Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MIssqu

Piractwo na konsolach ?

Polecane posty

Nie mówcie o PS3 , bo wiemy że zostało już złamane w stu procentach. Ostatni zjazd Chaos Communication Congress pokazał że Sony nie została już żadna nić obrony

>>>Cała konferencja jest zabawna w sumie. Te 100% to dla linuksowców na pewno dla reszty jeszcze nie jest przesądzone choć upublicznienie kluczy na pewno sprawy nie ułatwi . Na razie umie to bardzo niewielka grupa ludzi i wymaga to dość dużo wiedzy i kombinowania. Smutne że to tylko i wyłącznie wina SONY.

Teraz kiedy dorwano się to kluczy którymi aplikację są podpisywane i uznawane przez system za legalne nic nie jest bezpieczne.

>>>Dorwano się nie do kluczy podpisujących aplikacje, ale do klucza zaszytego w konsoli który umożliwia dostęp do całości hardware'u. Pewnie postanie jakiś piracki firmware który będzie gry odpalał a HDD, czyli taki prostszy JB. Prawdziwym problemem dla SONY bedzie jak na tym sofcie PSN będzie dostępny.

Nawet zabezpieczenia dodane przez soft 3.50 i wymagany update żeby odpalić np. Gran Turismo 5 został już wyeliminowany , tak jak potrzeba w.w. wersji do odpalenia gry.

>>>Czyli są już pirackie kopie GT5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak GT5 zostało już uruchomione. Na CCC co prawda skupiano się głównie na Linuxie i to całkowici popieram , ale jak wiemy pierwsze co to ludzie zrobią z tymi lukami to wykorzystają je do sprawniejszego piracenia gierek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Sony jak zwykle próbuje powiedzieć całemu światu, że ich PS3 nigdy nie zostanie złamane, co przecież już zostało poczynione. Próbują chyba okłamać siebie samych, a już nie mówiąc nawet o wszystkich posiadaczach PS3 i co najważniejsze tych, którzy jeszcze nie mają konsolek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego złamania kodu - wątpię by upgrade coś tym razem pomógł. Trzeba by wymienić cały firmware i to migiem

Nie w tym rzecz.. firmware tu nic nie da. Złamano hardware'owe zabezpieczanie. Chodzi o to, że elektronika konsoli szyfrowała kod wykonywalny przez procesor. Teraz mając klucze można "przekonać" sprzęt że wgrywane oprogramowanie jest autoryzowane przez SONY (np linux :) ) Tak więc jak na razie można wrzucić na konsole Linuxa... pewnie z czasem powstanie jakiś alternatywny firmware pozwalający odpalać gry bez płyty w napędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jednak jak widać konsola (i gry na nią) całkiem nieźle się sprzedawała, choć o odpalaniu pirackich gier na nią nie mogło być mowy. Wątpię, żeby jakiś duży odsetek graczy przerzucił się na odpalanie pirackich kopii gier. Ewentualnie sprzedaż konsoli wzrośnie, gdyż zaczną kupować ją Ci, których odpychał brak możliwości piracenia. Jednak nie ma mowy o pozytywnym zjawisku dla SONY, gdyż jeżeli konsola nie będzie odróżniać pirata od legala, to piraci będą mogli grać na oficjalnych serwerach SONY, a je trzeba jakoś utrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie będzie, ale o ile nie ma to może już pracują nad jakimś sposobem weryfikacji przez serwer.

Duża w tym co napisałeś wiara w społeczność użytkowników PS3... hehe prawdziwy test woli dla niektórych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taki test. Ja na pewno bym piracił na PS3, ale nie robię tego ponieważ lubię mieć oryginalną grę i przechodzić ją od początku do końca z uśmiechem na twarzy, po drugie lubie pograć online, a po 3 nie mam zamiaru ściągać po kilkanaście-dziesiąt GB. :) Mój kolega ma odmienne zdanie i piraci na PS3, ok, jego sprawa, ja tam wolę mieć na półce oryginalne Uncharted 2. :)

Tak samo wiele ludzi woli grę kupić niż sciągać po kilka GB, jak w tym czasie by kupiła grę i cieszyła się graniem online. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża w tym co napisałeś wiara w społeczność użytkowników PS3... hehe prawdziwy test woli dla niektórych :)

A ja tam nie wierzę w zbytnią uczciwość społeczności PS3. Z pewnością te osoby, które przy wyborze konsoli kierowały się możliwością gry na nielegalnych kopiach (znam sporo takich) wybierały X360 i to jest chyba jedyny plus grupy posiadaczy PS3. Na wszystkim się gra i wszędzie się znajdą niedorajdy co sobie gierkę ściągną z Internetu. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś już odbyłem pierwszą rozmowę z jednym z moich znajomych pod tytułem "Ty masz PS3 nie? A masz jailbreake'a?".

Oczywiście jak zwykle w moim przypadku skończyło się to "drobną" różnicą zdań i powiedzeniem rozmówcy paru słów prawdy co myślę o nim i jemu podobnych, którzy interesują się sprzętem dopiero kiedy można na nim piracić i tylko w takim celu go kupują. Oby Sony wymyśliło znów coś co starczy na nieco czasu i sam z chęcią bym w tym pomógł, żeby takich ludzi wytępić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) żeby takich ludzi wytępić....

Do tego nie potrzeba ludzi z SONY, taki wynalazek już jest, stworzył go ?????? ?????????? ?????????? :).

Ale też muszę przyznać, że piracący mnie wkurzają i nie chodzi tu tylko o to, że kradną (w sumie i tak nic bym z tego pewnie nie miał jakby nie kradli, sprzedaż by nie wzrosła, ceny by nie spadły), ale chodzi o ich stosunek do ludzi uczciwych. Zdarzają się tacy, którzy traktują mnie jak idiotę bo odkładam pieniądze żeby sobie kupić płytkę z grą/muzyką/filmem, a oni mają to przecież już teraz (inna sprawa, że w pewnych kręgach uważany jestem za banana, bo mam całą szafkę wypełnioną grami, a ja je tylko powoli acz sukcesywnie zbieram od 15 lat ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że decyzja posiadaczy PS3 odnośnie czy zacząć piracić czy nie to raczej kwestia mentalności, zwyczajów, po części wychowania.

Sam osobiście mam wielkie opory przed korzystaniem z nielegalnego oprogramowania i staram się powstrzymywać chęć zdobywania co rusz nowych rzeczy. Jeżeli wychodzi jakaś gra i jest naprawdę rewelacyjna (jak ostatnie moje zakupy, tj. Red Dead Redemption i Gran Turismo 5) to zaciskam pasa i idę kupić, ewentualnie oszczędzam przez jakiś czas przed. Gier na PS3 mam może z sześć, ale takich, że nie żałuję ani złotówki wydanej na nie.

Poza tym czerpię dziką radochę z posiadania plastikowego, pachnącego, kolorowego pudełka i odczuwania spokoju, że tym razem wszystko odbywa się legalnie :)

Podobnie zresztą zacząłem robić z muzyką. Jeżeli mam w mp3 coś, co mi się podoba, góra dwa dni i jestem w sklepie.

Do pewnych rzeczy naprawdę da się przyzwyczaić. Nie trzeba ściągać wszystkiego co popadnie. Z czasem docenia się wartość takiej rzeczy, na którą trzeba było wysupłać trochę gotówki czy też zaoszczędzić/zarobić. Kiedy byłem dzieciakiem, nie rozumiałem tego.

Jak dla mnie rozwiązanie tego dylematu jest oczywiste, zostaję przy oryginałach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkim co napisałeś się zgadzam. Kiedyś to ściągałbym każdą grę, a teraz? Wolę sobie kupić na PC/PS3 jeden tytuł, który mi się naprawdę podoba. IMO człowiek z wiekiem dojrzewa i np. u mnie wiąże się to z umieszczeniem na liście zakupów tylko tych gier naprawdę fajnych, a nie wszystkiego co popadnie. :P

Uważam, że decyzja posiadaczy PS3 odnośnie czy zacząć piracić czy nie to raczej kwestia mentalności, zwyczajów, po części wychowania.

Powiem Ci, że jak Sony wprowadzi te numery seryjne to mogę się założyć, że masa ludzi zacznie piracić na PS3. Mi też to nie na rękę, ale wolę sprzedać konsolę jak coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawa dla SONY.

Nowy Firmware 3.56 ma niespodzianke... zawiera kod umożliwiający SONY wgląd w zawartość dysku konsoli, nazywa się to Rootkit.

Dzięki temu mogą uniemożliwić firmie SONY zablokowanie PS Store;)

Oby SONY szło tak dalej;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciesz się za wczasu. Po:

1. Nie ma jeszcze CFW 3.56 więc Sony nic nie podejrzy.

2. Skoro Sony to ogłosiło to rozpracują Rootkita.

3. Na sofcie 3.55 można bez problemu łączyć się z PSN. :)

Także Sony FAIL. Znowu, a szkoda. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co dawać takie "bonusy" do oprogramowania. Jedynie zabezpieczenie sprzętowe zapewniło opór tej konsoli przed piraceniem przez jakieś 5 lat. "Dowództwo" Sony i tak powinno się cieszyć, że tyle wytrzymali, obejdą i tego rootkita, i masa cheaterów zaleje multi :rage:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli plotki o FW 3.60 okażą się prawdziwe, to piraci mogą mieć spory orzech do zgryzienia z najnowszą aktualizacją systemu.

masa cheaterów zaleje multi

To jest chyba największy problem. O ile piractwo rzadko kiedy dotyka Nas, uczciwych graczy, w normalnym użytkowaniu konsoli i graniu w singla, to z multi jest inna bajka. Cheaterzy, są jak małe, zakompleksione gremliny. Mam nadzieję, że Sony i Microsoft nie będą mieli litości dla oszustów, a permanentny ban + blokowanie konsoli stanie się codziennością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Jak odpalają sobie te piraty, to uczciwym, legalnym graczom nic się nie dzieje. Gorzej, jak piraci zaczną używać cheatów itd. , dopiero wtedy ludzie z oryginałami będą mieli problem.

Ja tam na moim X360 gram na oryginałach. Wolę mieć 7 ładnych pudełek z instrukcjami i płytami z nadrukiem niż 2 razy tyle pojedynczych czystych płyt podpisanych markerem. Zawsze można przecież kupować gry używane, za połowę ceny rynkowej - prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Co do tych używanych gier, to producenci i wydawcy nie lubią ich równie mocno co piratów.

A tak trochę bardziej w temacie - cyrku z PS3 i zabezpieczeniami ciąg dalszy.

Proszę nie podawać linków do takich stron - Dracia

W skrócie - posiadając niezbanowaną konsolę jesteśmy w stanie zbanować każdą inną konsolę i odbanować zbanowane. Z jednej strony - śmieszne. Nawet bardzo. I gdyby nie to, że właściciele PS3 mogą ucierpieć (ba, już cierpią poprzez hacki online), to bym się śmiał z idiotyzmu Sony bardzo głośno (gdyż to jak zwykle ich - oraz hackerów - wina, a dokładniej - braku weryfikacji ID wychodzącego z konsoli).

A pomyśleć, że wszystko się zaczęło od odcięcia możliwości uruchamiania Linuxa na PS3... I że mi się nawet podobało, kiedy panowie z Sony dostali po łapkach od hackerów za zabieranie im zabawek...

Tak na pocieszenie dodam, że - z tego co mi wytłumaczyła jedna osoba - nie jest to takie proste, jak się zdaje, więc dzieci neostrady prawdopodobnie nie będą potrafiły tego wykorzystać. Tyle pocieszenia, ale to i tak smutne, że takie cyrki są w ogóle możliwe. Jak w polskiej polityce.

No, prawie...

Edit: link padł, usunięty przez moderatorów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje, 3DS jeszcze się nie pojawił na naszym rynku a już prawdopodobnie został złamany. Niektórym mieszkańcom Chin udało się wcześniej pozyskać egzemplarze konsoli (ktoś wyniósł z fabryki itd.), więc już na dzień przed japońską premierą można było oglądać filmiki na których ktoś gra w Street Fightera IV, na takim wykradzionym urządzeniu. Dzisiaj natomiast pojawiły się filmiki, od producenta programatora R4, na których odpalane są już gry z pierwszego DSa, z programatora.

http://static.youku.com/v1.0.0138/v/swf/qp...8=&showAd=0

Co prawda, na razie są tu tylko gry z konsoli przedniej generacji, jednak wygląda na to, że już na starcie konsolka Nintendo będzie miała problem z zabezpieczeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

A wszystko przez to, że Nintendo walnęło blokady regionalne... ;) Tzn. nie dlatego wyszedł R4 - i tak by wyszedł prędzej czy później. Przez te blokady więcej osób będzie "zmuszonych" do użycia programatora aby pograć w gry które pojawią się tylko w jednym/dwóch regionach (większość fajnych jRPG pojawiło się tylko w NTSC-J i NTSC-US, tak przynajmniej ostatnio czytałem na jakimś forum poświęconym NDS'owi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...