Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Korhil

Laptop nie włącza się

Polecane posty

Witam. mam bardzo poważny problem mój laptop - msi px210, wyłączył się sam, bez żadnej konkretnej przyczyny i od tego czasu nie jestem w stanie go uruchomić. podejrzewam iż wyłączył się z powodu zbyt wysokiej temperatury, aczkolwiek nie jestem tego pewien - zdarzało mu się już wyłączać samemu, ale zawsze dalo go sie z powrotem wlączyć - wystarczylo wyjąć baterię, włożyć z powrotem i nacisnąć przycisk, następnie komputer włączał się tak jakby został "niepoprawnie wyłączony' czyli przez ekran wybory - czy chce uruchomic normalnie czy w trybie naprawy. teraz jednak po wykonaniu powyzszej procedury pojawia mi się ten ekran i jesli wybiorę opcje 1 - tryb naprawy itp. to ekran ten znika i po sekundzie wraca ten sam wybór, przy opcji 2 - normalne uruchamianie pojawia sie ekran ladowania system (vista) jednak po 20 sekundach "ładowania" znów pojawia sie ekran wyboru opcji uruchamiania. nadmienię dodatkowo że laptop ten miał wymienianą płytę głowna ze wzgledu na uszkodzenia fabryczne i ma tendencje do nagrzewania sie szybko i mocno. bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje za kazda rade.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym laptopie nie ma plomb, i dostęp do układu chłodzenia jest łatwy, możesz sam spróbować go przeczyścić, i zmienić pastę pod procesorem. Wygląda to na problem z chłodzeniem, i to dość poważny. Jeśli masz go nadal na gwarancji odeślij go, bo bardzo możliwe, że układ chłodzenia jest uszkodzony. Możesz podać jeszcze objawy po naciśnięciu powera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jednak po wykonaniu powyzszej procedury pojawia mi się ten ekran i jesli wybiorę opcje 1 - tryb naprawy itp. to ekran ten znika i po sekundzie wraca ten sam wybór, przy opcji 2 - normalne uruchamianie pojawia sie ekran ladowania system (vista) jednak po 20 sekundach "ładowania" znów pojawia sie ekran wyboru opcji uruchamiania.

no to tak to właśnie wygląda..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przywracać kopie zapasową Visty z jakiegoś innego nośnika? Sądząc po opisie masz na tzw. partycji odzyskiwania. Możesz popatrzyć w BIOSie jakąś opcje z nią związaną, coś w stylu Quick Recovery itp. i spróbować ją włączyć. Ewentualnie twardy reset laptopa nie zaszkodzi.

edit:

Bardziej do rzeczy - zrób reset BIOSu i twardy reset lapka :

1. Naciśnij guzik zasilania dopóki komputer się nie wyłączy.

2. Wyjmij kabel zasilania i wszystkie inne podłączone do laptopa urządzenia.

3. Wyjmij baterię.

4. Naciśnij guzik zasilania przez ponad 60 sekund.

5. Włóż baterię oraz podłącz wszystkie kable, łącznie z kablem zasilania.

6. Odpal laptopa i daj znać czy coś się poprawiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) jeżeli byłby to problem z przegrzewaniem - problem nie występowałby z taką precyzję (zawsze po dokonaniu wyboru z poziomu menu diagnostycznego -> no chyba, że układ jest tak zapchany / niepoprawnie złożony (czyszcząc układ chłodzenia w lapku można łatwo narobić sobie bajzlu: pod radiatorem na chipsecie i/lub cpu często używa się specjalnych podkładek silikonowych -> nie można ich zastąpić pastą, radiator "nie sięgnie" do ukłądu, a nie chłodzony układ w bardzo krótkim czasie przegrzewa się a zabezpieczenia termiczne go blokują. wtedy jednak nie da rade uruchomić go nim ostygnie). nie uważam jednak, aby to chłodzenie było winne.

b) jeżeli bralibyśmy pod uwagę sprzętową usterkę w ogóle, to najprawdopodobniej uszkodzonym elementem byłby dysk twardy - ewentualnie pamięć ram (mógłbyś spróbować wypiąć i dokładnie wpiąć, ewentualnie spróbować najpierw na jednej a potem na drugiej kości (zakładając, że masz dwie)

c) osobiście moim faworytem jest zawirusowany / uszkodzony system. format z partycji recovery ( a takową prawdopodobnie posiadasz) mógłby rozwiać wątpliwości. jeżeli masz jakieś cenne dane -> należy wypiąć dysk i poszukać po kolegach przejściówki na "zwykłą" ata, ewentualnie na usb; a następnie skopiować potrzebne dane i zainstalować ponownie system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...