Jump to content
Sign in to follow this  
PiEcIA_17

"Niezniszczalni" (seria), Stallone, West, Hughes

Recommended Posts

YES! YES! YES! Czekałem na taki film, w którym będzie mało zbędnego gadania, a dużoooo akcji. Niezniszczalni bez wątpienia takim filmem są. Fabuła nie jest porywająca, ale jak już mówiłem jest dużo akcji, która zdecydowanie to wynagradza. Dużem plusem jest też doborowa obsada, bo są tu sami kozacy Hollywood. Brakuje jedynie Seagala i Van Damme`a, ale to oni chyba za dużo kasy chcieli, bo też mieli propozycje od Stallone`a. Reasumując film bardzo dobry, daję 9/10.

Film bardzo fajny. Cała ekipa filmowych twardzieli w jednym filmie. Ciekawy scenariusz, dynamiczna akcja i nawet trochę humoru ;) No i pamiętna akcja Caesar'a na tyłach wroga.

Co do kolejnej części to mam nadzieję, że Arni pojawi się więcej, ale już na zwiastunie widać, że przynajmniej będzie strzelał :D

Tylko co tam robi superhipoekstraturbo niszczyciel Norris ? Przecież on sam ich wszystkich załatwi :D

Niezniszczalni2_530.jpg

Church zleca kolejne zadanie grupie Barneya Rossa. Tym razem mają oni odzyskać pewną

kasetkę z sejfu.

Podczas wykonywania zadania

ginie jeden z członków grupy

. Barney i chłopaki postanawiają się zemścić!

Obsada

Tak mniej więcej prezentuję się druga część kinowego hitu z kultowymi gwiazdorami kina akcji. Wszystkiego jest w niej więcej, więcej strzelanin, rozwałki, więcej gwiazd, więcej gagów. Po prostu film bije na głowę pierwszą część. Fabuła choć prosta jak budowa cepa jest głownie pretekstem do rozwałki. Dialogi w filmie są cudowne:

- Podobno ukąsiła Cię kobra królewska.

- Tak.

- I co?

- Pięć dni intensywnego bólu i kobra zdechła.

Cieszy także obsada, Van Damme wypadł nad wyraz dobrze jako czarny charakter. Jak dla mnie świetne kino akcji, nie tylko dla panów (choć głownie :P ). Niezniszczalni mają ode mnie mocną 9/10! Polecam :)

Super fabuły się nie spodziewałem, spodziewałem się natomiast rozwałki i dużej dawki humoru (dostałem co chciałem:)). I tutaj dwójka wygrywa nad jedynką, poprzednik był za poważny. Wejście Norrisa wgniotło w ziemię + dialogi tego typu:

-Ten samolot powinien stać w muzeum!

-Jak my wszyscy (tu mówi to Arnold)

Zawiodłem się troszkę na ostatniej walce, aaaale ogólnie film był bardzo dobry :)

Pozytywny film, to nie tylko przepakowanie gwiazdami widowisko. Choć mimo wszystko fajnie jest zobaczyć aktorów, których już żadko widzimy w filmach. Fabuła niezbyt dla mnie urzekająca ale wypełniona niezłymi dialogami i scenkami.

W dodatku jean claude van damme w końcu poległ ! smile_prosty.gif

Jedynka byla super- a dwójka jeszcze lepsza. W ogóle nie nudziłem się w kinie- ciągle akcja oraz dialogi rozbrajają. Czekam już na 3.

A Norris przeszedł samego siebie, a fajnie było obejrzeć aktorów akcji z dawnych czasów

Bardzo przyjemny tytuł - spodobał się nawet płci przeciwnej, która z oporami się zgodziła na ten seans, ale wyszła zadowolona. :) Genialna kontynuacja wspaniałej pierwszej części. Oprócz tego dużo (może i miejscami niezamierzonych) odniesień i przenośni do klasycznych filmów akcji z lat 80 i 90.

No i Chuck Norris!! xD

Dla mnie ten film jak i jedynka jest pięknym hołdem Stallone'a dla filmów lat 80' i 90'. Ja osobiście się na takich się wychowałem i z wielką przyjemnością oglądam tych wszystkich panów na ekranie razem wziętych. O fabułę w tym nie chodzi, ale o to jak oni sami się z siebie śmieją. Motywy z poprzednich filmów są z tego najlepsze.

Dla mnie najfajniejszą kwestią z drugiej części jest dialog miedzy Arniem, a Willisem:

Arnold: I'll be back!

Bruce: You will back enough. I'll will back!

Arnold: Yupikayey!!!

Edited by kruzd

Oj tak, Stallone, to mój jeden z kilku ulubionych aktorów ( zresztą pozostali ulubioni aktorzy też tu są ), jeszcze jedynki nie oglądałem, dopiero bedzie leciała w telewizji 10 września na Polsacie, ale myślę że z taką obsadą, film nie może być zły smile_prosty.gif, a potem zabiorę się do kina na dwójkę

Edited by GutekHolubek

Film zdecydowanie nie dla wszystkich... ale jak ktoś w dzieciństwie naoglądał się filmów z aktorami z obsady to ogląda go (przynajmniej ja) z łezką w oku. Fabuła banalna, by nie rzec głupia, stężenie wybuchów i trupów wykracza poza skalę, ale i tak ogląda się fanie.

Pierwsza część było do kitu. Dziwnie oglądało się film, który początkowo zaatakował typowa rozpierduchą a później zamulił pseudo obyczajowymi wątkami na dodatek beznadziejnie przekazanymi. Nie żebym był jakimś zwolennikiem filmów akcji które nie wymagają myślenia, ale w przypadku tego dzieła czułem prawdziwy niesmak. Zobaczymy jak będzie w przypadku drugiej części bo ze względu na skład aktorski obejrzę na 100%.

Mam mieszane uczucia.

Po pierwszym seansie miałem bardzo pozytywne wrażenia z filmu. Jednak gdy obejrzałem go jeszcze ze 2 razy, a potem część pierwszą, która była ostatnio na polsacie, muszę powiedzieć, że gdyby wyjąć najlepsze rzeczy z 1. i 2. części byłoby to arcydzieło.

Nie mówię, że EX2 mi się nie podobało, wręcz przeciwnie. Świetne dialogi, obsada (oczywiście ze starej gwardii podobał mi się Norris, który i w walkach i w gadce był the best smile_prosty.gif), ale może za dużo było zwykłego strzelania i nabijania body count. W jedynce bardzo fajnie wyglądały te walki w podziemiach pałacu i cieszył mnie również fakt, że było sporo ciosów/chwytów znanych z wrestlingu, ale to zasługa pewnie SCSA smile_prosty.gif

Podsumowując, 1+2 i będzie się działo, a jak wiadomo, trójkę już ponoć kręcą. Szkoda tylko, że bez Norrisa oczy_na.gif

Trudno oceniać taki film, ale podważyć tego że to świetna rozrywka nie można. O dziwo sequel był dla mnie o wiele lepszy niż część pierwsza. Spowodowane to było dwoma rzeczami. Po pierwsze Chucktongue_prosty.gif po drugie masa świetnych dialogów (vel Willis, Arnie, joke Norrisa) efekty oczywiście na bardzo dobrym poziomie. 8/10 się "Expendables 2" należy.

Pierwsza część było do kitu. Dziwnie oglądało się film, który początkowo zaatakował typowa rozpierduchą a później zamulił pseudo obyczajowymi wątkami na dodatek beznadziejnie przekazanymi. Nie żebym był jakimś zwolennikiem filmów akcji które nie wymagają myślenia, ale w przypadku tego dzieła czułem prawdziwy niesmak. Zobaczymy jak będzie w przypadku drugiej części bo ze względu na skład aktorski obejrzę na 100%.

Co do jedynki to mam podobne zdanie co ty. Dużo beznadziejnych wątków "obyczajowych", słaby i momentami wręcz skrajnie żenujący humor (wierszyk na końcu), zmarnowanie Willisa i Arniego (jedna krótka scena, do tego suchar) podczas gdy dwójka kolesi, którzy nie mam pojęcia kim są miała mnóstwo czasu ekranowego.

To powiedziawszy, dwójka jest dużo, dużo lepsza. Po pierwsze film jest naprawdę zabawny, interakcje postaci nie wyglądają na wymuszone, kipi od nawiązań do starych kultowych pozycji. Po drugie wreszcie jest to film, gdzie pierwsze skrzypce faktycznie grają stare i lubiane gwiazdy, a nie tylko Sylwek. Nawet Stathamowi znacząco obcięli czas świecenia glacą na rzecz Arniego, Dolpha, Willisa, JvD i Norrisa. I była to decyzja bardzo słuszna.

Takie to... lekkie kino akcji. Idąc na ten film nie należy się spodziewać niczego poważnego, niczego wybitnego czy też wybijającego się ponad przeciętność... Niezniszczalni to takie kino akcji rodem z lat 90, gdzie dominowali Van Damme czy Stallone - jeśli tęsknicie za tymi niedorzecznościami, gdzie jeden typ wycina w pień 500 terrorystów - Niezniszczalni (bez względu na to czy jedynka czy dwójka) są filmem dla Was :)

Niezniszczalni 2 to świetne kino oddające hołd filmom akcji z lat 90, liczne nawiązania cieszą oko. Druga sprawa film został zrobiony z jajem i to najmocniejszy atut, naprawdę można się niekiedy uśmiać. Dialogi są perfekcyjne, nic dodać nic ująć. Świetne kino akcji które każdemu się spodoba, warto!

Edited by JediMati

Minimalnie się zawiodłem. Liczyłem na co najmniej dwa razy tyle wybuchów i efektów co w jedynce, a tymczasem było ich tyle samo. Film zaczyna się od fajowskiej sceny i zapowiada się naprawdę totalna rozpierducha, ale potem jest gorzej, czyli gdzieś od momentu, kiedy pojawia się tytuł filmu. Największą wadą całości jest chyba reżyseria - w przerwach między momentami akcji, produkcja wygląda jak kolumbijska telenowela. Na szcząście, gdy na ekranie zaczyna się coś dziać, od razu humor się widzowi poprawia. Zarówno poprzez znakomitą szajkę aktorów, jak i ich zabawne dialogi. No, generalnie nie liczyłem na arcydzieło, ale po tym, jak zobaczyłem, że niektórzy na Filmwebie zaczęli wystawiać nawet 9, to zrobiłem sobie spore oczekiwania w stosunku do tego tytułu. Ostatecznie ocena to tylko (a może aż?) 7+.

Choć osoby w moim otoczeniu bardzo ten film zachwalały, to przed seansem miałem lekkie obawy. "Jedynka" była słaba, nudnawa, z tekstami, od których zęby bolały i było mało Jet'a Li.

Zaś "dwójka"? Jeszcze więcej weteranów, więcej akcji i kompletnie zmieniona konwencja. I bardzo dobrze. Ten film jest dowodem, że im więcej, tym lepiej. Teksty z nostalgiczno-rzewnych zyskały "jajo" i zwyczajnie śmieszą. Lundgren i jego

zaloty miłosne

, JCVD w złej roli, Willis i Arnie w akcji (i to w jakim stylu), wiele miłych nawiązań do wcześniejszych fillmów z ich udziałami, no i wejścia Chuck'a...

Fani Sylwestra i Arnolda + Norrisa na pewno się ucieszą :D To moi ulubieni aktorzy, więc dobrze się przy nim bawiłem

Trzeba przyznać, że film jest przedniej jakości. Mogę go oglądać w nieskończoność. Fajna gra aktorów, może brakowało jeszcze w tym gronie L Jacksona i Travolty..

Wejście Chucka Norrisa ... bezcenne.:)

Po S.S widać ile czasu upłynęło od czasu ostatniego rambo :P

Obydwie części to istne spełnienie marzeń każdego kto wychowywał się w erze zjechanych kaset VHS. Siedemnasta kopia Commando czy Szklanej Pułapki, dźwięk rozjechany do maksa i obraz wołający o pomstę do nieba. To było to. Filmy oglądane z zapartym tchem takie jak Krwawy sport, Ślepa furia, Kickboxer i wiele wiele innych, wyznaczały dobry czas w dzieciństwie.

Jak zobaczyłem zapowiedzi pierwszej części to już wiedziałem, że będzie to mój ulubiony film przynajmniej do czasu premiery części drugiej. Nie zawiodłem się ani na jotę (chociaż słyszałem narzekania, że brakuje kilku ważnych dla klasyków lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych elementów takich jak striptiz lub chociaż widok obnażonych damskich biustów. Żeńska część widowni narzekała że Jason nie zdejmuje koszulki).

Sequel dał więcej tego samego przy czym przez dwie godziny twórcy nieustannie puszczają oko do widza. Dialogi czy nawet one linery wgniatają w fotel i nawet największego ponuraka rozbawi dialog Arniego i Bruce'a w czasie strzelaniny na lotnisku.

Chociaż jest kilka braków (biusty) to od czasu premiery oglądałem te film chyba 4 razy z czego dwa w kinie (oprócz Sin City jest to jedyny film na który poszedłem dwukrotnie).

Oby część trzecia była jeszcze bardziej wybuchowa. Bo w to, że powstanie nie wątpię ani przez ułamek sekundy.

A offtopując jest jeszcze jedna cudowna wiadomość. Szklana pułapka 5 ma premierę w walentynki. To jedyny powód żeby polubić to święto.

Film kozacki :D ale widać że z biegiem czasu aktorzy naprawdę się postarzeli ...

Fajna akcja była

pod koniec filmu bodajże gdy Schwarzenegger otwierał drzwi chyba smarta i pociągnął za klamkę i całe drzwi poszły ;d albo ten tekst '' I'm BACK'' ;d

warto było iść do kina ;)

Nie jestem jakimś specjalnym fanem kina akcji, ale za namową kumpli obejrzałem filma na DVD, i jestem mile zaskoczony. Fabuła jest tu w zasadzie znikoma, ale tu bardziej liczy się akcja i "spraśne" teksty, którymi obrzucają się nasi herosi :) .

Dobre role Adkinsa, Stathama, i Van Damme jako czarnego charaktera (jak na jego poziom :D ). No i te wejście Chucka Norrisa, to trzeba zobaczyć :)

Jeden z najlepszych filmów akcji jaki widziałem. Serio. Nie przepadam za mega-poważnymi, przeładowanymi patosem produkcjami. A "Niezniszczalni 2" to genialna wręcz parodia z gigantyczną dawką autoironii. Jak tylko zobaczyłem tą wesołą, aczkolwiek podstarzałą już ekipę siejącą zniszczenie i rzucającą suchymi żartami, uśmiech pojawił się na mojej twarzy i nie zniknął aż do końca filmu. Wprowadzenie Chucka Norrisa, to klasa sama w sobie, a scena w której Schwarzenegger zamienia się flagowymi teksami z Willisem to po prostu mistrzostwo świata (Terminator mówiący "Jupikajej"? Tylko tutaj! : ) ). Jeżeli oglądaliście wszystkie części "Rambo", "Szklanej Pułapki" itd. to jest to film dla Was. Bardzo dużo nawiązań. Widać, że panowie mają do siebie dystans. Zdecydowanie polecam.