Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Riqo

jaki Laptop

Polecane posty

Witajcie Towarzysze !

Poszukuję możliwie najlepszego sprzętu za cenę ok.2500zł. Jeżeli niewielka kwota wzwyż zrobi dużą różnicę w jakości to także możecie podawać takie propozycje , najwyżej dozbieram trochę kasy ;]

Chciałbym aby zestaw był: do grania oczywiście, ale także do neta, filmów, muzyki i ... no niech będzie, że i do nauki ;)

Na co zwracać uwagę itp ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Acera 5739G lepszy jest Acer 5740g z Radeonem 5650 i procesorem i3 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1156548 (są różne konfiguracje) lub Samsung R580 z Geforcem 330M i procesorem i3 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1035232

Co do tych dwóch kart graficznych to nieco lepszy jest Radeon.

Jeśli możesz trochę dołożyć to bierz Lenovo Y560 z procesorem i3 i Radeonem 5730. Karta graficzna sporo wydajniejsza. http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1133685 (są jeszcze nieco tańsze wersje na Allegro np. z mniejszym dyskiem czy mniejszą ilością pamięci ram)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybyście mieli napisać co powinno się w najlepszym zestawie za +/- taka cenę znaleźć to... ?

Z tego co widzę chyba karta graf Radeon 5730.

Jaki proc?

Ram 4gb - mniej szkoda, więcej nie trzeba

Dysk możliwie najszybszy, ale i nie mniejszy niż 320gb

waga jest dla mnie bez znaczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 jest o jakieś 10-20% lepsze od i3. i5 ma też jakąś tam opcję, "turbo boost". Polega ona na tym, że na Twoje życzenie procesor przyśpiesza swoją wydajność. Ale jak zaczyna się grzać, to wraca do normalnej szybkości. Czyli w grach się tego raczej nie użyje.

Tu masz ranking kart graficznych: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html

Zasadniczo najmocniejszy jest Radeon 5870. Wszystkie karty które są w ranginku wyżej i cześć Geforców które są niżej montuje się tylko w kadłubkach(składanych laptopach - każda część z innego laptopa, byle by był najmocniejszy, bez uważania na temperatury) więc nie ma sensu takiego brać. A więc na dzień dzisiejszy, najmocniejszymi kartami graficznymi montowanymi w markowych laptopach które są obecnie w sprzedaży są:

1. Radeon 5870

2. Radeon 5850

3. Radeon 5730

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy O laptopach są na Benchmark.pl, tam są testy, a najlepszy będzie Samsung R580, tu masz recenzję prosto z benchmark.pl

cena aktualna to 2599 zł w rtv euro agd

A jeżeli mi nie wieżysz to sprawdź samsung r580 recenzja benchmark.,pl

cena w dniu testów 2699zł

segment multimedialny

klasa styl / do gier

klasa gabarytowa średni

gwarancja 24 miesiące w serwisie zewn.

procesor

Intel Core i3-330M

2.13 GHz, 3 MB cache

wielkość ekranu 15,6 cali

typ ekranu LED, glare

rozdzielczość 1366 x 768 pikseli

karta graficza

NVIDIA GeForce GT 330M 1024 MB

DirectX10, SM 4.0, PureVideoH

dysk twardy Samsung, 320 GB, SATA-II, 5400 rpm

łatwe wyjęcie/wymiana HDD:

możliwa - bezpośrednia klapka do kieszeni dysku

pamięć RAM 3 GB, DDR3 1066 MHz

łatwe rozszerzenie RAM

możliwa - bezpośrednia klapka do płyty głównej

system

Windows 7 Home Premium 32-bit

waga 2.6 kg

Wymiary [cm]

(szer. głeb. wys.) 37.9 x 25.5 x 3.67

istotne złącza

HDMI, D-sub, e-SATA, 3x USB

dodatkowe funkcje i wyposażenie ładowanie urządzeń przez port USB

Buletooth

czytnik kart pamięci: SD/MMC/SDHC

kamerka internetowa

możliwosć zdalnego zarządzania komputerem stacjonarnym,

Wyniki testów

Wydajność ogólna porównaj z innymi w rankingu

PCMark Vantage Suite 4653

Memories Suite 3389

TV and Movies Suite 3315

Gaming Suite 3924

Music Suite 4633

Communications Suite 3906

Productivity Suite 3318

HDD Test Suite 2988

Wydajność 3D

3DMark 06 porównaj z innymi w rankingu

tryb 1024x768 7522

tryb 1280x720 (HD) 7138

tyb 1920x1080 (Full HD) 5024 *

* po podłączeniu monitora Full HD

Czas pracy na baterii porównaj z innymi w rankingu

tryb oszczędzanie energii 97 min.

tryb wysoka wydajność 77 min.

Pobór energii porównaj z innymi w rankingu

Tryb oszczędzanie energii 2D: 40 W

Tryb wysoka wydajność 2D:

jasność ekranu 100%, PCmark Vantage 47 W

Tryb wysoka wydajność 3D:

jasność ekranu 100%, 3DMark 06

65 W

Matryca LCD

porównaj z innymi w rankingu

Maksymalna luminancja 199 cd/m2

Komentarz od redakcji:

Absolutnie przepiękny - lśni wszelkimi odcieniami wiśni niczym klejnot. Wygląd sprawia, że nawet konieczność czyszczenia go co 15 minut nie jest irytująca. Za wyglądem stoją wspaniałe osiągi - aplikacje i gry będą na nim działać bez zarzutu. Touchpad wyróżniono czterema błękitnymi diodami, co ułatwia pracę. Klawisze są duże, a odpowiednie odstępy między nimi czynią pisanie bardzo komfortowym. Jak na mój gust, ma nieco za mały dysk twardy i niezbyt wydajna baterię, ale i tak jest to rewelacyjny sprzęt. Samsung zarzekał się, że stworzy sprzęt równie piękny jak wydajny i w pełni spełnił swe obietnice.

................................................................................

.......................................

Opinia redakcji

najciekawsze cechy:

* atrakcyjny design

* wygodna klawiatura

* duży wybór złączy

* podświetlany, wielofunkcyjny touchpad

najsłabsze cechy:

* cena

* trudno utrzymać go w czystości

* dysk twardy mógłby być większy

Ocena: Samsung R580 (NP-R580-JS05PL)

Jakość wykonania:

super

Wygląd i ergonomia:

super

Klawiatura:

Touchpad:

super

super

Wymiary i waga:

dobre

Czas pracy na baterii:

zadowalający

Oprogramowanie:

zadowalające

Jakość obrazu LCD:

super

Wydajność:

dobra

Wydajność 3D:

dobra

Głośniki/dźwięk: dobra

Głośność/cicha praca:

dobra

Ogólna ocena:

sorka za odpowiedź, że taka długa

I jeszcze jedno, są inne modele samsunge Rxxx, tylko że kosztują jakieś 3000 zł, ale za to mają intel core I5,Geforce-a GT330M, oraz większy ekran i pamięć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co zamieszczasz tu ten tekst(bo recenzją czegoś tak krótkiego nazwać nie można) jak można znaleźć sobie jakąś prawdziwą i wiarygodną recenzję. Najlepszym źródłem informacji o laptopach jest strona notebookcheck.com . Była jeszcze laptopy.info.pl ale padła. A Samsung R580 wcale nie będzie najlepszy. A jeśli chodzi o 3000zł to już za taką kwotę można dostać laptopy z Radeonem 5730.

Czytając Twoje posty można wywnioskować, że próbujesz nabijać posty i doradzać na siłę, co i tak Ci nie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie i za propozycje. Wpadłem na kolejną cechę jaką chętnie bym widział w swoim "idealnym" zestawie - to brak klawiatury numerycznej. Potrzebna jest bardzo sporadycznie i myślę ,że z łatwością mógłbym się bez niej obejść, a większe klawisze byłyby zdecydowanie wygodniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja wydaje się całkiem (bardzo) interesująca. Cena jeszcze niższa od tych które sam znalazłem a parametry-jak twierdzisz-jeszcze lepsze. Wygląd też mi odpowiada jak najbardziej ;)

Zacząłem szukać o nim jakichś info na tej stronie którą wcześniej podałeś ( http://www.notebookcheck.pl/ ) i nie wiem czy jestem taki nieporadny ( :D ) czy może jednak naprawdę nie był tam recenzowany?

Z małego pojęcia o laptopach, obraz zaczął mi się przejaśniać i mam nadzieję, że przed październikiem coś upatrzę (jeżeli już nie upatrzyłem - Lenovo Y560) z Waszą (a przede wszystkim Mateusza) pomocą.

Jednak znalazłem tą recenzję :P - http://www.notebookcheck.pl/Nowinka.1030+M568ad3b9b21.0.html ale jakaś mało wyczerpująca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czas już nadszedł. Musze coś kupić.

Pytam po raz ostatni i definitywnie (pozdrawiając Huberta U.) pragnę podjąć decyzje.

Stanęło na Lenovo Y560. Za podaną wcześniej cenę i uwzględniając wszystkie moje zastrzeżenia ktoś ma jeszcze jakąś konkurencyjną propozycję? Jakieś rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...