Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Forciak

Hattrick

Polecane posty

Lordzie - jeśli taktykę zmienić chcesz, w ustawieniach przed moczem... tfu! meczem wystarczy że dasz jednego z np. skrzydłowych jako "ekstra napastnika" i już zamiast 4-4-2 masz 4-3-3 (to moje ustawienie jakby co).

A co trenować w takim razie przy 4-3-3? Defensywę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-3-3 - defensywa {jeśli ktoś się uprze} lub skuteczność

w sumie to jest tak że przy:

5 obrońcach - defensywa

5 pomocnikach - rozgrywanie/podania

3 napastnikach skuteczność

pozatym przy treningu skrzydłowych wystarczy zadbać o to aby mieć

2 obrońców na bokach i 2 pomocników skrzydłowych

no i czytać reguły gry :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytanek :) :

1. Jaką dać intensywność treningu, żeby przynosił efekty, a zawodnicy nie mieli kontuzji?

2. Ma ktoś jakiś sposób, aby klub nie przynosił strat ( w VIII lidze :) ) Co tydzień mam 25 tyś w plecy, nawet jak nikogo nie kupuję i nie wydaje pieniędzy na szkółkę młodych :/

3. Mam trenera: Poziom doświadczenia znakomity, przywódca słaby, opłaca się go zmnieniać na jakiegoś lepszego, jeżeli jestem w VIII lidze? Jeśli tak to na jakiego (mniej więcej)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie opłaca się dawać mniej niż 100%, do tego dorzuć z 1-2 fizjoterapeutów i tyle w tej kwestii

2.

zacznijmy od tego że finansów nie rozpatruje sie serii tygodniowej ale DWUtygodniowej, tj nieważne jaki plus robi sie w tygodniu z meczem u siebie, ważne jak ma sie ten plus do minusu tydzień później. osobiście jestem już blisko "wyzerowania" w bilansie dwutygodniowym. przy kk ok 420 powinno dać się już łatwo to zbilansować,

zacznijmy od początku:

podstawą bilansu dwutygodniowego są:

wpływy od sponsorów

wpływy z biletów

wydatki na personel

wydatki na pensje

wynika z tego że:

10 rzeczników prasowych to podstawa {więcej kasy od sponsorów i szybciej sie KK powiększa}

dobre wyniki w meczach także są bardzo ważne {powiększanie kk}

możliwie najmniejszy personel {lekarze gdy nie ma kontuzji - 0, trenerzy/asystenci w liczbie 5 i 1 {więcej trenerów jeśli trenujemy bramkarzy lub więcej asystentów jeśli graczy z pola} psycholodzy - ja mam 2 i jest dobrze bo nie mam "przesadzonych" ale widze że idzie ci słabo w lidze więc tak 4-5 to optimum,

ekonomiści - 0

kasy na szkółke nie opłaca sie dawać na początku bo w życiu nie wyjdziemy na plus.

mecze towarzyskie: u siebie z zespołami z zagranicy, zauważyłem że jeśli kraj ma więcej poziomów ligowych od nas to opłaca sie stamtąd wyzywać zespoły, np z VI-VII ligi hiszpańskiej :] gdzie poziomów jest 11 :P wtedy przyjeżdża naprawdę mocny zespół który coprawda nieźle nam dokopie ale za to mamy te 25-30k kasy co tydzień za sparing.

a i opłaca sie walczyć o miejsce w pierwszej czwórce - 120tys pln

PS dzisiaj 4-4-2 z 3 innerami :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, mam w związku z tym pytanie. "10 rzeczników prasowych to podstawa", tzn nawet w VIII lidze, czy stopniowo, jak się awansuje?

P.S Nie idzie mi tak źle, bo dopiero co przejąłem zespół, a był on wtedy na 7 pozycji , a teraz jest na 5, a zaraz bedzie na 4 :) W tym sezonie już nic nie osiągnę, ale chce dobrze zacząć budowę zespołu na przyszły sezon :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem od 3, potem zobaczyłem że innym przychodzi po 15-16 co mecz, a mi 13 więc dobiłem do 6 potem do 9 i narazie tak zostało, ale tuż przed przerwa miedzysezonowa dodam 10. i też jestem w VIII lidze a ci rzecznicy to podstawa w każdej lidze jak na mój gust.

a i gratuluję akcji Wańdocha z 19 minuty {HTLive RLZ} jednak moi chłopcy zamiast lobować wolą uderzyć silnie spoza pola karnego {Pozdrowionka dla Huttenberga}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki, właśnie to jedno co mi się nie podobało na początku, to to że przydzielono mi zespół, który miał tak mało punktów i 0 szans na awans :/ Ale teraz widze że ma to jedną zaletę: można lepiej przygotować zespół, wtedy awansować i mieć większe szanse w VII lidze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to też tak nie można patrzeć, bo awans w tym sezonie to awans do podobnych siłowo VII lig, a awans w kolejnym sezonie to już będzie coś cięższego do utrzymania bo zespoły tam już będą bardzo powoli dochodzić {przydzielanie nowych drużyn} przez co poziom zacznie sie stopniowo podnosić i z każdym sezonem awans i utrzymanie będą coraz trudniejsze.

PS. DO BOJU ABNEGACI ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam jeszcze kilka pytanek:

W twojej lidze pod tabelą masz komentarze prasowe itp. Ta pocja jest dostępna tylko po wykupieniu supportera? To samo dotyczy księgi gości. Czy może ja gdzieś nie zauważyłem tej opcji dostępnej dla "bezpłatnych" userów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie minął mój 2 sezon w HT. Po raz 2 zostałem w VII lidze... Ale w przyszłym sezonie mam szansę na awans. Jak by kogoś interesowało za 3-4 tyg. będę sprzedawał napastnika 26 lat, skutoczność: fantastyczna, st. fragmenty: solidne. ID mojej drużyny: 260863.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że większość FAowców w HT siedzi w 7-8 ligach, może by tak zobaczyć kto jest najlepszy ? może jakiś mały turniejek ? jeśli ktoś byłby za tym pomysłem to wyślijcie mi PeeMke, albo na gg zagadajcie :D, zależnie od ilości zgłoszeń wybierzemy jakiś sensowny sposób na rozegranie tego aby dało sie normalnie grać.

każda ilość będzie dobra {nawet nieparzysta} więc

http://www.cdaction.pl/agora/privmsg.php?m...post&u=2059

lub

gg:7531445

tlen: wiki-yu

jabber: wiki-yu@chrome.pl

mail: wiktor.jedrzejczak@gmail.com

myśle że pare dni na zebranie ludzi i za tydzień {tj kolejna środa} będzie można startować z tym tałatajstwem

chętni:

- wiki-yu

- Pafci0

- Raret

- Tazz

- Sleeskee

- Kałach

- Del

- :?:

a system rozgrywania meczy jest jeszcze niewiadomy - moja chora wyobraźnia stara sie wymyślić coś oryginalnego :] zresztą będzie trzeba coś wymyślić na ewentualność nieparzystej ilości zespołów :P

KOLEJNE OSOBY KTÓRE ZGŁOSZĄ SIĘ W TEMACIE A NIE POPRZEZ WYMIENIONE PRZEZE MNIE SPOSOBY NIE ZOSTANĄ UWZGLĘDNIONE - nie róbmy śmietnika w temcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż czekamy na ósmy zespół:!:

ale mimo to pomysłem jest start w pierwszą środę września.

pomysłem jest cały puchar w 6 tygodni tj.

na początku 2 grupy po 4 zespoły, wychodzą 2 najlepsze zespoły z każdej z grup a następnie zamiast systemu pucharowego gramy ponownie w grupie 4 zespołowej. dzieki czemu 4 osoby mają zapewnione 6 sparów a pozostałe 4 3 spary.

narazie grupy wg schematu

1 Del 874257

2 Raret 260863

3 Sleeskee 872670

4 wiki-yu 867688

1 Pafci0 874225

2 Tazz 472095

3 Kałach 477488

4 Lord Hrabula 874206

przy czym na chwile obecną w grupie 2 mamy wolne miejsce na ósmy zespoł, jeśli sie nie zgłosi to osoby z grupy 2 będą miały 3 pkty gratis ;-)

rozkład meczy

kolejka1

1-4

2-3

kolejka2

1-3

2-4

kolejka3

1-2

3-4

cóż jeszcze napisać ?

gospodarz wyzywa. ALE w sytuacji gdy np dojdziecie do wniosku że chcecie grać na stadionie gości lub neutralnym to wyzywa również nominalny gospodarz. jeśli gospodarz nie wyśle wyzwania do północy w niedzielę {z nd na pon} to goście dostają walkowera. jeśli goście nie zaakceptują meczu do północy z poniedziałku na wtorek to walkower dostaje zespół gospodarzy.

ponadto jeśli prezes zespołu gości np wyjeżdża gdzieś na weekend/wie że nie będzie go w poniedziałek to spokojnie może sam wyzwać zespół gospodarzy pamiętając o tym kto ma być gościem a kto gospodarzem.

Mecze rozgrywamy w Polsce na zasadach normalnych {liczy się wynik po zakończeniu regulaminowych 90 minut gry, w sytuacji gdy mecz ma dogrywkę bądź karne NIE SĄ one wliczane ani do bilansu bramkowego, ani punktowego}

kolejność zespołów w tabeli określa:

- większa liczba punktów

- większa liczba bramek zdobytych

- większa różnica bramek

- mniejsza liczba bramek straconych {jesli komus uda sie mieć identyczne to:}

- mecz bezpośredni {przy remisie:}

- rzut monetą {przy kancie:}

- alfabetycznie nazwa zespołu {przy identycznych nazwach:}

- wyższy teamid {identycznych być nie może, ale jeśli to:}

- widzimisię organizatora na korzyść przyjaciół/znajomych/Kulczyków

----------------------------------------------------------

teamid-wklejone

zakładki - zrobione

tabelki - po każdej kolejce by me

tabela strzelców - poszukiwany chętny

-----

organizator

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Del obejrzyj sobie mój mecz z Suche Bolce w lidze :/ i pomyśleć że remis/wygrana dawały mi awans :/

no nic żyje sie raz, do diałba żyje sie raz... tak więc na chwile obecnę chce zobaczyć jedno - jutrzejszy mój sparing, w końcu po coś kazałem malować tą trawę, czesać trawę na północ i myć okna po sezonie :] nawet wyszczotkowane mamy dywany w klubie, o podlaniu wszystkich roślinek nie wspominając ;-) II liga belgijska :] {na 10 poziomów ligowych w Belgii} :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Tak, ty miałeś 4-2 a ja 5-3 w podobny sposób w meczu z Kraksą. Powiem tylko tyle, że wygrywałem 0:3... :(

:arrow: A jak to się dogadałeś z II ligowcem z Belgii? ;)

:arrow: Widzę że masz Supportera, tak więc mam pytanko :) Czy według ciebie opłacało się go wykupować, jak już wiesz co daje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc

:arrow: podobnie :D

:arrow: heh jak sie dogadałem ? otóż wysłałem w piątek zaproszenia do wszystkich wolnych 1-2 ligowców z największych lig europejskich i ten Belg się zgodził :D

:arrow: przedewszystkim jest to ułatwienie podczas... np tworzenia takiego pucharku bo mogę mieć wszystkich graczy w zakładkach, do tego bardzo przydatne są przypomnienia {przy czym nie korzystam z przypomnień w HT prawie wcale dla celów HT, przypominają mi o rzeczach codziennych - w końcu maila sprawdzam na bierząco}. czy ułatwia samą rozgrywkę ? wbrew opiniom hateków ułatwia, ale tylko podczas zakupów graczy - łatwość wracania do graczy których chcemy kupić dzięki zakładkom, statystyki to tylko bajer, supportowanie człowieka jest przydatne ale ... rzadko {prawda Pafci0 & Ashtner ?}

czy się opłaca ? ja nie żałuję tych 25zł jakie wydałem na supka, co prawda troche głupio jest np z zamieszczaniem ogłoszeń gdy tylko jedna osoba w lidze może to robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki, a podczas rozkladu spotkan wzieles pod uwage sily zespolow ? Bo przydaloby sie zeby nizej notowane zespoly byly gospodarzem dwoch meczow- zawsze to jakas kasiorka wspomagajaca budzet slabszych.

Rozumiem, ze pozniej zwyciezcy grup graja mecz i rewanz z tymi co zajeli drugie miejsca, a nastepnie bedzie wielki final ? :) Dobrze by bylo zeby ci co poodpadali tez sie jakos zgadali, zeby jakies mecze rozegrac i dokladna klasyfikacje zrobic :)

Ja w turnieju bede w eksperymentalnym ustawieniu :P Moge troche dostac ale co tam :) Wiekszym problemem dla mnie jest to, ze moj best bramkarz (gwiazda zespolu :P) ma kontuzje na 5 tygodni. No ale za to bede mial okazje wyprobowac gwardie mlodych wilkow ktora zakupilem pare dni temu za grosze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na turnieju musze sprawdzić jak sie bedzie sprawować drużyna w nowym ustawieniu, bo ostatnio to dostawałem po 5-10 bramek więc coś trzeba zmienić żeby w nastepnym sezonie powalczyć o awans.

PS: Coś cienko z tą taktyka przegralem dzis 2-5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taktyki - ja własnie trenuję defensywne 4-5-1 i tym będę grał

Sleeskee - i tu widać że nie czytałeś reguł hattricka - z meczy sparingowych każdy z grających dostaje 50% kasy z biletów, ponadto na stadionie LEPSZEJ drużyny będzie WIĘCEJ kibiców więc obu zespołom opłaca się bardziej grać na stadionie teamu z większym KK, {przykład: mecz z zespołem z VIII ligi Hiszpanskiej [na 10 poziomów] przyniósł mi zwrot kosztów podróży do Hiszpanii, ale mecz z II ligowym Belgiem przyniósł tylko 17 tys Zł czyli Belgowi nie zwrócił się transport}

dalszy rozstaw:

zespoły z pierwszych dwu miejsc z każdej grupy awansują do fazy finałowej rozgrywanej systemem grupowym czyli mamy 4 zespoły w jednej grupie :!: i nie ma fazy play-off bo... po co ? tak można przećwiczyć warianty taktyczne {mecz} oraz strategię {tabela} jednocześnie.

Slesk - +5 to wypadałoby dać tych 10 lekarzy i modlić sie o zdrowienie - ja tak robie przy moim napadziorze własnie {ale to i tak drugi napastnik więc przechodze obecnie na 4-5-1 i tak będzie siedział na ławie}

MAMY ÓSMEGO GRACZA więcej info w poście z zespołami wyżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...