Jump to content
captainkorhil

Pad Apollo GP-3100 Steelforce

Recommended Posts

Witam, posiadam pada Apollo GP-3100 Steelforce. Został zakupiony pół roku temu (jest na gwarancji), został użyty może z 3 razy.

Mam z nim kilka problemów:

-wibracje nie działają w grach, a w ustawieniach w panelu sterowania tak

-od początku nie działa górna strzałka "krzyżyka" (zaznaczone na obrazku), ani w grach, ani w panelu sterowania. Jest to wina softu czy sprzętu? Da się coś z tym zrobić w domu, czy trzeba iść do serwisu?

-dziwne rozmieszczenie przycisków (zaznaczone na obrazku), nie takie jak w padzie X360. Z tego powodu mam problemy ze sterowaniem w grach (wyświetlają się przyski do pada X360). Czy da się ustawić, aby przyciski na padzie Apollo A, B, X i Y były w tym samym miejscu, co w X360?

pozdrawiam, proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję :)

post-123595-1283165260_thumb.jpg

Edited by captainkorhil

1. Poczytaj czy twoje gry aby na pewno wspierają wibracje. Może to być również wina tego że gry w które próbujesz grać są na Xinput czyli bibliotece zbudowanej dla pada od Xboxa. Jeżeli np w grze objaśnienia są dla pada od X'a to na bank będziesz miał problemy z emulacją i poprawnym działaniem przycisków. w takich sytuacjach pomocny jest emulator Xpada

2. Skoro w panelu też nie działa to na 100% wina sprzętu

3. Patrz punkt 1.

Użyłem więc takiego emulatora: http://www.tocaedit.com/IB/index.php?autom...amp;showfile=44

W Ninja Blade jako tako działa. W Bioshocku już nie. Kiedy zmieniam na sterowanie padem menu wariuje - opcje przeskakują w górę, nic nie da się zrobić na padzie. Jakieś rozwiązania? Z góry dziękuję, naprawdę chce zagrać w tego Bioshocka na padzie ;)