Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Forciak

Hattrick

Polecane posty

Została ostatnia kolejka a ja mam szansę nawet na pierwsze miejsce. Byłem w kiepskiej sytuacji, ale inne wyniki sprawiły że mam szansę na pierwsze miejsce w 8 lidze.

Ostatni mecz gram z liderem i mam do niego 2 punkty straty, więc wystarczy tylko wygrać ten mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś gram ważny mecz. Jeżeli go wygram, to awansuję do 7 ligi. Jak przegram to raczej spadnę na 3 miejsce i nawet w barażach nie zagram.

Nie sądziłem że będą takie emocje w końcówce sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, żeby ustawić sparingi na weekend.

I jak wam się podobają zmiany w pucharach?

2014-07-17 11:29:00

Na początku następnego sezonu wprowadzimy całkowicie przeprojektowany system Pucharu w Hattricku. Dzięki nowym Pucharom, naszym głównym celem jest zapewnić doświadczenie znaczącego występu w Pucharach dla większej niż obecnie liczby drużyn. Oprócz nowego układu Pucharów krajowych wprowadzimy także Puchary Ligowe dla niższych poziomów rozgrywkowych.

Jednym z najbardziej interesujących wyzwań dla Hattrickowego prezesa jest manewrowanie swoim składem i taktykami pomiędzy wymaganiami meczów ligowych, koniecznością treningu piłkarzy ? oraz wyzwaniem dobrego startu w Pucharze. I chociaż uwielbiamy Puchary w Hattricku, było dla nas od dłuższego czasu raczej oczywiste, że mogłyby one zostać ulepszone. Po pierwsze, są ograniczone liczebnie, co oznacza, że nie każdy klub otrzyma szansę startu w Pucharze. Co więcej, dla znakomitej większości klubów, które wystąpią w Pucharze, ich przygoda skończy się niemal natychmiast. To naturalna konsekwencja ograniczeń projektowych, jakie mamy dla każdego Pucharu w Hattricku, gdzie równocześnie chcemy dołączyć jak najwięcej klubów ORAZ zakończyć Puchar w ciągu jednego sezonu, z tylko jedną rundą Pucharu tygodniowo.

W nowym systemie Pucharu, chcieliśmy zachować dobre rzeczy obecnych Pucharów krajowych ? jak choćby korzyści dla każdego klubu potrafiącego pozostać w Pucharze odpowiednio długo i poczucie istnienia jednego głównego trunieju dla całego kraju, zwycięstwo w którym da prawdziwy tytuł triumfatora Pucharu. Chcieliśmy jednak także zapewnić, że większość klubów będzie mogła odegrać w Pucharze większą rolę niż tylko mięso armatnie dla ekip z najwyższej półki. Z tego powodu wprowadzamy poważne zmiany w funkcjonowaniu Pucharów w Hattricku.

Puchar Krajowy i Puchary Ligowe

Główną zmianą jest podział rywalizacji w Pucharze na dwie kategorie. W krajach mających nie więcej niż sześć poziomów rozgrywkowych nadal będzie wyłącznie Puchar Krajowy, ale po raz pierwszy każdy zespół w systemie rozgrywkowym będzie mógł dołączyć do Pucharu. W większych krajach dodamy nowe Puchary Ligowe dla poziomów rozgrywkowych poniżej szóstego, i w nich wystąpią kluby z tych poziomów zamiast udziału w Pucharze Krajowym. W Pucharze Ligowym kluby rywalizują tylko z innymi klubami na danym poziomie rozgrywkowym, a zwycięzca pod koniec sezonu zdobędzie tytuł Zdobywcy Pucharu Ligowego dla danego poziomu rozgrywkowego.

Puchary Pretendentów

Zarówno dla Pucharu Krajowego jak i Pucharu Ligowego dostępne będą dodatkowe, drugorzędne Puchary. Będą to niżej klasyfikowane Puchary, do których trafią kluby odpadające z Pucharu głównego. To oznacza, że porażka w jednym czy dwóch meczach nie zakończy doświadczeń pucharowych w danym sezonie. Każdy klub będzie miał gwarancję co najmniej trzech meczów pucharowych w sezonie, ale jeśli odpadniesz we wczesnej fazie głównego Pucharu, trafisz do Pucharu mającego zapewne bardziej odpowiedni poziom rywalizacji. Nadal będziesz mieć możliwość zdobycia pucharowego trofeum, tylko nieco skromniejszego.

System Pucharu Pretendentów będzie składał się z czterech różnych rywalizacji, mających swoje własne unikalne trofea i dla każdej z nich wyłaniany będzie triumfator.

Puchary pasujące do struktury poziomów rozgrywkowych

Obecnie może być nieco trudne ustalenie, czy w kolejnym sezonie zakwalifikujemy się do Pucharu, czy też nie. Powodem jest to, że liczba drużyn w Pucharze nie odpowiada bezpośrednio liczbie klubów w systemie rozgrywkowym Hattricka. W efekcie nigdy nie byliśmy w stanie dołączyć do Pucharu wszystkich klubów ? zawsze sprowadza się to do wykorzystania rankingu krajowego dla ustalenia, gdzie poprowadzić linię odgraniczającą uczestników Pucharu od pozostałych klubów. Dzięki obecnym korektom, zmieniamy to w taki sposób, aby lepiej dopasować Puchary do rozmiarów lig i poziomów rozgrywkowych. Liga, w której grasz, będzie decydowała do jakiego Pucharu możesz trafić i będzie to dokładnie ten sam Puchar dla wszystkich klubów w Twojej lidze. Aby dopełnić Puchar, dodamy odpowiednią liczbę tymczasowych drużyn ?podwórkowych?, trafiających do Pucharu z najniższymi pozycjami rankingowymi i mierzących się w pierszych fazach rozgrywek z najwyżej klasyfikowanymi klubami. Jeśli chodzi o rywalizację, nie odbiego to zbydnio od tego, jak Puchar funkcjonuje obecnie.

Więcej rund na terenie neutralnym

W nowym systemie Pucharu, mecze będą rozgrywane na neutralnym terenie wcześniej niż obecnie. Dotychczas miało to miejsce w półfinale i finale, obecnie zacznie to obowiązywać dla sześciu ostatnich rund pucharu. Chemy zmniejszyć rolę korzyści gospodarza, gdyż już teraz ma zbyt duży wpływ na wyniki Pucharu, a korzyść ta byłaby jeszcze większa przy bardziej zwartej formule Pucharu.

Zalety nowego systemu

Naszym głównym celem tej zmiany było zapewnienie większej liczbie drużyn szansy na znaczące doświadczenia Pucharowe. Uważamy, że udało się to osiągnąć na kilka sposobów: więcej drużyn będzie miało szansę zagrać w Pucharze, i to z większymi szansami na rozegranie więcej niż jednego czy dwóch spotkań. Dla najlepszych drużyn Puchar Krajowy stanie się nieco bardziej zwarty i wymagający ? ale nagrody na koniec będą także wyższe. Kluby, które szybko odpadną, będą miały jeszcze drugą, a nawet trzecią szansę na zdobycie krajowego trofeum.

Inną zaletą będzie podniesienie znaczenia awansu ligowego. Awans może zapewnić występ w atrakcyjniejszym Pucharze; lub jeśli klub już kwalifikował się do Pucharu Krajowego ? awans będzie przynajmniej oznaczał lepszy ranking.

Pewne kluby mogą obecnie świadomie wybierać pozostawanie w bardzo niskich ligach, aby zmaksymalizować swoje szanse na długą przygodę z Pucharem. Ta strategia będzie musiała teraz ulec lekkiej zmianie, gdyż aby zagrać w Pucharze Krajowym trzeba grać w co najmniej szóstej lidze. Do pewnego stopnia może to wpłynąć na lepsze zrównoważenie rywalizacji w niskich ligach, gdzie te zbyt silne drużyny mogą w końcu zdecydować się na awans do wyższej ligi.

Hierarchia Pucharów

Bardzo istotnym aspektem projektowania Pucharów było zapewnienie, że kluby będą chciały pozostać w bardziej wymagających Pucharach możliwie długo. Nie chcemy widzieć drużyn taktycznie odpadających z głównego Pucharu, aby zapewnić sobie łatwą premię w niżej klasyfikowanym pucharze drugorzędnym lub trzeciorzędnym. Słabsze puchary powinny być dobrą alternatywą dla całkowitej eliminacji z Pucharu, ale jeśli tylko możesz, powinieneś walczyć o pozostanie w głównej rywalizacji pucharowej.

Zostanie to osiągnięte na dwa sposoby: poprzez nagrody ekonomiczne (premie i widownię) oraz efekt morale.

Premie pieniężne i Widownia

Jak zostało to już ogłoszone, premie pieniężne dla Pucharu zostaną znacząco podniesione, tak jak w lidze, od przyszłego sezonu. Jako część przeprojektowania Pucharu, zaczniemy też przyznawać premie dla wcześniejszych rund Pucharu. To zwiększy zachętę do awansowania w Pucharze. Zajście daleko w głównym Pucharze Krajowym będzie znacznie bardziej wynagradzane niż ma to miejsce obecnie. Dla Pucharów Pretendentów premie pieniężne będą znacząco niższe, ale wystarczająco atrakcyjne, aby chcieć pozostać w tym Pucharze zamiast rozgrywania sparingów. Widownia w głównych Pucharach będzie taka jak obecnie, w niższych Pucharach będzie podobna do obecnych sparingów międzynarodowych. Pełna lista premii pieniężnych jest dostępna w Podręczniku.

Wpływ na morale

Tylko mecze w Pucharze Krajowym oraz Ligowym będą wpływać na morale drużyny. Gra w niższych pucharach będzie miała efekt podobny jak sparingi ? nie będzie tam możliwe korzystanie z opcji gry na luzie ani meczu sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem mecz o wszystko i awansowałem do 7 ligi. Spodziewałem się cięższego meczu, ale wygrałem bardzo łatwo.

Ostatnio Hattrick wprowadza sporo nowości i to sprawia że teraz jest ciekawiej. Pomysł z pucharami jest ciekawy i jestem na tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro początek nowego sezonu.

Pierwszy mecz w 7 lidze gram z przeciwnikiem, z którym mam szansę wygrać.

Ogólnie liga wydaje się być wyrównana. Liczę na miejsce w środkowej części tabeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej kolejce wygrałem z liderem i awans mam już pewny.

Powoli zaczynam myśleć o nowym sezonie i muszę kupić dobrego skrzydłowego i 2 dobrych obrońców, bo moi defensorzy mają już ponad 31 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z moją drużyną.

Na 4 mecze zdobyłem tylko jeden punkt. Najgorsze jest też to, że raz zapomniałem ustawić skład na mecz ligowy i przegrałem 5:0

Jestem na 7 miejscu i z taką formą ciężko będzie się utrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś koniec sezonu i jakoś udało mi się utrzymać w 6 lidze.

Dobrze, że końcowe mecze grałem z drużynami, które są najsłabsze w mojej lidze.

Od nowego sezonu będę musiał przewietrzyć drużynę i pomyśleć nad nowym treningiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem w 6 lidze i na pewno nie spadnę. W barażach o utrzymanie również nie zagram.

Nie mam szans na awans, bo drużyna która prowadzi w tabeli wygrała wszystkie mecze.

Pozostała mi tylko walka o drugie miejsce.

Jak Wam idzie w obecnym sezonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś jeszcze w Hattricka?

W tym sezonie zająłem pierwsze miejsce w 6 lidze, ale przegrałem baraż.

Mam tylko 11 milionów zł i będę musiał sprzedać najlepszych zawodników, bo za dużo płacę swoim zawodnikom . W każdym tygodniu przeznaczam 2 miliony na pensje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram nieprzerwanie od 2007 i nie mam zamiaru rezygnować :)

Właśnie, sumą różnych czynników (z których decydującym wydaje się być szczęście - w końcu to gra losowa), awansowałem do IV ligi. Przeczuwam ładne bęcki przez większość sezonu, bo ataku i pomocy u mnie, jak na ten poziom ligowy, praktycznie brak. Same boskie obrony mogą nie wystarczyć - co nie znaczy, że odpuszczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...