdykt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathew ma rację, każdy tylko się zgrywa jak to nie lubi Barcelony. Dużo ludzi ich nie lubi, co to tam, dowalę i ja. Aczkolwiek mi też się nie podoba przyznanie Złotej Piłki Inieście. Od MŚ gra po profesorsku, ale ja (w przeciwieństwie do panów wybierających laureata, co patrzą tylko na MŚ) biorę pod uwagę cały sezon. I zamiast Iniesty zdecydowanie Złotą Piłkę powinien dostać Xavi. Trochę lat już ma i pewnie drugi raz nie będzie takiej okazji, a należy mu się za ten sezon i za całą karierę. Na drugim Sneijder, na trzecim Iniesta, a na czwartym Messi. Ale panowie z FIFA pewnie wybiorą inaczej. Grunt, że to nie kompromitacja jak z Cannavaro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M@TH3V

Tak! Premier League ważniejsza niż jakieś MŚ, gdzie nie uznają bramek, po których piłka przekracza zdecydowanie linię bramkową, ważniejsza niż jakaś komercyjna impreza, gdzie Hiszpanie są bogami futbolu. Na podstawie ligi można stwierdzić równą formę zawodnika, a MŚ to zaledwie kilka meczy. W lidze grasz 38, a Drogba w każdym spotkaniu, w którym grał dawał z siebie 100% i na dodatek strzelił mnóstwo bramek. Dla mnie Chelsea drugą drużyną świata poprzedniego sezonu, zaraz po Interze.

Oczywistą oczywistością jest, że Drogba jest zwyczajnie lepszy od Forlana (nie ujmując klasy Urugwajczykowi).

Oczywiście FIFA - kolejna kapitalna organizacja, która przyzna Inieście Złotą Piłkę TYLKO DLATEGO, że strzelił gola w finale Mistrzostw Świata, tutaj trzeba bić brawa, oczywiście Złota Piłka w tym roku to jest praktycznie to samo co Złota Piłka Mistrzostw Świata, bo patrzymy tylko i wyłącznie na RPA.

Frank Lampard, który strzelił 22 gole w sezonie ligowym i miał najwięcej asyst nie jest nawet nominowany do tej nagrody, co uważam za po prostu śmieszną rzecz, natomiast oczywiście jest obecność takiego chociażby Asamoaha Gyana, myślę, że tutaj nie ma nawet co komentować, tylko śmiać się z FIFA chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA siłą rzeczy bedzie stawiać swoja sztandarową imprezę nad jakiekolwiek inne, tak to już u nich jest. A co do Iniesty to bije się w pierś bo byłem przekonany, ze Xavi dostał Złota Piłke w 2008 roku, ale przed chwilą się uświadomiłem, ze jednak nie, więc też musze powiedziec, że mu sie nalezy w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wysokie miejsca Iniesty i Xaviego mnie nie dziwią, tym bardziej, że Iniesta strzelił zwycięską bramkę w finale MŚ

A więc

zwycięstwo w MŚ: +5 do Złotej Piłki

bramka w finale MŚ: +10 do Złotej Piłki

Ja rzekłbym tak - Złota Piłka jest za cały rok i ja osobiście patrzę na CAŁY ROK. A ten w wykonaniu Snejidera był zabójczy ( toć nawet na wielbionym Mundialu grał dobrze)! Druga lokata dla Robbena za świetny sezon w Bayernie, ważne bramki w LM i na MŚ. Trzecie dla Messiego - 34 gole bodajże w lidze robią swoje.

Jakżesz żałuję, że tej nagrody nie dostał Maldini. I wcale jej za nazwisko nie musiał otrzymywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota Piłka Inieście? A za co że tak spytam? :huh: Strzelił bramkę w Finale Mundialu i od razu ma dostać nagrodę piłkarza roku? Coś tu jest nie tak i to nie mówię o braku umiejętności tego zawodnika, ale o tym kto go wybiera ... FIFA od jakiegoś czasu chce pokazać nam iż rządzą tam układy i debile =]

Jakżesz żałuję, że tej nagrody nie dostał Maldini. I wcale jej za nazwisko nie musiał otrzymywać.

Niestety, ale niektórzy nie rozumieją różnicy między efektywnym a efektownym graniem. Choć i tak obrońcą dekady wraz z Baresim jest i będzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest to, że Iniesta w poprzednim sezonie zdobył... 1 bramkę w lidze? Jeśli tak, to nie ukrywam że będę zażenowany w ogóle znalezieniem się Hiszpana na podium. Rozumiem, że gol w finale MŚ to bardzo ważna rzecz, ale na sezon składa się: liga, europejskie puchary oraz rozgrywki międzynarodowe. Nie umniejszam gigantycznych umiejętności Iniesty, ale w tym sezonie trudno go nazwać najlepszym na świecie. Toż to faktycznie bardziej na nagrodę zasłużyli choćby Wesley Sneijder, Xavi czy Diego Forlan. Zwłaszcza dla dwóch ostatnich Złota Piłka byłaby pięknym ukoronowaniem kariery.

Down: Bądźmy poważni. Jeśli ofensywny pomocnik, ma być najlepszy na świecie to powinien ustrzelić coś więcej niż 1 gola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklicie się tak, jakby to było coś nowego, że FIFA się często ośmiesza. A kto inny jak nie oni dał Cannavaro w 2006 roku Złotą Piłkę za parę meczów na Mundialu ? No kto ? Ta sama FIFA. Najlepiej olać ich werdykty i tyle. Jeśli Iniesta dostanie ZP, to sam mimo ogromnej sympatii do Andresa będę zażenowany. Tak samo jak brakiem Sneijdera. Ale cóż, skoro dostanie ktoś z Barcelony to ino się cieszyć.

Dla mnie Chelsea drugą drużyną świata poprzedniego sezonu, zaraz po Interze.

Na jakiej, przepraszam, podstawie ?

Ja rzekłbym tak - Złota Piłka jest za cały rok i ja osobiście patrzę na CAŁY ROK. A ten w wykonaniu Snejidera był zabójczy ( toć nawet na wielbionym Mundialu grał dobrze)!

Cały rok to styczeń-wrzesień ? Bo od września Sneijder zgasł, jak i cały Inter. Najrówniej w całym roku grał chyba Xavi, bo Messiemu Mundialu nie wyszedł. A Iniesta się przez pierwszą cześć sezonu głównie leczył. I dla mnie Xavi powinien wygrać tą nagrodę.

Druga lokata dla Robbena za świetny sezon w Bayernie, ważne bramki w LM i na MŚ.

Ostatnio takoż połamany.

Prawdą jest to, że Iniesta w poprzednim sezonie zdobył... 1 bramkę w lidze?

Ilość goli to wyznacznik klasy piłkarza ? To nic, że jak grał to robił z rywalami co chciał, asystował, kiwał ich, ośmieszał czasami paru na raz, uzupełniał się idealnie z Xavim ? Od strzelania w Barcelonie są inni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej, przepraszam, podstawie ?

Chociażby na ilości Pucharów, a był dublecik.

@Milaniści

Tak jest, Maldini powinien dostać tą nagrodę, dla mnie z Beresim obrońcy dekady, koniec kropka!

No i cóż... francuska gazeta podała ścisłą czołówkę finalistów w walce o Złotą Piłkę, a konkretniej 3 piłkarzy... Iniesta, Xavi, Messi, rozumiem obecność Xaviego, nooo może Messiego, ale Iniesta? Śmiech na sali. Nie wiem czy w ogóle Hiszpan powinien być nominowany do 23 graczy, ubiegających się o nagrodę, a co dopiero o wygraniu Złotej Piłki, Eagle ma całkowitą rację - ta nagroda w obecnych czasach nie jest nic warta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Boże, nie mogę wciąż opanować śmiechu po ogłoszeniu tej finałowej trójki :laugh: A tak poważnie mówiąc, żenującym jest brak Sneijdera. Bardzo żenującym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to nagroda za cały rok, ale wiadomo, że to wyróżnienie za sezon poprzedzający. Tj. sezon 2009/10.

I w takim wypadku nie rozumiem dlaczego w trójce jest Xavi i Iniesta. Messi może nic nie wygrał, ale przez cały sezon zasłużył jednak na 3 miejsce.

A jeśli już mamy się licytować do kogo ta Złota Piłka powinna powędrować to, oczywiście jest to Sneijder. Nie widzę innej możliwości.

Dalej Forlan i Messi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle przez cały sezon myślałem, że jednak Złotą Piłkę otrzyma Wayne Rooney, przypominam sobie te mecze z Milanem w 1/8 i ile Roo wtedy strzelał bramek po tych pięknych dośrodkowaniach z prawej strony, ale później załamanie formy i chyba jednak wyszło, że Didier Drogba był w tamtym sezonie najlepszym napastnikiem ligi angielskiej.

Sneijder to dla mnie zdecydowanie piłkarz nr 1 poprzedniego sezonu, tak samo wicemistrzostwo świata to również nie lada osiągnięcie, Iniestę bije na głowę osiągnięciami, golami, asystami, w końcu kto dogrywał te fenomenalne piłki do Milito? Właśnie Holender, kupiony za marne 15 milionów, aż szkoda, że nie odnalazł się w Realu, a tak dobrze zaczynał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie mówiąc, żenującym jest brak Sneijdera. Bardzo żenującym.

A tak poważnie to jest to nagroda dla zawodnika roku. Co Sneijder gra po mistrzostwach?

Ja rzekłbym tak - Złota Piłka jest za cały rok i ja osobiście patrzę na CAŁY ROK. A ten w wykonaniu Snejidera był zabójczy ( toć nawet na wielbionym Mundialu grał dobrze)!

Słabo patrzysz^

Więc jedyna osoba która powina dostać, nagrodę, po przeglądnięciu statystyk, etc.. Jest Xavi.

Przy wyborze Messiego pewnie miały znaczenie, złoty but, 15 goli w 12 meczach tego sezonu, mistrzostwo Hiszpanii. No i popularność. + Klubowe mistrzostwo świata.

Z Xavim sprawa jest prosta, cały rok gra bardzo dobrze, architekt sukcesu Hiszpanii i Barcelony.

Iniesta, w lidze grał regularnie, na MS, oraz w LM do czasu kontuzji. Brak gry z powodu kontuzji ratuje własnie ten gol w finale.

Po przemyśleniu Xavi i tylko Xavi.

Chociażby na ilości Pucharów, a był dublecik.

To myśle, ze taki Inter Baku który kosił wszystko tam u siebie mógłby spokojnie startować do pierwszej 5 :D A Chelsea zwłaszcza teraz szaleje, że hohohoho, normalnie odjazd - dajmy im LM już teraz bo im się należy.

W ogóle przez cały sezon myślałem, że jednak Złotą Piłkę otrzyma Wayne Rooney, przypominam sobie te mecze z Milanem w 1/8 i ile Roo wtedy strzelał bramek po tych pięknych dośrodkowaniach z prawej strony, ale później załamanie formy i chyba jednak wyszło,

Tylko, że Roo zgasł i tak na MS jak i teraz grał piach. A przypominam, nagroda jest za rok kalendarzowy nie piłkarski (sezon).

Tak czy siak, u kobiet za to pewnie nagrode zgarnie Marta do której nie ma żadnych wątpliwości... Sędziowanie u kobiet lepsze, wszystko sprawiedliwie (w koncu mniejszy biznes, mniej polityki), waleczniej... Chyba sie przerzucę. : D

btw Ta nagroda dalej tyle emocji wzbudza a po 2006 wszyscy powinni sie na to wypiąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myśle, ze taki Inter Baku który kosił wszystko tam u siebie mógłby spokojnie startować do pierwszej 5

Czyli traktujesz ligę angielską na równi z azerską? To samo krajowe puchary? Nic, tylko pogratulować.

A Chelsea zwłaszcza teraz szaleje, że hohohoho, normalnie odjazd - dajmy im LM już teraz bo im się należy.

Za te wszystkie lata, w szczególności za rok 2009 bardziej niż Barcelonie

(czyt. Ovrebo)

Iniesta

Aha, czyli regularna gra to klucz do Złotej Piłki?

Więc jedyna osoba która powina dostać, nagrodę, po przeglądnięciu statystyk, etc.. Jest Xavi.

Statystycznie Frank Lampard bije na głowę Xaviego, pod względem goli etc.

Po przemyśleniu Xavi i tylko Xavi.

Po przemyśleniu Twoim i Panów z FIFA - tylko

NadBoscy Piłkarze Dumy Katalonii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Sneijder gra po mistrzostwach?

Praktycznie to samo co Iniesta przed. Z tym że Sneijder na Mundialu grał coś więcej od Hiszpana i to się powinno liczyć, ale niestety FIFA ma jakiś dziwny sposób na przyznawanie czegokolwiek komukolwiek, więc skończy się na najbardziej żenującym werdykcie na rozpoczęcie kolejnej dekady =[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elev8tor

stary, wyluzuj trochę. Ja jestem kibicem Realu a mimo to popieram kandydaturę Xaviego do Złotej Piłki. Sezon miał naprawdę bdb, do tego super forma w GD, szczęśliwie nie chwyciło go nic na dłużej, pozatym mistrz świata AD.2010 więc wybór całkowicie słuszny. Co do Messiego to już nieco chłodniej go oceniam - do czerwca był murowanym kandydatem, ale na mundialu wypadł cienko. W BBVA teraz idzie łeb w łeb z CR7, ale wiadomo że liga a mistrzostwa świata to nie to samo. Więc 2 albo 3 miejsce. Iniesta może i grał dobrze, ale nominowanie go za zwycięską bramkę w finale to lekka przesada.

Rooney to piach, Lampard czy Gerrard (odnośnie PRM) to trzymający formę kopacze, ale jednak do Złotej Piłki czegoś brakuje, Sneider po MŚ też jakiś zagubiony, ogólnie Benitez + Inter = Fail. Faceta nigdy nie lubiałem (vide Reina lepszy od Dudka w czasach świetności tego drugiego), widać też że Mou gdzie nie pójdzie to wygrywa, a Inter z Benitezem gra jakoś tak o klasę niżej. Nadal się liczy, ale to już nie to samo, to co rok temu - gdyby w tym roku trafił na Barcelonę, nie miałby większych szans.

I tak przy okazji - strzelanie jak szaleni w lidze to nie wszystko. Pogooglajcie odnośnie historii złotej piłki z lat 70. - Rumuni domagali się jej dla swojego zawodnika, tylko dlatego że w jakieś lipnej lidze strzelił 45 goli/sezon. Messi czy Ronaldo strzelają w BBVA, zdecydowanie najlepszej lidze świata, ale gole to nie wszystko. Próbka tego była w ostatnim spotkaniu Realu Madryt - zespół grał kiepsko, CR7 wolał strzelać zamiast podawać, strzelił jednak 2 gole i od razu jest chwalony. Ja się zapytam za co ? Poza tymi bramkami za wiele dobrego nie pokazał, dobrze chociaż że Real nie traci punktów.

A, i ostania rzecz. Pozdro dla ludzi uważających Messiego za sterydziarza - postawcie się w jego sytuacji choroby i wizji życia jako mały kurdupel o 140 cm wzrostu. Sorry, ale gdyby to zależało ode mnie, to bez wahania zgodziłbym się na kurację. Pozatym i tak za wiele nie urósł - 169 cm to jednak dość mało w świecie futbolu ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli traktujesz ligę angielską na równi z azerską? To samo krajowe puchary? Nic, tylko pogratulować.

Jak czytasz wszystko dosłownie to pozostaje mi tylko pogra... potwierdzić.

Za te wszystkie lata, w szczególności za rok 2009 bardziej niż Barcelonie (czyt. Ovrebo)

Ojejej tu już widze troszke płacz. Za te wszystkie lata męczarni chce zobaczyć Wisłę w LM, a Man UTD wygrywającego LM.

Napinka w stylu Barcelona Ovrebo.. Hmmm ciekawe czemu nikt nie wymyślił Inter Bleeckere, no co, jest Ovrebo, niech będzie i Bleeckere.

Aha, czyli regularna gra to klucz do Złotej Piłki?

O tym, że bardzo dobra gra już nie warto pomyśleć ale lepiej czepiać sie słów.

Po przemyśleniu Twoim i Panów z FIFA - tylko NadBoscy Piłkarze Dumy Katalonii

Jesli tak uważasz, trudno, jeszcze nie tak dawno bo boiskach biegali lepsi, chocby w Realu.

Statystycznie Frank Lampard bije na głowę Xaviego, pod względem goli etc.

E no to statystycznie Zidane, Veron, Vieira, Makelele, Seedorf, Kaka, Ljunberg, Platini, Garrincha, Redondo, Socrates, Baggio to moga statystycznie nosić Lampardowi buty.

Więc ok statystycznie graczem roku jest Lampard.

Praktycznie to samo co Iniesta przed. Z tym że Sneijder na Mundialu grał coś więcej od Hiszpana i to się powinno liczyć, ale niestety FIFA ma jakiś dziwny sposób na przyznawanie czegokolwiek komukolwiek, więc skończy się na najbardziej żenującym werdykcie na rozpoczęcie kolejnej dekady =[

Mozna było gorzej. Zawsze tak sie trzeba pocieszać, choć jak pisałem po 2006 ta nagroda dla mnie jakiegoś znaczenia to nie ma.

Messi czy Ronaldo strzelają w BBVA, zdecydowanie najlepszej lidze świata, ale gole to nie wszystko.

Chyba jednak PM>BBVA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie to jest to nagroda dla zawodnika roku. Co Sneijder gra po mistrzostwach?

Ciężko, żeby grał dużo lepiej, skoro przyszedł nowy trener, który zdemontował zespół. W zasadzie w Interze w tym sezonie nie zawodzą tylko Eto'o, Sneijder i Cambiasso.

Więc jedyna osoba która powina dostać, nagrodę, po przeglądnięciu statystyk, etc.. Jest Xavi.

Przy wyborze Messiego pewnie miały znaczenie, złoty but, 15 goli w 12 meczach tego sezonu, mistrzostwo Hiszpanii. No i popularność. + Klubowe mistrzostwo świata.

Chyba statystyki jeśli chodzi o celność podań. Xavi nie sieka aż tylu bramek i nie nabija przesadnie licznika asyst, zawsze mi się wydawało, że jego praca jest zwykle niemierzalna. To co napisałeś o Messim to śmiech na sali. Popularność i Klubowe Mistrzostwo Świata? Ten Puchar Myszki Miki? Ronaldo też nabił dużo goli w tym sezonie i jest popularny. Powinien też tam być!

Z Xavim sprawa jest prosta, cały rok gra bardzo dobrze, architekt sukcesu Hiszpanii i Barcelony.

Z tego co pamiętam to Inter Sneijdera w ogólnym rozrachunku okazał się lepszy od Barcelony w bezpośrednim pojedynku. Ciężko nazwać Xaviego architektem zwycięstwa Hiszpanów. Pierwsze mecze to popis strzelającego Villi, Casillas wiele razy ratował z opresji świetnymi interwencjami, stoperzy Pique i Puyol świetnie uzupełniali tyły. Xabi Alonso też grał całkiem nieźle w środku pola, a w finale gola na wagę tytułu strzelił Iniesta. Dlatego czemu akurat przypisywać główną zasługę Xaviemu? Ja tutaj widzę team effort.

To myśle, ze taki Inter Baku który kosił wszystko tam u siebie mógłby spokojnie startować do pierwszej 5 biggrin_prosty.gif A Chelsea zwłaszcza teraz szaleje, że hohohoho, normalnie odjazd - dajmy im LM już teraz bo im się należy.

Aha czyli te mistrzostwo Barcelony z zeszłego sezonu, to też możemy do kosza włożyć. Chelsea chociaż u siebie wywalczyła dublet, a Katalończycy Pucharu Króla już nie wywalczyli. Zaraz przecież był Puchar Myszki... Klubowe Mistrzostwo Świata...

Cały rok to styczeń-wrzesień ? Bo od września Sneijder zgasł, jak i cały Inter. Najrówniej w całym roku grał chyba Xavi, bo Messiemu Mundialu nie wyszedł. A Iniesta się przez pierwszą cześć sezonu głównie leczył. I dla mnie Xavi powinien wygrać tą nagrodę.

Wydawało mi się, że najważniejszym wyznacznikiem są MŚ i osiągnięcia w piłce klubowej. Jako, że ciężko wskazać wybijającego się na mundialu Hiszpana, to Holendrzy mieli w tej kwestii przewagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba statystyki jeśli chodzi o celność podań. Xavi nie sieka aż tylu bramek i nie nabija przesadnie licznika asyst, zawsze mi się wydawało, że jego praca jest zwykle niemierzalna. To co napisałeś o Messim to śmiech na sali. Popularność i Klubowe Mistrzostwo Świata?

Było takie słowo w tym co napisałem... "Pewnie" ze słownika:

2. prawdopodobnie, zapewne, może, chyba, możliwe (

pewnie będzie zimno)

Co by wskazywało na to, że staram się domyśleć czemu Fifa Messiego nominowała.

Dlatego czemu akurat przypisywać główną zasługę Xaviemu? Ja tutaj widzę team effort.

Ja widziałem Xaviego świetnie dyrygującego gra kolegów - każdy widzi co chce z tego co czytam ;)

@Down

No statystycznie to już mamy 1 mistrza więc nie wiem jak to będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...