Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

captainkorhil

Rozwiązany: Sieć lokalna, udostępnianie plików

Polecane posty

Witam, moje pytanie brzmi następująco. Mam w domu 3 komputery oraz router dlink dir-300. 2 komputery połączone są za pomocą kabla, a trzeci - bezprzewodowo. Kiedy wchodzę w zakładkę "Sieć" (Vista) widzę tylko swój komputer oraz nazwę routera, brak pozostałych komputerów. Chodzi mi o to, aby móc udostepniać pliki komputerom w tej sieci lokalnej na zasadzie, powiedzmy, wklejam plik do folderu o nazwie mojego komputera, a druga osoba z innego urządzenia w tej sieci może go skopiować do siebie. Zaznaczam, iż w sieci LAN mogę grać w gry bezproblemowo. Z góry dziękuje za odpowiedź.

PS: zastanawiałem się nad użyciem Microsoft Live Sync (co jest opisane w najnowszym PC Formacie), może to jest jakieś wyjście...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na wszystkich komputerach tą samą grupę roboczą, ale dalej się nie widzą. Na stronie Microsoftu wyczytałem takie coś:

Uwaga

Jeśli w sieci znajdują się komputery z systemem Windows XP, może być konieczna zmiana nazwy grupy roboczej na tych komputerach, tak aby odpowiadała nazwie grupy roboczej na komputerach z tą wersją systemu Windows oraz aby było możliwe wyświetlanie zawartości wszystkich komputerów w sieci i uzyskiwanie połączenia z tymi komputerami.

I znalazłem takie coś: http://www.microsoft.com/downloads/details...11-37F485FA34EA

Link Layer Topology Discovery (LLTD)

Komputery są pod windowsami Vista, XP Professional i Home Premium. Może zainstalowenie LLTD pomoże?

Na Viście widze tylko router i swój komputer, a na oby XP (po wejściu do folderu "Moje miejsce sieciowe", a potem "Wyświetl komputery grupy roboczej") wyskakuje komunikat: "<nazwa sieci roboczej> nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego.S kontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.".

Proszę o szybką odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewalle wyłączone na wszystkich komputerach ? Jak widzisz problem tkwi w grupie roboczej. Ustal jedną nazwę dla wszystkich i zmień ją jeszcze raz. W Viście odznaczyłeś udostępnianie chronione hasłem i włączyłeś widoczność komputera w sieci ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem firewalle i komputery się widzą. W Viście odznaczyłem udostępnianie chronione hasłem i mogę udostępniać. Widoczność komputera w sieci - gdzie jest ta opcja?

Gdy z Visty próbuję połączyć się z innym komputerem XP (tzn. uzyskać dostęp do udostępnionych folderów) wyskakuje okienko z wymaganym hasłem. Jak to wyłączyć? Zaznaczam, iż komputery (konta użytkowników) nie są chronione hasłem.

edit: czy da się udostępniać pliki przy włączonym firewallu?

edit2: Widoczność komputera w sieci = odnajdywanie sieci? Jeśli tak, mam ustawione na niestandardowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy z Visty próbuję połączyć się z innym komputerem XP (tzn. uzyskać dostęp do udostępnionych folderów) wyskakuje okienko z wymaganym hasłem. Jak to wyłączyć?

Powinno to być w indywidualnych ustawieniach pliku/folderu. Kliknij na nim PPM, wybierz właściwości i tam poszukaj ustawień odnośnie udostępniania.

edit: czy da się udostępniać pliki przy włączonym firewallu?

Tak. Dodaj adres IP komputerów do listy "zaufanych".

edit2: Widoczność komputera w sieci = odnajdywanie sieci? Jeśli tak, mam ustawione na niestandardowe.

Masz włączone wykrywanie sieci, tak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzystasz z COMODO Firewall to wyłącz zaporę systemową. COMODO przy pierwszej próbie połączenia z innym komputerem w sieci powinno wyświetlić komunikat o potwierdzenie połączenia. Gdy klikniesz na Zezwól komputer będzie już miał swobodny dostęp do drugiego PC. Adresy podajesz wewnętrzne. Znajdziesz je we właściwościach karty sieciowej lub sprawdzisz poleceniem ipconfig wpisywanym w wierszu poleceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...