Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

poor_leno

Gdzie bohaterów nogi poniosły

Polecane posty

Khorinis z Gothica II. Może nie jest to jakieś przeogromne miasto, ale jak pomyśle ile spędziłem w nim czasu ... Bawiąc się w kowala czy strażnika miejskiego.

Neverwinter z gry "Neverwinter Nights" - ehh, te wszędzie leżące trupy, słychać kaszle, ludzie mówią o zagładzie ...

"GTA: San Andreas" - Generalnie całą mapę. Każde miasto miało swój unikalny klimat. Los Santos - gangsta, panie uprawiające najstarszy zawód świata, dealerzy i takie tam ... Las Venturas - chyba każdy wie, na jakim mieście ta lokacja jest wzorowana. Pełno światełek, kasyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Call of Juarez - misja, w której jako Billy musimy upolować króliki. Galopując na koniu mamy ładny widok na góry.

Devil May Cry 4 - Mimo wielu niewidzialnych ścian: miasto, zamek i las

Fable - Barrow Fields (Kurhany), miasta Bowerstone (Kamienna Altana) i Knothole Glade (Sękowa Polana)

Gothic - Obozy, a zwłaszcza ten na bagnach nocą

Gothic 2 - Miasto Khorinis, las nocą, most do klasztoru magów ognia, miejsce gdzie w G1 był Nowy Obóz. W dodatku "Noc Kruka" - Jarkendar, obóz piratów i obóz bandytów (znowu bagno :))

Half Life 2 - City 17, Ravenholm. W EP1 ruiny C17 i szpital. W EP2 jaskinia/ kopalnia pełna/e Antlionów, wioska po drodze do White Forest

Heroes 3 - zamek Fortress

Kotor - planeta Manaan i jej jedyne miasto, Ahto City

Kotor 2 - księżyc Dxun

Prince of Persia: Sands of Time - menu główne :) wielki zbiornik z wodą, biblioteka (zwłaszcza gdy będąc na samej górze, popatrzy się w dół)

Prince of Persia: Warrior Within - wiszące ogrody

Psychonauts - jezioro na terenie obozu letniego, poziom Milkman's Conspiracy, Waterloo World

Sacred - tereny trawiaste, lasy, oraz tereny na początku dodatku "Podziemia"

Stalkery - Nie wiem czemu, ale tutaj podobały mi się wszystkie tereny :)

Rayman 3 - Clearleaf Forest i Land of the Livid Dead

Team Fortress 2 - oficjalne mapy: Coldfront, DeGroot Keep, Mountain Lab, Lumberyard, Sawmill. Nieoficjalne: Swiftwater, Landfall

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a więc:

Gothic - Wieża Xardas-a - świetnie pokazane odosobnienie i mroczność tegoż miejsca.

Diablo - Wszelakie podziemia, z naciskiem na Katakumby z Aktu I-go.

Max Payne - Aesir Corporation - niezapomniany wieżowiec. Świetna "miejscówka".

Duke Nukem - Tajna Księżycowa baza Protona.

Postal II - Ze względu na mój sentyment do książek - Biblioteka. ;)

Call of Duty II - Przyczółek - Pointe du Hoc

Tony Hawk's Underground II - Skatopia

Nightmare Creatures - Cmentarz oraz zniszczony most (jedna z początkowych lokacji, nazwy nie pamiętam)

World of WarCraft - Darnassus + Nagrand

I to chyba wystarczy, z pewnością jest jeszcze wiele ciekawych lokacji, które wymienić zapomniałem a przypomną mi się one w nocnych koszmarach... no ale cóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przeważają tu gothicki.

Gothic 1 - Stary obóz, stara kopalnia, nowa kopalnia, obóz sekty i wgl.

Gothic 2 - Khorinis, karczma pod harpią czy coś takiego, nie pamiętam...

Gothic 2 Noc kruka - dodatkowy świat

Gothic 3 - Wszystko

Ale pamiętam jak w gothic 3 szukałem Gothy. Jak głupi błądziłem wszędzie a była noc. Patrze na mapie i niby jestem w Gothcie ale jestem na jakiejś górze. Patrze w dół a ty miasto przez demony przejęte... Epickość 1. klasa.

Zaraz włączam gothica 1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na pierwszym miejscu musze wymienić Tregget z gry Sentinel: Strażnik Grobowca. BAgnisty, pełen niezwykłych roślin swiat, który jako pierwszy odwiedzamy w wędrówce po domenach tytułowego Strażnika. Wywarł na mnie największe wrażenie ;)

2. Max Payne - może to nie miejsce, ale i tak był niezły szok, mam na myśli lokacje gdy kierowaliśmy Maxem w jego śnie, to byo coś niezapomnianego doprawionego szczyptą niezłego schiza xD

3. Arkadia -światm magii w Najdłuższej Podróz, abrdzo polubiłam o miejsce i kazda wizyta w nim sprawiała mi niesamowitą radochę :D

No to na razie tyle, jak sobie jeszcze coś przypomnę to uzupełnię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Może jestem dziwny, ale mi się bardzo spodobał świat z Alice: Madness Returns.. To, w jaki sposób był skonstruowany, ach te wszystkie wajchy, pokrętła, kamienne przyciski, niewidzialne mosty, wszystko ^^ A i ogólnie lokacje były przedstawione w taki dosyć ciekawy sposób.. Wydawały mi się takie mroczne, a zarazem nieco zabawne.. Fajne ^^

No i nie byłbym sobą, gdybym nie powiedział, że lokacje z Tomb Raidera: Underworld były dla mnie obłędnie piękne <3 Najbardziej mi się podobała Tajlandia i Meksyk.. A i na początku gry, w Morzu Śródziemnym było pięknie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze miejscówki? Hmmm

Wioska Odmęty i okolice w 'WIedźminie" - sielanka małej wioski obok przepięknego jeziora i przeogromnych, mieniących sie złotem , łanów zbóż wbiła mi się w pamięć, niczym bełt z kuszy.

Dżungla w "Wolverine Uncaged Edition" - naprawdę świetna lokacja i niezwykle klimatyczna. Tak majestatyczny krajobraz, jak i wnętrza ruin świątyń.

Właściwie cała gra "Icewind Dale" - ta gierka miała jakiś taki niesamowity klimat, który sprawiał, ze niemal KAŻDA lokacja głęboko zapadła mi w pamięć... czy to Kuldahar, czy Odcięta Dłoń lub majestatyczna Głębia Dorna.

Góry w "Two Wordls" - co jak, co ale początek rozgrywający się w górach dobrze zapamiętałem. Te wspanaiłe widoki na ogromne lasy były warte spędzonego czasu:)

Yyy... dokładnej nazwy nie pamiętam, ale to był etap z lasem Wiedźm i zmakniem kultystów w "Drakensangu" - prześliczna lokalizacja! Ogormna knieja pełna zwierza, wroga oraz różnych głazowisk oraz widok na nią z góry był niesamowity. Wogóle pięknych miejscówek w Drakensangu jest wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivec w Morrowindzie - pierwszy widok tak ogromnego miasta (jak na Morrka) długo zapamiętałem.

Akka w Assasin's Creed - widok z katedry niesamowity!

Wieża Xardasa oraz Nowy obóz w Gothicu - miały świetny klimat.

Rayman 3 - najdłuższy skrót.

SW : TFU - planeta Raxus Prime, skąd czerpałem inspirację do mojego nicku. Złomowisko bardzo mi się spodobało :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu stawiam wszystko, co wiedźmińskie. Piękna grafika, świetne postacie i klimat, klimat, klimat :P ! Cały świat jest pełen znakomitych miejscówek.

Mogę wymienić jeszcze bardzo klimatyczne lokacje w Metro 2033. Najlepsza jest końcówka, jak przy wspinaniu na wieżę widzimy zrujnowaną Moskwę.

Zapamiętałem jeszcze świetnie zrealizowane, jak na tamte czasy miasta, lasy i jaskinie w Fable :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie numerem jeden jest cała kraina Morrowind, a szczególnie miasto Sadrith Mora. Miasto położone nad wodą, w górze drzewa i gigantyczne grzyby i klimatyczne oświetlenie nocą..... kurde, aż chcę zagrać w Morrka jeszcze raz.

Niezwykle zapadła mi w pamięć także lodowa Wyzima z końca pierwszego Wiedźmina. Autorzy puścili wodze wyobraźni i mi się ta lokacja szczególnie podonała.

Spodobały mi się także górskie pejzaże w Oblivionie, park Tajpej w Alpha Protocol, Prypeć w Cod 4 i mogę tak wymieniać wiele miejscówek. I za to je właśnie kocham ( choć nie tylko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Isztar w Gothic 3-Nie wiem dlaczego ale mi te miasto się spodobało.

2.Prypeć w CoD MW-Widok zrujnowanego miasta chodząc spokojnie średnio się podoba ale jeśli trzeba się ukrywać i skradać widok jest piękny.

3.Plaża Omaha w MoH Allied Assault- Szybkość akcji i widok bunkrów,plaży i wody sprawia że ta lokacja mi się spodobała.

4.Most którym jedzie się do Bohan nocą w GTA 4-Most w dzień zadziwić nie może ale nocą kiedy lampki zapalają się na nim wygląda pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic Stary obóz , Obóz bractwa i Nowy obóz

Call of Duty: MW 2 "Hotel Bravo" bardzo klimatyczny kompleks jaskiń

Medal of Honor : Allied Assault Plaża omaha

Gothic 2 Khorinis, część wyspy z nocy kruka

Gothic 3 Zrujnowany Vengard, Biblioteka magów ognia i jej mroczny klimat

Wiedźmin 2 Obóz wojsk Henselta

Wiedźmin Wyzima

Dead Rising 2 Centrum handlowe pełne zombie

Assassins creed Akka, Jerozolima

Assassins creed 2 Florencja, Wenecja

Assassins creed : B Piękny, realistycznie odwzorowany , ogromny i żyjący rzym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newport - Dreamfall Mimo iż Hengsha w HR była fajna, to najlepszy cyberpunk reprezentuje właśnie Wenecja. I ta muzyka.

City 17 - Half Life 2 Gdyby gra działa się w Ameryce czy tam w Anglii to by naprawdę wiele straciła. Pomysł obsadzenia akcji w postkomunie zasługuje na Nobla.

Manaan - Kotor Muzyka, to po pierwsze. A po za tym czuć że mimo galaktycznej wojny, to Ahto City naprawdę jest tą sielską oddaloną od tego wszystkiego oazą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiezdna kuźnia - KOTOR , coś mnie przyciągało do tego statku.

Illium ME2 , fajne widoki oryginalność architektury.

Rome Assasin's Creed Brotherhood , dobrze było widzieć Rzym , biegać po jego budowlach typu Koloseum , Watykan ,

Czarnobyl z MW fajnie było tam być , zobaczyć coś w grze , czego nie można zobaczyć w realnym życiu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności zgadzam się z forumowiczem AGRESIV. Mi osobiście (Jeśli o Fallouta 3 chodzi) najbardziej podobały się 2 miejsca

-Megatona

-Tempenny Tower

Jeśli natomiast chodzi o Fallout:New Vegas to:

-tytułowe miasto New Vegas

-Pustynia Mohave (To nie miejsce ale obszar gry ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic - Klasztor mnichów gdzie idziemy potem wiecie z kim i wiecie po co :P

Gothic Mroczne Tajemnice - Obóz przed kopalnią jest tak pięknie zrobiony że aż trudno stamtąd odejść :)

Gothic Mroczne Tajemnice - Świątynia pradawnych to miejsce mnie także mocno zauroczyło swoją bardzo ciekawą historią i pięknym wnętrzem :)

Gothic 2 NK - Jarkendar taka fajna dzicza odgłosy i mnóstwo różnorakich zagadek i jaskiń oraz obóz piratów aż się chcę tam wejść przez monitor i napić się grogu razem z nimi xD 8)

Gothic 3 - Nordmar zauroczył mnie swoją piękną zimową pogodą oraz tym wspaniałym pejzażem ... coś pięknego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekło z Dooma 3 :icon_twisted: Ja czułem ten ciężki klimat...

Megatona, Cytadela i krypta 88 :rolleyes: z Fallouta 3.

miasto Bayview z... Need for Speed Underground 2. Świetne autostrady, światła, neony. To było coś.

I na deser: cały generowany świat z Minecrafta w wersji Beta 1.8 wzwyż. Widoki są naprawdę epickie. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G3 - tereny Ardei i Cape Dun, ogólnie cała Myrtana. Piękne widoki wraz z powalającym soundtrackiem tworzą niesamowitą mieszankę. Niezłe też jest Mora Sul, jeśli chodzi o arenę.

Wiedźmin - Podgrodzie. Ono połączone z soundtrackiem, tak jak w G3, jest niesamowite. Z wyglądu wydawałoby się średnie, ale tam podkład jest naprawdę niesamowity.

M&B OiM - z bliska wygląda brzydko, ale z oddali naprawdę nieźle i fajnie się na tych terenach walczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...