Skocz do zawartości

Piłka Nożna IV


Turambar

Polecane posty

Mistrzostwa Świata w 2018 roku odbędą się w Rosji, a w 2022 w Katarze. Co o tym sądzicie?

Jak dla mnie wybór Rosji jest ok bo mistrzostwa w tym kraju zapowiadają się naprawde ciekawie, ale Katar? Troche nie bardzo, kraje Arabskie niby wkładają w piłke mnóstwo kasy, ale turbany zamiast wuwuzele? Jak dla mnie nie bardzo. Wołałbym kolejny mundial w USA i popularyzacje piłki w tym kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

I kto mi powie że piłka nożna nie jest uzależnoina od pieniędzy? Katar ma powierzchnię porównywalną do województwa świętokrzyskiego. I tam odbędzie się mundial. Co prawda będzie on reprezentował kraje saudyjskie, ale nie mogli wytypować większego kraju? Otóż nie, bo w Katarze mieszkają najbogatsi szejkowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e zmienia faktu iż dalej podani Makelele Guti i Raul to także piękna ofensywa smile_prosty.gif

Guti akurat w tedy niewiele pokazywał ;)

ale Katar? Troche nie bardzo, kraje Arabskie niby wkładają w piłke mnóstwo kasy, ale turbany zamiast wuwuzele? Jak dla mnie nie bardzo. Wołałbym kolejny mundial w USA i popularyzacje piłki w tym kraju.

Najpierw zobacz jakie stadiony panowie zaoferowali i nie są to bajki. Co do turbanów, proponuje poznać kulture bo na razie to jesteś ignorantem oraz widzisz wszystko stereotypami. Tak, podczas euro Polacy po pijaku wszystko rozkradną ale nie bój żaby, wszystko znajdziemy w Niemczech.

A po co hamburgerom mistrzostwa? Przecież piłka to najgłupszy sport, oni mają swój mądry bejsbol.

I kto mi powie że piłka nożna nie jest uzależnoina od pieniędzy? Katar ma powierzchnię porównywalną do województwa świętokrzyskiego. I tam odbędzie się mundial. Co prawda będzie on reprezentował kraje saudyjskie, ale nie mogli wytypować większego kraju?

Wybacz ale jaki masz z tym problem bo nie wiem? Euro dostały 2 biedne kraje. Teraz pora na mistrzostwa swiata w innym regionie, Katar jest idealny, bo pomieści każdą ilośc kibiców, zapewni najlepsze warunki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego, że kluby z Anglii mają więcej kasy? No są dzięki temu lepsze, ale co to ma do Messiego?

Messi jest super, bo kluby Hiszpańskie mają mało pieniędzy?

No to, że więcej kasy = lepsi zawodnicy. Lepsi zawodnicy = lepsza drużyna. Lepsza drużyna = ważniejsza ranga spotkania. Villareal, Sewilla, Valencia i Atletico są obok 2 największych najlepszymi drużynami w Hiszpanii, więc mecze z nimi zaliczają się do najważniejszych. A jak się ma ich poziom sportowy do takiego Tottenhamu czy Aston Villi to już inna para kaloszy. A skoro im ładuje gole, to znaczy że nie zawodzi. I nie wyśmiewaj tak Valencii, bo Twoje MU ledwo, ledwo z nią wygrało.

Często te pojedyncze mecze decydują o wyniku całego sezonu, z którego później klub jest rozliczany (bądź reprezentacja).

Ale jeśli chodzi o Barcelonę to trofea są, więc w czym problem ? A dwumeczu z Interem czy na MŚ sam jeden Messi nie zawalił, to czynnik dużo bardziej złożony.

Maldini - Baresi - Ancelotti - Weah - Franck Rijkard - Marco van Basten -------> To

Tym sposobem to zaraz dojdziemy do czegoś w stylu Kubala - Czibor - Koscis :D Albo Arthura Friedenreicha.

Mistrzostwa Świata w 2018 roku odbędą się w Rosji, a w 2022 w Katarze. Co o tym sądzicie?

Prosto, działacze z FIFA po prostu dostali do łapy i to grubo. Mistrzostwa Świata w Katarze, w ogóle jak to brzmi. Może w 2026 w Etiopii (z całym szacunkiem) albo Mongolii (takoż) ? Ja wiem, że mają kasy jak lodu, ale co z tego ? Wystawią 11 Brazylijczyków, dadzą na trybuny miliard ludzi w turbanach i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Bóg kopanej był jeden i zwał się Pele - dziękuję i do widzenia smile_prosty.gif

Ekhm... : Pele nazwał mnie najlepszym piłkarzem na świecie. To jest najpełniejsze uhonorowanie mojego życia. - George Best.

Szkoda, że FIFA nie wybrała Anglii, pokazałaby jak potrafi przejść obok tych oskarżeń o korupcję, a tak, muszą przyznać, że emisja programu w BBC, zaszkodziła kandydaturze Anglii. Moim zdaniem FIFA jest taką organizacją jak przedstawia ją dokument BBC (nie pierwszy już) ale powinni również brać pod uwagę inne względy i być "ponad to". Anglia powinna dostać MŚ ponieważ już bardzo dawno nie mieli takiej imprezy, futbol choć narodził się w Wlk. Brytanii, obecnie przeżywa tam pewien kryzys (nie mówię o lidze, tylko o reprezentacji i młodzieży, która nie garnie się do piłki) no i mają najlepsze stadiony oraz bazy noclegowe. Rosja jednakowoż nie jest złym wyborem. Złym wyborem jest Katar - właśnie ze względu na spekulacje odnośnie handlu głosami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja to wg mnie bardzo dobry wybór, aczkolwiek Anglia również by nim była, chciałbym właśnie MŚ w tych krajach, ale 2x z rzędu Europa po prostu odpada. Katar? Nie skreślajcie go, dajcie szansę, też jakoś nie byłem przekonany, ale sami zobaczcie:

http://www.youtube.com/watch?v=d-z2jtUS9-Y...player_embedded

A oto Rosja:

Rosjanie też mają dużo kasy i o dobre przygotowanie jestem po prostu pewien, na dodatek mają teraz jeszcze Igrzyska w Sochi, będzie się działo, ale to dopiero za 8 lat. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem stadiony i widziałem wszystko, ale mimo wszystko wolałbym USA. Co nie zmienia faktu, ze mistrzostwa dostali najbogatsi z kandydatów, ale czy to dobrze? Czas pokaże. A co do turbanów to była taka luźna zartobliwa uwaga... :/ Jeśli kogos uraziłem to przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 mecze mogą zadecydować o jakiś pucharach a nie całokształcie i lidze (która, przynajmniej dla mnie jest najważniejszym miernikiem wartości zespołu).

A co z trenerami typowo pucharowymi ( Carlo Ancelotti), którzy potrafią zbudować zespół w LM, a w rozgrywkach ligowych ich zespoły ledwo ciągną?

Oczywiście chodziło mi o czasy współczesne (ostatnie 2-3 lata) i piłkarzy aktualnie najlepszych :rolleyes: .

Więc dla mnie jest to Eto'o - Messi - Torres

Ja jednak trzymam stronę Vlado, dla mnie Juventus zlekceważył Lecha i jestem niemal pewny, że Poznaniacy odpadną w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

A ja w to zlekceważenie nie uwierzę! Jak Juventus mógł niby zlekceważyć tych, którzy wbili im w Turynie 3 bramki? Dodajmy do tego fakt, że Włosi mieli nóż na gardle.

Spójrzmy też na grę Juventusu - cisnęli, próbowali... Już niejeden mecz jakiegoś zespołu wyglądał tak, jakby im się nie chciało, a środowe spotkanie w Poznaniu było dalekie od podanej wyżej wizji.

Umiejętności trenerskie Maradony chyba dostatecznie jasno pokazały eliminacje w których ledwo, ledwo, awansowali na MŚ w RPA

Możecie mnie za to linczować, ale patrząc na wyniki Argentyny w kwalifikacjach, liczyłem po cichu na mega sensację i niezakwalifikowanie się tegoż zespołu na ostatni Mundial.

Może się tak wydawać jak sobie wyobrażasz te pieniądze, ale jakbyś czuł już ich zapach to byś poszedł nawet do Interu. Szlachetni i nieprzekupni to ludzie są tylko w filmach.

Inter? Inter... :laugh: Nawet gdybym dostał furmanki czystej platyny, kobiety, które kiedyś się śniły w młodzieńczych snach i dożywotni karnet na włoską pizzę to Interu bym nie wybrał! :) Jest coś takiego jak przywiązanie do barw klubowych - Del Piero, Maldini, Giggs, Zanetti, Raul ( może i na wyrost, ale cóż poradzić... :sad: ) czy Totti - na takich grajków się patrzy i ma dużo do nich szacunku. Oby więcej takich zawodników.

Akurat Bóg kopanej był jeden i zwał się Pele - dziękuję i do widzenia :)

Jakie " zwał"?? ZWIE SIĘ. Nie uśmiercaj symbolu tego sportu! :) Całkiem niedawno stuknęło mu 7 dyszek, więc trzeba chórem krzyknąć - DWIEŚCIE LAT MISTRZU!

Co prawda będzie on reprezentował kraje saudyjskie, ale nie mogli wytypować większego kraju? Otóż nie, bo w Katarze mieszkają najbogatsi szejkowie.

To powierzchnia kraju ma jakieś znaczenie? Katar nie jest duży, co premiuje bliskość kolejnych obiektów, złodziei i korki, ale araby z tego jakoś wyjdą obronną ręką. Stadiony planują zrobić piękne. To będzie epicki Mundial!

Maldini - Baresi - Ancelotti - Weah - Franck Rijkard - Marco van Basten -------> To

Tym sposobem to zaraz dojdziemy do czegoś w stylu Kubala - Czibor - Koscis :D Albo Arthura Friedenreicha.

I jednej i drugiej parze zawodników nie można odbierać umiejętności i sukcesów.

Mistrzostwa Świata w 2018 roku odbędą się w Rosji, a w 2022 w Katarze. Co o tym sądzicie?

Liczyłem na Rosję. To będzie ciekawe doświadczenie. Wielka wizytówka dla tego kraju. Katar to taki afrodyzjak, więc cieszę się, że w 2022 tam zwrócimy nasze oczy.

Ekhm... : Pele nazwał mnie najlepszym piłkarzem na świecie. To jest najpełniejsze uhonorowanie mojego życia. - George Best.

Bo Pele miły jest :) Nie umniejszając nic oczywiście Georgowi! Brazylijczyk często chwali obecnie różnych piłkarzy ( Messi, Ronaldinho, Thiago też zebrał pochlebne komentarze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur - popraw to "70 dyszek" bo wychodzi, że Pele ma już 700 lat ;)

Bo Pele miły jest smile_prosty.gif Nie umniejszając nic oczywiście Georgowi! Brazylijczyk często chwali obecnie różnych piłkarzy ( Messi, Ronaldinho, Thiago też zebrał pochlebne komentarze).

Może i tak, ale to było na długo przed śmiercią George'a :( No i porównania między nimi były nieustanne. Żeby wspomnieć słynne zdanie Besta : "Mówią, że jestem białym Pele... nie, to Pele jest czarnym Bestem" albo porównanie : Maradona - good, Pele - better, George Best.

Nie chcę wartościować tych piłkarzy, szczególnie, że trybem życia zarówno Diego jak i Georgie nie są wzorami, a Pele raczej odwrotnie, ale nigdy nie powiem, że jakiś piłkarz jest najlepszy na świecie, on jest tylko w ścisłym gronie najlepszych. Pele, Best - na równi. Wspominam o nim również dlatego, że 25 listopada była 5 rocznica śmierci. A wiem co mówię, bo widziałem jego występy, na nagraniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą są słabsze niż ich odpowiedniki z PRM, bo się nikomu nie sprzedały i nie mają milionów grubych na transfery, ot cała prawda. Taki Sunderland wydaje więcej kasy niż Sewilla i Villareal razem wzięte.

Kto tu wydaje miliony na transfery. Nie licząc Citizens. Chelsea wzmacnia się Ramiresem, MU Hernandezem i Bebe, Arsenal, Kościelny i Squillaci, za to Barca kilkadziesiąt milionów na Villę. Gdyby nie zabójcze podatki w Anglii, to tamtejsza liga po prostu zmiażdżyłaby wszystkie inne bez żadnego wysiłku. W zasadzie już ro tobi.

No pewnie to jest zarezerwowane dla graczy Manchesteru...

Riposta w stylu "Chyba Ty...". Prawda taka, że od kilku miesięcy w polskich mediach panuje kult "Mesjasza" i "Boskiej Barcy". Idealnie oddaje to ten tekst. Bleeeeee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie oddaje to ten tekst. Bleeeeee

Aż mi się w brzuchu kręci jak to czytam, a ile takich "wyznawców" jest? Przypominam sobie audycję radiową przed pamiętnym półfinałem Chelsea - FCB i jakiś amatorski znawca sportowy: "Wygrać musi Barcelona, w końcu oni grają najpiękniej, czyli po prostu najlepiej". - Nigdy nie zapomnę tego momentu.

Wszyscy się tak jarają tą Barcą, a jak tylko trafi się zespół typu Chelsea, Inter to Katalończycy zawodzą, uważam też, że jakby SAF w finale w Rzymie ustawił lepiej zespół i wrzucił do składu troszkę innych piłkarzy to ograłby Barcelonę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się tak jarają tą Barcą, a jak tylko trafi się zespół typu Chelsea, Inter to Katalończycy zawodzą, uważam też, że jakby SAF w finale w Rzymie ustawił lepiej zespół i wrzucił do składu troszkę innych piłkarzy to ograłby Barcelonę.

Pamiętam, że ten mecz Manchester zaczął bardzo dobrze. 10 minut ciągłego nękania obrońców Barcy i naprawdę niewiele brakowało, by to United strzeliło 1 bramkę, a wtedy pewnie wszystko potoczyłoby się inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to Barca kilkadziesiąt milionów na Villę.

Umiesz no czytać ze zrozumieniem ? Czy ja mówię o Barcelonie czy średniakach z Primera Division ? :wallbash: Trudna sztuka, wiem. A kto wydaje ? No to popatrzmy:

Stoke - 19 milionów

Sunderland - 22 mln

Tottenham - 21

West Bromwich - 13

Wigan - 14

West Ham - 10

MC - 145

Birminham - 21

Wolves - 17

No i poza tym reszta poniżej 10, nie licząc najlepszych klubów. Teraz polecam wydatki klubów z LL:

Valencia - 26 (ale zarobili 3x więcej na Villi i Silvie)

Sevilla - niecałe 11

Mallorca - 0

Getafe - 2,5

Villareal - 2,5

Atletico - 22

Athletic - niecałe 3

Deportivo - 0

Espanyol - 7

Osasuna - 2,6

Almeria - 2,3

Sporting - 0,8

Saragossa - 3,4

Racing - 1,2

Malaga - 17 (jedyny klub przejęty przez jakiegoś szejka or something)

Sociedad - 4

Hercules - 5

Levante -0

Razem 110 mln. Tam mamy 282, a licząc wszystkie kluby PRM poza Arsenalem, MU, Liverpoolem i Chelsea to to mamy ponad 300 mln. Nie ma różnicy finansowej ? Wszystkie dane z transfermarkt.de jak coś.

Prawda taka, że od kilku miesięcy w polskich mediach panuje kult "Mesjasza" i "Boskiej Barcy". Idealnie oddaje to ten tekst. Bleeeeee

Aż mi się w brzuchu kręci jak to czytam, a ile takich "wyznawców" jest? P

Tak samo panuje kult nienawidzenia Barcelony, powodowany zwykłą zazdrością. Umniejszanie zasług Messiego, Guardioli, przypominanie paru nieudanych meczów, wpadek sędziowskich, skandali (zraszacze itp.). Jak są ostatnio najlepsi to dokopmy im, a co. Dziwne, że nikt nie pałał taką nienawiścią do Barcelony jak dostawała od Getafe 4-0 i od Realu 4-1. Kogo obchodził wtedy klub z 3 miejsca La Liga ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche jednak jest wink_prosty.gif Przypomnij sobie kto siedział na trybunach na meczu Polska-Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ale nie wazne już

A co do dla nich był za mecz z kopaczami z 2 ligi? Zobacz kto siedzi na meczach ligi Katarskiej, zupełnie co innego.

Powiedz mi dlaczego nie USA?

1.Nie lubie USA.

2.Oni nie lubią nas.

3.USA nie lubi piłki noznej.

4.Dla USA piłka to głupi sport.

5.We wszystkim najlepsi?

6.Mistrzostwa już tam były.

7.Po co promować tam piłke skoro punkt 3.

8.Mówimy o 2022, USA to młode państwo, kij wie kiedy się tam rozpocznie większy kryzys. I jak na to zareaguje państwo.

9.Huragany, trzęsienia ziemi, które w ostatnich latach bardzo uaktywniły się. Łącznie ze zmianami klimatu w 2022 lepiej nie będzie.

Riposta w stylu "Chyba Ty...". Prawda taka, że od kilku miesięcy w polskich mediach panuje kult "Mesjasza" i "Boskiej Barcy". Idealnie oddaje to ten tekst.

Nie tylko w polskich mediach, ogólnie jest pełno kibiców sukcesu, ale czy to źle? IMO dobrze, niech ludzie, młodzi ogladają jak gra Barcelona i się uczą, bo obecnie nie ma drużyny grajacej ładniej, no może kontra Man UTD w meczu z Blackburn około 75 minuty była na jeszcze wyższym poziomie ale to tylko 1 błysk.

Sam nigdy jakos za Barca nie przepadałem, od '00 kibicowałem Realowi (teraz przerwa techniczna związana z pewnym transferem...), mimo tego najchętniej obecnie oglądam Barcelone bo gra najładniej i pisanie, że nie - to troche jak Kaczyński, jego nie przekonają, ze białe jest białe a czarne jest czarne.

uważam też, że jakby SAF w finale w Rzymie ustawił lepiej zespół i wrzucił do składu troszkę innych piłkarzy to ograłby Barcelonę.

Uważam, ze jakby Wisła nie odpuściła na Camp Nou to by wygrała LM.

Wszyscy się tak jarają tą Barcą, a jak tylko trafi się zespół typu Chelsea, Inter to Katalończycy zawodzą,

Z Chelsea przegrała, każdy przegrywa kiedyś, to nie jest gra, ale uważam, że jakby nie błąd sędziego to Barcelona przeszła by murarzy z Mediolanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są ostatnio najlepsi to dokopmy im, a co.

Najlepsi? Coś Ci się chyba pomyliło. Z tego co wiem, Inter całkiem nieźle sobie z Wami poradził.

Wniosek z tych transfermarketów taki, że w PL wzmacniają się wszystkie zespoły, bo walka jest na wyższym poziomie i o utrzymanie nie grają co roku 3 zespoły. U Ciebie z czytaniem też nienajlepiej, bo o MC już coś mówiłem, swoją drogą naprawdę musisz być zaślepiony waszą "Boskością" skoro uważasz Citizens i Totków za średniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się upajacie tym nielubieniem Barcy. Prawie tak samo, jak jej fanboye wspaniałą formą dumy Katalonii. Nie ma co płakać, ani zgrzytać zębami, trzeba przyznać - Barcelona zagrała z Realem tak, jak jeszcze nikt. Wbrew pozorom zatem tekst, który przytoczył rav10 nie jest taki znowu nietrafiony.

Kto w tej chwili jest lepszy od Barcy? Real? Jakoś nie dał tego dowodów w meczu w poniedziałek. MU? To samo MU, które w ostatnich derbach Manchesteru nie jest w stanie strzelić bramki? A może Chelsea? Choroba, niestety, jakoś ostatnio nie podołali Newcastle United... Juve? To samo Juve, które ratuje w ostatnich minutach remis z drużyną Boruca? No to kto?

Mecz z Realem był poważnym spotkaniem z poważnym rywalem. MU może sobie wygrywać 7:1, ale to nie było spotkanie z równorzędnym przeciwnikiem.

Barca dała w poniedziałek wyraz temu, że jest w takiej formie, w jakiej dawno jej nie widziano. Liczę, że zmieni się to jak najszybciej ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Oglądam sobie mecz Borussi na Polsacie Futbol i w 89minucie Lewandowski w końcu trafił:) Bo zawsze albo minimalnie chybił albo bramkarz wybronił, ale 3 Polaków dobry mecz rozegrali. Więc oprócz Lecha mamy kolejny akcent w Lidze Europejskiej. Zostaje im mecz o wszystko w Sevilli.

btw Dla USA piłka to nie Futbol tylko Soccer :D Bo u nich Futbol to te ich ulubione rugby oprócz tego żyją Baseballem więc nie zwracają takiej wagi do Soccera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że o wyborze Rosji i Kataru na organizatorów MŚ zdecydowały bajońskie łapówki dla działaczy FIFA jest dla mnie oczywistą oczywistością. Zresztą po co na raz wybierać obu gospodarzy? Chyba tylko po to żeby nachapać się x2. Katar może i zbuduje wspaniałe stadiony tylko co z tego? Atmosfery piłkarskiego święta to tam pewnie nie będzie. Nie wiem czy tam w ogóle będzie można napić się piwa świętując sukces swojej drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie błąd sędziego to Barcelona przeszła by murarzy z Mediolanu.

Szkoda, że Pique strzelił gola z ewidentnego spalonego, Milito też, lecz wcześniej był w 100%-owej sytuacji sam na sam, sędzia podniósł chorągiewkę, a spalonego nie było. Argentyńczyk zapewne wykorzystałby tą sytuację i już wtedy byłoby 1-0, fakt nie zmienia faktu, że to Inter był lepszą ekipą.

Na dodatek, mogę równie dobrze odpowiedzieć Ci - gdyby nie Ovrebo i jego (prawdziwe) błędy to Chelsea grałaby w Rzymie i również zasłużenie, podobnie jak Inter.

3.USA nie lubi piłki noznej.

Chyba sobie żartujesz, wiesz ile kasy wkładają Amerykanie w futbol w ostatnich latach? Kiedyś nic nie znaczyli w futbolu, a ich reprezentacja ostatnio odnosi sukcesy o wiele, wiele większe niż Polska. Dojście do finału PK, 1/8 MŚ i odpadnięcie dopiero w dogrywce z Ghaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój sie piwa i innych trunków masz tam pod dostatkiem. Atmosfere budują kibice, przypominam, że na mistrzostwach świata, po za kibicami gospodarzy moga być kibice innych nacji. Kto jak kto ale Katarczycy umieją się bawic, igrzyska Azjatyckie były ok.

To że o wyborze Rosji i Kataru na organizatorów MŚ zdecydowały bajońskie łapówki dla działaczy FIFA jest dla mnie oczywistą oczywistością

USA także jest bogate więc i oni mogli zaoferować bajońskie łapówki : O Z tego co wiem Australia chciała kupić sobie mistrzostwa i sie nie udało.

Chyba sobie żartujesz, wiesz ile kasy wkładają Amerykanie w futbol w ostatnich latach? Kiedyś nic nie znaczyli w futbolu, a ich reprezentacja ostatnio odnosi sukcesy o wiele, wiele większe niż Polska

A wiesz czemu wkładają pieniążki w piłke nozną? I chyba sobie żartujesz, że to jest wyznacznikiem lubienia piłki nożnej, bo jeżeli tak, to choćby własnie Katar byłby największym fanatykiem, a tak nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw Dla USA piłka to nie Futbol tylko Soccer biggrin_prosty.gif Bo u nich Futbol to te ich ulubione rugby oprócz tego żyją Baseballem więc nie zwracają takiej wagi do Soccera.

Nie wkładaj takiego świetnego sportu jak rugby do jednego worka z futbolem amerykańskim. Rugby jest tak brytyjskie jak piłka nożna :)

USA inwestują w piłkę nożną, ponieważ chcą być najlepsi w każdej dziedzinie jaką się da, ale miłości do tego sportu nie uda się im zaszczepić w społeczeństwie. Przeciętny nastolatek woli pograć w koszykówkę lub hokeja ( w końcu, najlepsze ligi są w Ameryce Północnej i tam są największe pieniądze ) albo w narodowe sporty USA, czyli baseball i futbol amerykański. Do piłki nożnej mogą się garnąć, jako dzieci, latynoscy emigranci, ale jeśli chodzi o popularność i zaszczepienie piłki w Stanach, niewiele to da

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z trenerami typowo pucharowymi ( Carlo Ancelotti), którzy potrafią zbudować zespół w LM, a w rozgrywkach ligowych ich zespoły ledwo ciągną?

Co z nimi? Mówiłem o tym co wyznacza IMO wartość zespołu. Nie chciałbym w Man UTD trenera, który nie będzie wstanie przez kilka lat wygrać ligi nawet jeśli zdobędzie Puchar Europy, jeśli o to Ci chodzi. Talent ma, jednak żadną legendą nigdy nie będzie. Bardziej pod względem przydatności na boisku cenię Ville.

Więc dla mnie jest to Eto'o - Messi - Torres

O ile Eto'o mogę zrozumieć, to Torresa w żadnej mierze. Więcej leczy kontuzje i leży na boisku niż gra. Cały czas ma okazje by zawojować ligę angielską a jednak jest w cieniu Rooneya, Drogby a teraz nawet Carolla.

Bo Pele miły jest :) Nie umniejszając nic oczywiście Georgowi! Brazylijczyk często chwali obecnie różnych piłkarzy ( Messi, Ronaldinho, Thiago też zebrał pochlebne komentarze).

Gdybym urodził się brzydki, nigdy nie usłyszelibyście o Pele. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...