Jump to content

Irenez

Hall of FAme
 • Posts

  7,541
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Posts posted by Irenez

 1. Dnia 26.09.2017 o 18:12, DeFankim napisał:

  Poszukuję laptopa na studia, który starczyłby na 6-8 godzin wykładów. Potrzebuję go tylko do pisania, przeglądarki i ew. netbeansów lub czegoś w takim rodzaju.

  Wdech, wydech... V310-15, ale nie liczyłbym na 6-8 godzin pracy na akumulatorze. Jak chcesz 8 godzin to prawdę mówiąc musiałbyś podwoić budżet (Macbook Air, Zenbooki).

   

 2. 15 godzin temu, Add3k napisał:

  to jest sens brać pamięć na M.2? Czy nie lepiej będzie podmienić ten dysk co tam się domyślnie znajduje?

  Jeśli chodzi o osiągi to bez znaczenia (w przypadku zwykłego M.2 i SATA).

  Dodanie elementów wyposażenia: pamięci/nośnika nie powoduje utraty gwarancji, ale bezpieczniej wysyłać w razie potrzeby lapka z oryginalnym nośnikiem.

 3. Co do zasady: gwarancja tyczy się konfiguracji oryginalnej - jeśli laptop będzie miał jakieś dodatkowe dyski/kości RAM-u to w niczym to nie przeszkodzi.

  Zasadniczo największy sens to miałby Crucial MX300 275GB/Samsung 850 Evo 250GB, bo sensownych mniejszych nośników na M.2 to za bardzo nie ma.

 4. A to już raczej przy tych taktowaniach kwestia zapewnienia właściwego chłodzenia - rozsądek mówi, żeby przy standardowych konstrukcjach zostać przy i5 (6C/C6T), a i7 (6C/12T) dawać tylko do naprawdę topowych.

  Z drugiej strony, fakt, że liczenie na rozsądek producentów nie jest specjalnie zbyt sensowne.

 5. 5 godzin temu, Nietoperz2 napisał:

  polecam kupić szybki dysk ADATA 128GB XPG SX8000

  To nie jest zbyt dobra rada. NVMe w tym lapku nie będzie dużo szybszy od M.2 na SATA, a co gorsza może dość niekorzystnie wpływać na temperatury innych podzespołów.

  @Add3k

  MSI PL62 jest w miarę ok. Unikałbym nośników NVMe, bo aczkolwiek chłodzenie w tym lapku jest wystarczające na MX150, to jest wystarczające tylko na MX150.

 6. 19 godzin temu, Dirian napisał:

  Trochę się zapędziłeś, bo ani procesora ani karty na 99% nie da się wymienić w tym laptopie.

  Procesor da się wymienić - to wersja na Socket G2, za to dokładanie powyżej i5-2520M nie ma sensu - ten laptop nie obsługuje czterordzeniowych i7. Natomiast, o ile pamiętam to układ graficzny jest przylutowany.

  7 godzin temu, nabukadnezar napisał:

  W końcu ten model Vaio, który posiadam, był do kupienia w różnych wersjach w tym z chociażby procesorem core i7 i grafiką GeForce 540M, wszystko oparte na tej samej płycie głównej, wskazuje to na możliwość wymiany

  Brak związku przyczynowo-skutkowego. Nawet w epoce Sandy Bridge były serie laptopów oparte na tej samej płycie głównych z wlutowanymi procesorami i różnymi grafikami.

 7. 5 godzin temu, MasterThief napisał:

  Jeśli te Coffee Lake-H mają działać tak jak 4-rdzeniowe Kaby Lake Refresh z TDP 15W to obawiam się, że ich premiera zbyt dużo nie zmieni

  Z drugiej strony 45W to jednak sporo więcej - obstawiałbym rzeczywiste taktowania 6C/6T na poziomie 2,7-2,8 GHz, o ile ktoś nie wpadnie na pomysł dalszej miniaturyzacji.

×
×
 • Create New...