Skocz do zawartości
RoZy

Age of Empires (seria)

Polecane posty

Powiem tyle, świetne połączenie mmo z rtsem co czyni z tej gry najlepszego mmortsa na rynku! Gra sie przyjemnie, nie napotkałem problemów z questami... ale. Jak wiele osób mówi na general chacie i z nimi się zgodze jest to gra "pay2win". Po jakims czasie napotkamy trudnosci przez to że nie mozemy miec wiecej slotów na itemy i w ogole nie mozemy korzystac z itemó lepszych niz uncommon czyli rare i epic. Do tego nie mozemy brac udzialu w rankingowym PvP (tylko unranked) i nie mamy dostępu do specjalnych jednostek co czyni grę w PvP nie zupełnie fair. Finansowo nie jest fatalnie, za 80 zł mozemy (dozywotnio) wykupic sobie premium na wybraną frakcję i wtedy mamy dostęp już do wszystkich jej jednostkek, itemów i rankingowego pvp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super. Wcześniej zagrywałem się w AOE 1 , 2 oraz Mythology. I tutaj znowu czuć magię tej gry, może nie tak jak kiedyś ale jednak coś w sobie ma ;). Co do płatności to dla mnie to nie jest jakiś problem. Mam również xboxa i Ja wykupienie całej frakcji traktuje jak coś w rodzaju dodatku do gry. Przecież to samo mamy w Call of duty, czy Batlefield i w setkach innych gier. Tam nie narzekamy jak mamy za nowe mapy płacić czy lvl ale tutaj od razu wielkie poruszenie. Gdyby ktoś chciał zagrać partyjkę mój nick: Ramalith

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na kanale głównym często panuje chaos proponuję dołączanie do jakiegoś osobnego kanału np. "PL". Aby to zrobić klikamy prawym na tab general -> opcje i tam po prawej na dole wpisujemy "PL" (bez cudzysłowów ofk) i klikamy join. Jednocześnie wypadałoby odznaczyć wszystko poza tym kanałem, gdyż będzie to powodowało pojawianie się widomości z innych kanałów również na tym. Otrzymujemy w ten sposób zakładkę na której przy odrobinie szczęcśia będzie panowała większa kultura i będzie można się szybciej czegoś dowiedzieć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy AoE był jednym z moich pierwszych RTSów:) Bardzo lubię tą grę, ma niesamowity klimat. Niestety, przez głupi limit jednostek nigdy nie dało się stworzyć mega armii. Było to naprawione w AoE 2 ale ten znowuż nie wciągnął mnie tak jak jedynka choć to wciąż super RTS. Nie grałem w trójkę. Warto kupować??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka? Jak najbardziej warto, chociaż trzeba się przyzwyczaić do kilku nowinek, które zmieniają sposób prowadzenia rozgrywki typu dostawy ze stolicy. Kampania również odchodzi od klasycznych misji rozbudowy i podboju na rzecz elementów charakterystycznych dla gier RPG. Wreszcie, trójka koncentruje się na Ameryce Płn i czasach powstawania USA - nie każdemu może to przypaść do gustu. Poza tym klimat AoE został zachowany, nic tylko grać.

Przed trójką powstało jeszcze 'Age of Mythology', które zaliczam do kanonu serii. Gra super pod każdym względem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, tyle jestem na forum i nie zauważyłem tematu o AoE...

Ale do rzeczy

@Iselor, jeśli jesteś fanem serii to możesz nieco się na początku rozczarować (tak jak ja), ale rozczarowuje tylko nieco leciwa konstrukcja kampanii, bo tryb rozegrania własnej potyczki z AI, jak i przez internet jest niesamowicie grywalny! Jedyny problem. to nieco małe i nieciekawe mapy... ale to szczegół. Warto, jak najbardziej warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra odziedziczona po starszym bracie okazała się być wielką miłością :D

Pamiętam, że na początku średnio mi szło, ale w końcu miałam swoją taktykę :D Inwestowałam w porty, które na bieżąco zdobywały dla mnie pożywienie, a całe grupy robotników wycinały na raz lasy, wydobywali kamienie z całej planszy i złoto... ^^

I te emocje "zdążą zbudować Wonder, czy tez nie?!".

Jest to gra, która pomimo ubogiej grafiki (robotnicy niczym szympansy <3), braku jakiejś zapadającej w pamięć muzyki czy fabuły... i tak jest zapamiętana. Nie wiem, czy to raczej ze względu na sentyment, jaki mam do niej, czy może dobrej grywalności - boję się sprawdzić, żeby nie popsuć sobie wspomnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie trwania konferencji (X019) Microsoftu w Londynie została zaprezentowana rozgrywka z Age of Empires IV. Odnośnie serii wypowiedziała się Shannon Loftis czyli szef nowego studia wewnętrznego Microsoftu zajmującego się serią Age of Empires. Ujawniła w końcu nazwę studia szerszej publiczności a brzmi ona "World's Edge" oraz opowiedziała o ambitnych planach rozwoju serii jak i zapewniała że czwarta część będzie najlepszą z dotychczasowych. Obecnie prace nad produkcją czwartej odsłony sprawuje Relic Entertainment (wcześniej znany producent gier: Company of Heroes i Dawn of War) a wewnętrzne studio MS dba o PR i jakość produkcji. Za odświeżanie starszych gier serii odpowiada Forgotten Empires czyli zespół moderski znany z modów do klasycznych osłon serii - obecnie współpracuje z Microsoftem który zapewnia finansowanie przedsięwzięcia. Planowanie produkcji przebiegać będzie systematycznie: Age of Empires III Definitive Edition w 2020 r. a Age of Empires IV w 2021 r.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...