Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cherczil

Programy wspomagające szybkość komputera

Polecane posty

Może najpierw podaj konfiguracje komputera, oraz co chciałbyś na nim wspomagać (gry, programy itp.), a potem doradzimy Ci jakiś "wspomagacz"

Microsoft Windows Xp Professional Wersja 2002Dodatek Service Pack 3,AMD Athlon XP 2000+ 1.67 GHz ,640 MB RAM NVIDIA GeForce FX 5200

Tak ogólnie: ładowanie się systemu i programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia kompa ze śmieci polecam CCleaner.

Program wybitnie nie radzi sobie z czyszczeniem katalogów z plikami tymczasowymi i źle użyty może być niebezpieczny. Ja do wywalania śmieci polecam TFC, który radzi sobie dużo lepiej niż CCleaner.

Pomoże również utrzymać rejestr w dobrej kondycji.

Możesz to rozwinąć? Czyszczenie rejestru przez osoby, które nie mają jakiejkolwiek wiedzy może się skończyć źle. Jeśli autor tematu chce się bawić, to proszę bardzo, ale niech wie chociaż, że może to mu rozwalić system, a zysk wydajności będzie niewielki, jeśli w ogóle jakiś.

Przed zabawami tego typu programami polecam zrobienie kopii zapasowej rejestru. Do stworzenia kopii zapasowej rejestru można użyć programu ERUNT.

W każdym bądź razie jeśli chodzi o optymalizację rejestru, to więcej można ugrać programem NTREGOPT. Oraz programem PageDefrag. Pierwszy z nich porządkuje i czyści rejestr, jednocześnie nie modyfikując żadnych wartości, czy kluczy. Drugi służy do defragmentacji plików, do których normalnie nie ma dostępu. Potrafi zdefragmentować np. systemowy rejestr, czego z tego co mi wiadomo nie potrafi dokonać żaden inny program działający pod kontrolą Windowsa.

Do wywalania programów z autostartu polecam program Autoruns.

Tak swoją drogą czemu wszyscy na siłę szukają genialnych narzędzi do wszystkiego, które są bardziej niebezpieczne niż niejeden robak (tak mam na myśli między innymi program CCleaner), a zapominają o pakiecie Sysinternals, czy prostych narzędziach typu TFC, czy ERUNT?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sevard

a co to za problem wpisanie w okienku wyszukaj skrótu tmp, i wywalenie zawartości wszystkich folderów sygnowanych tą nazwą ?

Najgorsze co może się stać, to pokasowanie zapamiętanych haseł i dłuższe loadingi stron (no chyba że ja o czymś nie wiem).

Tak przy okazji - defraggler nie ma wstępu do pofragmentowanego pagefile ani do system volume information ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że sporo część plików znajdujących się w katalogach z plikami tymczasowymi nie da się usunąć z marszu i trzeba kombinować. CCleaner i podobne też sobie z tym nie radzą, a TFC tak. Oczywiście można się bawić ręcznie w Killboxy i podobne, ale po co?

Jeśli chodzi o Defragglera, to czasem ma problemy z defragmentacją plików i katalogów, do których wymagane są spore uprawnienia. Na pewno nie radzi sobie natomiast z plikiem rejestru i do tego przydaje się PageDefrag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windows Vista i Windows 7 trzeba było jeszcze zdaje się najpierw uaktywnić konto super administratora i z niego to uruchomić, żeby to działało zupełnie dobrze. Niestety nie pamiętam gdzie o tym czytałem, ale wyskakiwało to jako jeden z pierwszych wyników po wpisaniu w Google zapytania defraggler system volume information. W XP powinno się to udać bez tego typu zabiegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie śmiejcie się ... Advanced System Care Free

O dziwo działa i to nawet dobrze :)

Centralna aplikacja, w której masz dostęp do: defragmentatora, dynamicznej optymalizacji RAM, czyścika rejestru, Game Mode (na czas grania wyłącza kupe rzeczy), disk doctora i wiele innych... używam na obydwu stacjonarkach i lapku.. i nie narzekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...