Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Forciak

Hattrick

Polecane posty

No, ja zainwestowałem na początku tego sezonu w trening obrony. Dwóch już mi skoczyło z zadowalających na solida. Nie wiem czy na tym zarobie, ale cóż, przynajmniej mam co trenować :D

P.S Lordzie H. W regulaninie HT jest napisane, że sztuczne zawyżanie ceny jest nie zgodne z regułami, ale co tam, miejmy nadzieję że tu GM-owie z HT nie zaglądają tudzież nikt im nie powie :lol: :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie nikt nie mowi o sztucznym zawyzaniu ceny. Rozumie sie samo przez sie ze za owe pieniazki(genialne zdrobnienie :evil: ) chcialbym zawodnika odpowiedniej klasy. Najlpeiej jakies solida czy cos w tych okolicach. Swoja droga nawet w mojej lidze jest jeden bubek co sobie chyba dwa konta zrobil bo kupil zawodnika za 1,9 czy jakos tak. W kazdym razie za max jakie mozna wydac na poczatku gry. W sumie mialem nawet to zglaszac ale zapomnialem, pozatym wierze w sprawiedliwosc i uczciwosc wiec jeszcze go napakuje jak mu bedzie za dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, ale podobało mi się to stwierdzenie "A jakby trzeba to co prawda niewiele ale zawsze te 200K moge ci zycznac jakbys mial jakis smakowity kasek a braklo tych paru zlociszy". Fajnie zabrzmiało :P A co do tego typa, to trzeba było zgłosić dziada. Sie taki nauczy że można oszukiwać i myśli że mądry i dobry jest :roll: Ludzie nawet w HT nie mogą grać uczciwie no, zaraz mnie krew zaleje. Taka fajna gra, a czepiają się jej takie debile oszuści. Ja bym im za to bana zrobił na wszystkie gry sieciowe :evil: :twisted: :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, otóż mi w tym sezonie specjalnie nie zależy na awansie. Dziś miał miejsce sądny dzień mianowicie zastanowiłem sie nad celami długofalowymi i są one następujące:

1. na koniec sezonu mieć na koncie ok 1mln złotych

2. na koniec sezonu zająć miejsce premiowane finansowo

3. do końca sezonu mieć przynajmniej dwu znakomitych zawodników - rozgrywającego i napastnika

4. w przeciągu 2 sezonów awansować do VII ligi

5. w przeciągu 2 sezonów rozbudować stadion o conajmniej 50%

6. w sezonie w którym wywalczę awans regularnie mieć 33* w meczu

7. odmłodzić skład aby na koniec sezonu następnego średnia wieku wynosiła poniżej 22 lat

a jak to wykonam ? no cóż mam to spisane na kartce z zeszytu {zeszyt A4} i to dość gęsto, a to jest jedna z tych rzeczy jakimi sie nie dzielimy bo albo sie uda i będize wiele warte albo sie nie uda i tylko pośmiewisko bym z siebie zrobił.

tak więc jeśli się uda to na koniec przyszłego sezonu powinienem mieć małe i młode perpetum mobile które przy odrobinie szczęścia w 7 lidze spędzi jedynie 1 sezon.

co ile mają skok ? hmm to dobre pytanie :D

Bramkarski Najszybszy trening w mieście (ale po wprowadzeniu HT 6.5 tylko odrobinę szybszy niż dośrodkowania). Wymaga niewielkich inwestycji, ale zyski też nie są największe. Trenowanie bramkarzy ma całkiem istotne korzyści i wady.

korzyści:

* dowolność taktyki. Wszystkie taktyki wymagają jednego bramkarza (Łoł! Ameryka znowu odkryta!) i możesz wybrać sobie taką, jaka ci się podoba. To coraz bardziej istotne, ponieważ HT 6.5 daje większą różnorodność taktyk (możesz zagrać różnie przeciwko kontrze lub atakowi środkiem). Od kilku miesięcy doświadczenie w grze poszczególnymi taktykami zmniejsza się wolniej i rośnie szybciej, co jest szczególnie korzystną zmianą dla tych, którzy chcą pogrywać różnymi taktykami.

* niski koszt młodzika. Potrzeba tylko dwóch zawodników do treningu. Podczas gdy solidni 17-letni bramkarze będą trochę drożsi niż zawodnicy z pola, trzeba ich kupić tylko dwóch zamiast 6-10.

* najszybsze (spośród "głównych" rodzajów) tempo treningu. Tylko 4 tygodnie dla 17-letniego bramkarza, żeby wskoczyć na wyższy poziom. To oznacza szybki wzrost jakości drużyny i szybciej zarobione pieniądze.

* czytelny ogląd jakości bieżącego bramkarza. Zauważ, że bramkarze wszystkie pozostałe umiejętności mają na bardzo niskim poziomie. To oznacza, że nie mają one dużego wpływu na wartość zawodnika. Liczą się więc tylko forma i umiejętności. Poniżej przeczytasz o tym więcej.

* mniejsza strata przy treningu ogólnym. Trening ogólny również podnosi umiejętności bramkarskie trenowanych zawodników, nie tracisz więc tak dużo pieniędzy. Trenując go trzeba raczej zatrudnić paru asystentów trenera. Spróbuj to zaplanować, bo da się zwolnić trenerów bramkarzy i zatrudnić asystentów trenera bez żadnych kosztów, jeśli będziesz zwalniał przed cotygodniową aktualizacją ekonomiczną, a zatrudniał po niej (to już było omówione wcześniej).

* mniejsza strata treningu. Mniejszy zysk. Gdy zdecydujesz się zakończyć trening i zatrzymać jednego z trenowanych w drużynie, po prostu poczekaj, aż ten drugi wskoczy na następny poziom i sprzedaj go. Nie skończysz sprzedając niektórych zawodników gdy awansują na wyższe poziomy oraz tracąc te cenne miejsca treningowe w czasie kończenia treningu.

* różnorodność. Masz tylko dwóch bramkarzy, więc trenowani przez ciebie zawodnicy doznają kontuzji rzadziej, ale jeśli już, to stracisz ich połowę! Jednak trenując bramkarzy możesz łatwo przestawić się na inny rodzaj treningu na jakiś czas (podania, stałe fragmenty, ogólny, itd.) albo kupić od innej drużyny bramkarza bliskiego awansu.

wady:

* niski przychód. Byłoby dobrze, gdybyś mógł zarobić na tym trochę więcej pieniędzy. Po kilku sezonach trenowania będziesz pewnie chciał sprzedać jednego z nich i zatrzymać drugiego. Po tylu tygodniach treningu z trudem zarobisz pieniądze, żeby kupić nowych zawodników do treningu (no i masz wspaniałego bramkarza). Kiedyś trenowałem bramkarzy (titaniczny Frank Hancock jest ciągle u mnie w składzie).

* gorsza forma zawodników z pola. W drużynie jest 10 zawodników z pola i tylko jeden bramkarz. Gdy trenujesz bramkarzy, nie masz zbyt wielu asystentów trenera, którzy zajęliby się formą reszty twojej drużyny. Trenowałem bramkarzy przez ponad 3 sezony, bez asystentów trenera przez cały czas i, naprawdę, nie straciłem na tym za bardzo. Pierwszy sezon dał mi awans do drugiej ligi, drugi - Puchar Polski i awans do Ekstraklasy, trzeci - Mistrzostwo Kraju :). Trochę szczęścia, ale wciąż - forma moich graczy przeciętnie nie była taka dużo gorsza.

* niski przychód. Znowu? Tak, bo jest tak ważny i nie chcę, żebyś postrzegał jakiś rodzaj treningu, który ma tyle zalet i tylko dwie wady ;). W końcu trenujesz dla pieniędzy. A trening bramkarzy daje ci ich mniej.

inne rzeczy związane z treningiem bramkarzy

Wartość bramkarzy. Jak już powiedziałem, opierając się na formie i wartości bramkarza, łatwo jest dość dokładnie określić jego bieżącą jakość. Można to wykorzystać. Gdy zaopatrujesz się w nowego bramkarza, spróbuj kupić takiego, który jest jak najbliżej następnego poziomu. Gdy twój główny bramkarz ulegnie kontuzji, kup drugiego, który najprawdopodobniej w ciągu tygodnia, dwóch skoczy na wyższy poziom (w końcu sam wiesz, jak szybko twój bramkarz wyzdrowieje). Jeśli ten nowy nie zdoła podnieść umiejętności, zostaw go i niech siedzi na ławce... w końcu zagra.

Mam nadzieję, że do czasu, kiedy będziesz to czytać, napiszę program, dzięki któremu da się sprawdzać wartość bramkarza.

pozatym wszyscy chyba wiedzą kto to są "Dziobaki" w HT prawda ? no więc ich menago Jerzy kiedyś skrobnął tekst, polecam przeczytać http://www.hottrick.org/Sections+index-req...es-secid-4.html

PS. http://www.hottrick.org/hattrick_keeper_tool.php polecam :P

Edit:

hehe jeśli sie uda {znaczy jeśli zagrają jutro/pojutrze} w swoich klubach mecze to kupuje nawet 7 grajków z czego idy mają zaczynające sie od

68, 80, 80, 81, 66, 82, 82.

2 transfery są na niedziele reszta to poniedziałek, potem jeśli będą grać u siebie to u mnie zaliczą trening i powinni mieć +1 w bramkarstwie :P a przez to cena wzrośnie im o około 300-400 tysięcy {zadek->solid} co pozwoli mi już na wyjście na plus przy 2 grajkach wytrenowanych :P a przy optymistycznym założeniu 7 grajków to już ok 2mln in plus {łącznie z pozbyciem sie debetu licze te 2mln} także wg mnie gra jest warta świeczki bo wtedy już mogę próbować robić solid->znakomity na czym jest większa kasa bo nawet 1 mln na graczu idzie wykosić.

EDIT> poranek przyniósł informację że zarobić będzie ciężej bo niestety ale nie można dokonywać transferów które spowodują zadłużenie większe niż -800k :/ czyli u licha będę w plery pare transferów :/

i taksa na jutrzejszy mecz

http://img508.imageshack.us/my.php?image=m...rain2011200.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, pochwalę się:D Na sparing umówiłem się z III - cio ligowcem z Grecji :) Wiem że dostanę baty, bo przegrywam wszystkie mecze towarzyskie (z reguły 4, 5 liga). Najlepsze jak dostałem pierwszy raz 7-0 , się dziwiłem dlaczego tak dużo, a potem patrze, a przeciwnik (V liga w Holandii) ma zawodników z TSI koło 10 000, 20 000 :) Dlatego teraz się nie zdziwie jak dostanę w sparingu 0-20 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyzwalem jakiegos argentionosa V ligowego. Ostatnio do francji mi sie mecz nie zwrocil, ale teraz troche wiekszy mam klub kibica, a i oni nie w ciemie bici. 5 Zwyciestwo z rzedu, awans w sumie bardzo prawdopodobny pytanie z ktorego miejsca, ale na razie wszystkie znaki na niebie wskazuja ze mam najlepszy klub.

wiki ten poradnik jerzego niezly sie przydal pare nowych rzeczy sie dowiedzialem. Sciagnalem wrescie jakiegos managera i ladny jest przeglad druzyny. Zawsze lubilem te wykresy cyferki tabelki. Sie widocznie klania zamilowanie do matmy i innych managerow (CM4). Graficzny przeglad osiagow kazdego zawodnika druzyny itp bardzo ulatwia widac co idzie w dol co stoi gdzie podreperowac.

Ostatnio menusy cos pozmieniali i to niestety na gorsze. Lubilem sobie w niedziele kilka meczykow poobserwowac i jednoczesnie przebuszowac rynki i inne ligi, a teraz HT live wpieprzyli do jakichs narzedzi syf sie zrobil. Trza dwa razy klikac wszedziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, pochwalę się:D Na sparing umówiłem się z III - cio ligowcem z Grecji :) Wiem że dostanę baty, bo przegrywam wszystkie mecze towarzyskie (z reguły 4, 5 liga). Najlepsze jak dostałem pierwszy raz 7-0 , się dziwiłem dlaczego tak dużo, a potem patrze, a przeciwnik (V liga w Holandii) ma zawodników z TSI koło 10 000, 20 000 :) Dlatego teraz się nie zdziwie jak dostanę w sparingu 0-20 :D

przeczytaj reguły ;-) max wynik to 15-0 bodaj {10 akcji + 5 eventów}

a mój rekord to mecz z 2 ligą Belgijską na Łodzianka Arena ;-):P

mi tam Narzędzia sie podobają bo wszystko mam razem a z szukajki, TLa i HTL korzystam sporo więc lubie to mieć pod ręką, ale HTL lepiej mi pasował na dole w formie ikonki {kto ma supka to wie o co chodzi} tak jak szukajka

panowie mam prosbe zajrzyjcie do mojego teamu Łodzianka (867688) i zobaczcie czy jakiś playerek wam sie nie przyda - 2 IM i GK na sprzedaż są, jak coś to licytujcie :P {nie ma to jak reklama :P}

i to jest naprawde wkurzające - znalazłem sobie 4 zawodników któryz na 100% dali by mi nieźle zarobić bo byli tani, rozegrali mecz w niedziele/sobote i byli ciut przed skokiem i co ? offcoz akurat wtedy musiałem dojść do -800k i nie mogłem ich kupić :/ ech to jest pech

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh niestety dzisiaj już wszyscy byli na TLu a bramkarz akurat jest świeżo wylosowany i jest już za połową skoku ma >6.6 wg hottricka

a co do tamtych dwu to chciałem tylko zeby sie zwrocił koszt ich wystawienia :P a tak po prostu ich jutro zwolnie jak sie nie sprzedadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesciki ostatnio wprowadzili dla mlodego pokolenia. W sumie tylko na jednym sie przejechalem, ale jakbym byl nowy to by mi pewno tak dobrze nie poszlo wiec sie ciesze ze od razu dostalem ten 1,2mln:D W tym tygodniu poszedlem metoda zarabiania na bramkarzach. ZObaczymy czy ten kalkulator jest uzyteczny bo jak nie to strace 500K i bede mial 5 bramkarzy...Klub nadal wyniki ma niezle powinienem sezon spokojnie n 1 doprowadzic. Co najwyzej krola strzelcow moze mi konkrent zakosic. W wyzszej lidze mam zamiar posiedziec 2-3 sezony zeby troche sie rozbudowac technicznie i zespolowo, coby kompromitacji smerfy nie zrobily w VI lidze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mam nadzieje Lord że wiesz że:

1. bramkarz musi zagrać w tygodniu poprzedzającym trening mecz aby mu zaliczyło trening

2. musisz trenować bramkarstwo aby zaliczyło

3. trzeba brać pod uwagę tylko kolesi z naprawdę niskimi pobocznymi {ja zawsze w szukajce ustawiam odrazu żeby nie pokazywał z wyższymi niż nędzny: Stałymi i kondychą {najczęstsze}}

co więcej ? ja mam teraz dwu bramkarzy i... liczę że jeden {młodszy} skoczy w piątek, drugi zagra jeszcze w niedziele w ligowym, a na środę już jeden będzie sprzedany i nowy kupiony... :P

co więcej, awansuję jednak do VII ligi, co prawda ktoś niezorientowany w lidze może sie nie zgadzać widząc tabelę ale:

FC Powertrain {dotychczasowe 2 miejsce} dostał bana i właśnie team przejął jakiś n00b :P który chyba jeszcze nawet dyplomu i 1mln nie zrobił :P do tego ma jednego :P grajka z 2k TSI a reszta poniżej 1k

suma tsi teamu bodaj 8k kiedy u mnie pierwszy skład ma 20k + rezerwy :P no i ja mam 3 łatwe mecze w tym jeden walkower dla mnie a on ma mecz z liderem i dwa z końcówką tabeli która może być od jego nowego składu silniejsza :P

co dalej, grałem spara dzisiaj z V ligowcem z Rumunii {tam mają 8 lig} kolo przyjechał do Łodzi na ten mecz i... przegrał :P

Łodzianka - FC CRICKET 5 - 2

hehe jego atak był lepszy od mojej obrony wszędzie a ja gniotłem tylko skrzydłami i... opłaciło sie - Dominiak {napad na skrzydło} strzelił hattricka do tego IM Halmos jedną i jedną Wełpa z karniaczka :P

i ten mecz pokazuje że statystyki to nie wszystko:

23* - 25*

89 - 92 HatStats

9.3 - 9.63 Pstats

wygrywał wszędzie, ale wynik był dla mnie gut :P

a i zgarnąłem 20kawałków za niego.

no i mój podstawowy obrońca wreszcie stracił plastra i zagra w niedzielnym meczyku :] teraz muszę posiedzieć nad regułami żeby wyliczyć dokładnie jak grać bo mam

mecz

WO

mecz

i muszę rozplanować taktyki {Normal, Pic, Mots} na te mecze, może uda sie zrobić Mots-Pic{WO}-Mots a potem zerowanie w przerwie między sezonami, w najgorszym wypadku będzie norm,pic,mots

dwa ostatnie pewne są, tylko zobacze jak będzie w tym meczu z "Gorące Czajniki" czyli w tą niedzielę na GCArena {że też to nie Obywatel G C}

a testy to jak dla mnie kicha... wolałbym jednak na miejscu nowych żeby było tak jak dotychczas, podobnie myślę że podział supków na kilka typów będzie olbrzymim błędem - Sfety sie zaczęły zajmować kasą i publiczką {stadiony, nowy papierek...} zamiast kodem gry w którym ostatnio sie pojawia coś sporo bugów.

EDIT>>>

mam na zbyciu solidnego bramkarza idzie praktycznie po cenie materiałów:

Jaakko Hintsanen (80532564)

Lat 21, przeciętny stan formy, zdrowy

Jest przyjemny, z charakterem i nieuczciwy

Poziom doświadczenia fatalny, przywódca słaby.

Narodowość: Suomi

Wskaźnik TSI: 2 760

Pensja: 9 089 złoty/tydzień w tym premia 20%

Właściciel: Łodzianka

Kartek: 0

Kontuzje: zdrowy

Bramkarz: solidny

zapraszam do licytacji :D która kończy się: 05.12.2005 o 15:15

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden tydzien i cala potega FC Smerfow sie sypnela. Kupowalem bramkarzy ktorzy maja po meczu w srode i sa tuz przed piatkowym skokiem, procz tego kupilem dwoch co sa przed skokiem a sie ich wystawi w sparach najblizszych. Ogolnie zaden nie zaliczyl skoku, a mialo takich panow byc conajmniej 3. W niedziele odnioslem druga porazke spadlem pierwszy raz w tym sezonie na 2 pozycje i jeszcze prowadzenie w tabeli strzelcow mi zabrano. Z drugiej strony lepiej juz teraz dostac lekko po pysku zeby sie przyzwyczajac.

Za dwa sezony czeka nas naplyw masy nowych teamow ktore pewno po 7 tygodniach w wiekszoci beda zastapione nowymi, mowie tu o kwietniowej reformie lig. Pozatym nowi musza wnikliwie czytac regulaminy bo bez ich znajomosci nie dostana kasy dla klubu. W mysl zas "sprawiedliwosc moze byc byle po naszej stronie" popieram ten pomysl :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord - wiesz wg mnie nie będzie takiego szoku klubowego jaki zapowiadasz - już teraz jest ponad 1300 osobowa kolejka i sądze że już po tym sezonie powstanie IX liga z której zespoły po prostu zostaną uznane za te pozostałe 1024 nowe VIII ligi i wtedy zniknie IX :P

u mnie w lidze wczoraj nastąpiła kolejna zmiana na stanowisku ostatniego w tabeli ;-) hehe nowy team jak wszystkie inne nowe jest cienki jak barszcz.

co więcej jestem już na 2 miejscu w tabeli :D i nie oddam tego miejsca do końca jak znam życie, jeśli w najbliższej kolejce team któremu odebrałem to miejsce nie zdobędzie więcej niż 1 punkt to mam awans pewny :P

co do bramkarzy to kupiłem dwu jak wiecie, jeden skoczył drugi skoczy pewnie w ten piątek. ale mam inny problem - nikt nie chce kupić solidnego goaliego :/

 Jaakko Hintsanen (80532564)

Lat 21, przeciętny stan formy, zdrowy

Jest przyjemny, z charakterem i nieuczciwy

Poziom doświadczenia fatalny, przywódca słaby.



Narodowość:     Suomi

Wskaźnik TSI:      2 760

Pensja:     9 089 złoty/tydzień  w tym premia 20%

Właściciel:     Łodzianka

Kartek:     0

Kontuzje:     zdrowy





Kondycja:       nędzny      Bramkarz:       solidny

Rozgrywanie:       fatalny      Podania:       fatalny

Skrzydłowy:       fatalny      Defensywa:       fatalny

Skuteczność:       fatalny      St.fragmenty:       fatalny

no a miłoby było jednak dostać te pare złociszy za niego, w tą niedziele nie potrzebuje mieć w składzie żadnego bramkarza :P bo tak czy siak nawet jak wystawie tam napastnika to zaliczy trening bramkarstwa ;-) i ja nie strace nawet bramki bo... Walkowerek mnie czeka :P

pozatym wczoraj byłem pewny że dziś jest wtorek dopiero i... nie wystawiłem nowego składu na spara :/ no mówi sie trudno że Schaub dostał +5 kontuzje :/ ale dobrze że to i tak rezerwista za którego wraca Hutnik teraz na boisko :P

PS Lord pisałem chyba żeby uważać z bramkarzami :P

EDYTA:

szkoda że tylko ja tu piszę regularnie :P

jako że w przerwie międzysezonowej trenuję kondyche {znaczy wsadzam zawodników na rowery i jazda nad morze i spowrotem i codziennie taka rundka ;-)} to postanowiłem to wykorzystać, zobaczymy co wyjdzie, wpadłem na pomysł kupna młodych zawodników z niezłymi skillami ale bez kondychy {do słabej-przeciętnej} i doszkolenie ich w tym, zobaczymy jak wyjdę finansowo - 33 zawodników łącznie kosztowało mnie ok 250k i ćwicze kondyche 4 lub 5 tygodni {chce sprzedawać z naprawde wysoką} czyli trening 1 lub 2 kolejki przyszłego sezonu to wciąż kondycha, wiem że strace forme w całej drużynie ale mówi sie trudno :P chociaż może być ciężko w jakiejś lepszej VII z zjechaną formą graczy, i mam zamiar sprzedawać tych graczy trenowanych dopiero 2-3 tygodnie po zakończeniu treningu {coby podbić im nieco forme - licze że nieco podskoczy przez te update`y :P i tych z wyższą będę wypuszczał aby w jakieś 4-5 tygodni sie pozbyć wszystkich.}

ciekawe jak to wyjdzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qniec sezonu się zbliża, czas na małe zmiany. Chcę sie przestawić na 5-3-2 i mam pytanie do ludzi z doświadczeniem. Obrońcy mają/muszą być środkowi wszyscy, czy 2 skrzydłowych czy jak? Bo pomocnicy to się domyślam że 2 skrzydłowych i 3 środkowych :]

I jak by ktoś potrzebował obrońców to mogę coś odsprzedać, bo mam dużo solidów i zadowalających. Nie wystawiam na listę, bo na razie nie potrzebuję, ale jak się komuś przydadzą to pisać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

532 ? rozumiem że w połączeniu z CA ? jak tak to oczywiście przez przerwe międzysezonową daj graczom Kondycje {mimo strat w formie która powróci w końcu}

obrońcy ? hmm gram 352, {2CD, 3IM, 2na skrzydło} z czego obrońcy to Off {nie ma to jak norge} i wstawiam na tą pozycje jednak coś z lepszym rozgrywaniem :P

pozatym już dziś zaliczyłem pierwszy trening kondycji :D i 1 grajek na TLu jest :P licze na jakikolwiek zysk bo z niego nie będzie żadnego pożytku w dalszych treningach raczej.

w jutrzejszym meczu ligowym wystawiam właśnie sporo grajków którzy trenują kondycję coby nikt wartościowy kontuzji nie złapał przy motsie :P

rozumiem że trenujesz obronę, no więc wiedz że musisz mieć dużo mocniejszą obronę od napadu przeciwnika i musisz mieć silny atak, aby wygrywać tą taktyką, bo przeciwnik będzie miał olbrzymią przewagę w środku i będziesz miał mało akcji {szczególnie ktoś grający 352 nie norge}

po prostu te taktyki są samobójcze w połączeniu - on ma przewagę w pomocy i większość akcji {i pewnie sporo goli} a ty z jego akcji masz kontry i też dużo goli. dlatego zastanów się nad zmianą na ?541? lub nawet na grę czwórką w obronie kosztem dwu trenowanych grajków.

w ważnych meczach polecam jednak dać 442{zawsze znakomita} i skopać w ten sposób ludzi będących pewnymi twojego 532 w meczu :D

co więcej

532 to 3 CD, 2 WD, zawsze a dalej masz wybór możesz grać:

skrzydłem: 1IM + 2 wingerów i napastnicy "na skrzydło"

środkiem: 3IM + 2 normalnych napastników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnego babola zrobiłem :] Chciałem napisać że gram 5-3-2, a chcę się przestawić na 3-5-2 :) Trenuje defensywę, ale chcę z tym skończyć, bo trochę ludu już wyszkoliłem.Teraz wzmocnić pomoc, a do tego potrzebuje 5 pomocników. No i w związku z tym to pytanie o 3 z tyłu, czy mają być środkowi, czy 1 środkowy i dwóch bocznych. Nie wiem jakich sobie zachować obrońców a ilu się pozbyć, tzn właśnie w jakich proporcjach środkowy-boczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że tak :P

jak wiesz {pochwaliłem się chyba w poprzednim poście} gram 352 a co do obrońców to gram różnie - zależnie od przeciwnika ale polecam zostawić sobie 3 środkowych i 2/3 skrzydłowych bo:

można grać z 1/2/3 w środku zależnie od przeciwnika - jeśli gra środkiem np 433 lub 532 środkiem to dobrze mieć 3 obrońców na środku + 2pomocników skrzydłowych i to wystarczy

a jeśli gra np

433 ze skrzydłowymi 2 i z 2 napadziorami 'na skrzydło' to już gra z 1 środkowym obrońcą może być dobrym pomysłem, pozatym pamiętajmy o sparingach/PP w których też trzeba mieć ciut obrony no i kontuzje etc...

do tego zastanów się czy przy 352 nie byłoby dobrym pomysłem grać Norwegii czyli potrzebujesz obrońców z niezłym rozgrywaniem, a może się przydac też kondycja niefatalna ;-)

ale jesli kończysz trenować zawodników i masz np 17-20 letnich obrońców to poszukaj na TLu może lepiej finansowo wyjdziesz sprzedając 100% swojej obrony i kupić moza młodymi do trenowania w pomocy też starszych nieco obrońców z takimi samymi/wyższymi skillami jak te które sprzedałeś ?

co więcej grając 352 powiedzieć wypadałoby conieco o pomocy:

grasz oczywiście 3IM i 2 skrzydłowych, jeśli grasz norwegię to 1 ze skrzydłowych musi mieć 'do środka' i wyższy niż normalny skrzydłowy poziom rozgrywania.

pozatym musisz zmieniać co jakiś czas - 3/4 mecze strone którą idzie atak :D coby mylić nieco przeciwnika a czasem zmienić co mecz na przykład.

co więcej dobrze jest też jednego z napadziorów {tego po stronie skrzydłowego ofensywnie} dać na skrzydło- oczywiście tego z lepszym skrzydłem :D

no to chyba tyle, powiedz może w której ty jesteś lidze ? {odkąd nie mam supka to brakuje mi zakładek w HT :P}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :]

Jestem w VIII lidze, ale już nie długo, bo mam pewny awans {nie wiem jak to się stało}. Po mimo awansu czuję że zespół jest słaby, zawsze miałem mało % w pomocy, a wiem że tam jest najważniejsze, dlatego z okazji awansu postanowiłem zmienić trening i taktykę. A z tą Norwegią to mam rozumieć że zasada przmi "wszyscy na pomoc" poza napastnikami ma się rozumieć? I tak jak pisałeś 1 skrzydłowy do środeczka... To będę musiał chyba sprzedać 2324 składu, bo tylko bramkarz się nadaje :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.12.2005 Rozszerzenie lig w następnym sezonie

Na podstawie obserwacji tempa wzrostu i kolejek oczekujących' date=' postanowiliśmy w nowym sezonie rozszerzyć ligi następujących krajów:

Z 51880 klubów do 60072

Hiszpania, Holandia, Niemcy, Szwajcaria

Z 43688 do 51880

Argentyna, Belgia

Z 35496 do 43688

Włochy

Z 27304 do 35496

Finlandia, Polska, Rumunia

Z 10920 do 19112

Izrael, Kolumbia, Norwegia, Turcja

Z 2728 do 10920

Serbia i Czarnogóra, Słowacja, Słowenia

[/quote']

co pozwala na grę obecnych {15 sezonowych} VIII ligowców w pucharze polski od początku nowego sezonu :->

miło z ich strony :D,

co więcej narazie mam 100% skuteczność - jedna akcja, jeden gol :P i to gram głównie kolesiami kupionymi do treningu kondychy :P szkoda że ten mecz jest na wyjeździe bo przydałoby sie zgarnąć conieco za bilety :P ale i tak musze to wygrać coby jeszcze paru kiboli przyszło przed +10% po awansie :P

no nic zostało jeszcze pare minut dzisiejszych Derb Łódzkiego :P to może dojde do tych 6, 7 bramek z cieniasami zza miedzy ;-)

a i jak kogoś to interesuje to 867688 jest mój Teamid :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAĆ MAĆ MAĆ

te trzy słowa w pełni odzwierciedlają dzisiejszy rozwój Hattricka i to co Szfety sobie robiły :/

najpierw ogólny pad systemu i przeciążenie serwerów - akurat na początku meczy reprezentacji :/

Belgia wychodzi na prowadzenie 0-1 z nami, potem leci chyba Kult - Brooklynska rada Żydów w HT-Radiu i Nowak wyrównuje, do przerwy jednak 1-2 dla Belgów :/

w przerwie sie nieco poprawia sytuacja, ale nie na długo rozpoczynają sie 2 połowy i ... niestety 1-3 przegrywamy wysoko ale nadzieje na HT-Chacie nie gasną wciąż gorący doping i...

<masa słów powszechnie uważanych za wulgarne i obelżywe> pojawia sie na czacie - ci idioci ze Szfecji blokują HT informacja że do 24:00 :/ noż mać, ale uruchamiają tuż po zakończeniu meczy kiedy to mieli czas dokonać machlojek i co ? wynik

Polska 3 - 4 Belgie przy czym bramka dla belgów z 3:3 na 3:4 pada w 89 minucie :/ jak tu sie nie wkurzyć ?

no ale przynajmniej na poczatku padu kiedy to było za dużo userów udało mi sie chyba kupić paru milusich grajków tanio i teraz ich puszcze po normalnych cenach chyba :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety kosztem druzyny ktora kantowala (zasada 7 tygodni odczekania nie jest dla takich druzyn widm specjalnie krzywdzaca) siedze kolejny sezon w VIII lidze. W sumie specjalnie mi to nie przeszkadza bo i tak w wyzszej klasie rozgrywkowej bym za wiele nie zwojowal. Co do reprezentacji to na zywo a jedynie sprawdzam wyniki. Na pucharze mi tam specjalnie nie zalezy i tak w mojej sytuacji to tylko takie cos jak sparing mozna traktowac. Troche sie zawiodlem na treningu. Trenuje bramkarzy, ale cos to topornie idzie, w sumie to tylko moja wina bo w sezonie mi bodaj 3 albo 4 treningi wypadlo co sie znaczy jest bardzo duzo. Moge sobie i innym zyczyc zeby ten nadchodzacy wielkimi krokami sezon byl duzo lepszy niz obecny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LALALALAALLALALALALA

hehe oto jak udzielił mi się humorek po awansie do 1/2 Finału POLSKIEJ reprezentacji po wygranej nad Szwedami :D {wcześniej przegrali w meczu 'o punkty' tylko raz - z Norwegią w pamiętnym finale MŚ} a więc dokładnie 2 lata temu :D

przed nami mecz z Hiszpanią - obecnie najsilniejszą drużyną świata, która na dodatek szczyci się tym że nie ma reprezentacjach w farmteamach {co się pewnie szybko zmieni po poniedziałkowym updacie pensji zawodników - większość ich ostatnich skoków miała miejsce w tym sezonie i raczej nikt nie będzie w stanie utrzymać dwu-trzech wysokich dywanów tak jak ma to miejsce obecnie.

co więcej gram w prywatnym pucharku {Puchar wschodzących gwiazd} po 2 kolejkach 6 pktów i pewny awans do kolejnej fazy, ale teraz jest przerwa bo wszyscy grają w PP :D ja trafiłem na ekipę która własnie spadła do VII ligi czyli ... PICuje i mam gdzieś PP, albo motsuje i w następnej kolejce gram z kimś silniejszym i mam na 100% pełny stadion i więcej kasy z biletów niż mógłbym mieć normalnie :P.

ale chyba wybiore pica żeby na lige sie lepiej przygotować z morale.

a i dwie ważne rzeczy

1. w piątek o 20:00 widze wszystkich na ht-czacie słuchających htradia {htradio.prv.pl i htchat.prv.pl} dopingując Polską reprezentację i oczywiście naszego Cube_`a który musi coś wymyślić żeby dokopać Hiszpańcom bez zbędnego stracenia morale :D {czyli normal + coś} coby zagrać w finale {z Łotyszami lub ponownie ze Szwedami}

2. w noworoczny wieczór o 20 widzę was tam gdzie poprzednio dopingujących Biało-Czerwonych :D bo chyba wsyzscy liczymy na awans do finału i złoto prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja wszyscy ale system wykiwal znow Polakow. 102 minuta bramka na 5-4 dla Espani. Gwalt na polskiej pilce, placz i skomlenie. Pozostaje juz tylko braz, ale to i tak zly wynik nie jest, a zwyciestwo nad Sverige zostanie w naszych sercach po wsze czasy ;)

Niech ten nowy rok przyniesie nam cudnych juniorow, wiernych kibicow, powodzenia w ligach i wynikow na MS w Niemczech podobnych przynajmniej w polowie do tych z Chin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...